Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

bibulienka
24. feb 2010

arett....kup si do zalohy sirup alebo cipky proti teplote ale urcite ICH NEDAVAJ PREVENTIVNE !!!!! podla viacerych studii to nie je vhodne 😲 😲 😲
LEN AK BY MAL TEPLOTU NAD 38 ST... vraj je lepsi panadol...
nasa mala nemala ziadnu reakciu ani po jednom ockovani...ani opuch nozicky...

mirka907
24. feb 2010

Biba ja som malej preventivne dala, lebo mala po merani teplomerom raz 36.8 raz 37.4. Teraz viem ze bola len teplejsia po kupani (vzdy vecer to tak u nas je), ale kedze teplota najviac rastie vecer, vtedy som to neriesila a radsej jej dala polovicnu davku.

janka3.12
24. feb 2010

arret najlepsie je pri teplote zacat paracetamolovym pripravkom teda panadol baby...ak by panadol po dvoch davkach nezabral je dobre vyskusat nesterodine antiflogistika akym je napr. nurofen...takze radsej by som volila panadol...ale je to na tebe🙂

ja som preventivne nedavala nic, lebo napr. po prvom ockovani mu teplota stupla az v noci, tada asi 10 hod. po ockovani a druhykrat ani teplot nemal....preventivne nedavaj ak mozes a maly bude v poho, predsa len je to liek, ale pokila bude maly nekludny a bude mat zvysenu teplotu tak kludne daj

moja dr. tiez vravela ze do 37,5 az 38 netreba nic, lebo je to vlastne rekacia na ockovanie a je to obranny mechanizmus tela...ale uvidis podla svohjo drobceka🙂 drzim palce aby vsetko dobre dopadlo

ivuska 2 roky len na mlieku urcite nie je nic moc, babu to uz nestaci.....ale Olivinka pride prikrmom na chut casom uvidis🙂

janka3.12
24. feb 2010

mirka teraz som pozerala FB, no dovi dopo, mala je sikulka...ty brdo, klobuk dole🙂 na sOli tak akurat vrti prdelkou a toci sa dopolkola🙂 potom sa nastve, prestane ho to bavit a koniec🙂

bibulienka
24. feb 2010

veru Viki je "číslo"...pekne sa pohybuje ...ale my si uzime cas kym za nasimi drobcami nemusime behat 😵 😵 😵 😵 ono to uz dlho nepotrva...
tak my nakoniec budeme davat nausnice asi 3.marca...som zvedava ako sa bude nasa kraska malá drzat...

mirka907
24. feb 2010

Baby dakujem🙂...A veru uzite si to 🙂 ..ono to pride zo dna na den a ani nebudete vediet ako sa vam rozhybu..a teraz sa hlavne o nu bojim, lebo ona ked nieco chce, ide hlava nehlava..plus je furt na studenej zemi..
Cez obed ideme na neurologiu.Malu som ulozila skor ako zvykne spat, no to teda bolo protestu...A mame tam byt o jednej, kedy ona zvykne spat tak uz vidim aka bude nervna.

arrett
24. feb 2010

Tak, zaockovali nás do oboch noziciek, ach jaj to bol pohľad. Ešte som mu muselatie nozky aj držať☹ dala nám octanovy krém a nurofen cipky. Vraj mu mám dať, že sú proti boleti a tiež zároveň proti teplote. Tak neviem. Zatiaľ sa maly usmieva. Mame 62cm a 6,5kg.

janka3.12
24. feb 2010

arrett uvidis, ako vecer, ak mu vecer pred kojenim vystupi teplotka nad 37 mozes mu kludne dat aby dobre spinkal🙂 drzkajte sa

uankab
24. feb 2010

baby, ja mam dost.. Magdalenka mi uuplne bojkotuje spinkanie... neviem ci jej rastu dalsie zubky alebo co, bola som s nou vonku na prechadzke, mame mizerne pocasie fuka, prsi, tak som tam vydrzala tak pol hodku a hned co som prisla domov a zatvorila dvere, tak sa zobudila a nie a nie zaspat... som ju kolisala viac ako 30min zaspala na 5min a uz je zasa hore a place 😒 ... a tento scenar sa nam opakuje poslednych par dni 😖

matula1194
24. feb 2010

ahojte babulky, chcem sa vas spytat ako nechavate spinkat svoje deticky ci na boku alebo na chrbatiku?? dakujem 🙂

matula1194
24. feb 2010

uankab precitaj si knizku: každé dieťa sa vie naučiť spať - daj si to vyhladavaca a stiahni si to do pc mozno ti to pomoze su tam zaujimave veci ako ist na babatko, nejake rady prip.co mamicky robia zle...

arrett
24. feb 2010

Uankab - tu knižku mám aj ja a pár veci zaužívame. Je celkom dobra.
Alebo idu ďalšie zubky:-/

matula - keď bol simonko novorodeniatko tak spal v perinke raz na jednom boku, potom na druhom. No odkedy ho nedávam do perinky tak spinka stále na brusku.

uankab
24. feb 2010

baby, tak hlasim druhy zubok 😎 ... pomalicky ho uz zacina byt vidiet, tak sa tesim zasa na noc 🙄 ... a to som sama doma.. ale snad potom uz bude dobre a budeme mat zasa chvilku pokoj 😉

kwetinnka
24. feb 2010

TAk to gratulujeme k zubku.Bibi ako sme sa rozlucili od vtedy mi mala spi vonku...dufam ze sa tvoje predpovede nesplnia a bude buntosit v noci..Pozreli ste niekde tie odrazky? ja pozriem kolko ich mam a ak by ich bolo viac jednu ti dat mosem...lebo jednu si chcem aj na sportak nechat.

matula1194
24. feb 2010

arrett a odkedy ste prestali davat perinku?? ja ju mam na chrbte zda sa mi,ze je jej tak dobre..

bibulienka
24. feb 2010

no Kwetinnka tak Lucka spala v kociku az od levandule a doma este asi 15 min...potom bola zase hore a ked som bola som odfotit polovicu casopisu a cestou spat spala este 10 min v aute...to je vsetko..teraz som ju nakojila a spinka..no uvidime dokedy...
uankab...gratulujem k zubku...my este stale nic 😵 😵 😖 😖 😖 😖 😒 😠 😠 😠 😠 ,,,len je obcas umrncana ako maly certik...dufam ze to su zubky a nie jej natura:::: 🤐 🤐 🤐
odrazky som este nepozerala...skusim na pumpe..uvidime
drzte nam palce na noc...nech sa vyspime...bez velkych prestavok 😎 😎 😎 😎

celin
24. feb 2010

drzime palce vsetkym nech sa uz vyspime v noci. nas kubko prespal noc asi 2 x od narodenia. inac klasicky papa kazde 3 hod. dnes sme boli v poradni a ma 9 kg a lekarka hovorila ze na 6 mes. papa velmi casto v noci a kazala nam kupit homeopaticky sirup na spanok, tusim sedalia, kupili sme a je tam pisane ze pre deti od 30 mes. to mu teda urcite nedam. aj tak je zlaty, na to ze uz ma 6 zubkov je super. v noci sa kazde 3 hod napapa a spi dalej bez toho aby som ho musela uspavat a cez den je usmiaty. on este snad ani nemal zlu naladu. aj ked ho zobudim hned sa usmeje.on ani nema presny rezim lebo chodime na rehabilitacie vzdy v inom case.
v noci spava len na brusku odkedy nie je v perinke, teraz ked sa vie otacat tak sa otoci na chrbat a mrnci a musim ho otocit naspat. cez den ho musim uspavat v kocari, v postielke uz nezaspi, vrti sa a potom mrnci ale spat nie. do kocara ho dam na brusko a spi do 5 min.
vsetkym detickam drzim palce nech uz tie zubky netrapia a vylezu.

uankab
24. feb 2010

dakujeme 🙂 Magdalenku som ulozila o 6 spinkat, ani sa poriadne nenapapala a zalomila, tak cakam kazdu chvilku ze sa zobudi s hladom... a ja som si bola dat teply kupel, citim sa ako novy clovek 😵
uvidime aka bude noc, dufam ze sa nebude budit velmi casto...
celin, my tiez papame v noci kazde 3 hodiny a jedine co sa ma doktorka spytala bolo ci ja som v poriadku a zvladam to... takze ja by som ten sirup tiez urcite nedavala... my zasa odkedy sa pretacame na brusko, tak spinka len tak, malokedy chce spinkat na chrbatiku, vacsinou sa mi hned otoci na brusko.
baby, na co su vam odrazky???

bibulienka
24. feb 2010

na kocik..aby ho bolo lepsie vidiet 😉 😉 😉 😉

arrett
24. feb 2010

Matula - perinku, resp. zavinovacku som prestala dávať keď sa z nej vysuval von. Kúpili sme spaci vak, v ňom spinka na brusku. No a keď niekedy vnoci nakojim a neodgrcne si tak sa aspoň nebojím. Ale mám aj monitor dychu. Na chrbatik som často nedavala, aby nemal vylezanu hlavičku. Preto som ho dávala na strany.
Simonko zatiaľ zvláda ovkovanie na jednicku. Je dobrucky, ako by sa nuc nedialo. Zaspal klasicky o siedmej a stale buva ako po iné dni. Tak sa teším.
Uankab - gratulujem k ďalšiemu zubku 🙂)

Baby skúšali ste niektorá ten sunar na dobrú noc čo chodí reklama?

kwetinnka
25. feb 2010

Breee ranko...no bibi tak nakoniec lili spala od tej 16 do 20: 40 a o 22 sme už chrnali.Aret neskusala ale chcela by som skusit to co ma nutrilon na dobru noc.TA sedalia je inak celkom fajn ja som si to davala ked som bola tehotna a spala som z toho lepsie..ale myslim ze je to este skoro..alebo by som to mozno v nejakom pomere zriedila.My sme este do spacieho vaku maly..ale mam jednu taku kvazi zavinovacku tak je v tom...ona to ma stale rada na noc..tie ostatmne klasicke už vyrastla.Kym bola malinka a nevcedela nejak extra sama menit polohu som ju davala na boky..ked mi tak zaspi tak ju tak necham..ved ona sa pootaca aj sama.

mirka907
25. feb 2010

Dobre rano..my noc katastrofa...Od 22:30 do 24:00 hore...potom od 2hej do 3tej hore...A potom uz kazdu hodinu...celu noc sa prehadzovala...Neplakala, len so sebou hadzala co sa nevedela ulozit...Nadranom zacala kaslat, kychat a ma sopliky, takze zrejme nieco chytila vcera v nemocnici alebo od nachladeneho manzela..a ani ta studena podlaha jej velmi asi nepomaha...Sakra!!!
Inac nekakala 3 dni. Poradte co jej dat, aby to uz prislo 😝

janka3.12
25. feb 2010

matula - Oli spaval na boku do cca asi dvoch mes. a nieco, potom sa uz rozmachoval s ruckami za hlavou, tak odvtedy spava na chrbatiku....sice uz z perinky trci, stale ked zaspavame hojdam ho v perinke, alebo zabaleneho v deke, rad si opiera hlavicku o nieco a chyta si snurku z perinky....ked zaspi asi po 10 min, perinku rozviniem a ma ´ju ako podlozku.) ale nie vzdy....ja ho vzdy uspavam bud na rukach alebo v kresielku a potom ho prenesiem do postielky...aj teraz chrni.)

baby normalne ako mu davam pit za zeleninkou este mliecko /cca 140 zeleninky a 100 mliecka/ po zhruba hodke ideme von tam sme tak hodku a pol a doma spi este hodinku az hodku a pol....a ja som sa cudovala ze cco po zeleninke tak zle spal a on bol chudatko "len poloplny🙂"

vcera prisiel letak z kauflandu ze maju zlacnene morcacie masko, tak ideme v piatok kupit.....ozaj chcem malemu urobit rezance z kukuricnej muky, aby som mu davala do maska a zeleninky obcas...myslite ze ju maju v Kauflande?

arrett
25. feb 2010

My sme po ockovani spali krásne🙂 dokonca lepšie. O siedmej kojenie, spal do jednej a bol fajne postary🙂 a po nakojeni spal do piatej. Manžel išiel do prace, tak som ho v pilospanku nakojila a spal ešte do pól ôsmej. Takze klasika 2x sme vstavali, akurát že od večera potiahol až do jednej. Zatiaľ na ňom nevidím žiadnu reakciu po ockovani. Môže sa ešte prejaviť? Prešlo už 24 hodín.

mirka907
25. feb 2010

Arret reakcia sa vraj moze prejavit do 48 hodin.

kwetinnka
25. feb 2010

Myslim ze maju a ked nie tk v nejakom bio obchode urcite..ale mozes mu napr urobit aj halusticky z kukurickej kase..alebo krupice ci ako sa to vola
Miri snad nebudete chorý

matula1194
25. feb 2010

My sme boli vcera v poradni - mala ma mesiac a pribrala 6120g doktor vravel, ze je to spodna hranica priemeru..co mi je divne lebo papa ako o zivot cez den kazde 2hodky a v noci kazde 3hod a to niekedy z jedneho prsnika inokedy mi vycuca oba 😉 vam ako zo zaciatku priberali? teda ak ste kojili?

kwetinnka
25. feb 2010

ma 6 kil a jemu sa to zda malo...nasa za prvy mesiac pribrala kilo..ale 6 kil mala ako 3-4 mesacna...a tiež bola dobry jedak..

mirka907
25. feb 2010

My sme prve tri mesiace priberali tak po kile. Porodnu vahu mala Viki 3080 a tri tyzdne dozadu (5 a pol mesiaca) na poradni mala 7650g. Takze potom sa to spomalilo. Do 5 a pol mesiaca bola len kojena a prve tri mesiace jedla cca kazde 2-3 hodinky.
Kweti no uz to vyzera ze je chora. Ked je na brusku tak jej normalne sopliky tecu...hrozne!!!
Manzela som poslala kupit detsky koberec do obyvacky. Potom jej ho presunieme do detskej. A slivky...Snad na zapchu zaberu...
Ja som strasne hotova po poslednych nociach, co som skoro nic nespala, a rano som sa pre istotu dozvedela ze musim do pondelka spravit kopec veci do roboty...Ide ma porazit..Vsetkeho sa dajak vela naraz nakopilo.

janka3.12
25. feb 2010

Oli mal pri narodeni 3380g...a pri kojeni mal na prvej poradni ked mal mesiac 4 700g

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre