Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

arrett
15. júl 2010

Ahojte babulky.
Tak my sme v stredu v noci úspešne dorazili na východ. Cesta bola pre Simonka veľmi zlá. Každú hodinku sa v aute budil a nevedel v sedacke zaspinkat. Ach jaj. Myslela som, že bude spať celu cestu keď pôjdeme večer. No nevadí, už sme tu a je tu úplne úžasné!!! Výhoda starých kamenných domov, že tu mame 19 stupňov a paradne sa tu spinka aj cez deň, aj v noci. Som taká šťastná že som tu🙂 Ja som tiež v poriadku, sem tam má pobolieva bruško, ale veľa oddychujem🙂 Vcera sme opekalu do polnoci🙂 Konecne si užívam leto ako sa patrí🙂 Tak veľmi sa teším😀
my mame klasicky teplomer a meriam teplotu v dupke. Zatiaľ sme merali iba pri ednej teplote a dúfam, že aj pri poslednej😀 😀 😀
Uankab stastnu cestu prajem🙂 aj keď si už asi tam? Hm? Drz sa s tým jedenim. On malicka to máš ťažké, ale snáď postupne si určite na všetko zvykne🙂
Z ovocia papame všetko. Svokrovci majú marhulove stromy tak marhule každý deň na kila, tiež ribezle čierne aj červené, broskyne a všetko možné. Mám pocit, že čo nezje Simonka, tak zje on🙂

arrett
15. júl 2010

Jaaj a zabudla som si doma materskú knižku. Myslite, že si ju mám dať poslať🙂 Hmmm... Asi áno, keby niečo. Ale určite ju nebudem potrebovať🙂 Tak uzivajte si leto, deticky, vodicku🙂 pekný deň 🙂

janka3.12
15. júl 2010

som rada ze cesta dopadla v poho, ze ste bezpecne dorazili na vychod

knizku by bolo fajne mat pri sebe, zvlast ak ides na poradnu aj na vychode, aby t dali potvrdenie, aby si mohla dostat matersku....plus ak "by sa nahodou" nieco stalo - samozrejme nestane sa🙂

dnes ame poradu ideme sa ockovat, chudatko moje, plus cas sa mi krati, tak si Olinka uzivam plnymi duskami, ovela viacej ako predtym.....neskutocne ake pokroky robi, vie lozit, stavia sa, popri gauci prejde sam, rozumie ked robi zle, vie najst niekolko veci ked mu poviem a zasmeje sa vtipom🙂 normalne je rozkosny....v nedelu sa vracia teta opatrovatelka z dovolenky, tak buduci tyzden k nej zajdeme na otukanie 😒 hadam dobre dopadne🙂

uankab
15. júl 2010

ahojte, jooj baliim, uplna katastrofa... magdalenka nechce uz od vcera nic papat, len na mliecku je... prechvilkou mi este aj to vygrckala.. asi ma cestovnu horucku so mnou... vyrazame poobede, letime vecer a domov prideme v noci... chudatko moje, snad to zvladne, mame tam momentalne 14 stupnov, zamrzneme !!!!

kwetinnka
15. júl 2010

nOO ALEBO PRIJEMNE SA SCHLADITE... keby sme tolko aspon mali v noci ze by mala lepsie spala..ale stale sa budi koli teplu.Ja tak isto zyram nad ich sikovnostou...kolko sa na nich nalepi..ked je poviem no no no..tak dvihne prstek a robi no no no...a viesa tak krasne z chuti zasmiat..uzasny su...Noo veru sa vam to krati..ale ved ho neopustas:o))
Arett som rada ze cesta nakoniec dopadla celkom dobre...no tie autosedacky asi niesu najpohodlnejsie..Uankab stastnu cestu..chuuda magdalenka dufam ze bude v pohode...

bibulienka
15. júl 2010

taaakkk ..my sme uz uspesne doma...Lucka dnes pocas cesty spala 2x...a inak sme sa hrali so vsetkym a este aj inym 😀 😀 😀 ..podarilo sa jej roztrhat knizku...vyliat caj....zjest milion chrumiek....atd ale stastne sme prisli...a konecne spi od pol druhej zaspala az teraz..ja nechapem odkial berie energiu??? 😵 😵 😵 😵 😵
tie deturence velmi rychlo rastu..ved pred chcilou sme ich porodili a vmestili si do malej perinky, dnes behaju, rozpravaju,hraju sa..rozumeju tomu co hovorime...mam obcas pocit ze si to nestiham ani vsetko uzit....skoda ze to ide tak ryyychlo... 😵 😵 😵 ..janka veru krati sa ti pobyt doma..ja asi pojdem do prace od oktobra ale mam dost dovolenky tak realne asi az v novembri uvidime...

bibulienka
15. júl 2010

foteckyyyyyy

bibulienka
15. júl 2010

a dalsie...

bibulienka
15. júl 2010

fotecky

janka3.12
16. júl 2010

cipana to je kočica🙂 a ako chdí....rozmýšľam aj ja či už nekúpiť Olimu normálne topánočky, zatiaľ nemáme.....lenže doma chodí bosý a v meeste je v kočiari...hm

včera sme boli na poradni, schudol 250g, máme 8,9kg...asi ako sa nabehá, no noc katastrofa stale sa budil, ale kedze mal len 37,3 mechcela som mu davat paralen, rano uz 38, sup panadol sirup a uz chrni

babay ako zistim aku velkost topanok mu mam kupit? mame sandalky 17/18, este ma v nich miesto, aj ked mozno je to vyssim nartom, skusala som aj od kamosky nove z protetiky 18, neobuje ich poriadne nevie tamvlozit patu, som z toho normalne nestastna, kazdy naokolo v topanockach len my furt na boso 😒 minule sme pol hodiny hladali v nakup. centre topanku, lebo si ju tak sikovne vyzul ze sme ani nestihli zareagovat

janka3.12
16. júl 2010

cipana to je kočica🙂 a ako chdí....rozmýšľam aj ja či už nekúpiť Olimu normálne topánočky, zatiaľ nemáme.....lenže doma chodí bosý a v meeste je v kočiari...hm

včera sme boli na poradni, schudol 250g, máme 8,9kg...asi ako sa nabehá, no noc katastrofa stale sa budil, ale kedze mal len 37,3 mechcela som mu davat paralen, rano uz 38, sup panadol sirup a uz chrni

babay ako zistim aku velkost topanok mu mam kupit? mame sandalky 17/18, este ma v nich miesto, aj ked mozno je to vyssim nartom, skusala som aj od kamosky nove z protetiky 18, neobuje ich poriadne nevie tamvlozit patu, som z toho normalne nestastna, kazdy naokolo v topanockach len my furt na boso 😒 minule sme pol hodiny hladali v nakup. centre topanku, lebo si ju tak sikovne vyzul ze sme ani nestihli zareagovat

kwetinnka
16. júl 2010

Lucinka je zlaticko...Ja lili už velmi bosu nenchavam...nech nema ploche nozky..a ona sa snazi sama chodit pri gauzi a tak..aj ked je cez den aj bosa..ked je takto teplo...dnes sme sa rano spolu sprchovalui..strasne sa jej to pacilo...Tak ste to celkom dobre zvladli..nemali ste az tak vysoku..a nam panadol nezabera vobec len nurofen
A my ked sme boli v protetika jej odmerala nozku a podla toho vedela cislo 10cm nozka je priblizke 18-19..my sme museli mat 19 koli nartiku..ale nekupili sme..lebo som chcela aby mali krytu spicku..a boli sme Aletre v ZA a mali tam pekne ale cina..tak tie som nechcela..

bibulienka
16. júl 2010

no Lucka ma 18, 19 aj 20...a dobre su jej vsetky tri, zavisi to od topanky, treba vyskusat v obchode...my mame zn rohacan, adidasky tenisky a sandalky z humanicu...aj lucke sa paci sprchovanie..vzdy sa do sprchy vycika 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ..juj ako je teplo a to dnes ideme na pohreb manzelovmu dedkovi 😢 😢 😢 😵 😵 😵 Lucka bude doma s babkou a ja sa rychlo budem ponahlat domov....

kwetinnka
16. júl 2010

TAk snad je ten cintorin klimatizovany:o)) my sa ideme okupkat..teraz sa skoro po 2 hodkach zobudila...a tie biele co ma na fotkach su ktore topanocky?

bibulienka
16. júl 2010

nooo..bolo tam hrooozne teplo....
tie biele su sandalky c.20 z Humanicu, zapinaju sa na suchy zips..su super, maju protismykovu podrazku 😀 😀 😀 aj ja sa chcem kupat... naposledy sme boli v nedelu v oraviciach v termalnej vode parada..skoda ze uz sme skoro v BA..este sme u nasich a zajtra ideme domov

kwetinnka
17. júl 2010

My sme boli v oraviciahc v zime...a bolo to tiež super....my ideme dnes do vincovho lesa...a dne ssa Lili prvy krat vykakala do serblika..som na nu hrda:o)
A kto ich robi...lebo ja som take v humanicu nevidela..asi si zajtra urobime vylet...a co stali??

bibulienka
17. júl 2010

@kwetinnka ... a uz je spraveny detsky bazen vo vincovom lese??? je tam upravene okolie, my sme tam boli ped 2 rokmi ale bola dost studena voda...tak ta poprosim o aktualne spravy..dik 😀 😀 😀
a Lilinke "velke gratulujem" k premiere "velkej potreby" na serbliku 😀 😀 😀 😀 😀
zn.topanociek je SKIPPY..cena tusim 13,49 eur..ale su fajn, kozene, nozicka sa jej nepoti a dobre sa obuvaju

mirka907
18. júl 2010

Ahojte...tak ja hlasim navrat z dovolenky v Taliansku. Mala to zvladla super. Cestou tam spala od Kosic az po taliansku hranicu a cestou naspat sme ju dali na den do auta k nasim. 😀
A je to maly vodnik. Ked nebola v mori alebo bazene, tak sa kupala este pri domceku v nafukovacom bazene. Rezim samozrejme nemame, chodila spat okolo 9tej vecer, takze cele to ma nejake divne a poposuvane. No a tolko ludi s kolkymi sa ona skamaratila....mala koketnica..
Pridavam zopar foto....

kwetinnka
18. júl 2010

Tak to je super ze ste to takto dobre zvladli....zlatucka...a jak jej to krasne kraaca.Bibi dakujeme za gratulacie..dnes už sme kakanie nestihli..mala 5 min plienku..ale ranne cikanie stihla.Detsky bazen tam je..ale ani neviem aka voda v nom je...lebo my sme boli s Lili len v rekreacnom bazene..voda viac ako po pas...aby mohla lili plavat s narukavnickami.Okolie...noo traca sucha..nemaju zavlazovanie ako pnapr v madarskych kupaliskach..ale dalo sa najst tien..a mala bola vo svojom zivle...jedlo pre nu my zahadne skyslo..tak sme kupili zemiacky...a bola spokojna..je tamaj maly zelovocik..tak sa da kupit aj nejake ovocie...Su tam nove kabinky a zachody..to minuly rok nebolo...si pametam ze som sa tam s bruskom ledva vpratala

bibulienka
18. júl 2010

tak u nas noc hroza... ale rano nam vykukol predny horny zubok..uz len kusok a bude vonku.....je taka mrzuta a nepokojna, dufam ze dnesna noc bude lepsia 😉 😉 😉 😉
Kwetinnka dakujem za info...
mirka super, ze ste dovolenku takto zvladli, a kde presne ste boli??? Mala je sikovna, ako sama chodi...pekne fotecky... 😀 😀 😀 😀

ivkaivka
18. júl 2010

ahojte, jej Mirka, nadherne fotky, mala je nadherna a tú predposlednú fotku doslova žeriem, krasna. Kolko dní ste boli v Taliansku?
Bibka, aj u nas hroza, ale nam ide uz druha jednotka a aj dvojka, mala ked chyti zlost, tak doslova vresti a okusava vsetko co moze,ale najradsej moje prsty 😀 .
Štvornožkujeme o 106, mala sa už všade dviha, ma nesmiernu radosť,ked sa jej podari postaviť,ale zato ja mam hrou z večerného uspavania, lozi po postieľke, potom po celej posteli,ked ju položim ľahnúť spusti rev...no je to o nervy, niekedy uspavame aj 2 hodiny. Skúšali ste už davať šošovicu? Mam trocha obavy z nafukovania, no chcela by som už vyskúšať.
Kwetinka ešte odsávaš mliečko? Mne sa už tak nechce, no vravela som, že do 22.8. to nejako musím dokopať. Dnes som pozerala nejake torty, najviac u mňa zabodovala lienkova, čo poviete?

janka3.12
19. júl 2010

ivi krásna torta kďeže si ju našla?🙂
kweti oli sa tiež vykakal do nočníka asi dvakraát, viacej sa mu to nepodarilo, vždy je rýchlejší ako my🙂
miruška no musím povedať že malá Viki je už normálne veľká slečna, chvalabohu že dovolnka dopadla dobre, aspoň ste si oddýchli
my sme sa boli s Olim kupat cez vikend v jednom wellnese na blízku v teplej vírivke, aj by som s ním zašla niekam von, ale všade naokolo sú studené bazény....a minule sme boli v Turčianskych tepliciach, tak sme hodinu stali v rade na skrinku...otočili sme sa a šli domov, ľudí jak na mraky:/ dufam ze aj nam buduci rok vyjde na dovolenku pri mori🙂

mirka a ako ste cestovali, aj ste zastavovali aby sa mala natiahla alebo ako?

mirka907
19. júl 2010

Bibus boli sme tu: www.rosapinetasud.it..Objednavane priamo cez nich, nie cez cestovku.
Ivka boli sme tyzden a je to maaaaalo, este by som ostala...Ale kedze isli aj nasi a nevedeli sme ako to bude mala zvladat, tak sme nechceli riskovat.
Janka tam sme sli vecer o 8mej, dufajuc, ze mala nebude mat problem spat v aute. A nastastie nemala. Zobudila sa stale ked sme zastali ale to bola vysmiata a strasne zvedava kde sme, takze bolo to v pohode. A ked sme sa pohli hned zaspala. Takze cesta tam nebol problem. Naspat sa jej bolo treba prisposobit ale vydrzala cez den sediet v aute tie 3 hodky ...mala plnu tasku hraciek, tak jej ich mamka obmienala.
Kweti mne sa mala vykakala uz parkrat ale ako Janka pise, dost casto je Viki rychlejsia. Cez dovolenku to nebol problem, lebo som ju casto nechala na holo , tak sa stihalo...doma je to horsie.
A Ivka krasna torta, ja uz tiez hladam aku dame urobit malej ale este nemam vybranu. A tiez svokrovcom na 50tku. Obaja oslavuju.
Joj a mam otazku?Uz mate objednane, vybrane tie trojkolky? U nas v KE je ta s obrucou viac menej vypredana, nasla som len jeden jediny typ a ten sa mi nepaci, tak hladam cez net. Hodte pls linky ake ste si vybrali, mozno sa inspirujem.

kwetinnka
19. júl 2010

AAhojte..tak dnes sa jej podarilo sa aj vykakat aJ VYCIKAT NA JEDEN SUP... ked sa vycikala som sa jej pytala ci už ideme prec..a kyvala hlabou ze nie..tak tam sedkala...a az ked sa vykakala sa vypytala na ruky...sikulka.JA tiež pozeram tie trojkolky..vsade maju len s tými obrovskymi plastovými hlavami zvieratiek..v strasnych gycovych farbach...mam jednu vyhliadnuty v mimibazare v aukciach..uplne nove....ak tam teraz bude poslem ti link.Torta kraasna ale ja asi takyu riesit nebudem..pre hosti nieco napecieme...aspon zatial som neriesila..mozno dame..ale malej upeciem zvlast...aby to mohla jest..

bibulienka
19. júl 2010

no ja som pozerala trojkolky ...ale ta co sa paci mne a aj vyhovuje mojim poziadavkam stoji doooost vela.. na MMB maju za cca 45 eur celkom fajn trojkolku, ale rozmyslam ze uz jej kupim taku co bude mat na buducu jar, teda od jeden a pol roka s popruhmi, tie s tymi zvieratkovymi hlavami su strasne..a sama umelina, hned sa to polame, asi by som chcela skor kombinaciu s kovom nech nam to chvilu vydrzi kym jej kupime normalny bicykel, a potom musim kupit aj prilbu na hlavicku pre moju buducu bicyklistku, tak to asi s tou trojkolkou nechame az na jar....
Mirka dakujem za link, je to tam krasne...mozno si ma inspirovala na buduci rok 😀 😀 😀 😀 popozerame...este raz dik...

mirka907
19. júl 2010

Uplne suhlasim, co sa tych s hlavami tyka. Tie su podla mna cista katastrofa a presne len take u nas maju.
Ja rozmyslam nad tymito dvoma:
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=8779721
ak sa da madlom ovladat volant a smer jazdy tak asi objednam tuto..inac tuto
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7858058&tab=9
Uvidime co mi odpisu ohladom tej prvej.
Bibus a maju tam super program pre deti, teda hlavne pre tie vacsie, ale napriklad taky baby dance vecer bol super. Pre Viki to este nebolo kedze bol az o 9tej vecer ale akurat som vravela, ze o rok by sa aj mala motala medzi tancujucimi detmi aj s mojim vacsim deckom (manzelom). Ten totiz baby dance tancoval s detmi aj teraz 😀

ivkaivka
19. júl 2010

Jani, dala som len do googla detske torty a vyhodilo, alebo skus artmama.sk
No my už asi 2 tždne kakame do nočníka. Neviem či to je nahoda,ale mala si zacne buchat po plienke, dame na nočník a vykaka sa. No ak nahoda,tak celkom super. Našla som ešte jednu tortu, asi ta to vyhra...u nas pečie jedna holka, nedava maslo,ale tvaroh+ ovocie a poleva je z rozpustenych cukrikov, no normalne sa rozpušťa na jazyku. Stačí vybrať obrazok a upečie čokoľvek-mňam

mirka907
19. júl 2010

Skuste este tuto stranku, ja budem vyberat na nej aj tortu aj cukrarku, ktora mi to upecie 😉 ...snad vyberiem dobre..
Kweti, Ivka to mate doma velke sikovnice...

mirka907
19. júl 2010

ups tu je ta stranka www.tortyodmamy.sk

ivkaivka
19. júl 2010

tuším to isté otvorí,aj ked das artmama. Mirka, dik, no aspon v niečom je šikovna...ale už sa aspon dvíha na nožky kde može,ale najviac v postielke. Dnes vecer zbadala,že mam pri posteli zástrčku. No zacala do nej davat rucky, kricala som, hrozila, asi 3 x som ju udrela po rucke a ona sa na to neskutočne rozrehotala...no je to normálne? Moje dieťa reaguje na krik a "bitku" smiechom 😀 cize do zajtrajska, som musela zástrcku prelepiť leukoplastom, a zajtra idem kupiť nejakú krytku

kwetinnka
20. júl 2010

Len mne sa zda 70 eur dost..ale pacia sa mi boje..neviem sa teraz dopatrat k tej co bola v tej aukcii..Ivi ale asi do Ba mi tortu nedonesie vsak:o))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre