Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

celin
11. jan 2010

ahojte, mirka gratulujem, ivka drzim palce aby ste aj vy boli co najskor bez perinky.
my uz mame 2 zubky. ale spanie tiez nie je uplne bez problemove.
kubko vstava medzi 5 a 6 tou rano. uz som z toho chora. ani za svet ho nemozem naucit spat dlhsie. spat chodi sice okolo 19tej, niekedy sa kupe uz o 18tej a 18. 30 uz spi. skusali sme ho davat spat neskor, ale nepomohlo . aj tak vstava tak skoro. dokonca par krat zaspal az o 22 a vstal aj tak o 6tej. v noci papa kazde 3 hodiny, skusala som ho uspat a nedat mu, ale nakoniec som ho musela nakrmit, bol hladny. ja to nechapem. cez den vydrzi aj vyse 4 hod nejest a v noci nie. niekedy sa mi zda ze uz mam malo mlieka, asi ho budem musiet vecer prikrmovat. len neviem ako do neho dostanem flasku. flasku a cumel nechce . mliecko spapa radsej lyzickou ako z flase a to sa mi vecer nechce aby sa neprebral.

mirka907
11. jan 2010

Dakujem baby....Ivka ste s Olivijkou na rade...Uz teraz som nervozna za vas...Pevne verim ze sa budeme moct tesit spolu.
Pre mna to bol dnes uplne sok...vobec som necakala ze ostaneme bez perinky...Ked doktor povedal ze ju uz netreba, nechcela som verit.
Celin gratulujem k zubkom.Ako ste to prezivali?Bola teplota, hnacky, nespanie??
Vstavanie medzi 5-6tou ti teda nezavidim...A nespi vam vela cez den?

celin
11. jan 2010

Mirka ani som necakala ze budu zubky az ma pred par dnami kusol do prstu 🙂 Par krat v noci mrncal a aj to sa ukludnil hned ako som ho pohladkala a spinkal dalej a jeden den mal hnacku. Inac nic.
Cez den spi 2x pol hodinu a este v kocari2 az 3 hod. On vydrzi hore tak 2 hod a potom je unaveny a musi si zdriemnut. V noci spi tych 10 az 11 hod. chodi skoro spat a tak aj skoro vstava. Len by to mohol posunut. Dufam ze sa to casom upravi a bude zaspavat a vstavat neskor. A este k tomu on spava iba na brusku takze rano hned mrnci a musim ho otocit. Na chrbte mi nezaspi.On nevie vstat a zabavat sa este sam. Musime vstat aj my a venovat samu. Aj ked sa trochu lepsi, lebo sa ho snazim ignorovat nech sa zabavi sam. Vydrzi tak 10 min a potom mrnci, dalej ho ignorujem tak sa este zabavi ale to tak max pol hodku a potom uz musime vstavat. Uz ani neviem co to znamena vyspat sa.

mirka907
11. jan 2010

Super reakcia na zubky...Kiezby to aj u nas tak bolo. Spanie ako u nas🙂))a ako tak citam aj ako u ostatnych bab...🙂))Staste ze existuje kociar...Nasa mala je v rannom vstavani vzorna...ked nie je okolo nej ruch tak si len tak lezi a pozoruje okolie...chvilu drieme, potom zas obzera hniezdo...asi tak hodinku vydrzi...A o tom vyspati mi nieco hovor...V poslednej dobe som spala tak najviac 2 a pol hodiny v kuse...No a idem to ja veru radsej zabalit a spat🙂)

celin
12. jan 2010

Keby tak nas maly vydrzal obzerat si hniezdo. Ked sa zobudi mu musim ho otocit, pretoze spava na brusku a potom si obzera postielku asi tak 10 min. a potom staci. snazim sa ho ignorovta aby sa naucil sam sa zabavit, ale neprestava mrncat a tak ho musim vybrat. mozno keby som vydrzala dlhsie, ale nenechavam ho ked uz place. to vydrzim tam 5 min. dnes sme mali uspesne rano, zobudil sa az o 6. 30.ale to asi preto lebo o 4 chvilu plakal, neviem co ho trapilo. snad nie treti zub

celin
12. jan 2010

Ano som rada ze nam tak lahko narastli zubky.
Mirka viem si predstavit ako sa tesis ze ste bez perinky. Ja by som rada prestala chodit s Kubkom na rehabilitacie, ale naposledy nas schladila ze budeme chodit asi rok ☹ Neviem si predstavit ze ho mam rok trapir 3 az 4x denne

janka3.12
12. jan 2010

miruska gratulujem, musi to byt ulava, ze je vsetko ok, aj ze sa mala moze pohybovat ako chce🙂 ivuska aj vas to urcite coskoro caka🙂

celin Jakubko ma u mna velky respekt....takto krasne zvladnut zubky a hned dve🙂 chlapina....dufam ze aj u nas ako vravi mirka to pojde ok....ozaj k tej hnacke co mal, bola jednorazova, takze nic si mu na to nedala, vsak? alebo treba mat nieco pre pripad?

Oli mi rano ogrckal gaucovku🙂 ked bol na brusku a otacal sa z bruska na bok, no zatial ma jednu rucku navyse s ktorou nevie co a ako🙂 teraz zaspal / tipujem ze na svoju klasicku pol hodku/ tak idem trosku umyt tu gaucovku a rychlo sa najest, lebo potom zase pridu hry a vymyslene basnicky🙂 Oliverko spi na chrbatiku a ked sa zobudi, nezistime to podla placu /place len ked je hladny a nemam nachystane mliecko, co sa nastastie uz casto nestava, lebo priblizne po troch styroch hodinach papa/ ale podla toho ze si vyprava jak tetka na trhu....

vcera mi svokra doniesla hipp vyzivu od 4. mesiacov....som jej nechcela povedat ze mu radsej spravim doma a taketo konzervovane veci si nechame na cestovanie, alebo ked budeme chodit na nejake dlhsie prechadzky....ale vyzera dobre🙂

uz len cakam kedy budeme moct ist do sportoveho kocika, lebo malemu je vo vanicke cim dalej tesnejsie

janka3.12
12. jan 2010

...tu rucku navyse ma pri otacani z chrbatika na brusko, hadam prijde na to ako ju pouzit🙂

kwetinnka
12. jan 2010

Ahhoojte,Mirus gratulujem..to su super spravy..Ivi neboj...za chvilku si ani nespomenies ze ste ju nosili.Celin nasa spi tak isto...ide spat skoro..neskor sa mi nedari lebo mrci a je unavena..a rano okolo 6 sme hore..aj ked posledne dva dni bola hore až o 7.No dnes spala uzasne od tej 8 pol 9 do 3 a potom do 7.Ale zas mi prestava spat cez den...aspon ze sa už zabavi aj sama.Aj teraz je v postielke"cita" knizku a za chvilku mi tak na pol hodku zaspi...Tie zubky ste zvladly super...no uvidime kedy sa potlacia nam...

kwetinnka
12. jan 2010

Jani no nasa to iste...odraza odraza...a ta rucka ostava pod nou..este nema techniku..ale oni na to pridu..a vas co bude stat to plavanie?Celin a preco vlastne cvicite??

celin
12. jan 2010

janka, nedavala som nic na tu hnacku, mal ju len 1 den. v ted den dostal cajik a myslela som ze to z neho, lebo cajik pije len obcas. a potom som objavila zubok.
baby to mate super ze sa vedia drobcekovia sami zabavit. nas sa zabavi tak 10 min a potom vykrikuje a ked nepridem tak mrnci. snazim sa ho naucit trochu nech sa zabavi sam tak dnes pocuvam vykriky a mrncanie. a este nikdy nezaspal cez den sam pri hre. vecer zaspava uplne bez problemov, ale cez den ho musim uhohdat v kocari a to este musim presne trafit cas spanku, lebo ked to prezeniem tak zaspavame s placom.
cvicime preto, lebo ma slaby chrbatik. rodila som pomocou vakua a tak je sledovany neurologickou a tej sa zda ze ma slaby chrbat na svoj vek a tak nas poslala cvicit. rehabilitacna sestra si navyse vsimla ze ma na hrudniku jamku a to je zevraj tym ze ma slabe brusne svaly a dycha do bruska a nie do hrudnika. a tak cvicime chrbat a brusko. teraz uz hlavu udrzi a vie sa bez problemov otocit z chrbta na brusko. ked je na chrbte tak cestuje po postielke a ked je na brusku tak cuva. nasa destka lekarka hovori ze je uplne super a ze cvicit nepotrebuje a rehab. sestra ze budeme cvicit aspon rok. tak neviem. ale je pravda ze ta jamka na hrudniku sa mu zmensila trosku takze asi to zmysel ma.a kym sme nezacali cvicit ak otacal hlavu len dolava a po tyzdni cvicenia uz na obe strany.rodil sa tvarovou polohou a svaly na zadnej strane krku mal stuhnute a bolo to treba precvicit.zevraj rychlo rastie a preto tie slabe svaly. ma asi 75cm a 8,3 kg. neviem ci je to az tak vela.
aj my strasne chceme chodit na plavanie, ale nemam auto a autobusom je to od nas komplikovane,musim nieco vymysliet. u nas to stoji 60 eur 10 hodin. zatial sme sa prihlasili na cvicenie na fitlpotach

kwetinnka
12. jan 2010

toto plavanie co som si nasla je cez vikend...co je super lebo inak by som tiež nevedela s nou ist.Nonasa vazi okolo 6500g..teda vazila som ju asi 2 tt dozadu a mala 6400 a naposledy v poradni merala 59cm...tak už ma tých 62-63max.Neviem to presne lebo do poradne ideme az v pondelok.NAsa sa velmi otacat nechce..tak do polky..dufam ze je to normalne...a ze proste niektore deti su rzchlejsie ine poimalsie..
Tak to je super ze cvicenie prinieslo ovocie.

celin
12. jan 2010

kubko tiez nie je ziaden borec 🙂 otaca sa len par dni. najprv sa mu vobec nechcelo ale ked prisiel ako na to tak sa vrti v jednom kuse

mirka907
12. jan 2010

Janka mne tiez doniesla svokra niekolko ovocnych Hippiek..Ze keby som uz nahodou chcela davat...No ale mliecka je zatial dost, takze nehrozi a ked aj zacnem, tak so zeleninou...
No my sme mali minuly tyzden 7 kg...dlzku nam nemerala, ale 68cky su nam tak akurat.
Kwetinnka tak v priemere sa deti zacinaju otacat v tych 5tich az 6tich mesiacoch...takze casu dost.
Ja tiez rozmyslam nad plavanim...a auto sice mam ale som strasne slaby sofer...akoze s malou si za volant netrufnem...
Celin my tiez vecer zaspavame pekne...no ak nie je uplne unavena tak dost dlho piska a mrnci...
No cez den ziadna slava..Zas sa jej zapacilo v kociari a bojkotuje postielku...A v noci ...to sa uz radsej nevyjadrujem...

janka3.12
12. jan 2010

...u nas sa plave az od 6. mes. lebo nemaju moznost teplejsie vyhriat vodu, stoji to 90 eur...takze zvazujeme ze ho zatial nedame, budem ho kupkat aspon doma vo vani, namocime sa spolu a aspon 10 min sa prehrame🙂

ivkaivka
12. jan 2010

celin, vau 2 zubky. Moja asi ani nahodou. Neskusala si Kubkovi nad postielku nieco zavesit, mozno by sa zahral. Moja ma ovecky a saskou a najnovsie sa vie zahrat aj polhodku.
to je super, ze sa vam deturence tak pretacaju, kvoli tej blbej perinke asi ani tak skoro moja nebude. Akurat sa sem-tam z bruska pusti na bok.
Inac sme na antibiotikach. Rano mala 38 teplotu, je brutalne zahlienena, kasle. Vobec nespi,nemoze kvoli hlienom, tak len odsavame, aby jej nechytilo priedusky. Ja som zvedava, kedy z toho vsetkeho vylezie. Teraz by som ani nemala kupat, no neviem ako zareaguju tie maste co ma na ekzem. Uz sa tesim, co to bude.
Vahu mate tiez super, moja ma 6kg a teraz nechce velmi papat,tak urcite pochudne, no lekarka ma ukludnila, ze do 6 me.ma babo vazit raz tolko ako pri narodeni. Takze mala 3100, tak nam uz chyba len nejakych 200g.

celin
12. jan 2010

ivka kubko ma kolotoc nad postielkou a este mu tam na bok vesiam aj ine hracky. ale jeho vsetko bavi tak 10min a staci.teraz som kubka vazila a ma 8,5kg a dnes zacal nosit 80 oblecenie. este je trosku dlhe, ale 74 ma natiahnute. pri narodeni mal 3530g. no neviem co bude za valibuka. a zevraj kvoli tomu ze tak rychlo rastie tak ma slabe svaly.
chudatko olivka stale sa na nu nieco lepi. uz nech ste zdravi. neboj ked nebude nosit perinku ona vsetko rychle dobehne. verim ti ze uz sa nevies dockat kedy budete bez perinky. ja by som uz najradsej necvicila, ale asi budeme este dlho. doteraz mi to tak nevadilo, ale teraz ma take brutal cviky, ze ho musim zalahnut a on chudak tak place. a to mam robit 4x denne. zajtra ideme ockovat tak aspon potom mame 10 dni prestavku. dufam ze nebude ziadna reakcia.
ivka bud rada ze este nema zubky ved ma kopec casu. ja len dufam ze horne zuby este nevylezu a nebude ma kusat 🙂

uankab
12. jan 2010

ahojte, musim pochvalit nasu Magdalenku, aka bola vcera hrdinka.. boli sme na poslednom ockovani... po prvej injekcii trosku zafnukala, po druhej spustila plac ale hned prestala... no a ked dostala do druhej nozicky tretiu, tak len vygulila ocka, spustila kvilenie na 3 sekundy a usmievala sa... ja som nechapala, kedze pri dvoch predchadzajucich mi vzdy narobila cirkus (a to dostala vzdy len 2 injekcie), manzel na mna pozeral ze naco som chcela aby siel so mnou, no a sestricka skonstatovala ze to sa teda naozaj malokedy stava a deticky odchadzaju vacsinou s placom... no skratka, mala hrdinka 🙂
akurat ze vecer mala zvysenu teplotu, dnes tiez a do rana sa objavili sopliky (dostala asi odomna nadchu), tak dufam ze bude ok...
no a my sme pri narodeni mali 3.77 a teraz vazime 6.2... neviem ci stihneme zdvojnasobit vahu, kedze nam chyba este 1.4kg co asi za dva mesiace nepriberieme...
mirka, blahozelam k nozickam a celin vam k zubkom.... ale nam rastu deticky, vsak? 🙂

ivkaivka
12. jan 2010

celin, Ty len kojis? No to je fakt valibuk, hlavne ze je zdravucky. S cvikmi sa potrapite a bude dobre, verim, ze je to urcite tazke, pozerat, ako babo place, nevie co sa deje a Ty mu len chces dobre, no vysvetlit sa mu to neda. Ale zbudne rychlo.
Uankab, super. Tak to mas fakt hrdinku. Neboj vahu znasobite, aspon tak to vravela, ze by to tak malo byt,ale urcite je to len informativne, ved kazde dietatko je individualne.
Mama vravela, ze ja som mala nejakych 13 kg ked som isla do 1.rocnika, tak co asi mozem cakat od svojej dcery???
Moju asi o tyzden nezaockuje, kvoli antibiotikam. Obvodna sa cudovala, ze nedostala astmaticke zachvaty,vraj ekzematicke deti ich maju casto, tak pochvalila, ze sme predisli castym odsavanim. Tak musime len odsavat a odsavat, no chudatku uz som vcera odsala aj trosicka krvi, no mudra vravela, ze je to o.k.,len nech sa hlieny nedostanu na priedusky. Lilka ked pocuje vysavac, uz zacne krutit nostekom a rukami rozhadzuje-proste panika.

celin
12. jan 2010

ano len kojim. prvych 6 tyzdnov to bola katastrofa, najprv sa nechcel prisat, potm nevedel tahat, ja som mala malo mlieka, kojila som aj 2 hod a zachvilu zas. skoro som to 2x vzdala, ale vzdy vyvracal umele mlieko tak som bojovala dalej. a teraz nechce nic ine.

janka3.12
13. jan 2010

oliverko mal pri narodeni 3 380g a 22.12 vazil 7kg, kde este do konca februara ked bude mat pol roka🙂 som zvedava, uz mi je normalne tazko ho nosit, zvazujem masaz chrbta, lebo ma v poslednom case pobolievaju krize....asi z toho ze ho menej nosim a nemam trening🙂 oli nosi 68, ale mame uz aj body 74 a nie su mu nejake extra velke....my skor mame problem ten, ze oli ma dlhe nozky a na telicku ma este miesta dost, ale nozky su mu uz v 68 pasentne, tak cez den nosime doma teplacky....zase na mna cosi lezie, pokaslievam(bez teploty) a kedze uz nekojime, bojim sa aby to nedostal maly, tak si musim ist kupit rusku do lekarne

celin si super ze si to vydrzala......pre mna to bolo hrozne mesiac papal krasne a potom castejsie plakaval, mal problem so spanim.....nechcel cez klobucik sat.....bala som sa ze ma malo mliecka, babky vylakane ze decko je hladne🙂 dr. povedala ze dalej kojit, tak sme kojili, len potom odmietal klobucik a prisat sa nevedel......musim uprimne priznat ze keby som bola vtedy skor vyhladala laktacnu poradkynu mozno by sme este kojili, ktovie....urcite sa pri druhom babu nedav nahovorit ze mam ploche bradavka ako to vraveli v nemocke, ked sa mi maly uz ku koncu kojenie po tom co mi poradkyna poradila ako na to aby som ho nastimulovala na kojenie, tak sa mi normalne krasne prisal....DRZIM TI PALCE, vlastne baby vsetky vam drzim palce ze kojite!!! hadam to olimu velmo neuskodi.
Vcera v relacii sama doma vravela jedna dr. ze do 6. mes len plne kojit a do 2. rokov s prikrmami, od februara ideme na pokracovacie mlieko BEBA 2. hadam mu bude chutit

kwetinnka
13. jan 2010

celin tak to mate poriadneho chlapa doma:o) JA mam 8 mesacnu neter a ta je taka velka ako vas Kubko.Nasa Lili este nosi 62,68 su jej este velke na dlzku..ona je taka gulka kratka:o)))Ivi nasa ma podobny vztah k vysavacu ako Olivka.
Uankab tak to ste super zvladli to ockovanie,my ideme v pondelok tak som zvedava.Jani mne tiež hovorili v nemocnici ze mam ploche bradavky...bola som total zufala...lebo už bola hladna a stale to neslo..potom raz to islo cez klobucik..ale to bolo naposledy...potom sme sa chvilu trapili..ale zvladli sme to..aj ked obcas jej dam aj umele..ked je malo mojho

celin
13. jan 2010

janka hlavne ze je olinko zdravy a spokojny.
dnes sme boli na ockovani a nezaockovala ho lebo ma zostrene dychanie. nekasle, nema spolik, hrdlo ma v poriadku a tak nas objednala zajtra na krv a dala mu vit.C. a zvysila nam davkovanie vigantolu na 3 kv .neviem kvoli comu. zabudla ze na minulej poradni mu ho zvysila na 3 kv kvoli tomu ze ma velku fontanelu, ktoru mu dnes ani nekontrolovala. neurologicka povedala ze ma fontanelu primeranu veku.
kubko ma na hlave asi 20 vyrazok, asi potnicky lebo sa strasne spotil ked naposledy strasne plakal na rehabilitacii, rozskrabal si ich a lekarka nam na to dala kortikoidy. uz ma tym stve. jeho to ani nesvrbi. na kazdu blbost mi pcha kortikoidy, uz ich ma druhy krat a ked mal 5 dni tak nam dala na potnicky aj dithiaden,lebo ho to musi svrbet. vobec nebol nervozny ze by ho to svrbelo tak som mu to ani nedala.ani tu mast mu nedam. asi pockam ci sa mu to zahoji same.
kwetinka to teda mame chlapa. uz si necitim chrbat a to ho nosim minimalne. snad sa mu rast spomali. ja som si myslela ze bude drobcek. ja nie som velmi vysoka a manzel este nizsi odo mna 🙂
mne tiez hovorili ze mam ploche bradavky a naucil sa prisat cez klobucik ale potom uz bez. tych prvych 6 tyzdnov bol horor. manzel sa jedoavl ze sa mam na to vykaslat, maly stale plakal. ale priberal a lekarka mi hovorila ze mam vydrzat. aj ja som sa jedovala ze to sa hovori ,im doma dieta neplace, ale vzdy ked vyvracal umele mlieko tak ma to nutilo skusat dalej. teraz nechce nic ine.ale zda sa mi ze mam uz malo mlieka tak si musim kupit homeopatika.

uankab
13. jan 2010

celin, nas ockovali aj ked bola Magdalenka trosku prechladena, to bolo prve ockovanie a bolo to v pohode.. teraz ale po tomto ockovani ma zvysenu teplotu uz 2 den a sopliky sa jej spustili, chudatko stale odsavame.... ivka, magdalenka tiez ma strach ked zapneme vysavac.. tuto noc sme odsavali 2x, plus uz 2x dnes cez den (z toho rano som musela sama, lebo mm isiel o 5 rano do roboty)... posadila som si ju do kresielka, ale aj tak mi sermovala rucickami, hybala sa, no vobec mi to neulahcila... a vy mate antibiotika?
a ekzemik sa nam zhorsil 😖 , uz sa tesim ked bude jar a snad to bude lepsie... ja som inak tiez prechladnuta... a to za par dni letime domov, dufam ze sa dovtedy doliecime...
inak mame mizerne pocasie, posta nechodila uz dobrych par dni, od noveho roku poriadne nefunguje, a to sme objednali starym rodicom velke kalendare s fotkami magdalenky... uz mali davno prist a stale nic 😖
janka, kojit do 2 rokov??? to je nejako dlho, nie? ja chcem urcite do roka, ale ci dlhsie to veru neviem...

janka3.12
13. jan 2010

to len odporuca WHO🙂 myslim ze by si to ti mudri ujovia a teti mohli aj vyskusat🙂

celin skus Bioderma babsquam krem je na vyrazky a chrasticky na hlavicke, vraj je dobry, ale radsej sa porad v lekarni....na potnicky urcite ditiaden nedavaj /ak to boli potnicky/ ty si maleho poznas najlepsie....neboj kortikoidy neuskodia, tolko sa ich az cez kozu do krvneho obehu nevstrebe...ale veru treba opatrnost kedy ich dat a kedy nie

ivkaivka
13. jan 2010

jani, neboj neuskodi. U nas na ulici su babatka-teda uz velke deti (3r.),ktore boli kojene len v porodnici a vobec nie su chore.
K tomu kojeniu, ja chcem aspon 6mes.to je moj ciel, no ak sa bude darit tak aj 1.r.ja vlastne odsavam, tak to zalezi, kedy ma to prestane bavit.
Na nasej ulici mame aj mamicku ma asi 19r. ma 9mes.babatko, kojila len v porodnici a predstavte si ta mala uz ochutnavala lizatko ako 2.mes. minule jej kupovali parky, spagety a vsetko to co my by sme nedali uz ma davno za sebou, do UM jej vzdy davala aj cukor, keksiky to je normalka...a to dieta vobec nie je chore, a ja len preberam... a aha antibiotika. No ale odvahu by som nemala takto krmit dieta, podla mna je to velka nezodpovednost a moze sa odzrkadlit vo vyssom veku-teda dufam, ze nie, babatka si nezasluzia doplacat na nezodpovednost svojich rodicov.
Uankab, ja by som uz Magdalenke nedavala kortikoidy, sama vydis, ze je to bludny kruh. Ja moju natieram len sudocremom a kalciovou mastou. Jeden den susim, druhy premastujem.
Antibiotika nam dala kvoli dlhotrvajucej nadche, soplom uz aj skaredemu kaslu., ☹ dufam, ze to mojim mliekom nejako vykompenzujem. A samozrejme antibiotiky jej rozhadzali crevnu floru, na co ma obvodna upozornila, takze sa ekzem poriadne santi.

uankab
13. jan 2010

ivka, kortikoidy uz nepouzivam.. ked sa vratime z domu, tak pojdem zasa k lekarke a uvidime co to bude... teraz to mala dost zle pod nozickami, ale vcera som si dala jogurt, na vyskusanie... cize mliecne vyrobky su absolutne tabu pre nas... okolo krciku a na telicu ma suche flaky, tak to premastujem 3x denne... inak pri ekzemiku sa vraj odporuca kojit co najdlhsie...
no a tiez si myslim ze to je nezodpovedne, to babo bude mat sklon k obezite ako vysity !!!

uankab
13. jan 2010

a este kuk fotecky, pridala som nove 😉

janka3.12
14. jan 2010

ivuska tak skus v lekarni probiotika pre dojca, mozno nejke existuju, je to dobre aj u dospelakov po vybrati antibiotik, upravi sa crevna mikroflora

bibulienka
14. jan 2010

uankab- jeej... vsimla som si ze ste mali svadbu presne v ten isty den ako my... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
baby ako casto, teda ake intervaly kojenia mate???? my sme uz mali tri a pol hodiny cez den a 5hod v noci a teraz je to inak.. cez den dve a pol max obcas tri hodiny a v noci precne tri hodiny ako hodinky,... mam pocit ze je stale hladna, ale ked sa napapa a skusim odsat tak tam je v prsku este dost mliecka....neviem...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre