Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

ivkaivka
20. aug 2009

jani, moj v pohode vydrzal video na nete, ja som sa takmer zosypala-teda mi prislo zle. Ked som predvcerom mala tie bolesti, tiez mi prislo zle-zacal mi klesat tlak, sivo pred ocami... neviem ako to zvladnem ☹

mirka907
20. aug 2009

No baby ja som dnes mala prisernu noc....Nieco pred jednou som sa zobudila ze idem na vecko a zrazu som zbadala ako zo mna nieco tecie...bola to jemne ruzovo sfarbena tekutina..nebolo jej vela len trochu ale bol to sok....na vecku som zbadala ze je toho viac...bola tam aj taka krvna zrazenina...hned ma napadlo ze to asi bude hlienova zatka...ale zeby pritom odtekala aj voda?no viete si predstavit aka som bola v strese...Dnes som bola na pol 12tu objednana na monitor ale dost som sa bala tak dlho cakat. Po dlhom uvazovani (asi do pol 5tej) pri ktorom som nakoniec zaspala som sa rozhodla ze do nemocnice vyrazim hned rano v nejakom rozumnom case. V nemocnici ma skontrolovali a zhodnotili ze to ozaj bola hlienova zatka...ale stale mi nejde do hlavy ta voda...najhorsie bolo ze ked som im dala vlozku aby na nej spravili test ci nejde o plodovu vodu tak nevedeli to posudit, lebo som mala tenku alwaysku..a ta nie je cisto biela a teda nevedeli zhodnotit ci sfarbenie je kvoli farbe vlozky alebo kvoli plodovke....proste kovbojka....

janka3.12
20. aug 2009

Ivuska zvladnes neboj, urcite....musime to zvladnut, len nech to uz je za nami, mame stastie ze mame nasich chlapov🙂🙂 ti tam urobia coro - moro ked bude zle🙂

miruska s hlienovou zatkou moze odist aj trochu plodovej vody, pretoze vlastne sa "otvoria porodne cesty". Niekedy nemusi byt odchod hlien. zatky ani pozorovatelny, moze zacat odtekat len voda. plod. voda taktiez nemusi odtiect naraz, mam znamu ktorej trocha odtieklo v utorok a porodila az vo stvrtok - cely ten cas lezala v nemocke....je to individualne......aspon vies ze sa to blizi...🙂 a na monitore ako? mala si uz nejake kontrakcie ci este nist?

mirka907
20. aug 2009

Kontrakcie sa nekonali...len doktor usudil ze sa krcok skratil a kedze ma mala hlavicku velmi nizko tak ze sa mam zacat chystat...ze podla mudrej knizky je velka pravdepodobnost ze sa porod spusti do 24 hodin....tak som radsej preventivne doma pozmyvala a utrela prach🙂...ale podla toho co som uz citala od ostatnych bab, tak je velmi individualne kedy po odideni zatky zacne porod...takze teraz mi vlastne neostava nic ine len cakat...najvacsia "sranda" je ze moj manzel ma zajtra 16tku tak snad to zacne dnes alebo az niekedy po piatku...

janka3.12
20. aug 2009

dufam ze to stihne s tebou🙂 keby to zacalo dneska, drzim Vam velmo palceky

mirka907
20. aug 2009

Dakujeme🙂..ja by som bola aj rada keby to bolo dnes....najhorsie zo vsetkeho je to cakanie a to ako sa clovek velmi pozoruje...

janka3.12
20. aug 2009

🙂 to hej🙂 ja si uz na WC pripadam ako fanatik, studujem, skumam🙂 keby ma tak niekto videl...ja som zvedava kedy to pride na nas🙂 urcite v ten pravy cas🙂

mirka907
20. aug 2009

No ja som teraz uz presvedcena ze to na mna ide...necitim sice ziadnu extra bolest iba taku ako pri menzese ale tecie teraz zo mna prudom...tak idem chvilku pockat ci sa nedostavia bolesti, dam sprchu a ideme do nemocnice...drzte palce

uankab
20. aug 2009

mirka, tak sa veru drzkaj ... prajem lahky porod a uprimne zavidim ze uz to budes mat za sebou a babatko pri sebe... ja som dnes zmenila filozofiu rozmyslania a hovorim si ze uz len 2 tyzdne, dlhsie to uz trvat nemoze..
inak ma doost boli chrbat ale to je asi tak vsetko..

ivkaivka
20. aug 2009

mirka, super, tesim sa s Tebou, veeeeeeeeeeeeeelmi drzim palce 🙂
Jani to mas pravdu, nedaju nas 😀 . Jani sa tiez velmi sledujem, este sa mi objavil silnejsi vytok, taky hlienovity, no bez krvi ☹ . Uankab, asi sa pridam k Tvojej filozofii 😀

uankab
20. aug 2009

ivka, to je super ze mas hlienovity vytok... zatka nemusi obsahovat vzdy primes krvi... ja ho zatial vobec nemam, asi sme nejaky cely opozdeny... 😖

janka3.12
20. aug 2009

ja tiez ziadne zmeny:( nuz asi maly chce byt predsa len Panna a nie Lev🙂

uankab
20. aug 2009

janka, ber to pozitivne, som pocula ze panny su lepsie ako levy... ale nepytaj sa ma v com 😀 ... nasa mala prave tak velmi vyvadza, ze chce tusim vyliest von vrchom ...

smejo251
20. aug 2009

ahojte baby..tak som konecne medyi svojimi...ja som dnes bola na poslednej poradni a lekar ma jasne ze vysetril a ked som prisla domov mala som taku akoby zrazeninku krvavu na vlozke to moze byt akoze ta zatka? a to uz pojdem rodit?maly je zadockom a ideme na sekciu tak to by som mala ist k lekarovi opat???odkedz ta zrazeninka vysla mam taky hnedy slabunký výtok..napiste co mam robit?

ivkaivka
20. aug 2009

uankab, ja som lev a som veeeeeeeeeelmi dobra 😀 😀 😀 . Cize ak som mala taky, fuj, hlien na nohavickach, mozem predpokladat, ze to bola zatka??? Ono to bolo cele biele, tak neviem.... (ospravedlnujem sa za tuto temu).
Smejo, ja by som asi zavolala na pohotovost, alebo tam zasla.

uankab
20. aug 2009

smejo, podla mna nepanikar zbytocne, moze to byt kludne z toho, ako sa v tebe doktor "sparal"... mozno ti tam len nieco podrazdil...
ivka, podla mna to mohla byt kludne zatka, ak to bollo take hlienovite...

ivkaivka
20. aug 2009

tak, to by mi potom nemala odtekat voda, alebo by som nemala mat nejake bolesti??? Citim sa asi tak mizerne, ako pred tym, bolesti sem - tam, plodova voda nikde...
Ak by to nahodou bola zatka, tak porod by mal zacat odtekanim plodovej vody, alebo kontrakciami? Mam v tom chaos, fakt neviem co cakat. Uankab, Ty este nic? Ja mam len sem-tam poslickov, dnes 2x a brutalne bolestivych a tak to preslo ☹

ivkaivka
21. aug 2009

ahojte, od 04.40 nespim, zobudili ma bolesti, ako pri menzese. Boli kazdych 10 min. dala som si teplu sprchu, trocha prestalo a opat to zacina, len to nie je pravidelne: 05.55, 06.05, 06.10.,06.17. Aj medzi tym ma pobolieva v podbrusku, neviem ci su to uz zacinajuce kontrakcie, alebo opat len falosny poplach. Zatial sa to da vydrzat, tak uvidim. Este pred sprchou, som bola na wc a vyslo zo mna nieco riedke, myslela som, ze plodovka, no bolo to mazlave, takze asi len velmi silny vytok. Som zvedava, co to dnes bude. Vonku sa ukazuje taky krasny den 🙂

ivkaivka
21. aug 2009

takze, ta zatka mi odisla asi az teraz, mala som na vlozke taky hnedasty hlien. Bolia ma krize, a sem-tam ma chyti krc v podbrusku, no je to velmi nepravidelne. Tak som zvedava, ako dlho sa to bude tahat.

janka3.12
21. aug 2009

Ahoj ivuska, mozno ze to ide, treba pockat kym sa bolesti nestanu pravidelnymi.... daj si este sprchu - nie vanu, masiruj si brusko v smere hodinovych ruciciek (tvoja tvar je cifernik) (sprava doľava) - podpori sa tym cinnost maternice a uvidis... uvar si cajik a oddychuj ak sa da, ak mas fit loptu tak sa pohojdaj🙂.... drzkaj sa

mirka nam uz asi porodila🙂

u nas zatial nist nove🙂

smejo251
21. aug 2009

dakujem baby..volalal som lekarovi tak vraj to mam z toho ze mam oslabeny krcok uz v tomto poslednom mesiaci a ze ak by to nepreslo a nieco ma bolelo tak mam prist.ale zatial ma nic neboli ani necitim nic vynimocne.tak cakam ,na dalsi tyzden idem di nemocnice na ctg tak uvidime zatial mam len taky hneducky vytok tak snad je to ok drzkajte sa

ivkaivka
21. aug 2009

jani, dakujem za rady, mala som pokoj a teraz opat zacinaju bolesti no opat nepravidelne. Skusim tu masaz a fit loptu. Zatial sa to da vydrzat, no niektore krce su hrozne...

uankab
21. aug 2009

ivka, ze by to na teba isla? zatka moze odtekat na postupne,... vraj aj niekolko dni, pripadne tyzdnov... niektorym babam sa spusti porod hned a u niektorych to trva, ... plodova voda ti moze prasknut az tesne pred porodom, mozes zacat kontrakciami a az ked si otvorena na porod sa ti moze pustit, resp. ti ju pustia v nemocke, vsade su ine praktiky...
nam praveze odporucali vanu, ved vyskusaj co ti dobre spravi, taktiez fit lopta je dobra...
ja stale nic ☹ , malinka vobec nevyzera ze by chcela ist von.. mavam krce v brusku, ale je to dost nepravidelne a skor su to ako bolesti pri menzese.... a teraz mala staasne vyvadza, ako keby chcela aby som si to este poriadne uzila 😀
kazdopadne drzim palceky straasne moc, tak sa zda ze ma veru predbehnes 😉

ivkaivka
21. aug 2009

opat som mala taky hlien s primesou krvi, stale po trosicke. Bolesti mam skoro stale. Su nepravidelne, niekedy sa naplasim, pretoze sa opakuju aj po 3 min. a potom to prejde, tak po 8 min.... ja uz neviem. Mala sa hybe velmi malo, mam pocit, ze sa len tak prevaluje. Skusila som uz aj teplu sprchu a nic, tie bolesti su velmi nepravidelne a mam pocit, ze ked si lahnem je to horsie. Som zvedava, ako dlho to bude trvat kym zacnu kontrakcie.

janka3.12
21. aug 2009

a kolko ti trvaju tie bolesti niekolko sekund, ci je to len taky rychly krc?

janka3.12
21. aug 2009

babulky mne je uz dlho, ty brdo, v praci uz nie som od polovice jula a normalne sa nudim....juj..nuz nic to ja len tak na okraj🙂

nikajanko
21. aug 2009

Ahojte,

Dnes som bola v Saci na poradni a nic sa vyvolavat zatial nebude ... koncim dnes sice 38 tt ale maly uz minuly tyzden bol velky na 39/3 tt a ... proste velkyyyy. Dr. skonstatoval: Ved aj vcera sme tu porodili 4 kg babo. No to sa mu dobre hovori vsak ? 🙂 Inac vsetko po straom: Otvorena na 3 cm, cesty zrele, placenta zrela, hrdlo prepadnute uz 1 cm a maly hlavickou prekne naallieha (pripraveny pri vchode uz 3 tyzdne...chlapy sa stale tlacia len tam dole 🙂)

Takze dufam, ze sa ohlasi aspon do terminu, neviem si predstavit rodit take velke babo po termine.

Inac mi robil Dr. poradnu na por. sale, takze som mala moznost vidiet pri akcii 4 rodicky a 1 ciganku (ta dosla ku lekarovi 1x uz s kontrakciami a zistili, ze caka dvojicky :/) a poviem Vam, ze tie baby to muselo riadne boliet. Jedna tam bola uz 24 hod, chuderka a ani si nesmela sadnut, lebo jej mala neschadzala ... to akoze ako dlho nechaju trapit? Vraj dosla ale so slabymi kontrakciami ... no dufam, ze to uz ma za sebou moja. Ale nemala vybaveneho ani lekara ani epi. Inac na druhej strane tam boli aj take co lezali a kecali a sms -kovali na jojkarni.

Sestricky inac mi pripadali, ze hlboko v pazi maju. Kecali vo velkom v kancelarii v zadu a zrazu jedna pribehla: Ved na sale Vam tam tlacia 2 viete o tom? A poviem, ze vedeli, lebo jedna rodicka upozornila jednu sestricku ked vychadzala zo sprchy, ze hlavicka uz tlaci a ta ju poslala na salu :/ Tak neviem, ci si clovek casom vybuduje taku imunitu voci prostrediu, ale mne by to fakt nedalo, keby mi tam zeny v bolestiach ... ved sa moze nieco stat ... alebo?

Moj zaver je, ze naozaj asi treba mat vybaveneho lekara, kt. ta chodi pozerat a obcas dozrie aj na setsricky, lebo inac ...

Tak dufajme, ze sa maly ohlasi na svet skor ako bude mat cez 4 kg a nebude to prehanat s tou vahou ...

simona444
21. aug 2009

ahojte baby,pozeram ze to tu mame vsetky tesne pred 😉 ja mam teraz v nedelu termin a este nic brusko pobolieva ale nic extra..no doktor ma poslal uz v pondelok na prijem do nemocnice 😅 vraj pre istotu tak som zvedavaa ale sa aj bojiim trosku..

uankab
21. aug 2009

ivka, ak ti kontakcie prechadzaju po tom ako sa hybes, vraj su to zatial len falosne... tie prave neprechadzaju, ale sa postupne zosilnuju... daj si vanu, aby si sa uvolnila, ono sa ti to moze kedykolvek spustit.. ja este nemam ziaden hlien, nic 😖 .. dnes sme boli v tescu na nakup a tam som dostala hrozne krce do slabin, strasne, nemohla som vobec chodit, potom mi to nejako preslo a zvysok nakupu som len pomalicky chodila, drzala som si brusku a pripadalo mi ze chodim ako "pokakana"... uz mi to preslo, citim sa ok, no uvidime co bude... malickej tam je asi fakt dobre...
nikajanko, ultrazvuk vobec nemusi byt presny, je tam az pol kilova odychlka, tak sa neboj, mozno babatko vobec take velke nebude... inak nam odporucali pri porode chodit, chodit, chodit... vraj to je najlepsie...

janka3.12
22. aug 2009

cafte🙂

nuz tuto noc som sa nevyspala, tak som si sla radsej citat a teraz frcim len na bazalnu energiu asi si schrupnem🙂 inac nist nove, maly si dava nacas🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre