Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

nikollette
29. jan 2009

Ja mam tiez sklz o dva tyzdne.. ze je to mensie.. ale ja som nevedela povedat ani presny datum poslednej menstruacie, takze asi aj preto 😅

fodorka33
29. jan 2009

nikolete to si mylsim ze nevadi,pretoze ja som nevedela absolutne datum PM....mas termin podla ultrazvuku a co viem a bola som informovana tak je docela presny...takze v tom to nebude...ja sa tiez vzdy pytam dokiho ako je maly a tak...a ze na ten tyzden je presne taky ako ma byt..takze kvoli tom uterminu to nebude..ale ten sklz neni nic vazne....

luckai
29. jan 2009

no je dobre, hneď som dnes spokojnejšia ako včera - a že to to len tak tárame (kolegyňa sa mi zvykne smiať) 😉

nikasa
29. jan 2009

Ahoj ja som v 37t a malý ešte nie je otočený. Dnes som bola u doktora a vraj sa to ešte urovná. Podľa USG je malý menší, tak neviem.

monika77
29. jan 2009

ahojte tehulky

tak ja mám dnes po poradni, vraj som už otvorená na 1-1,5 špičky či ako mi to povedal .. vraj to vidí, že ešte týždeň vydržím
inak bolo všetko OK, len toľko že náš maličký je zase o dva týždne väčší 🙂 to bude riadny chlapisko

fodorka33
29. jan 2009

jej moni tak to ti gratulujem...ja idem do poradni zajtra... 🙂

monika77
29. jan 2009

fodorka neviem či je k niečomu gratulovať ... ktovie koľko času ešte potrvá do optimálneho otváranie do pôrodu ... mohli by nám niečo prezradiť už terajšie mamičky 🙂

fodorka33
29. jan 2009

ja ti gratulujem k tomu valibukovi...🙂a k tomu ze uz kludne mozes ist rodit,tak ty ako aj ja...no len bohuzial ja mam tu smolu ze mna doki minule ani nepozrel tak uvidim co bude zajtra v poradni....

monika77
29. jan 2009

aha no ja som to zle pochopila 🙂 ... len aby som nemala pri pôrode problém vytlačiť takého valibuka ha ha ... som zvedavá ako ty zajtra dopadneš na poradni ... ozaj a neskôsiš sa ty spýtať, keď mňa to nenapadlo, na koľko prstov býva mamička otvorená pri pôrode a ako dlho trvá to otváranie atď.

držím palčeky zajtra 😉

jastericka
29. jan 2009

monika: mamička pri pôrode sa otvorí na 10cm, vtedy už ideš rodiť....otváranie je individuálne.
Keď ma previezli na pôrodnicu, lebo predtým som ležala na gynekológii, bola som otvorená na 3,5cm - kontrakcie boli veeľmi slabučké, ako pri menzese.
Sestrička mi povedala, že u prvorodičiek sa predpokladá cca 1cm = 1hodina. Ale u mňa to išlo rýchlejšie...Ja som podľa ich teórie porodila o dve hodiny skôr.

monika77
29. jan 2009

ok jastericka ... ale keď sa to vezme na koľko prstov a nie v cm, tak ako to je?

peggi
30. jan 2009

ahojte baby. Pripájam sa aj ja k tejto téme-asi na poslednú chvílu. Tiež som prvorodička. Budeme mat chlapca.Termín mám budúci týždeň 6.2.,ale kludne by som už prijala teraz. Ja som bola na poradni v stredu a ešte som nebola otvorená ☹ . Dúfam,že najbližší týžden sa to už porieši,nechcela by som prenášat,lebo bábo každý den rastie v brušku a bojím sa,aby nebol moc velký a nemala som tak problém ho porodit. Teraz v stredu mal podla UZV 3100g,tak snád za 1-2 týždne nebude mat 4kg. Vy máte ako velké bábenká?

luckai
30. jan 2009

peggi: ahoj, vitaj. No ja som tu práve riešila že mám bábätko malé (2 týždne mešká), ale keď máj tvoj drobček 3100g, tak to je super priemer. Ak nebudeš dlho prenášať, tak by mal byť akurátny 😉 Držím palce...

fodorka33
30. jan 2009

ahojte bambulky.no dneska som bol,a vporadni.doki mi spravil prietoky a povedal ze malinky je v poriadku 🙂
mne naposledy povedal jeho miery myslim ze v 30tt odvtedy nie,ale hovoril mi ze neni ani vacsi ani mensi ze je akurat tak uvidim aky to bude valibuk 😀
mna uz doki nepozera odspodu takze neviem ci sa uz aj otv aram alebo nie.on povedal ze uz to moze prist hocikedy tak ten posledny mesiac uz nepozerava....ale pevne dufam ze pride maly skor... 🙂
monika co ty nato?kedy pojdeme? 😀

monika77
30. jan 2009

tehulky normálne vám závidím .. ja mám taký strach že malý bude veľký pokým sa narodí ... lebo mne ešte v 37tt povedali že má 3100g ... záleží dokedy sa tam bude držať, ale keby mal prísť presne na termín no neviem neviem či to nebude cez 4000g

ahojček fodorka ... no ja neviem kedy pôjdeme, ja by som najradšej už budúci týždeň šla, čo na to naši drobčekovia, neviem 🙂
ale hlavne že si dopadla na poradni dobre a ste obaja OK

fodorka33
30. jan 2009

moni neboj ja som mala ked som sa narodila zevraj rovne 4kila a moja mama povedala ze ma "vyprdla"-lahky porod ani jej nestihli dat klystir 😀
no neviem neviem,ci ten moj maly sa veru aj za chvilku nepohrne...

monika77
30. jan 2009

fodorka už cítiš, že sa malý pýta? ... pozoruješ na sebe ešte nejaké zmeny? mne sa zdá, že mám viacej výtoku, neviem či by mohla tá hlienová z. odchádzať po troške tak postupne ... uvidíme, necháme sa prekvapiť ... už sa neviem dočkať kedy to budem mať za sebou 🙂

lucia19
30. jan 2009

ahojky ja som ´bola v stredu u dr.a maly ma 2350g ze to je akurad 🙂 a ze je vsetko v poriadku tak som len rada aj mne sa to pomaly ale iste blizi 🙂

lucia19
30. jan 2009

fodorka a zas mi tie tyzdne dako blbo ukazuje 😀

jastericka
30. jan 2009

monika, to neviem, ako je to s tým meraním na prsty 😅 , kto vie, keď každý doktor má inak hrubý prst 😀 , kto vie, ako to je....

babky, nebojte sa, ja som dosť útla a porodila som 4130g dieťa a to ma strašili, že bude mať 4350g, našťastie sa doktorka sekla, hehe. A ani neviem, ako som ju ľahúčko vytlačila.
Niektoré žienky sa viacej natrápia a majú menšie detičky, kto vie, od čoho to záleží 🙂

fodorka33
30. jan 2009

moni neviem no mam taky pocit ze sa vypyta,neviem ci aj ty no ja uz tyzden mavam bolesti..no nepravidelne zatial aj vcera som mala po dvoch hodinach,po hodine po pol hodine a koniec.... ☹
a ozaj ako pises ten vytok mam aj ja vacsi neviem ci je to ta zatka alebo co,ale stale musim mat slipovu vlozku....ale posledne dni mam vacsi vytok...no uvidime kedy nas to chyti..

hej luci to je super aky je malicky...🙂 ja neviem mne to povedal naposledy v 30tt tak uvidim to prekvapenie🙂

monika77
30. jan 2009

ja mám bolesti len sem tam, ale to len na chvíľočku ma pichá v podbruší a hlavne keď dlhšie chodím ma popicháva v brušku ... s tým výtokom ani mi nehovor, bez slipovej vložtičky sa už ani nepohnem a je toho ozaj stále viacej ... júj tak som zvedavá kedy to príde, určite daj vedieť 😉

jastericka bodaj by to bola pravda a ak by bol náhodou aj veľký, nech ho len lahúčko vytlačím hihi

no luci, ty máš iného drobčeka 🙂

fodorka33
30. jan 2009

no diky moni aspom ze si s tym vytokom na tom rovnako,uz som si myslela ze ktovie co to,preco to mam....ja len sledujem kedy zmeni farbu....

monika77
30. jan 2009

ja som sa hlávne obávala, či to nemám nejakú infekciu či čo ... pretože asi pred 3 týždňami mi môj doktor na to predpísal clotrimazol tablety na vkladanie ... prestalo to a teraz mám pocit že je to podobné ... takže fakt neviem či je to OK alebo nie ... ale snáď by ma na to upozornili na poradniach v nemocke ak by šlo o nejaké baktéria alebo niečo podobné

fodorka33
30. jan 2009

tak to neviem ale ja si nic vkladat nebudem..ked som brala antibiotika tak mi doki napisal candibene ci ako sa to volalo a dala som si jednu a skoro ma slahlo,tak ma zacala stipat ze az tak som mu volala a on ze nech to uz neberiem..ja si myslim ze to mame asi preto ze uz sa to blizi..neviem..inak ja mam vytok cele tehu akurat ze teraz vacsi....

peggi
30. jan 2009

Ahojcek. Ja mám tiež výtok od začiatku tehu,bez slipovej vložky si to neviem predstavit. Pýtala som sa na to aj lekára a povedal,že tehotné mávajú výtok a pokial nezapácha, tak si nemám robit starosti. Tiež ma občas počas dna pobolieva v podbrušku,ale vždy len na pár sekúnd a hned to prestane,asi sa nám už hlásia falošné kontrakcie. No porod je už "za dverami". Velmi sa teším na malinkého. Ozaj chcete rodit niektorá s epidurálom?

lucia19
30. jan 2009

ahojky ten vytok mam aj ja a beham vkuse na wc kedy to bude mat inu farbu 🙂 ozaj aj vas boli vsetko tam dole stehna a hore vyssie z vnutornej strany mna neskutocne a uz to zacina boliet aj ked si sadam strasne zrejme sa to uz aj mne pomaly ale isto blizi 🙂

lucia19
30. jan 2009

peggi ja som chcela rodit lebo sa bolesti velmi bojim ale nakoniec som sa rozhodla ze nech to ide von tak ako ma bez vsetkeho 😉

monika77
30. jan 2009

lucia mňa bolí panva a tie kosti dolu neskutočne ... mám veľké problémy niekedy vstať z postele či auta ... pýtala som sa dokiho, vraj je to OK, že sa to už pripravuje na pôrod ... tak som bola kľudnejšia ... len nech sa to tam pekne roztiahne a maličký nech ide von šup šup 🙂

lucia19
30. jan 2009

NO VERU RADSEJ NECH SA TO RIADNE ROZTIAHNE AKO BY TO MALO OSTAT TAKE MALE A POTOM SA NA TOM STOLE TRAPIT TAKTO ZATLACIME A BABO BUDE ZNAS LETIET 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre