Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

janapon
14. apr 2010

bibka a kde pracujes? v ruzinovskej, a na akom oddeleni?

mirka907
14. apr 2010

Ja si mozem vybrat na aky chcem ist....Robim v IT firme, ale este neviem....

bibulienka
14. apr 2010

mirka presne to som myslela..nie je to vela ale aspon nieco...len neviem ci pocitaju 25 eur len to ľ roku veku a potom tusim 156???

jani...ja robim na onkologii na Heydukovej...

mirka907
14. apr 2010

ano do dvoch rokov veku...potom uz len zo 164,22🙂))))

bibulienka
14. apr 2010

no aj tak na zaciatok celkom fajn..aspon bude na jasle 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 .. aj to malo je lepsie ako nic 😀 😀 😀 oni vedia co robia 😵 😵

janapon
14. apr 2010

tak to hej, to je ina robota. ja mam obcas pocit, ze nechcem ist, ze si chcem vychutnavat hanku a niekedy by som najradsej uz isla 🙂

bibulienka
14. apr 2010

presne tak.... obcas som uzasne rada ze nemusim ist do prace... ale su dni ked "to na mnadoma vsetko pada" a potrebujem zmenu....

celin
14. apr 2010

ja tiez neviem ako dalej,...aby som mohla pracovat musela by som obnovit zivnost, bolo by to dobre, lebo zakaznici ma bombarduju denne ze kedy uz zacnem robit, ale financne sa mi tu neoplati. robila by som len keby bol manzel doma, on robi na zmeny takze je casto doma a striedali by sme sa pri Kubkovi. Babka na dochodku byva 150 km od nas a ani neviem ci by ho strazila. Bola ho pozriet ked sa narodil a ani to nepockali kym sa zobudi, dali kavu a isli domov. A tetno vikend boli u nas strazit nam psov a ked sme v nedelu prisli domov o 14 tej tak sa hrabali domov, lebo neradi soferuju potme a mali so sebou druheho vnucika a museli ho ist pripravit do skolky. A ja som si myslela ze sa stmieva az po 19 tej, asi som trochu mimo 😝

kwetinnka
14. apr 2010

Vidim ze ste sa tu roxzkecali...tiež by som niekedy do prace isla..ale u nas polovicny velmi davat nechcu..a manzel velmi nadseny nieje ze by som msala aj nocne,Moja mama ma 47 rokov takze babka nehrozi a prababky maju sice okolo 66 rokov ale kazdy den to by asi bolo pre ne vela.A jasne?? co ja viem..ak by som sla na polovicny bolo by to mozno tak akurat na ne.A zas na druhej strane chcela by som byt aj s nou doma..tak asi aspon dva roky budem...a uvidim..a mozno sa na stvem ..vo vedlajsej ulici stavaju skolku..tak y som to aspon nemala daleko.
Jani a co by ma i teba stala dorabka nechtov...dnes mi sice kamoska pride pravit..ale nabuduce:o))
Celin a ty v com podnikas?? Najhorsie je to rozpoltenie ze aj by sme chceli ostat co najdlhsie a uzit si ich..a na druhej strane zmena prostredia,kolektiv,prist na ine myslienky..a samozrejme aj financna stranka....je to tazke...

bibulienka
14. apr 2010

no som rada z esom rozprudila diskusiu... 😵 😵
presne Kwetinka...clovek nevie co je lapsie, aj babo si chces uzit...ale aj ked si doma je to stereotyp...a financie..to je uz ina tema...

bibulienka
14. apr 2010

inak huraaaaaaaaa prestalo prsat...tesim sa... 😀

kwetinnka
14. apr 2010

noo veru...konecne...ale stale mrholilo..ked som bola vonku dnes

mirka907
14. apr 2010

U nas prsi ako o zivot...

kwetinnka
14. apr 2010

Sa to k vam este len posuva...teda tak povedal ujo v telke..

celin
14. apr 2010

u nas od rana leje ako z krhly, vonku sme boli len chvilku, len naposte a teraz Kubko vrieska v postielke a nechce zaspat. uz dnes spal v postielke a teraz chodime von , ale smola musi zaspat doma.
aj ja som chcela byt doma 3 roky, ale nechcem dojst o vsetkych zakaznikov, a dobre padne par hodin tyzdenne pracovat, hlavne ked pracujem doma. ja mam salon pre psov u nas v dome.

kwetinnka
14. apr 2010

Ty nie si z bA ze?? lebo my mame psikov dvoch:o)

Dentalna hygiena musi byt:o))

celin
14. apr 2010

Nie som z Ba, ale z okresu Prievidza. Akych mate psikov ?

janka3.12
14. apr 2010

my sme už tiež neboli vonku dva dni, lebo nepretržite prší....ale chvalabohu čím ďalej tým lepšie spí Oliverko vnútri, vonku chce všetko vidie a každý zvuk ho zaujme

....čo sa práce týka, ja by som aj šla na polovičný, aj by sa to u nás na oddelení dalo, no prácu mám 45km, takže to čo by som zarobila by šlo na dopravu.....takže 1.9 nastupujem na plný uväzok.....ale ako v ravíte sú dni keď sa bojín akého drobčeka opustím a o čo všetko prídem, že by som si mohla zobrať nejaké dieťatko navyše a privyrobiť si, na druhej strane, treba peniažky na hypo, treba mi robiť atestáciu čím skôr aby som šla hore s platom a mala už svätý pokoj🙂, plus mávam dni keď cítim doma hrozný stereotyp.....ale myslím že v septembri budem s láskou spomínať ako som bola s malým doma, ach jaj
☹ ☹ ☹

celin
14. apr 2010

trosku neskoro... Nase hracky 😀

celin
14. apr 2010

nepridalo mi to fotku a cele sa to zrutilo a teraz sa mi neda pridat fotka

bibulienka
14. apr 2010

janka ..presne tak, sme na tom rovnako..6 rokov makas v skole a potom stale od teba chcu nejake skusky a atestacie..... 😵

kwetinnka
14. apr 2010

No je to tazke...ale svojim sposobom vas nuti situacia.A vzdelavat sa vo vasom obore treba.
Celin yorkshire terierov mame...

celin
14. apr 2010

Kweti ako prijali havovia Lilinku ? Nas yorkshire bol urazeny 6 mes a uz to pomaly rozdychava , uz sa na neho aj pozrie 😀

janka3.12
14. apr 2010

juj kweti treba, nemam nic proti, len mam pocit ze na SK je celkovo system vzdelavanie akysi cudy a zbytocne komplikovany, je neviem preco si nemozeme aspon v niecom zobrat priklad z Cechov.....napr. v nasom odbore, maju skusky kazde dva roky po troske - tym padom to clovek aj lepsie ovlada, kdezto u nas 5 rokov vsetko naraz, a pred skuskou mas z toho v hlave taky miz mas, ze ked ju urobis uz o tyzden polovicu nevies...

bibi a ty si robis PhD, alebo ako? teraz

baby ja uz noRmalne neviem Olimu vymysliet hru, vsetko ho bavi chvilu, kazdu hracku uz pozna, takze jedine co ho zaujme je nieco nove ako napr. varecha, ovladac....ale uz aj to sa mi mina...ja neviem, chcelo by to nejake interaktivne ihrisko🙂 najlepsie s dalsimi dvoma krpcami, aby sa od seba odstrkovali 😉

janka3.12
14. apr 2010

ozaj ak idem s malym do bazena stacia mu tie plienocky na plavanie ci na nich musi mat este aj plavky?

celin
14. apr 2010

jani my mame tieto plavky www.mimiplus.sk/plavky-a-baby-neopreny a pod ne plienka nejde. ked mas tie plienky na plavanie tak sa na ne myslim plavky nedavaju, ale nam zakazali tie plienky, lebo im ich nejake babo prekakalo do vody. a pod tie plavky plienka nejde.
ja uz tiez neviem Kubka zabavit, vsetko ho bavi chvilu, hracky najmenej. ale plazi sa po celom byte a chce skumat vsetko co nemoze, naj su kvetinace, ale tie uz nie su na zemi, potom supliky a drevo do krbu.

mirka907
14. apr 2010

Janka uz lozite alebo este nie?Lebo ak este nie, tak sa neboj, ked zacne, ziadne hracky potrebovat nebude...Nas uz tiez hracky az tak nebavia.....teraz je hlavne stat a po novom sa drzat len jednou rukou....a jasne ze lozenie...Ale co som chcela...u nas stale zaberaju krabice od dzusov (bacha od 2litrovych...1litrove nic moc...a specialne znacka caprio multivitamin 😀 ), umelohmotne flasky od mineralky, vlastny cumlik a este ma taku latkovu babiku, tak s nou sa vie tiez paradne vykecat....ale Olimu asi babiku nedas co 😉 ?

mirka907
14. apr 2010

Inac dnes mi prisiel balik z Usa. Som poobjednavala veci cez ebay...ale som to ocividne prehnala s mnozstvom 😝 ..nastudujem si mimibazar a asi nieco popredavam...to ked chcem predavat nove veci, tak musim mat platene clenstvo, vsak?

bibulienka
14. apr 2010

ano janka robim si PhD... ale uz mi je luto zahodit 5 rokov zivota tak to chcem dokoncit...

mirka tak sa pochval, mozeme nieco pokupit od teba.... 😉 😉 😉

bibulienka
14. apr 2010

a my mame tiez len tie plienky na plavanie...a nikto nic nikde nepovedal... 😵 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre