Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

bibulienka
29. mar 2010

ivka..ja som robila cerstve jablcko s broskynou so zavaraniny...a chutilo jej velmi..
dnes sme mali stretko s babami zo strednej skoly..som v NR u rodicov cely tyzden.. bolo super jedna ma 2 deti (2 roky chlapcek a 3 mes. dievcatko), druha ma 2 mes chlapceka, bola tak este jedna v 20tt tehotenstva a ja s Luckou, bola celkom sranda...deti boli super...sme si pripadali ako v jasliach 😵 😵 😵 😵 😵
a hlasim ye prvy zub je na ceste...uz z neho par mm vidiet...

janka3.12
29. mar 2010

http://www.viavitae.sk/Bazen.html toto je v KE

mestského slaného bazénu Delfín na ZŠ Májové námestie v PO

Čítajte viac: http://korzar.sme.sk/c/5003931/otvorili-bazen-d...

kweti fliaciky sa mu ani nove netvoria, len ma cele ustocka akoby vymocene - ani sa mu necudujem ked uz skoro pol roka ma kazde tri hodiny v puse nieco latexove, alebo silikonove......doki kazala kupit v lekarni gencianovu violet a dvakrat denne vytriet pre pripad ak by to boli kvasinky, tak to dnes skusim len si neviem predstavit ako mu to mam vytriet, ked jemu sa dostat do pusy je len velmi tazko:( teraz mi tu hodinku v kuse plakal....a zaspal, no preslo 15 min a je hore....nechapem, ci mu idu tie zuby ci co...

ivkaivka
29. mar 2010

bibka a to si jej dusila? Blahozelam k zubku,my nic. No my nespime cely den, vstala 10.30 vobec nespi, ale na pocudovanie ani nereve, je vysmiata jak leco, len ja nic nemoze robit 😒
Jani, dufam, ze su to zubky a nie kvasinky, papat chce?

mirka907
29. mar 2010

ahojte...nemam teraz velmi cas, vela roboty a mala je strasne akcna. Uz pekne stvornozkuje a stavia sa o vsetko co jej vojde do cesty, takze mame veselo. Biba gratulujem k zubku, Ivka vam k pretacaniu sa.

bibulienka
29. mar 2010

ahojte..dakujeme za blahozelania...
aj Lucka toho dnes nenaspala vela, doobeda bola hore od siestej do jedenastej, spala 45min, a poobede spala este pol hodinu odo tretej a este je velmi akcna...
ivka ano jablko som podusila, a potom som do toho tepleho dala tie broskyne...aj mne to velmi chuti.. 🙂

janka3.12
29. mar 2010

Ivuska zubky zatial tiez nic, vytrela som mu to genciankou, uvidime zajtra ako to bude v ustockach vyzerat, zajtra tiez skusim z kompotu urobit vyzivu, lebo vsade v meste nedostat hipp slivkovu, nastastie hami vyraba 4x100g jablko slivka....nastastie sa uz v ovoci rozpapal, takze som dnes kupila jablcko broskyna, tak ked sa minie uribim z kompotiku inak asi skrachujeme🙂

kwetinnka
30. mar 2010

AAhojte...tak nakoniec sa ti to vytriet podarilo a zda sa ti ze je to lepsie??Nam tiež už chuti...vcera dve jablka polka hrusky a zahustila som to tou krupickou..ostalo trosku.Vcera som bola v Dmke a mali tam nejake pozlacnovane tak som sai kupila..ale už aby bolo leto ..a mozem jej to vsetko spravit sama..aj ked tie hotove su prakticke...NAsla som aj susienky bez vajca...ale su az od ukonc.7 mes.tak si na ne este pocka.U nas posun xasu....mame taky isty rezim ako za stareho casu...aj ked nastastie sa nam ju podarilo dat vecer spat podla noveho casu.

celin
30. mar 2010

ahojte , nestiham velmi sem chodit. chcela by som sa spytat ake plienky davate na noc a ci vydrzia. my davame pampers a sleep&play a do rana je uplne precikany a plienka sa rozpadla a po celom telicku mal ten gel. my uz tyzden nekojime, vecer vypije 260ml mlieka a v noci asi 200 ml caju a potom vela cika. asi ho budem musiet v noci prebalovat. konecne mu vysiel 7.zub a mame trochu pokoj. budi sa v noci len na smad a teraz ho mam budit prebalovanim ?
my ovocie stale nie. jedine co lubi je cele jablko, nastrhuhane a dusene nie. doma vaena zelenina tiez nie, ale musi sa naucit lebo skrachujeme. Um sa tiez naucil az ked nejedol od 20 hod do 9 hod. ale nechcel sa mi prisat a odsavala som asi tyzden a stale menej.

arrett
30. mar 2010

celin - ja pouzivam presne tie iste plienocky a tiez mi ich precikava ked ho v noci neprebalim. Takze zvacsa ho o druhej-tretiej stale prebalujem. Lezie mi to na nervy, pretoze musim maleho prebrat. Inak ho kojim stale po tme, aby sa celkom nezobudil.
BAby ak mate skusenosti s plienkam ktore neprecika, budem len rada🙂

celin
30. mar 2010

arrett ked bol kubko mensi tak mi ich neprecikal, precikava ich asi 3 dni. predtym sme nemali problem, pouzivala som ich vzdy tak na spodnej hranici tej velkosti. ked mal 6 kg tak som uz kupila tie od 7 kg a neprecikal. ale teraz asi vela pije tak ich precika, lebo za posledne 3 mes pribral len asi 200g. stale vazi okolo 9 kg a stale tie iste plienky. od 7 do 18 kg

arrett
30. mar 2010

tak mne ich precikava stale.. mam posledny balik 3jek, ale uz mam nakupene aj stvorky, maly ma uz 7 kg. no a v noci ked ho prebalujem tak ma tu plienku naozaj taku plnu ze az. A to v noci vela nepije, tak 2 az 3x v primere. Poslednu dobu vstava iba 2x, tak sa tesim🙂
Janka - dakujem za linky, manzel uz studuje🙂)))

arrett
30. mar 2010

Prazenickovy kod🙂)

ivkaivka
30. mar 2010

ja pouzivam Tescove plienky (zeleny obal), nasadim jej o 20.00 a rano okolo 9.00 ich davam dole, precikana este nebola nikdy a to v noci papa niekdey aj 3x.
arrett-krasa 😀

bibulienka
30. mar 2010

ja na noc davam Huggies premium...este nikdy ich neprecikala...a ma ju od pol osmej vecer do siestej do rana
arret..maly je super...

bibulienka
30. mar 2010

inak v nedelu som kupila v tescu 4 Huggies premium mega pack a este k tomu davali 4x 64 vlhcenych utierok huggies za 19,88 eur... celkom sa to oplati..nam tie plienky vydrzia dlho, pouzivam ich len na noc a na cestovanie, resp. ked niekam ideme... cez den mam babylove z DM alebo tesco zelene alebo sleep and play...ale tie sleep and play su rychlo precikane...

kwetinnka
30. mar 2010

Mz pouzivame tiež na noc tie z tesca alebo z lidla..su asi rovnako dobre ako tie z tesca.Pamperskz som tu uz viac krat ohovarala nikdz som s nimi spokojnsa nebola.Huggies alebo Happy mam na den.A tiež tu nocnu davam okolo 19 a maju do rana min do 7..a nikdz sa nestalo ze bz bola precikana.

ivkaivka
30. mar 2010

no ja mam divne dieta. Dnes som jej podusila sladke jablcko a zavaranu hrusku, neskutocne fajne, no ani za svet nechcela a na obed zbodla takmer 300 ml - kralicie masko, cukina, brokolica, kalerab a karfiol. No sladke do nej nedam...len ja fakt skrachujem na vyzivach, tie si vychutnava a pritom nie su take sladucke, ako to co som jej dnes pripravila: Davate normalne desiata, obed, olovrant? Ja to nestiham. Mala ma obed a olovrant, ranajky a vecera mlieko, desiatu nestihame, kedze drobec vstava okolo 9.30-10.00

ivkaivka
30. mar 2010

este som chcela, neviete kde vykupuju materske mlieko? V Presove len do 6 mes. veku babatka, tak som to presvihla, normalne na mna vyskocila, ze co som sa neozvala skor. Nieviete, Kosice, alebo ine na vychode?

janka3.12
31. mar 2010

Arrett my sme mali sleep and play, len dve balenia, lebo som na ne dostala kupon z TEsca, ale nebola som s nimi spokojna, zle sa zapinali a tiez mi ich oli parkrat precikal, my pouzivame stale pampers active baby, v takom modrom baleni 7-18kg a som s nimi nadmieru spokojna, maly v noci nejako extra necika, a cez den ho prebalujem zhruba kazde 3 hodiny....ozaj a preco davas malemu na noc 200 ml caju? podla mna je to zbytocne, lebo z cajika so toho teda moc nevstrebe a vsetko vycika....ci aby si nemusela kojit, alebo ako?

mali sme aj plienky TEso boli fajn, len pampersky su poddajnejsie a lepsie sa nam obliekaju, ale to je asi individualne

janka3.12
31. mar 2010

kweti inac vytierame stale genciankou, no stale ma biele fliaciky v pusinke.....6.4. ideme do poradne tak ak mu to dovtedy nezmizne, dufam ze mu spravi aspon vyter, alebo nieco....

inac mavaju aj vase deturence dni ked odmietaju zeleninku, my pravidelne tak raz za tyzden, proste nic, den bez zeleninky, tak papame mliecko....Ivka Oliverko tiez nechce doma robene ovocie, tak kupujem 4x100 od Hipp alebo Hame, nuz skrachujeme neskrachujeme, ked krpci nic nechcu🙂 hadam sa to v lete zlepsi

ozaj v sobotu ide manzel sluzobne do BA na otocku, tak ideme s nim aj s malym, vcera sme kupili ohrivac flias do auta, dufam ze to bude prijemny vylet, pytala som svokru ci nam ho nepostrazi - ze je Velka noc a ze bude varit/som jej nechcela povedat ze ma doma dve dospele deti, ktore aj tak bude kdesi na chate a manzela, plus piatok pred tym je volno, a do kostola nechodia, tak nechapem co nestiha 😖 a volala som sestre do BA ci bude doma tak ta pre zmenu ide lyzovat/fanatik 🙂 / takze hold clovek pomoz si sam.....mame smolu ochotna babka na vychode, neochotna za rohom 😝

celin
31. mar 2010

Janka ja davam v noci caj, lebo uz nekojim, vecer spapa asi 250 ml sunaru a potom sa v noci zobudi ze je smadny a tolko vypije. tuto noc by mozno aj spal celu noc, ale zdrhol z monitoru dychu a ked ten pipal tak manzel vyletel ako strela a zobudil ho. 🙂 natlacil sa krizom cez postielku uplne ku celu postele. tam ma asi 20 cm miesta bez monitoru. ale uz ho aj tak zbalime.
Janka prijemny vylet. Oliverko bude mat zazitok. niekedy je to tazke ked su babky daleko. teda tie ochotne 🙂

bibulienka
31. mar 2010

janka ..vsetko najOlimu k 7 mesiacikom...
dnes som bola vonku v tom dazdi..vzdy ma fascinuje ako sa to dieta na vas rehoce z kocika zakryte "prsiplastom" a vy moknete...ale co by sme pre babo neurobili, ze...
jani...a nema Oli afticky??? neboli ho to??? ale na to by mala ta gencianka pomoct... 😅 😅 😅

kwetinnka
31. mar 2010

Ahoojte,tak dnes som bola na kontrolny OGTT test, uvidime ako dopadne.Doobeda bola s malou moja mama...ta ochotna babka..a druha babka nasu Lili este nevidela..ale som sa rozhodla ze prejavim svoju dobru volu a pojdem cez sviatky pozrietsvokru..ona sa totoz zas chysta umierat...forma citoveho vydierania ak to poznate viete o com hovorim.TAk musim zajtra pobalit...NAsa aj ked vecer zje kasu byva este v noci hladna...niekedy vypije za noc tých 240ml mlieka na 2 krat a dnes v noci nevypila nic.
Nasa nastastie zje už vsetko..už si ktomu aj mlaska...zlaticko...prihodila som aj nejake fotky...

celin
31. mar 2010

svokry su kapitola sama o sebe. moja svokra bola kubka pozriet ked mal asi mesiac a zdrzali sa u nas az hodinu a ani nepockali kym sa zobudi. hlavne ze sa boli predtym najest v restauracii a strasne sa ponahlali domov. tak my chodime tam obcas. kubko strasne rad chodi na navstevy a ma rad spolocnost tak mu nechcem zobrat babku. keby sme tam nesli asi by ich poznal len z foiek.
kubko vecera sunar, kasu nechce. v noci vypije caj a sunar az rano. toto trva par dni tak si uzivam. doteraz sa budil kazde 2 az 3 hod a posledny zub nas potrapil najviac. boli aj teploty a hnacky a nocne budenie aj kazdu hodinu.

ivkaivka
31. mar 2010

Oliverkovi, vsetko naj k 7 mesiacom. Kwetinka, ja sa k svokrovcom ani nevyjadrujem-to su pripady na vyskum.
Ja mam teraz mlieka navyse, takez opat ficime len na mojom. Neviete ako dlho moze stat otvorena skatula Nutrilonu?

kwetinnka
1. apr 2010

Bree ranko...méoja svokra mi nevedela dlho ani na meno prist...si myslela ze jej uzasneho syna mam len pre pobavenie a ked si uvedomim ze nas vekovy rozdiel prilis velky necham ho...este som si to neuvedomila...a konecne som Silvinka 😀 Ivi podla mna ak to poriadne zavries tak by to vydrzat malo..a uprimne ti tolko mliecka zavidim...ale co už..ja už tolko ani zdaleka neodsajem..nastastie tým ze papa malo mlieka pije tak jej to ako tak staci ..len v noci ma UM.
My sme mali desnu noc..prvý krat 22:30 druhý o pol 12 az do stvrt na 3...a potom este o 5 bola hladna..spala do stvrt na osem...som ako mechom prastena...a bal sa:o)

kwetinnka
1. apr 2010

JAj ozaj Jani vsetko naj naj k 7 mesiacikom...

janka3.12
1. apr 2010

dakujem babulky.....dnes sme mali hroznu noc - zobudil sa o druhej s placom, vypil 250ml, len taky fukot, do stvrtej bol hore, pol hodiny kym sme ho uspali, musela sa doslova vyrevat prcek jeden a spa do pol siedmej, teraz chrni uz asi hodinu.....nechapem, tak raz dvakrat za mesiac mame takuto noc, ze sa zobudi a chce papat, vacsinou ked dam kasu, aj vcera spapal 120 kase o stvrtej...neviem ci mu z nej rychlo travi ci co, mozno to s kasou ani nesuvisi🙂 kweti tak to mas moj obdiv, mat takuto svokru to chce pevne nervy🙂

dufam ze vam navsetva "umierajucej" svokry zbenhne rychlo/samozrejme myslim to zartovne/

Neviem ci ist s Olim do tej BA, rozmyslam kde ho prebalim ak by nahodou, viem ze v IKEA je prebalovaci pult.....minule sme ho prebalovali v aute na parkovisku v ziline pred nakupnym centrom....uvidim.....3 hodin v sedacke tam aj spat.....Oli take pohyblive klbko, neviem ci to zvladne....

celin
1. apr 2010

jani neviem o kolkej idete, my ked ideme do Ba tak kubkovi naplanujeme rezim tak aby v aute spal. takze nam vzdy skoro celu cestu prespi a ked nie tak pozera z okna. doma neobsedi ani minutku ale v aute sa vozi rad. to prebalovanie je horsie, ale ked je v aute teplo tak sa to da.
odkedy kubko papa sunar a pije caj tak velmi vela cika. vcera som ho prebalovala o polnoci a o 7 rano bol zas precikany. plienku ma plnu za 3 hod. vcera sme boli plavat a hned potom zaspal tak som ho prebalila az po 4 hod a plienka bola taka plna ze sa skoro rozpadla. to sa nam parkrat stalo a potom bol cely od toho gelu co je v plienke. je normalne ze tak vela cika ? cajiku vypije priblizne 2 flasky 250 ml. musim presne odsledovat kolko pije

kwetinnka
1. apr 2010

Jani vy idete do BA my z BA a vlastne skoro rovnaku vzdialenost..moj drahy je zo ZA.Moja svokra je perla medzi svokrami...kazde vianoce sa vyhraza ze umrie...a stale nic( to bol samozrejme vtip)od kedy sme zobratý je to lepsie ale dovtedy sme boli zvierata lebo sme spolu zili a podobne.Ja sa tej cesty tiež bojim..vydrzi tak pol hodinku ale dlhsie..uvidime...tak sme mali podobnu noc...neviem co jej dnes bolo..a teraz spala svoje klasicke dve hodinky..aspon takyto dobry zvyk ma..ze este rano zaspi.Dievcata zelam vam stastne cesty necesty..a kraasne sviatky...ale snad sa este dnes dogulam kuknut...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre