Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

bibulienka
1. feb 2010

ja mam pocit ze asi deti nepotrebuju spat... kniky pisu ze cca 13-14hod by mali spat....Lucka spi v noco asi 10 hod s prestavkami a cez dem 3x po 30 min.....a ja by som tak spala...namiesto toho musim dokoncovat dizertacku...nechce sa mi vobec...

bibulienka
1. feb 2010

nechcete ma podporit ??? http://www.povedztosmilkou.sk/index.php?hash=bd8
dakujem 🙂

mirka907
1. feb 2010

zahlasovane...🙂...
Teraz som mladu po dlhom boji uspala..akoze sucha si oci, ziva no spat nebude...putuje po postielke a vsetko mozne ju zaujima...ja som rada, ze sa vie tak pekne pohrat so vsetkym, ale ked ma spat ma spat!!!Ked jej zoberiem hracky tak sa hra s vlastnou rukou a rozprava na nu!!!!

bibulienka
1. feb 2010

dAKUJEM... 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉
no Lucka dnes uz spala celu hodinu... a uz skoro styri hodiny nepyta jest .... 😵 😵 😵 nechapem... je len v body a v plienke...chyta si nohy, rozprava sa s nimi a pcha si nohy do ust tak vydrzi aj hodinu...ktovie o com rozprava... 😀 😀 😀 😀 😀

celin
1. feb 2010

dala som hlas 🙂

janka3.12
1. feb 2010

baby, ja normalne nechapem.....asi mozem dakovat Bohu za Oliverka....v noci spi 9 a pol hod. rano hodku, o desiatej hodku......popoludni okolo jednej druhej hodku a pol az dve/v kociari/ a vecer pred kupanim cca o siestej este 30 min - musim si to uzit, kym nezacnu zubky a nebude chodit.....potom budu fukoty🙂

asi to bude spachtos po mne🙂

mirka907
1. feb 2010

Janka 🙂 ...
Mala je zas po mne. Ja som vzdy bola taka hyperaktivnejsia a ked sa tak zamyslim, nikdy som nepotrebovala vela spat. Aj do roboty som bola schopna vstavat o 5tej, ostavat tam do 5tej - 6tej , este vecer robit a ked bolo treba aj cez vikend. A kedze bolo treba aj navarit, popratat a venovat sa polovicke , tak som spanku nejak neublizovala.
Aj pocas tehotenstva som bola ako s vrtulou v zadku tak sa mi to vracia 😝 ..
Nevadi, horsie by bolo keby som bola zvyknuta vyspavat a zrazu takyto sok v podobe maleho nespavca!!!
kebyze mi nahodou mala raz prespala celu noc, tak by som sa bala ci nahodou nie je chora. Ja by som sa bala aj keby spala 6-7 hodin v kuse🙂

ivkaivka
1. feb 2010

Bibka, zahlasovane.
No moja vcera vecer zaspala len na rukach...uz som myslela, ze ju zbijem, v hlave mi trestalo, no musela som dat ibalgin, lebo slzy sa mi liali, ruky triasli, mala revala...brutal, no v noci papala az o 3 a tak az rano o 7 a pospala do 10.00. Tak rezim nacisto zhodeny.

bibulienka
1. feb 2010

dakujem... 😀 😀 😀 😀

nikushka0
1. feb 2010

jaaaaj boze....dnes som zase bola v nemocnici na ultrazvuk a tam mi doktor povedal...rodit, rodit, rodit....ze do tyzdna urcite....
poslal ma na centralny prijem ukazat na gyndu vysledok z ultrazvuku a tam na mna doki pozeral, ze naco som prisla...a ze som v 36 tyzdni a neviem co...no brutal dneska...nakoniec je to v pohode, len sa mi posunul termin, ktory vlastne ani neviem kedy mam, ale ze do dvoch tyzdnov....tak asi 7-10 dni...som z toho jelen...
no nic....malinka ma vraj asi 49 cm a okolo 3kg....takze asi v pohode, lebo sme sa bali, ci nie je mala....

uankab
1. feb 2010

zahlasovane 😉

Magdalenka spanok potrebuje ako sol, ked je nevyspata tak katastrofa... my poobede spinkame do nejakej pol piatej, kupkame okolo 6 a ukladame spinkat okolo 7... ked sa zobudi skor ako o 4, tak nevydrzi do vecera do 6... to som mala zo svokry doma dost, isla kocikovat s tym ze ju mala dost uspinkanu... a prisla s tym ze ved spinkala hodinu a to musi stacit, no skoro ma porazilo... podrobnymi otazkami som potom zistila, ze z tej hodiny spala len pol hodinku, lebo sa zobudila a ona sa samozrejme s nou rozpravala, bavkala a podobne...a vecer ked som ju pomaly o 5 ukladala bez kupkania, tak otazky typu to ani nekupkate kazdy den, a budete ju zajtra rano a ved ja ju popestujem... a Magdalenka jedine co chcela bolo mliecko a postel...
a teraz papame kazde 3 hodiny v noci, niekedy aj castejsie, ... ale s prikrmami chcem pockat az do 6 mesiaca, tak snad sa podari... a dnes nas vazili a mame 6,7kg... za posledny mesiac sme pribrali 450g...

bibulienka
1. feb 2010

dnes je Lucka supeeeeeerrrrrrrrr... v jednom kuse sa pretaca hore dole... a ako bola na chrbatiku pokusila sa posadit...celkom jej to islo ale nevydrzala dlho...to je super...sikovna baba...ked jej dam ruky pritiahne sa do sedu sama...

kwetinnka
1. feb 2010

Bibus to by bolo super keby som mala partacku..lebo samu ma to nie vzdy bavi..kde to vlastne presnejsie byvas??A hej chodime plavat do ŠNOPU..ta ortopedicka klinika na zahradnickej.Dnes som konecne objavila zahradnicku 153:o) juchu...aspon som sa s tými papiermi niekam pohla.Lili zas dnes o sto sest cestuje...a tiež za tak taha hore do sedu..lezat ju nebavi.Ked to vidim ako vase deticky spia-nespia...aspon sa nemozem stazovat lebo je to to iste:o)a to sa už asi ani nezlepsi...kazdopadne nepoznam tabulkove deti co by spali 12-14 hodin:o)
A zahlasovala som...:o)

janka3.12
1. feb 2010

hlasovanie uskutocnené🙂

Tak dnes vonku spinkal hodku a pol, dosli sme pred vchod a kukadla otvorene...🙂 clovek si mysli ze je to male a sproste🙂 cha

baby som normalne bola prekvapena kolko tej mrkvicky dnes zjedol, normalne mu chutila....no a za tym dopil este skoro 180 ml.....urcite nam pomohli aj tie kvapky na nadchu, ktore sme museli davat lyzickou, normalne ked vidi lyzicku pekne otvori ustocka ako vtacik....normalne sranda🙂 ach jaj

uankab
1. feb 2010

kwetinka, my sme prikladom... magdalenka mi uz spinka 3 hodiny v kociariku.. plus spinkala 40 minut doobeda.... a v noci spinkame okolo 12 hodin... 😉

bibulienka
1. feb 2010

kwetinka- ja byvam na Kazanskej v tom novom vyskovom dome ako je zastavka autobusu c.70- Slovnaftska...no ta socialka je dost zasita....mozes mi napisat nieco blizsie o tom plavani...dik...no musime sa fakt stretnut nazivo...
aj Lucke chuti...tak otvara usta a hneva sa ked jej nedam...je zlata...

mirka907
1. feb 2010

Dnes je dobry den...tiez sme pospali asi 3 a pol hodinky(normalne ze denny rekord hehe)..doobedu sa jej velmi nechcelo, ale potom to dobehla🙂)Uvidime co nas caka vecer.

bibulienka
1. feb 2010

no lucka dnes pala fakt minimum aj v kociku presne 30 min...teraz ju ocinko rozblaznil takze uz as pojde spat az na noc...dufam ze aspon bude spat dlhsie rano 😉 😉 😉 😅 😅 😵 😵 😨

ivkaivka
1. feb 2010

no tak to pekne spinkate...moja dnes pospala v kociari asi 2 hodky. No ale uz druhy vecer zaspava v mojej posteli, neviem co sa stalo. NOrmalne spusti divy plac, ked ju dam do postielky. To je super,ako sa vase deturence pretacaju. ja ked si lahnem na chrbat a malu dam lahnut na mna,tiez na chrbat, tak sa sama dvihne do sedu a posedi aj 2min. No ako nahle jej niekto poda ruky, ze ju pritiahne, koniec, rev, dviha zadok...musi sama...nechapem preco to robi. Baby, ja som z tej diety uplne mimo, som podrazdena, mam chut na sladke, tak zeriem hroznovy cukor...boze, ja by som nemohla byt taka chudobna, zeby som si nedopriala, ja normalne mam abstak za sladkym, za sunkou... a v sobotu svadba, to sa asi pokusem, no rozmyslam, ze jej dam asi za dva dni UM, lebo to sa asi na svadbe nebude dat vydrzat.

mirka907
2. feb 2010

Ivka, moja tiez vecer teraz viac saskuje. Zrejme je to tym, ze ju nesmiem nechat poobede spat, pripadne len nech si zdriemne na 20-30 minut. Predvcerom som ju uspavala na rukach, vcera najprv hodinku blbla v postielke a potom zacala plakat...chodila som ju ukludnovat az zaspala. Trosku ma hneva, ze v poslednej dobe sa stale pootaca tak, ze sa uplne napasuje na sirku postielky. Pritom je uz ocividne dlhsia ako je ta sirka. Vcera vecer som ju nasla dokonca skrytu za hniezdom...Nejakym zazrakom sa jej podarilo jednu cast odsnurovat a vliezla za nu. A potom na mna pozerala tymi sibalskymi ocami. Akoze uz zacinam mat aj obavy co to bude, ked zacne lozit a chodit...

ivkaivka
2. feb 2010

no tak to mate srandu. Mojej davam na noc vankusik, tak sa len kruti, no akurat som sa zlakala, lebo rano som ju nasla takmer celu po paplonikom. Nechapem ako sa tam zosmykla. Minule som ju rano dala k sebe do postela a vytocila sa tak, ze hlavicku mala takmer dole z postele, keby nemala vankusik, tak neviem. Dnes mame rehabilitaciu, tak som zvedava.

bibulienka
2. feb 2010

noc ma milo prekvapila... vecer od stvrtej nespala, o osmej sa najedla a zaspala...zobudila sa na papanie o polnoci a potom spala do siestej...napapala sa a este sme do siedmej potiahli...nechapem...

mirka907
2. feb 2010

Super Biba🙂) nech vam to vydrzi co najdlhsie!!! my od 9tej do 7mej s troma jedeniami...nevadi, ved moze byt aj horsie a raz sa to urcite zlepsi🙂 ..dufam ze skor ako pojde mala do skoly. 😠
Dala som zas hlas a dam kazdy den kym trva sutaz 😉

bibulienka
2. feb 2010

dakujem.....no dufam ze to bude aj nadalej tak....bolo by to super 😵 😵 😵 😵
asi skusime s Luckou plavanie, ale kurz zacina az v aprili, bude mat 8 mes...nieje to na zacatie uz neskoro?,,

ivkaivka
2. feb 2010

asi ma porazi, len tak na rychlo, mame hodinu pred rehabilitaciou, a mlada dama sa nam dviha do sedu, no nezbijete ju. Dam ruky a uz sedi 😀

bibulienka
2. feb 2010

tak to super...ivkaivka tes sa....dcerenka je sikovna.... 😀 😀 😀 😀 ale tak ako vsetky deti ma svoju hlavu a ked sa jej chce tak urobi cokolvek...len nie vtedy ked chces ty... 🙂 🙂 🙂

mirka907
2. feb 2010

Dnes vynimocne mam doma tabulkove dieta🙂))v noci sme spali 10 hodin a cez den 4!!!!asi chce dospat minuly tyzden....alebo si predspat dnesnu noc 😠 ?

bibulienka
2. feb 2010

no aj nasa dnes cez den pospala 3 hodiny a v noci spala 11.... uz sa tesim na dnesnu noc... 😅 😅 😅 😅 ....ale som optimistka ... aspon do tej noci 😵 😵 😵

ivkaivka
2. feb 2010

tak to mate super spachtosov. No my sme po rehabilitacii, tak ju dvihla, ze zdvih hlavicky ma zvladnuty super-parada, ze len dnes to urobila, no ma vraj slabsie svaly na ramenach, krku a lopatkach, vraj by sme mohli chodit cvicit VOJTOVKU, ze to nie je hrozne, no dobre je to podchytit vcas. Tak uvidime, mam trocha strach z tej vojtovky a aj rozmyslam, ci vobec ist.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre