Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

janka3.12
17. sep 2010

@arrett moja Oliverko ma nadchu uz druhy& tyzden, je to sice lepsie ale mierne sopliky& este ma, tak som povedala dost, uz nedosavam, aby som mu nevysusila tou odsavackou nostek ked bude mat soplik ktory vyjde sam utriem ale nejdem odsavat...a teplotu tiez nem, takze sa netrap, robis vsio ok🙂 treba ist von na cerstvy vzduch,ja a dnes tiez chystam ak nebude prsat, lebo je fajne vlhko, tak hadam to bude lepsie

baby davali ste uz hrasok? dnes som Olimu dala k opatrovatelke rizoto z hrasku, mrkvy a kukurice, tak hadam ho nebude boliet brusko 😒

mirka907
17. sep 2010

@janka3.12 ano...vcera sme tiez mali take rizoto a este plus kuracie masko🙂
My sme presli uplne na kravske mlieko, dosiel nam dovolenkovy sunar a kedze mala z neho celkom dost priberala skusila som zas kravske a vyzera to zatial ok.

arrett
17. sep 2010

@janka3.12 Jeej, ďakujem za upokojenie. Boli sme vonku predvčerom aj včera dve hodinky. Tak dúfam, že to rýchlo prejde aj Oliverkovi aj Simonkovi. Ja mu stále strieknem do nosa tu morsky sol, chvíľku pockam a potom odsavam. Niektorá to tu pisala, už skvor, že to tak robí tak robím aj ja🙂
Hrasok som nedavala, ale zajtra chcem urobiť červenú fazulu, tak som aj ja zvedava, že čo bude.

Ešte som sa chcela opýtať, ci ste už strihali deticky. Simon má už dlhé vlasy a chcela by som ho ostrihat. Kamoska strihala doma so strojcekom. Aj ja by som chcela na krátko, len asi by som si doma netrufla..,neviem

bibulienka
17. sep 2010

@arrett .. mne uz nabehol este v utorok RP na ucet...
@bobocka ..Lucinka je este augustova...takze nie sme septembrovky.... 😉 😉 😉 ..mala sa sice narodit v septembri ale ponahlala sa...
@janka3.12 ... no ved to ..mam obhajobu 27.9. o 8,00 rano...dufam ze sa to uz nebude menit...aj sa tesim ze budem mat po tom....ale velmi nestiham, odkedy Lucka chodi stale davam pozor aby sa neudrela ale aj tak spadla pri posteli a rozrazila si dasienko v ustach, aj krv tiekla..a plakala a plakala...chuda male...ale fakt sa pri nej neda byt stale...sa citim ako policajt 🙂 🙂 🙂

arrett
17. sep 2010

Na mna s RP tento mesiac zabudli☹(??? Aj mne Simonko teraz spadol. Roztezal si celé licko, dúfam, že nám neosyane jazva. Vyzerá to skôr ako keby poskrabane. Už je zasa v chodaku☹

arrett
17. sep 2010

Zasa zafungovala telepatia🙂 Prave mi došla Sms že mám RP🙂

mirka907
17. sep 2010

@arrett nestrihala som a ani nebudem...teda niezeby som velmi mala co ale hlavne chcem jej nechat trosku dlhsie vlasky...lebo ten moj maly zbojnik sa sprava ako chlapcisko + ta sexy jazva na oku 😉 , tak nech aspon trosku vyzera ako dievca🙂))
Ale ja som dnes bola ostrihat seba a konecne vyzeram ako clovek a nie metla 😠

arrett
17. sep 2010

@mirka907 A dala by si ju strihat u kadernicky, či doma?

mirka907
17. sep 2010

@arrett neviem...ale ja by som si asi netrufla malu sama ostrihat...chuda, ta by vyzerala 😝

ivkaivka
17. sep 2010

arret, ani mne este nedosiel, ale mne chodi postou. Vies sme z dediny a automat nemame. Ja som tiez davala morsku sol, ale hned som aj odsala, lebo znama mi pisala, ze ked davala casto malemu tu sol, tak ho to uz potom stipalo. Cize ja som striekla a hned odsala a tak kvapla Libenar.
Jani, hrasok uz mame za sebou, velmi chutil, urobil taku lepsiu chut jedlu. Ja som uz vcera aj dusila na cibulke a Olivia sa nestazovala, oblizovala sa az za usami. Len mi nechce papat kusky 😒
Bibka, tak sa Ti kráti termín skúsok. Normalne mas môj obdiv, neviem si predstavit, ze by som sa mala teraz ucit. Klobuk dole.
Ja tiez malu nestriham, tiez niet co. Ale Mirka vnúkla si mi...ze asi pôjdu moje vlasy pod noznice, uz si to fakt zasluzia, len co povie Olivia...zboznuje ma tahat za vlasy a môj vrkoc miluje 😅

janka3.12
17. sep 2010

arrett ja som uz maleho strihala noznickami, mala si to vidiet, chcela som mu ostrihat len trocha ale sa mi pohol ked sme strihali ofinu a zastrihla som mu dosikma, tak musel ist na kratsie.) Ale niekedy za mesiac dva chcem skusit strojcekom🙂 lebo takto to ma trocha na "schodiky:"

bibi drzim palce

ivi neboj ked bude pripravena bude papat aj kusky🙂

alex1983
17. sep 2010

@mikailla ano budem, tiez som mu to dala najprv ako ultimatum,ale potom som sa ho normalne spytala ze ci chce ist alebo nie,lebo nechcem aby mi to potom vycital ze to robil nasilu 🙂 Ale je v pohode a teraz mi stale piluje usi ze kedy to uz bude,ze uz aby sme isli rodit 😀

bibulienka
17. sep 2010

@alex1983 ..ja som mala manzela pri porode a bolo to super, bol so mnou od prijmu az po cas kedy ma prelozili na sestonedelie, a bolo to velmi fajn, rozpravali sme sa , prechadzali ( ja som odmietla lezat, len vtedy ked mi robili monitor, inak som nachodila kilometre po porodnici 🙂 🙂 )... staral sa o mna, drzal ma za ruku, povzbudzoval, podopieral mi hlavu ked som tlacila... a malu videl skor ako ju ukazali mne,mala este pupocnu snuru neprestrihnutu..je to uzasny zazitok pre oboch, vtedy ked mi ukazali malu a bol tam aj moj maznel, na chvilu akoby sme tam boli len my traja, bez lekarov a sestier...len chvilu sme si uzili prve momenty v trojici..urcite manzela úri porode doporucujem... ale ak by velmi nehcel nenut ho a radsej si zober kamosku ci mamu, aby si sa citila prijemne 🙂

uankab
18. sep 2010

ahojte, nejako ste sa veru rozpisali 😉 ... my nemame co strihat, stale mame menej vlaskov na hlave ako niektore novorodeniatka 😉 .. uz mame spracovane fotecky, tak ich neskor pridam.. inak odkedy sme s dovolenky doma, malinka zle spava, v noci sa budi aj 3-4x, stale chce mliecko a najnovsie nechce spat do postielky, ked ju tam polozim zacne plakat a posledne noci som ju vzdy nadranom zobrala k nam do postele... a kedze papa vela mliecka v noci, ranajky nechce, no ja fakt neviem co s nou je 😖

bobocka
18. sep 2010

maminky,ked ste pri tom strihani ,tak my to uz mame za sebou 🙂.misko sa uz narodil vlasaty a vlasky mu rastu ako huby po dazdi,tak som mu veru ofinku musela pristrihnut.do jednej ruky som mu dala chrumku,do druhej piskotku a sli sme na to. a vysledok?mame doma maleho dubacika 😀 riaden hribik som z neho spravila 😀 😀 😀

bobocka
18. sep 2010

teraz to uz ma niekde na pol cela.asi o 2cm dlhsie. 🙂

veronka
18. sep 2010

ponúkam na predaj elektrrickú ODSÁVAČKU mlieka......https://www.modrykonik.sk/bazar/potreby-pre-doj...

alex1983
18. sep 2010

@bibulienka no on je rozhodnuty ze ide a velmi sa tesi 🙂 Len reakcia niektorych ludi z mojho okolia ma prekvapila 😖 Akoze ked sme im povedali za aj Adrian (manzel) bude pri porode tak pozerali ako na zazrak a zacali reci typu, on Ta uz potom nebude chciet,nebudes pre neho pritazliva... dost ma to zarazilo. Ved je to jeho volba a ja som stastna ze v tom nebudem sama, no nie?

mikailla
18. sep 2010

@bobocka - fuuha dakujem veelmi pekne za ten vyklad,vyzra to byt naozaj kompikovane tu v UK 😖 alebo sa mi to vidi ? Neviem,ci by prezili rodicia,aby neboli na nasej svadbe,vcera som sa s mamou o tom bavila...... 😅 😅 ze sa patri aj krstych a tak...... Neplatim si ziadne odvody,ako tehotna zena mam tu v UK vsetkych doktorov zadarmo a dokonca aj po porode 2r.ale to uz neviem definovat ktorych 😀

mikailla
18. sep 2010

@alex1983 - tak aj ty si mu dala taky ultimatum 🙂 ale keby tiez povedal pred porodom ze sa na to neciti,neskoncila by som to pre taku vec... Mne kazdy hovori ze si ma aspon bude vazit,ked ma bude vidiet tak kricat a plakat a vidiet tu namahu. Chlapovi by si sa zhnusila len vtedy ak by ta nemiloval naozaj...... radsej ani nepocuvaj kamosov z okolia ...... 😀

mikailla
18. sep 2010

@bobocka -ako vystudovana kadrnicka ta chvaaaaalim,kraasne si to zvladla s malinkym,je uzasny a zlatuckyyyy.... taky maly a uz sa uci na zachodik? sikulkooooo 😵 😵 😵

bobocka
19. sep 2010

@mikailla 😀 dakuje krasne. 😀 no a veru uz na vecko ucime 🙂.najprv to bol nocnik,tam chytil nervu a dali sme ho na vecko a nadseny bol 🙂.kaka uz len tam 😉.akoze este sa mu sem tam aj v noci zadari,ale to maaalicko,cez den do plienky uz nekaka 😉

alex1983
19. sep 2010

jasne to je aj moj nazor a muz ma ubezpecil ze vsetko bude po porode tak ako predtym a ze su to kraviny 🙂 Tak dufam ze to tak bude aj naozaj 🙂

arrett
19. sep 2010

@alex1983 Ja som mala manžela pri pôrode a bolo to úžasné. Nie je to len o samotnom pôrode, ale najmä o tých hodinách pred tým. Spolu sme prezivali to čakanie, kontrakcie, prechádzky, fotenia s najmä sme sa už nevedeli dočkať našeho babatka. Stále Ma utesoval tým, že za chvíľku je na svete naše dieťa. Samotné vytlacenie trvalo 5 minút. Otecko je za hlavou a nič nevidí. Pridrziaval mi hlavu k hrudniku a potom mal mleho ako prvý na rukách🙂 no a po pôrode ostal ešte 2 hodinky somnou na sále. Nie je nič krajšie ako keď môžu byt obaja rodičia pri narodení svojho dieťaťa. Spolu ho plodili, spolu privedu na svet.

palculienkastellka
20. sep 2010

@alex1983 Ja som mala tiež manžela pri pôrode a bolo to, ako napísala arrett úžasné a pre mňa aj pre neho neopakovateľný zážitok. Samej by sa mi rodilo určite horšie a je to veľká pomoc, ak Ťa má kto povzbudiť a stojí pri tebe. Môj manžel chcel byť pri pôrode svojím rozhodnutím, čím ma aj potešil. Ja som rodila v Nitre a aj keď tam boli super sestričky, aj tak nie sú stále pri Tebe, takže myslím, že je to super pocit, keď je niekto blízky stále s tebou.

dadqa86
20. sep 2010

Ahojte 🙂

alex1983
20. sep 2010

no a spolieham sa aj na to, ze keby aj sestricky nemali svoj den, ze ako budu vidiet manzela tak sa budu musiet premoct a budu musiet byt mile 🙂

alex1983
20. sep 2010

@arrett uz sa neviem dockat 🙂 uz ani nemyslim na tu bolest co musim vytrpiet 🙂

kwetinnka
20. sep 2010

AAhojte, no kým som vas dicitala aj mi to trvalo.Vlasky..som rada ze konecne nejake ma..takze tak ako Mirka sa z nej idem snazit urobit dievcatko...ona je tiež take kamikadze..vo stvrtok sme už skoncili na pohotovosti..ale ako Bibi dnes videla..vobec na nej nieje vidno ze by si rozbila hlavu...spadla mi zo schodu na terase..ja by som ani nepanikarila..az ked zacala vracat sme isli...sme sedeliv cakarni s kordiakom:o))Nastastie sa jej nic nestalo..ale vystrasena som bola statocne a to teda my zdravotaci myslim ze vieme mat nadhlad...bola velmi unavena.a velmi plakala..no hruza..a drzat ju ked jej robili rtg..no koniec...ale ako hovori Bibulienka neda sa byt stale za nimi...dnes ju skoro zramovalo hojdajuce dievca..v poslednej chvily som ju schmatla...fakt stale v strehu:o)
Dakujeme za komplimenty za torty..aj boli dobre..ananosova..a ta druha bola pre Lili jablcka...no ved vidno ze to je domaca vyroba..aj ked ten ul robila maminina kolegyna z lekarne.
NAsej sa serblik prestava pacit tak tiež rozmyslam nad normalnym wc.
A co sa týka porodu..ja som manzela nenutila..chcela tam byt a bolo to super..sicce to ledva stihol..ale bol tam...a myslim ze aj pre nich je to velmi silny zazitok.
Bobcka a septembrovky su v batolatach ci kde?

alex1983
21. sep 2010

baby, chcem sa spytat ci jedna zalievana kava za den je v pohode?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre