Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

mirka8429
15. jún 2008

smska aj ja som presne tak tlacila zle..do hrude a do tvare a mi vraveli ze mam tlacit ako na kakanie ked nechcem mat cervenu tvar...inak ty si z ke??super..a kde si rodila...

tehulka4
15. jún 2008

fiiiha, a to su nejake rozdiely medzi tym???? nooo kocky, asi sa mam co ucit...tosom ani netusila ze mozem tlacit do tvare...asi to zacnem pomaly trenovat uz teraz... 😀

cmuky27
15. jún 2008

Ahojte baby, mna to tiez caka kazdu chvilu, a dufam ze to zvladnem ako VY. Nechcem epi chcem skusit normalne tak mi drzte palcoky. ☹

smska1979
15. jún 2008

mirka, som z KVP, uz sme si aj pisali internou postou 🙂 Rodila som v novej nemocnici, akurat som bola sklamana, ze nebola volna ziadna lepsia izba, tie postele boli otrasne. Strasne preplnene to tam bolo. Najprv nas chceli poslat na Rastislavovu, ale jedno miesto sa este naslo, tak som ostala tam. Inak s personalom som bola uplne spokojna, ci so sestrickami alebo lekarmi.

mirka8429
15. jún 2008

tehulka ja som to vedela ze sa ma tlacit ako ked treba kakat ale v tej chvilu som tlacila ako som vladala ved medzi par sekundami co som mala medzi kontrakciami som aj zaspala a bola som mokra ako mys ..museli mi vpichnut glukozu aby som vladala tlacit..a vobec som netusila ze tlacim zle az ked mi to povedali...ze som tlacila kratko a vydychla som pri tom tak som musela viac vydrzat ..nadychnut sa viac a talcit ako o dusu...a neboj sa zvladnes to ved kazda to musime zvladnut..sme zeny a sme silnee nie...

smska som zabudla xixiix aj ja som rodila v novej a bola som spokojna akurat bola volna izba ta za 100sk co sme tam boli tri...

zuz11
15. jún 2008

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
v tychto temach a este v kopec dalsich v sekcii "porod" je plno pribehov o porode
pre inspiraciu zmedzinarodnim cesku temu https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... a mozete si vymienat pribehy spolocne

emjee
12. jan 2009

ada4326 • 32tt • 22. sep 2008 o 09:25
Ahojte, našla som túto stránku a dobre mi padlo si prečítať pár príspevkov. Som v 15tt a zatiaľ som nemala žiadne problémy, nevoľnosti atď. V podstate ani neviem, že som tehotná a to ma znervózňuje. Keby som aspoň niečo cítila, tak by som bola kľudnejšia. Takto začínam rozmýšľať či je všetko v poriadku, či sa má malinké dobre a podobne. Zatiaľ som bola v poradni len raz a bolo všetk v poriadku aj keď mi pani doktorka nerobila ultrazvuk, ten som mala už skôr. Dúfam, že všetko bude ok, a že sa len zbytočne trápim. Je tu niekto s podobným problémom?

luucia • 1d • 22. sep 2008 o 09:28
ada4326, nevím, co je tvůj problém?? že ti je v těhu dobře a nezvracíš?? Myslím, že by ti hodně holek závidělo Mě bylo celý těhu taky výborně, cítila sem se nejlíp v životě ani jednou sem neměla žádnou nevolnost a mimi bylo v pořádku! Tak si to užívej a bud v klidu

ada4326 • 32tt • 22. sep 2008 o 09:36
luucia ďakujem. Všetko je zatiaľ v poriadku a v podstate som si to doteraz užívala, ale zneistila ma jedna kámoška, ktorá mi ta medzi rečou povedala, že ak je všetko ok, tak to nemusí byť v priadku a odvtedy mi sadli na nos obavy a nemožem sa ich zbaviť. Asi pekne zahodím za hlavu tú moju kámošku a budem si tehotenstvo užívať tak ako doteraz

acinka • 1d • 22. sep 2008 o 09:54
Co to je za nesmysl...že když je vše ok, že to tak nemusí být...Fakt klid! Vše je v pořádku! Buď ráda! Já zvracela do konce 5. měsíce denně a pořád, musela sem být i na kapačkách...v šestým tak 2-3x denně, 7. měsíc klid. 8 a 9 když se malá začne tlačit nahoru, zvracím zas! Nenervuj se takovou blbostí, co kamarádka jen tak plácla...a užívej si

danuska24 • 1d • 22. sep 2008 o 10:47
ada neboj sa, take blbe reci ,,kamosky,, si nevsimaj. bud rada ze nemusis travit 1/2 dna pri wc mise ako som travila ja
a neboj o chvilku zacnes citit pohyby

petusaaa • 1d • 22. sep 2008 o 10:52
tak ja to mam rovnake ako acinka... mne je tiez zle skoro stale... ani nevies, ako ti zavidime. urcite by som sa viac bala, ze moc vraciam a nejem, ako ze mi nic nie je ak ta netrapia nejake ine problemy ako spinenie alebo bolesti, tak sa nemas coho bat a radsej sa zamestnaj napriklad vyberanim mena, alebo citanim toho, co uz ma vsetko tvoje babo vyvinute ako myslienkami na to, co sa moze pokazit. lebo stresy babatku neprospievaju.. drzim palce, nech sa uspesne dogulas az k svojmu uzlicku

ada4326 • 32tt • 22. sep 2008 o 10:55
Babenky ďakujem vám za podporu. Necítim zatiaľ žiadne bolesti, v utorok 30. septembra idem do poradne, tak potom sa ozvem či je všetko ok. Ešte raz vďaka za podporu

petusaaa • 1d • 22. sep 2008 o 10:58
inak mohla si ist do marcoviek https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... a tam si pokecat...

tynushqa • 1d • 22. sep 2008 o 16:05
ada bud rada ze ti este nie je zle a ze nic necitis... mne tiez nebyvalo zle vobec som nemala nevolnosti a ani nemam ale teraz ma trapi ze malinku mam hrozne nizko az ma z toho boli mechur a hrozne ma bolia aj rebra takze si to zatial uzivaj 🙂

shela • 1d, 31tt • 22. sep 2008 o 16:12
ada...bud rada ze si zdrava, ze ti nieje zle ...ja pri prvom som az plakala co tak zle mi bolo a teraz sa mam ako ty...je mi super- ziadne zvracania, migreny nic.. sice babo uz citim ale to je ine ako pri prvom tehu...ty budes malinke citit okolo 20tt..ja ho citim dost skoro ..to preto ze som rok po porode a moje svaly su uz natiahnute a tiez maternica je citliva takze takneboj nic vsetko je OK tak ako ma byt...ako by si sa citila na mojom mieste? Zijem vo Svedsku a tu maju iny system ako mame my slovaci...prve sono budem mat v 19 tt a tiez srdiecko budem prvykart pocut az v 20tt.. bud rada ze si na SK ze sa tam dobre staraju

dnada • 1d • 22. sep 2008 o 21:13
ada - mě nebylo celé těhu zle,jen poslední měsíc mě šíleně pálila žáha,jinak žádné zvracení,migrény nic... a až do 24tt sem neměla ani bříško,nikdo by neřekl,že sem těhu a jak píše shela,mimi sem cítila někdy mezi 18-20tt...pak už sem věděla,že je vše OK a malej si se mnou "povídal" každý večer buď v klidu a opravdu takovou "kamarádku" vůbec neposlouchej jenom Ti škodí!!! Klidné a šťastné těhu přeji

maca66 • 1d, 32tt • 22. sep 2008 o 21:30
ahoj adi.aj ja som v marcovkach.prid k nam.my si piseme fakt o vsetkom co by ta mohlo zaujimat a aj ukludnit.tesime sa vsetky marcovky na teba

emjee • 36tt • 22. sep 2008 o 21:33
vitaj
tema o prvorodickach je tu https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
skus sa pridat do nejakej terminovej (spolocne terminy) alebo regionalnej temy (regiony)

sonicka07 • 1d • 22. sep 2008 o 21:36
adka,ja som bola minuly rok tehu, nevracala som nejak brutalne,ale stacilo aj tak. nic mi nechutilo. o babetko sme aj tak prisli v 17tt,nebilo mu srdiecko...
tento rok som znovu otehotnela,za celu dobu som vracala len raz a aj to az v 17tt,lebo som zjedla nieco co vobec dobre ani nechutilo. babetko je zatial v poriadku,aspon podla sona. tak sa neboj,kazda prezivame tehotenstvo individualne. drzim palceky,aby si si co najskor zacala uzivat tehotenstvo. ahoj

sarkal • 1d • 23. sep 2008 o 08:04
ada buď v pohodě!!Tak to se máš,já do 5.měsíce trpěla a občas mě to vezme i teď.
Buď v klidu,protože je určitě vše ok a tím,že se takto zbytečně stresuješ mimču můžeš ublížit víc než tím,že nemáš nějaké nevolnosti!Jé jak já bych s tebou v prvních měsících měnila!!
Jak říkám buď poho a drž se!

ada4326 • 32tt • 23. sep 2008 o 08:27
Ďakujem, ste super. Dúfam, že mi moja gynekologička povie v utorok pozitívne správy. Idem sa mrknuť na marcovky. Ďakujem vám.............

lenkabu • 1d • 23. sep 2008 o 08:29
ada:mne nebylo nic cely tehu,jakobych ani tehule nebyla a tehu probehlo bez problemu

milosnm • 24. sep 2008 o 18:02
Čaute baby. Volám sa Miloš a som Adkin partner a ocino nášho budúceho diaťatka. Pretože zatiaľ žijeme pomerne ďaleko od seba a nemôžem jej byť denne oporou tak ako by som chcel, chcem sa poďakovať Vám všetkým za morálnu podporu a užitočné rady pre moju Adku. Ja jej síce tiež tvrdím že všetko je OK, ale rady a skúsenosti Vás žien sú určite nenahraditeľné.
Želám Vám všetkým krásne a bezproblémové tehotenstvo.
Adi - milujem ťa a strašne sa teším na naše mimino.

alline • 34tt • 24. sep 2008 o 20:01
ahoj ada, ja som momentalne v 17tt a vobec nic mi nebolo ani nie je, ale uz mam pomerne dobre brusko tak az teraz si to zacinam naplno uvedomovat ze vsetko je v poriadku, tiez som mala podobny pocit ze nieco nie je v poriadku ked som sa citila ako keby vo mne nerastlo ziadne babatko, ale opak je pravdou tak sa vobec nestrachuj, zachvilku Ti budu tesne veci a hned budes vediet ze vsetko je ok. Uz som bola aj s muzom na 3D a videli sme ako sa nas drobec hybe tak sme boli radi. Fakt sa neboj je to normalne, ze sa citis fajn a bud rada, lebo moja kolegynka s prepacenim grcala kade chodila a vyzerala chudatko fakt zle a mne nic nebolo...

ajabaja • 23tt • 25. sep 2008 o 11:21
ahojte

vidim, ze ste pekne popredu

rada by som sa spytala, resp. upokojila sa.
včera som bola po 1.x na gyn., potvrdili mi teh.
som v 5.tt. je podla vas ok, ze mi nebrali krv, neodporucili nijake vit?
dakujem za odpoede 🙂

buffinko • 1d • 25. sep 2008 o 11:30
ajabaja, mne tiez nebrali krv, az na triple testy v 15-16tt. tehu bolo potvrdene na sone. a vitaminiky - tych je na trhu cele kvantum, skus sa opytat v lekarni, urcite ti radi odporucia. gratulujem

zuzkaprofant • 24tt • 25. sep 2008 o 11:54
ajabaja neboj nic ja mne tie nerobili ziadne vysetenia (krv a pod) a to som uz bola 2 krat u dokyho ze nabuduce mi urobi kompletne tak uvidime
kazal mi brat len kys listovu a potom nesko vitaminky zacnem brat od noveho mesiaca , teraz skus papat vitaminy cerstve

emjee
12. jan 2009

lucia19 • Dnes o 10:08
ake mate skusenosti s prvym porodom?vo februari budem rodit a mam trochu obavy

a_rianna • 1d • Dnes o 10:28
Ahoj, ja som rodila prve babatko v july 2008
a poviem ti ani som nečakala ako to bolo rýchlo,
v noci mi začali slabe kontrekcie, ale zaspala som ich a do rana to neprešlo ale bolo to uplne slabučke...
ale kedže som začala krvacať - hlienova zatka tak som predsa len rano sla do nemocky, kde si ma nechali ( v ZA to tak robia ) ale mne prešli aj tie slabe kontrakcie.. Tak som si tam pobudla aj preplakala asi 2 hodky lebo som chcela isť domov. Potom ma dali na monitor asi o 15 stej a videli tam kontrakcie kt. som ja vobec necitila a na vyš. mi povedali že som na 6 cm otvorena takže idem rovno na salu.

o 17 stej mi pustili vodu ale ja som nemala stale bolesti. Tie prišli asi o 18 stej take normalne a o 19:15 bol malý na svete. Bolesti take porodne som mala asi 30 minut. Takže ja možem povedať, že moj porod bol super .
držím palce

lucia19 • Dnes o 10:48
a_rianna a co sitie? bolo bolestive?

lucia19 • Dnes o 11:40
ROZMYSLAM NAD MOZNOSTOU RODIT S EPIDURALKOU MAM VELKY STRACH Z PORODU

katarinkad • 1d • Dnes o 12:14
lucia 19,
ja som sa tiez velmi bala porodu. Kedze to u mna bolo prednedavnom tiez po prvy krat. No zbytocne som sa stresovala. Ale to asi kazda z nas ma obavy ked ide rodit po prvy krat, pretoze nevie co ju caka.
No mozem ti povedat z vlastnej skusenosti, ze to vobec nebolo take strasne. Cakala som ze to bude nieco ovela horsie.
Takze nemas sa coho bat. Naopak, tes sa na to a ked to pride vychutnaj si ten krasny zazitok, kedy sa zrodi novy cloviecik.

Ako poistku si kludne zajednaj EPI, aj ja som mala dohodnute ze budem rodit s EPI a nakoniec som odrodila v pohode aj bez nej.

lucia19 • Dnes o 12:23
katarinkad, moznoze sa naozaj zbytocne stresujem nerobi to dobre ani mne a ani tomu malemu clovieciku ktore o mesiac bude namna pozerat ako tak vsetko citam samotny porod by nemal byt taky stresujuci ako to sitie ako tak citam pri ostatnych mamickach

ejusa • 40tt • Dnes o 13:13
Lucia,ja rodim o par dni a tiez mam strach z porodu,ale este vecsi z epiduralky,ale neviem preco Ze co ak mi ajtak nezaberie,nebudem vediez kedy tlacit a tak.Kedy presne mas termin?Kamaratka minuly tyzden porodila,hrozne sa bala sitia a zevraj naozaj to vobec nebolelo,to asi kazda vnima inak.

a_rianna
12. jan 2009

lucia19
no šitie sa dalo vydržať.... nestresuj sa dopredu. dobre bude uvidiš. Ja som si povedala, že nebudem počuvať tie hrozostrašne pribehy, kt. ma krmili kolegyne a tety atd... povedala som si že neviem čo ma čaka tak sa nejdem zbytočne stresovať... a dopadlo to dobre. 😀 A už sa teším na druhe babo a porod ale najskor tak o 2 roky ...

slunce3
12. jan 2009

sewaste holky tiež idem prvý krát rodiť nejako sa toho nedesím, bolesť mi nikdyy nevadila.. i ked sa obávam najviac toho ked ma to chytí niekedy cez den a tata nestihne dobehnuť .. no nás to čaká každu chvílku :D

monika77
12. jan 2009

tehulky prvorodičky ... možno hlúpa otázka, trochu intímna ale predsa mi nedá neopýtať sa ... neviem či je to normálne či to máte aj vy, ale všimla som si v tehotenstve, že sa mi natiahli veľké pyštoky ... až mi je to smiešne, ovísajú ... je to normálne? dá sa to po pôrode do poriadku ... ale to by skôr poradili asi holky ktoré už majú za sebou nejaký pôrod

amatula
12. jan 2009

ahoj trochu sa vam tu vpletiem..............moni je to normalne telo sa len pripravuje na porod.............bude to zasa ok po porode...........
slunce neboj,myslim ze stihne...........si prvorodicka............ 😉

martina2008
13. jan 2009

hlavne sa nestresujte, kazda budete mat iny porod, neda sa to porovnavat, ja napr. som ani nevedela, kedy mi dali kateter na EPI, klystir sa tiez dal vydrzat, sitie bolo nanic, lebo nestihol prist anesteziolog a dat mi dalsiu davku EPI, kontrakcie tiez nanic, ale po epi som ich citila len velmi tlmene, tlacit budete vediet, kedy mate, ak aj budete mat este davku EPI, tak CTG monitor Vam ukaze kedy mate kontrakcie a dr. vam to povie, ale ja som ich tlmene citila stale, dolezite je naucit sa dychat, a neprestavat sprvane dychat cely cas, aby malo babo dost kyslika, ktoreho ma pocas kontrakcii malo, ale spravne dychanie mu ho doda dost a pod., odporucam aj absolvovat pripravu na porod
vsetky to zvladnete a budete na seba hrde, ale hlavne budete stastne, ked uvidite babatko
verte kolotoc zacne az po porode, ale tiez sa casom naucite rozumiet babatku

jaja257
13. jan 2009

ahojte babulky, ja len ako ste zistili, ze to zacina? Mna v noci zobudili bolesti ako pri menzes a skocili. Uz sa nezopakovali. Len ma stale boli brusko a krize na striedacku. Neviem si ani odmerat interval medzi bolestami a neviem kam to zaradit. Ale zatka mi neodisla ani plodovka. Tak fakt neviem a vcera som bola zatvorena a babo vysoko.

a_rianna
13. jan 2009

no neviem možno su to posličkovia 🙂 lebo mna tiež pobolievalo brucho dolu ako pri kramoch ale mne odišla aj zatka a malý sa narodil.... ale ja som poslíčkov nemala...

luckai
15. jan 2009

jaja257: ahoj, mňa síce 1. pôrod ešte len čaká, ale chodím na prípravu a tam sme túto tému preberali. Kontrakcie (či už ich cítiš ako bolesti keď máš menzes alebo bolesti v krížoch) musia byť pravidelné, až vtedy je to skutočne pôrod a nie poslíčkovia. Poslíčkovia prejdú, keď si ľahneš podobne, ako sa ti to stalo v noci.
Do pôrodnice treba ísť vtedy, ak máš kontrakcie každých 5 minút, alebo ak ti odtečie plodová voda a je farebná. Tak toľko v skratke, je tam ešte aj viac detailov. No teoreticky to viem, ale keď to príde, tak som zvedavá ako to zvládnem!

mkr
15. jan 2009

jaja já měla bolest týden jako při menzes a pak praskla voda a malá se narodila 🙂 jinak zátky jsem si ani nevšimla teda asi ani nemohla malá je o 5 t dřív

monika77
15. jan 2009

jaja mňa tiež v noci chytili bolesti ako pri menzes ... trvalo to 5 minút, ale viac ich už nebolo ... no bola som teda z toho dosť vystrašená 🙂 ... ale ja mám termín až o mesiac ... zrejme to budú poslíčkovia 🙂

fodorka33
15. jan 2009

ahojte baby pridavam sa k prvorodickam...jaj uz sa neviem dockat....🙂

luckai
21. jan 2009

Fedorka33: ahoj, vitaj, teba to už čaký každú chvíľu...ja mám ešte 2 mesiace ale tiež sa neviem dočkať.

evkacka
21. jan 2009

ahojte buduce maminky, tak sa vam tu ešte stihnem aj ja napchať, aj kd to mame fakt coby dub 🙂 doteraz som hladala nikeoho kto by to za mňa odrodil 🙂 ale už sa aj teším, najvačší strach mam z nemocničneho prostredia a jednoducho z toho, že stara kofa, budem odkazana na pomoc cudzích ludi, ako prva sprcha, prva toaleta a tak, to ma desi viac ako porod 🙂 ale hadam tie sestričky budu napomocne a nebudem tam ako šajo 😀 ani neviem či mi už odišla zatka, ako to mam spoznať, ufff no je to na nervy to čakanie 🙂 ale hlavne aby sme to zvladli a boli zdravučkí. Maminky držte sa a dam vedieť ked prideme aj s mimíškom.

lucia19
21. jan 2009

Ahojte ako tak pozeram tak su tu aj buduce februarove maminky ako ja 😀

dominka11
21. jan 2009

ahojte, pred pár týždnami som sa ešte aj ja obavala takto. Ale nebojte sa, všetky to zvladnete, ja som sa snažila moc nad tým nezamýšlať y ked to prišlo už nebolo kedy 😉 planovala som aj epi, ale nakoniec som to zvladla normalne. Hlavné je počúvať sestričky a doktora.

lucia19
21. jan 2009

dominika11 opises trosku tvoj porod aky si mala?

dominka11
21. jan 2009

v sobotu nadránom mi začali kontrakcie, cca. každých 20min, tak to bolo celý deň až do nejakej 17-tej. Potom sa začali intervaly skracovať a o 19-tej už boli každe 2min. O štvrť na osem sme prišli do nemocnice, bola som otvorená na 5cm, tak mi praskli vodu a potom začali skutočné bolesti. Nebudem klamať, že to nebolelo, bolelo a dosť, ale čo človek nevydrží pre bábo 😉 najskôr mi doktor povedal, že do dvoch hodín bude malý na svete, ale po dvoch hodinách mi povedal, že ešte to chvílku potrvá. Tak sme sa ešte chvílku trápili, ale asi o pol 1 v noci mi prišiel povedať, že ešte jeden pôrod má a potom ideme na to my. Malý bol veľký 😀 bože to je spojenie...tak sme tlačili všetci, koľko nás tam bola + 2sestričky som mala zvalené na bruchu. A o 1.25 sa Jakubko narodil. Potom asi o pol hodinu sme vytlačili placentu, sama nechcela vyliezt potvora, to bolo nepríjemne ako mi sestrička tlačila na bruchu a potom šitie. To už bol malý pri mne aj s mužom.

lucia19
21. jan 2009

to ti tlacili na brucho sestricky?alebo ako? a sitie si ako zvladala.aj ja idem o necely mesiac nato termin mam 22.2 ale isto to bude skor cakam uz tak 10-15.2. 🙂

lucia19
21. jan 2009

a ako zistim ze mi uz zacali kontrakcie?ze uz su to tie prave? 🙂 ze uz male chce ist von?

luckai
21. jan 2009

lucia19: keď sú kontrakcie pravidelné...ak nie, ak po chvíli prejdú, sú to len poslíčkovia.

lucia19
21. jan 2009

tak mam pocit ze tych poslickov som uz mala a celkom to dost bolelo ☹

kvetina05
21. jan 2009

Ahojte maminky... Ak ste prvorodičky, myslím že sa nemáte čoho báť, aj ked u každej je to individuálne. Ja som rodila v 39 týždni. Do nemocnice sme prišli na poslednú chvílu. Doma mi začali bolesti O 2.3O. Každých 5 minút som mala kontrakciu, aj ked som nevedela že to už sú tie pravé kontrakcie, tak som zobudila priateľa a povedala mu, že asi budeme musieť ísť.Zostal vystrašený, a ja úplne v pohode. Dala som si sprchu, obliekla, zobrala tašku a o 3.40 sme vyrazili.Do nemocnice sme dorazili asi o 3.55. Napojili ma na monitor, aby zistili ako často mám kontrakacie, ale nestihli počkať ani na prvé 3-4 lebo som kričala, že chcem ísť rodiť. Potom ma vyšetrila pôrodná sestra a hned mi kázala ísť na pôrodnú sálu, že malinkej sa už ttlačí hlavička von. Ked prišiel lekár, akurát som dostala kontrakciu, tak som potlačila a na prvý krát bola malinká vonku. O 4.25 na už zašívali.Takže som mala skvelý pôrod. Držím Vám palce, ale myslím si že ak by ste mali akýkoľvek dlhý a ťažký pôrod, hned zabudnete na bolesti ked uvidíte svoj malý vytúžený poklad... Držte sa....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre