Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

monika77
30. jan 2009

no luci bodaj by to tak bolo 🙂

peggi
30. jan 2009

Monika aj mna bolí príšerne panva a kostrč. Hlavne ked ležím na chrbáte alebo v polosede na posteli,potom sa nemožem postavit. Najpvrv sa musím prevalit na bok a až potom pomaličky vstávat a aj to mám pocit,že mi ide panvu zlomit. Ale pomáha mi,ked mi manžel robí masáž. 😵

monika77
30. jan 2009

🙂 🙂 🙂 peggi presne si to napísala, presne tak ... a manžel akú masáž robí keď ti to pomáha?

ozaj babuľky, začali ste už aj s maasážou hrádze?

peggi
30. jan 2009

Moni normálne mi masíruje kríže plus celú panvovú oblast,kostrč,ležím pri tom naboku,je to velmi príjemné a vždy sa mi po premasírovaní ulaví. Stačí použit tel. olej alebo mlieko. A k tej masáži hrádze,snažím sa robit si ju,kúpila som si v lekárni čistý prírod.olivový olej,stál 50ml okolo 50 Sk. Priznám sa,že moc ma to nebaví,nie je to bohvieako príjemné,dokonca prvýkrát ma to aj trochu bolelo. Každý večer asi tak 5 min. Našla som si na nete ako treba hrádzu masírovat a podla toho to robím. No uvidíme,či to bude mat nejaký význam. Snád to aspon čiastočne pomože. 😅

monika77
30. jan 2009

budem musieť dnes nahovoriť drahého na masáž ... dnes ma dosť bolí chrbát aj kríže ... neviem či to je tým upratovaním, alebo tehotenstvo a blížiaci sa pôrod

masáž hrádze sme skúšali s polovičkou,tiež mi to bolo také nepríjemné, zvláštny tlak a také štipkanie ... no proste čudné ... ale mohlo by to pomôcť

veronika1982
31. jan 2009

ahojte baby. pripajam sa k prvorodickam..chodim na predporodnu pripravu a sestricka nam hovorila o masazi hradze. u mna je to este skoro ale co povedala tak je to vraj velke plus k porodu. citala som si aj ja ten navod na nete ale nechapem tomu ako sa to ma masirovat?

luckai
31. jan 2009

baby,aj ja chcem vediet viac o masazi hradze - poslite nejake info alebo link...

monika77
31. jan 2009

link na masáž hrádze

http://pronatal.sk/masaz.htm

fodorka33
31. jan 2009

ahojte...
moni ako sa mas dnes?ja zatial norma....akurat rozmyslam ze si pojdem dat kupel....ked sa kupem aspom sa mi uvolni nos.. 😀 je to trosicku lepsie len sa modlim nech porodim az ked budem uplne fit..a zaroven nech porodim do datumu lebo moj manzel si nasiel pracu a nastupuje v den terminu... ☹ tak musime dohovarat malemu aby isiel skor...

monika77
31. jan 2009

ahojček fodo ... no teraz sa mám už celkom OK, samozrejme kríže stále pobolievaj ale dá sa ... ale noc som mala zaujímavú ... strašne sa mi zle dýchalo, zase neskutočná bolesť v panve, nemohla som sa v posteli vôbec otočiť až mi už do plaču bolo

cítiš že na teba niečo lezie? ... vieš čo mi vždy pomohlo, namočiť si nohy do horúcej slanej vody ... snáď by to mohli aj tehulky a hlavne papať veľa vitamínov

len dohovárajte drobcovi 🙂 ... ja by som najradšej už budúci týždeň porodila, ale cítim to tak, že to už bude (dúfam xixi)

fodorka33
31. jan 2009

aj ja dufam ze buduci tyzden uz porodim ,aj by mi uz odlahlo 🙂
inak krize mna zacali vcera neskutocne boliet...akoze bolia aj inokedy no vcera som sa nemohla ani pootocit myslela som ze ma sekne...uz sa mi to stalo pred mesiacom a myslela som ze umrem...nehorazna bolest....
a ozaj ako sa bude volat tvoj maly?

monika77
31. jan 2009

inak čítala som niekde na nete ... vraj s prichádzajúcim pôrodom nastupuje bolesť nielen v brušku, ale môže vyústiť aj do bolesti chrbta či krížov ... no uvidíme fodo 🙂 meno sme vybrali "David"

fodorka33
31. jan 2009

jej pekne meno🙂
inak to som aj ja pocula aj kamoska mi hovorila ze ju strasne boleli krize ked zacala mat bolesti... ☹
no ved uvidime len aby sme to mali za sebou...a drobcekou pri sebe🙂
preco si sem nedas nejake foto???

meusicka
31. jan 2009

ahoj baby, citam ze sa tu bavite o masazi hradze. ja som tiez prvorodicka a robim si ju i ked mam pocit ze to bude zbytocne, kedze u prvorodiciek sa robi vraj nastrih pausalne. ale hadam motyka vystreli a nakoniec nastrihovat nebudu. 😝
a co sa tyka bolesti, atk sa netreba nikam plasit. ja som tak dopadla na dnes rano. mala som kontrakcie kazdych 10min. pravidelne asi hodinu aj pol. ked sme sa rozhodli, ze teda ideme do porodnice. na monitore ukazalo kontrakcie ale po vysetreni doki skonstatoval, ze som otvorena len na 1 prst. a to este nechcite vediet ake to bolo vysetrovanie. som mala pocit, ze ma roztrhne. takze radsej budte doma v klude a nikam sa neponahlajte, nepotrebujete sa vystavovat zbytocnemu stresu. ja som dnes prvy krat v zivote po vysetreni krvacala a krvacam mierne aj teraz a to mi ho robil rano o 3.45 😒
drzim palce k porodu 😉

fodorka33
31. jan 2009

jaj meusicka to myslis vazne ze ta doki takto vytrapil???ved a co sisi mala mysliet ked si mala kontrakcie kazdych 10minut....?mne moj doki hovoril ze ked budu kazdy ch10-15minut mam ist do porodnice...tak potom co si mala cakat kym mala z teba vyjde doma???ti doktori su divni.... 😠
dufam ze coskoro na teba pride pekny a lahky porod... 🙂

meusicka
31. jan 2009

fodorka.... dakujem, aj preto som vam tu pisala, ze sa neoplati velmi ponahlat, nech sa nestresujete zbytocne 😉 a hlavne nam doki hovoril uz od 38tt ze uz sme pripravene. co poradna, to stale hovoril, no este tyzden by to malo vydrzat. tak aj vydrzalo ale na poslednej nam povedal, ze uz sa to moze kedykolvek spustit a kedzze uz mame aj po termine, tak bolo aj podla mna logicke ze sme do nemocnice sli. nikde nie je napisane, ze kazda prvorodicka sa musi hodiny vytrapit kym porodi.

aj ja ti prajem krasny a pohodovy porod.

jastericka
31. jan 2009

meusicka: krvácaš preto, lebo doktor Ti pravdepodobne trošku pootvoril krčok, trošku mu pomohol, aby sa začal otvárať, je to normálne...malo by to prejsť alebo sa Ti rozbehne pôrod 🙂
Vyšetrenie je bolestivé, aj mne to doktor robil, keď som už prenášala a som sa z tej krvi tešila, že konečne sa niečo rozbehlo a potom som krvácať prestala a prenášala ďalej 😀

Nám sestrička na kurze hovorila, že do nemocnice ísť až keď sú kontrakcie pravidelné každých 5 minút.
Fodorka, každých 10-15 minút, to je fakt hrozne veľa ešte a u prvorodičiek netreba ísť hneď. Stačí tých 5 minút, od tejto doby môže trvať pôrod aj 10 hodín, jasné, že aj kratšie, ale aj dlhšie.

Len na ilustráciu, ja, keď som mala kontrakcie každých 5 minút, pravidelné cca už asi hodinu, porodila som až za 6 hodín.

fodorka33
1. feb 2009

jastericka diky za info....no pekne 5minutove kontrakcie a porodila si az za 6hodin?
no vies lenze mam susedu-prvorodicka a zacali jej bolesti isla do nemocky a do pol hodiny bol maly na svete...moja sestra mala trosku krvaveho na vlozke tak isla do nemocky a porodila do hodiny a pol....ono je to dost individualne..niekto sa moze trapit aj10hodin a viac a na niekoho to pride a za chvilu to odrodi 😀

adka.baby
1. feb 2009

Ahojte baby, pripájam sa k Vám ako prvorodička a ako čítam Vaše odkazy, fakt si my maminy zaslúžime obdiv. O masáž hrádze viem dosť, som zdravotná sestra, ale nie je pravidlom, že to pomôže. Viac ma teraz trápia bolesti krížou, až sa bojm noci čo ma čaká, spím skoro po sediačky, bolesť mi vyžaruje až do nôh. Som síce v 34 týždni a fakt sa bojim, ako to bude do pôrodu. Večer mi manžel masíruje kríže, ale pozor na to, môže to vyvolať predčasné kontrakcie. Som rada, že sme sa tu stretli a môžme sa podeliť o zážitky. Meusicka kde budeš rodiť? V ktorej nemocnici? Držim palce.

jastericka
1. feb 2009

fodorka, waw, tak to rýchlo porodili, naozaj... máš pravdu, je to individuálne. Asi treba počúvať aj svoje telo....Ja som mala zo začiatku veľmi slabé kontrakcie, to keď boli každých 5 minút. Aj každé 3 minúty boli v podstate slabé, také silnejšie menštruačné bolesti. Potom ale každú minútu a polminútu, to už bola sila...ale dá sa to vydržať.

adka.baby, bolesť krížov nezávidím, mne veľmi pomáhalo, keď som si vankúše poukladala na seba a tak som sa na ne prevalila a chrbát ako do mačacieho som dala, tak som aj telku pozerávala, manžel sa už zo mňa smial.

Babky, už sa Vám tu nebudem miešať, je to Vaša debatka, držím palce, aby ste mali rýchle pôrody a Vaše detičky boli zdravučké 🙂

fodorka33
1. feb 2009

jastericka neblazni kludne sa miesaj a nevymyslaj🙂
adka tu bolest krizou ti nezavidim,mna momentalne nebolia ale zazilo som si svoje ked asi 35tt seklo v krizoch to bola sila...

jastericka
1. feb 2009

fodi (môžem Ťa tak volať? 😅 ), ja len že, už som porodila a Vás to ešte len čaká....aby ste neboli zo mňa nervózne, že čo Vám to tu vypisujem.....
Ja sa len viem tak strašne vžiť, čo asi prežívate, lebo sa mi zdá, ako by to bolo len včera, keď som si presne v podobnej téme s niekým takto písala a aha, Tinka už má 9 mesiacov. Neuveriteľne to letí....

Ale aj Vám trošku závidím to očakávanie, je to krásne a potom, keď prvý krát uvidíte tie svoje klbôčka....
Ja som rodila v noci a potom musí byť žena ešte dve hoďky na pôrodnej sále a chodia Vás kontrolovať či nekrvácate moc a tak a tečie Vám infúzia. Práve začalo svitať, manžel bol ešte pri mne, sedel v kresle a vyvolával celý šťastný všetkým známym a rodine, všetkých pobudil samozrejme, lebo bolo 6h ráno. A ja si pamätám ten krásny pohľad naňho, potom pohľad do okna, kde práve vychádzalo slniečko a ten pocit,...že už mám potom - KRÁSA a potom mi doniesli drobca.... 🙂

fodorka33
2. feb 2009

jaj jastericka to muselo byt prenadherne🙂)))
jasne ze ma mozes volat fodi🙂inak pekne meno ma tvoja dcerka -moja menovkina🙂))

monika77
2. feb 2009

ahojte tehulky aj netehulky 🙂
som sa tu včera neozvala, bola som na výletiku ... drobcovi sa to páčilo, bol v brušku spokojný

tak ako fodi, nejaké zmeny sa u teba dejú? u mňa len ten výtok ale už je trošku iný ako pred tým a samozrejme zase je toho viacej ... žeby už hlien.zátka (HZ) 🙂
inak sa cítime OK, chrbát aj kríže prestali pobolievať ale to bola asi výmena za bolesť bruška

fodorka33
2. feb 2009

ahoj moni🙂
no neviem neviem mozno uz to pomaly z teba vylieza 😀
ja som bola dneska na CTG a ze v poriadku....skoda ze si ma tam uz nenechali...dneska musim sexovat 😀

monika77
2. feb 2009

fodi zasmeješ sa, ale my s drahým na tom makáme už od soboty 😀 😀 😀

fodorka33
2. feb 2009

tava!tak to mas pravdu dobre som sa zasmiala...a co asi to este nezabralo ked si tu?!
ked ja som taky optimista ze dufam ze dneska ked bude tak zajtra pojdem....🙂
daj si uz fokty do albumu...

monika77
2. feb 2009

tak som sa odhodlala dať fotky a nešlo to ... najskôr vypisovalo chybu že to má byť vo formáte bmp, prehodila som a potom zase že sa to nedá aby to bolo vo formáte jpg ... takže neviem, nejak to blbne zrejme ... idem sa o to ešte pokúsiť ... snáď sa to podarí 😉

monika77
2. feb 2009

už sa to podarilo 🙂

jastericka
2. feb 2009

ahojte tehuľky, ste zlaté s tým sexíkom 😀
My sme tiež sexovali ako draci v poslednom týždni, ale akosi to nezabralo 😀 , prenášala som 8 dní 😅

Fodi, tak maličký bude Marko, prečo nie Martinko po Tebe 🙂 Ale aj Marko sa mi páči 😉

Pozerám, že máte s Monikou rovnaký termín, som zvedavá, ktorá porodíte skôr 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre