Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

ivkaivka
17. aug 2010

tak to fakt su sidielka, moja je tiez opatrna, ked si ide sadnut, najprv pozrie ci nic pod ritkou a neskutocne pomaly sada,ako v spomalenom filme
@arrett, my dnes halusky s tvarohom, zajtra asi spagety, lebo ideme na gastro, tak nestihame ine. Drzte palce, ideme po 6 mes. budu brat krv, ale povedala som, ze z hlavicky nedovoilm, tak som zvedava ako sa sestricka zatvari, je dost protivna, tak uvidime.
dnes som bola s malou v Dracikovi, kupila som jej k narodeninam zvieraciu farmu a chcela som aj kociarik pre babiky no ziadny sa mi nepacil. Ale mala tam urobila paradne rodeo. Zbadala kociarik. postavila sa k nemu a tlacila ho po predajni, ked som jej ho chcela vziat spustila neskutocny krik, rucicky zatinala v paste, zlostila sa, no taku som ju este nezazila. No co, nahodila som usmev, zaplatila farmu a bezala kade lahsie. Zeby sa uz zacalo obdobie vzdoru???

bibulienka
17. aug 2010

@ivkaivka ..Olivii sa asi kociarik zapacil...to je normalne v tomto veku, dieta nieco chce a ty to nechces..ja neustupim, chvilu plače ale potom o par minut ju zaujme nieco lepsie... 😀 😀 😀

janka3.12
17. aug 2010

ivkaivka a myslis ze mala udrzi rucku vystretu aby jej zobrala krv z rucky? viem ze sa ti to nepaci , viem ze je to drasticke, ale take drobne deticky na to rychlo zabudnu - ale na druhej strane moze sa pokusit 😉 - drzim Vam palceky nech to mate rychlo za sebou

Oliverko vylezie a zlezie z gauca, ako pises @mirka907 snazi sa preliezt cez opierku

bibi napises mi recept na chrenovu omacku prosim ta? my lubime svieckovu, koprovu, paradajkovu....ale chrenovu som este nerobila

ozaj baby davate uz malym na chlebik alebo roztek aj co ja viem platok morcacej sunky alebo platok syra? skusali ste uz niektora aj cerstvu zeleninu ako je uhorka, paradajka - kweti ty si tusim spominala....

mirka907
17. aug 2010

@janka3.12 paradajku aj uhorku....paradajku lubime...a sunku aj syr uz jedla tiez.
@ivkaivka obdobie vzdoru ako vysite...u nas to iste...ked jej zakazujem zberat odpadky zo zeme, take nervy ma, ze ju pocut o kilometer dalej.

bibulienka
17. aug 2010

@janka3.12 ...paradajku, sunku aj syr uz jedla...chuti jej vsetko co mame na tanieri my 😀 😀 ..inak dnes jedla aj makove slize, nechcela si dat povedat 😀 😀 😀 😀
@mirka907 ..ano smetny kos...naj hracka...a najlepsie prazdne flase a krabice od mlieka.....
moja expertka dnes rozbila tanier...chystala som jej jedlo, isla som do chladnicky a ona dva kroky za mnou, kym som sa otocila k chladnicke stiahla z kuchynskej pracovnej dosky tanier..jedlo vsade a crepiny tiez,,,,som mala radost.. este ze jej to nepadlo na hlavu 😀 😀 😀

marketka3005
17. aug 2010

@jahodka11
a co je to ten epidural?

marketka3005
17. aug 2010

@bibulienka
co je to ten epidural

bibulienka
17. aug 2010

@marketka3005 ...ahoj marketka 🙂 🙂 epidural je epiduralna analgezia, vyuziva sa pri porode na ulavu od porodnych bolesti...zavadza sa do oblasti na chrbte v priestore kam uz nesiaha miecha sa poda lokalne anestetikum a sucasne sa tam necha zavedeny kateter tak, ze sa da liek davkovat opakovane, spravne podana ulavi od bolesti, ale bolest celkom nevymizne..citis ju slabo, citis aj kontrakcie a citis aj tlaky ked uz ides rodit....opytaj sa co ta este zaujima 😵

arrett
17. aug 2010

Epidural je super😀

ivkaivka
17. aug 2010

tak sa mame na čo tesiť. Aj ja čim viac zakazujem a hrozim,tym viac robi nazlosť a este sa nahlas smeje. U nas je super hrcka telka, postavi sa k nej a bucha po obrazovke. Vzdy jej pohrozim a vezmem ju od nej. O chvilu uz opat cupita a otaca sa ci ju vidim. Dnes som ju nechala,len som sa pozerala, normalne dostala nervovy zachvat. Najprv na mna vykrikovala, potom sa na mna smiala a tak spustila kvik---normalna provokacia 😀
Jani ja som paradajku nedala a ani tak skoro nedam-silny alergen,ale salatovu uhorku zboznuje. Syr vyskusame o tyzden a na sunku asi este mame cas. Ale uz by som chcela pomalicky davat vsetko (okrem jahody, cokolada, paradajky, orechy)
Ale super je to aj bez epiduralky

kwetinnka
17. aug 2010

Ahojte,akurat som dosla z kina..aspon som trosku vypadla z domu.Noo presne male kamikadze....ale aspon už zlieza z postele..a dava pozor..aby nespadla....aspon tolko...co sa tyka vzdoru tak nasa sa vie prejavit v plnej krase..sadne,srdcervuco place..az do predklonu a z pravila si buchne hlavu...ked ju nechcem zobrat na ruky jked nieco robim,alebo ju nechcem pustit liezt na schody.a dnes sa mi tiež skoro postavila v stolicke na jedenie.
PAradajku jej davam..znasa ju dobre..a velmi jej chuti...uhorku ma kazde rano lebo nic okrem paradajky a uhorky rano nechce...no ovicie by si vzala..ale myslim chleba,alebo syr..jedine ak mi ukradne trojuholnik a prehryza sa k nemu cez ten alobal.Aj sunka jej chuti ale velmi jej nedavam.A robit veci na priek to jej ide super..pozera sa na mna..smeje sa a robi to co som jej zakazala..dnes ohryzla hnedu tuhu z ceruzky na oci.A dostala od mm stary mobil..tak sedi a robi halo halo..
A jsa som dnes robila zeleninove lazane...ani som ich este nestihla ochutnat....tak idem lahnut..dobruu

kwetinnka
17. aug 2010

A ozaj..nausnicky mame..od 5 dna od narodenia...a epidural...tento krat sa nepodaril..snad mi do druheho porodu schudne chrbtica..a bude ucinkovat tak ako ma:o)

mirka907
18. aug 2010

ja som epidural nezazila ale spinal bol da sa povedat v pohode...az na tie bolesti hlavy...nabuduce uz budem vediet ze mam kaslat na sestricky a pit vela hned prvy den po porode...
@bibulienka kedy sa chystas odstavovat? ja som uz vynechala aj ranne kojenie a od buduceho tyzdna aj vecerne. Trosku mi je to luto, predsa len Viki nie je ten typ, co sa rad mojka, takze toto boli take ojedinele chvilky kedy sa ku mne tulila. Vase deticky ako?Radi sa mojkaju? Ja som z toho niekedy smutna, lebo ked necham malu nasim alebo svokrovcom, nezaplace za mnou, proste ide v pohode. A ked mi ju prinesu, tak nanajvys sa na mna usmeje a ide si po svojom. A kolkokrat ani domov so mnou nechce ist. ☹

bibulienka
18. aug 2010

@mirka907 ...ja tiez kojim uz len vecer, presne ako pises aj mne to bude velmi chybat 😀 😀 😀 ale Lucka sa obcas rada pomojka...ked jej poviem nech ukaze ako lubi maminku (ocka atd) tak pride sadne si mi na koleno a prituli si hlavicku..je to super.. ale ked niekam idem a necham ju babke ...potom ked sa vratim tak obcas ked som "nahodena" na mna pozera ze kto som....ale niekedy pozre a uteka ku mne...
@kwetinnka ...Lucka ma stary mobil aj ovladac na TV, a snazi sa volat a prepinat programy tak ako vidi nas...a vcera dostala aj staru mysku od pocitaca co sa nam pokazila tak klika jedna radost..kedy dame stretko????uz sme sa dlho nevideli- dnes, zajtra? v piatok ideme k nasim na vikend....

bibulienka
18. aug 2010

@chichaa ... my mame nausnice od 6 mes, dala som jej ich nastrelit a bolo to v pohode 😵 😵 😵

kwetinnka
18. aug 2010

Noo neviem...dnes nam pride babka a zajtra idem na kozmetiku...co tak v pondelok...zatial nemam ziadne plany.Miri ono to ma dve tvare...nasa je taka ze mna ked vidi odist..tak koniec..bude plakat...a nechce byt u nikoho..už sa to terax zlepsuje od kedy zacina chodit..je jej jedno kto hlavne ze s nou niekto chodi...ale už na vecer nieje nikto dobry...u nas vzdy mm uspava a kupe...aked nekupem s nimi tak za mnou place..a ked odchadzam z izby aby spali tak place..ked uspavam ja..tak ani nepipne.Kedze je takato tazko sa mi od nej odchadza...takze obcas by som uvitala keby bola taka ze s kazdym...pritom aj mojej mame sa vypta ked pride..ale ked je zle ide ku mne.A co sa tyka tulenia..ona je tulko..hlavne ked sa zobudi..tak oprie hlavicku..a tak sa tulime aj 10 min..alebo ked sa hrame na zemi..tak si lahne vedla mna a da mi pusu na licko...bola dlho velmi maminkyna..nastastie sa to zlepsuje..mozno preto je mi luto ist do prace..ze keby bola taka ako Viki boo by mi to lahsie.Na mne sa Lili smeje ked mam uterak na vlasoch..alebo masku na ksichte..tak len pozera:o)
Miri a preco už ostavujes aj ranne kojenie??už prisiel cas?

uankab
18. aug 2010

ahojte 🙂
nasa malinka sa rada mojka, teraz ma obdobie rozdavania pusiniek, je zlata olizne a cmukne 😀 ... dava ich vsade, vcera ma chytila za tvar a dala mi ju na pusu 😵 ... ale je to potvora a pouziva to ako zbran, vcera nieco vyviedla tak som jej chcela dohovorit a uplne ma pusou odzbrojila 😀 ... skratka je taky maly maznacik...
tie samovrazedne utoky deticiek vam nezavidim, Magdalenka je neuveritelne opatrna... teraz sa uci sama stat, postavi sa popri niecom, potom sa pusti a balancuje... popri hrosikovi pekne chodi, minule sme ju zobrali von s nim tak mala zabavu...
najlepsou hrackou su nas su vsetky zakazane veci, chodi vyberat knihy z police, momentalne sa hra s vincentkou - tym sprejom do nosteka, dnes mi v kuchyni vytahovala metlicky na slahanie, manzelovi pravidelne chodi vyberat nabijacky zo suflicka...
joj a bojujeme s nocnymi kojeniami, ale strah a hruza... mam pocit ze ona je fakt hladna, predvcerom s nou bol mm v noci hore od 3-4 nezaspala, nakoniec som ju musela ist nakojit.. a jemu chudakovi o 4.30 volali ze ma ist do roboty, tak bol rad 😝 ... ja jej na veceru davam zeleninku (vcera mala zemiak so spenatom)... myslite ze to menej zasyti ako kasa? ja jej ju totiz davam na ranajky.. co davate vy?
a este sa chcem spytat, prali ste niektora plysakov v pracke? takych co maju v sebe hrkalky, sustajuce uska, atd? myslite ze to mozem dat do pracky na rucne pranie???
receptiky najdem a poslem 😉

kwetinnka
18. aug 2010

Myslim ze mozes..aj ked ja som vsetky hracky prala rucne..aj ked vacsina bola hracia...ale akurat som jej tam oprala tenisky...ale nemal by to byt problm.Podla mnaje zemiak so spenatom plane jedlo sak spenat nema skoro ziadnu kaloriu...Ja by som jej dala kasu...My rano ked sa zobudi papame mlieck oa potom si da len uhorku..alebo zje par lyziciek jogurtu,alebo paradajku.A ked ide zas spinkat co je za dve hodky od zobudenia este jej dam mliecko..a potom obed...ona ranajky velmi nechce..jedla by len ovocie a uhorky...tk preto to mlieko,...ale asi je fakt hladna..nasa sa tiež obcas zobudi a papa...a ked zje 200 mlieka..nieje to smad:o)
A dobre ze je optatrna..my mame modrinovu hlavu a konienka..ona bude stvornozkovat po betone ako keby sa nic nedialo..

kwetinnka
18. aug 2010

ogurtová se smetanou
2 bílé jogurty, 2 zakys smetany, v receptu jsou 2lžíce cukru - já dám asi rozmačkaný banán.Dále potřebuješ piškoty-dle receptu, dám sušenky, co drobec může, a ovoce. Vrstvíš, zatížíš a dáš do lednice. Pak ozdobíš ovocím

A jablečný
1kg jablek, 3 lžíce cukru, 3 vanilkové pudinky, piškoty - opět dle receptu, budu upravovat piškoty a pořád se mi nechce použít ten cukr max třtinový. Jablíčka se pokrájí a rozvaří doměkka. Pak se přidá pudink rozmýchaný v trošce vody a eventuelně cukr. Opět se vrstvy střídají s nějakou sušenkou nebo piškotem.

a tu je niečo podobné ako to predošlé:
75Og jablk ocistit,dat do hrnca,pridat deco vody a trosku podusit kym trocha nezmekne.ked uz su makke pridame v styroch decoch vody rozmiesane 2zlate klasy,6lyzic krystaloveho cukru a vanilku.varime dovtedy kym nezavrie.do nejakej formy daj olej,rozmast poriadne aj po okrajoch a vysyp so struhankou alebo kokosom.na dno poukladaj okruhle piskoty a zalej vrstvou jablk.takto striedaj vrstvy kym sa jablkova hmota neminie.nakoniec daj poriadne stuhnut napriklad do chladnicky tak na cca 6-7hod.po stuhnuti formu preklop nech torta vyjde.lubovolne ozdob slahackou,ovocim,cokoladou..

bezvajecne palacinky: 2 hrnceky mlieka, 2 hrnceky hladkej muky, 1 lyzicka kypriaceho prasku, 2 PL pudingoveho prasku (zlaty klas, gustin, ...), 2 PL cukru

kolacik (bezvajecny, bez psenice a mlieka):
250g margarinu, 300g ryzovej muky, 300g raznej muky, 1 PL kukuricneho skrobu, 250g cukru - zmiesat dokopy, je z toho taka drobenicka... mozte dat aj obycajnu hladku muku, cukru davam trosku menej
uvarite puding z 1litra mlieka (mozte pouzit normalne, ryzove, ovsenne, ...), 2 sacky vanilkoveho pudingu, 2 PL cukru

na plech dame 3/4 drobenicky, roztrieme puding, poukladame ovocie (cucoriedky, maliny su tam vyborne), zasypeme zbytkom cesta a pecieme 40-50min pri 170stupnoch...

trosku sa rozsypa, ale chutovo je fakt skvely, hlavne ak tam date trosku kyslejsie ovocie...

Nasla som tie recepty co pridavala Uankab + tie co som tu nasla na MK..

mirka907
18. aug 2010

@uankab tak to nocne kojenie asi nesil....ked mas pocit, ze to potrebuje, tak jej dopraj. Ja si pamatam ako som sa dvakrat pokusala malu oducit od nocneho kojenia, vzdy to trvalo cca 8 dni a mala proste mliecko chcela, tak som sa mohla aj na hlavu postavit. A potom neskor to islo prekvapivo v pohode. A mne zial manzel v tomto nepomohol...Robi na smeny, takze to ani velmi neslo.
@kwetinnka myslim, ze malej to kojenie uz netreba. Vela z neho nema a ja som si stale vravela, ze max do roka. Ako som ale pisala, je mi aj luto to stopnut, kedze mliecko mam. No ale na bavoraka, ktory si dam, ked bude komplet odstavena sa teda riadne tesim🙂)))

ivkaivka
18. aug 2010

@mirka,moja to iste, tiez mojkanie nic moc, nema cas, akurat vecer sa troska tulka,ale len chce aby som jej skrabkala ruku a pusu si musi vynucovat. A ked pride jej krstna, tak pri jej odchode reve ako najata, uz sa radsej lucime dnu, lebo mam pocit, ze susedia si pomyslia, ze ju ma radsej nez mna. Vela krat ju ma na rukach moja mama a ku mne nechce ist ani za svet a pri tom sa uskiera 😉
No ked jej poviem,aby ma postiskala, tak si polozi hlavku na moje plece-ale to tak na 2 sekundy a dosť.
@kwetinka, my tiez rano neranajkujeme, da si max.50 ml mlieka a tak az obed.
Ja dnes prechadzam na 2 odsavania,ale ako naschval sa mi tvori viac mlieka, odsajem aj o 80 ml viac ako pred tyzdnom, no prsia ma uz neskutocne bolia, cize stopnem to bud v nedelu,alebo max. do konca bud. tyzdna. Mirka, ja sa tiez tesim na nieco fajne ked "odstavim", poriadne oslavim 2. vyrocie sobasa- s poharom ☹
my mame naušnice tuším od 3 mesiaca a v pohode.

arrett
18. aug 2010

Kedy sa ja dockam toho pohára🙂) zase má provokujete😀 😀 😀 😀 😀

ivkaivka
18. aug 2010

tak dnes došla babka a doniesla na narodeniny takyto kociarik...mam z neho veľkú radosť, som zvedava čo bude mala robiť v nedeľu,keď ho zbadá. Ale musi sa uznať, tie babikovske kociariky su takmer lepšie prepracovné ako ozjstné 😀

bibulienka
18. aug 2010

@arrett ..neboj aj to bude..trosku neskor ale bude 😀 😀 😀
@ivkaivka ..pekny kociarik, Olivia bude urcite unesena.... 😉 😉 😉

chichaa
18. aug 2010

Tak a náušničky máme nastrelené! Čistá kočka 🙂 dúfam, že nebude žiadny problém! Trošku sme poblúdili s kamarátkou, ale stihli sme to, dokonca aj nakúpiť opäť v Avione 😀 tak ten kočík je parádny...iste bude mať úspech 🙂

bibulienka
18. aug 2010

@chichaa ...tak gratulujem k nausnickam...len ich casto cisti liehom a bude to ok 😀 😀 😀

ivkaivka
18. aug 2010

tiež gratulujem, ja som davala asi 3 dni framykoin a treba ich stale cez dierku pretahovat, aspon nam to takto sestricka radila
Máme za sebou prvý veľký úraz. Mala popoludní spala na mojej posteli, mala som aj baby -siter zapnuty, zrazu len super rana, vbehnem do izby a mala pod postelov. No slz bolo neurekom a na hlavicke krasna modrinka ☹

bibulienka
18. aug 2010

@ivkaivka ..dufam ze Olivia je ok....u nas dnes tiez mala nehoda...Lucka sa motkala po kuchyni ked som varila a my mame taku sklenenu trubu na pecenie ( teda dvierka) a v nich sa vidi ako v zrkadle... neda sa na nich opalit lebo su chladene...ale co sa stalo? Lucia sa chytila rucky na dvierkach a potiahla..no a dvierka sa otvorili a ona aj s dvierkami spadla na zem... rev bol riadny ale nastastie sa nic nestalo...ale zlakla som sa 😀

kwetinnka
18. aug 2010

Gratulujeme ku kociku,aj k naisnickam...aj k prvemu padu:o))..Difam ze je olivia v poriadku...nasa spala somnou v posteli raz celu noc a rano sa zobudila s modrinou a pritom neviem o tom ze sa udrela.Bude v poriadku..uvidis...
A co ste pekne nakupili...?
Bibi tak co ten pondelok??

kwetinnka
18. aug 2010

NAsa sa dnes chcela pretlacit popri konferencny stolik a v rukach drzala dvojbalenie sypaneho caju..a spadla.a udrela sa..ale asi sa aj dost zlakla..ale za 2 mn bolo dobre...dnes mali tie nase deti stastny den:o)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre