Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

zofinecka1
3. feb 2009

jo to byly, jenže já nevěděla že bude tak maličká 🙂

monika77
3. feb 2009

zofi pozrela som fotečky, malá je sladká ... ty máš kočík CAM? my tiež ... si spokojná?

zofinecka1
3. feb 2009

jo jsem moc spokojená. Je to fakt super kočík a hlavně je tam dost velká ta hluboká korbička. a další výhoda je že se dá přidělat i autosedajda na podvozek 😉

fodorka33
3. feb 2009

no uz som tu naspat🙂

monika77
3. feb 2009

ja som zatiaľ tiež spokojná 🙂 i keď ešte nemal premiéru 😀
kolesá sú v pohode, nenabíja sa tam moc kamienkov?

zofinecka1
3. feb 2009

no záleží jestli máš nafukovací a nebo ty originál. Na ty originál se celkem letí kamínky,ale vůbec to nevadí. Jo a ještě musím ocenit sundávání koleček. Moje mamka má u auta malý kufr a tak se tam podvozek nevleze,ale stačí sundat jedno kolečko a je to 😀

monika77
3. feb 2009

kolesá sú originál ... tak tieto vecičky ohľadom "sundávania kolečiek a celkového skladania do kufra" musí ešte popozerať mangel 🙂
pomaličky okukávam čo všetko sa dá na tom kočíku urobiť

zofinecka1
3. feb 2009

jojo je fakt super. Já jsem moc spokojená 🙂

luckai
3. feb 2009

A koľko košieľok, resp. body tak denne miniete? - ogrckate a tak, aby som vedela koľko mať z 1 veľkosti aby som stihala prať...

monika77
3. feb 2009
zofinecka1
3. feb 2009

luckai já mám bodynko tak na dva tři dny, teda pokud si neublinkne nebo něco 🙂 😉

adka.baby
3. feb 2009

Ahojte mamičky, pozdravujem Vás, Moni veľa malích vecičiek naozaj nepotrebuješ, bábo veľmi rýchlo rastie a pri každodennom kúpaní ich budeš často vymieňať a prať. Ja mám to šťastie, že skoro všetky vecičky som dostala od kamarátky a rodiny, takže už potrebujem väčšie vecičky na ďalšiu zimu. V Tescu su super veci na maličkéa sú dosť kvalitné a za celkom prijateľné ceny. 😎 😉

monika77
3. feb 2009

adka tých najmenších vecičiek (novorodenca z Tesca) mám ozaj len dve ... sa mi to hneď zdalo moc maličkaté ... uvidím či to vôbec využijem

no babenky nejak cítim strašne napäté brucho, mám pocit že dosť tvrdne .. že by už už???

zofinecka1
3. feb 2009

no může to být počátek a taky ne 🙂

monika77
3. feb 2009

no uvidím zofi do rána ... alebo sa to môže aj dlhšie ťahať?

adka.baby
3. feb 2009

Moni maš iba jeden termín? Už si mala nejake kontrakcie? Držím palce aby si sa v noci vyspala.

zofinecka1
3. feb 2009

no může to trvat i déle. Mě tvrdlo břicho už od 8. měsíce 🙂 Už si měla poslíčky?

monika77
4. feb 2009

dobré ránko babuľky 🙂 to teda bola noc vám poviem ... celú noc som poriadne nespala, budila som sa každú hodinu, neustále ma pobolievalo brucho a kríže ... dnes ráno sme OK

adka, termín mám od samého začiatku jeden a ten istý 14.2 ... kontrakcie som mala predčasne takto presne pred mesiacom, kedy som aj ležala v nemocke aby to zastavili ... no a vidíš teraz sa mu už nechce von 🙂

zofi, poslíčky myslím že som mala, ak sa teda za ne pokladajú bolesti brucha ako pri menzes

fodorka33
4. feb 2009

no ahojte bambulky monci len pekne spinkaj zasluzime si viacej oddychu🙂
a hlavne po takej noci....
ja som mala presne taku istu noc mozno je to uz predzvest ze coskoro pojdeme....

zofinecka1
4. feb 2009

moni tak to jsou poslíčci a ty bolesti kříží. Já měla strašné bolesti v křížích a pak mi večer odtekla plodovka 😀

peggi
4. feb 2009

Ahojte babulky. Tak ja som bola dnes na poradni a nedozvedela som sa nič nové,stále nie som otvorená a to mám termín 6.2. Tak som sa tešila,že mi doktorka povie,že už to bude každú chvílu a nič. Normálne som z toho nešťastná až sa mi chce plakat 😢 Ale som rada,že bábo je v poriadku,podla UZV má 3200g.V pondelok idem na dalšiu kontrolu,tak snád už sa to pohne. Idem si urobiť čaj s malinových listov,vraj urýchluje porod. Manžel včera koli nemu prešiel všetky lekárne v meste,kým ho zohnal. Už ho pijem dva týždne a nejako nezaberá. 😝

zofinecka1
4. feb 2009

pegi vůbec nesmutni. Mě taky nic nebylo a vůbec to na porod nevypadalo a pak najednou jsem jela do porodnice. Dej si horkou vanu, to taky urychluje porod. Jo a s tou váhou mimuška je to jen orientační. Mě řekli na příjmu v porodnici, že naše Eli bude vážit asi 2700 g,ale taky že může být ještě větší. No a když se narodila, tak měla 2550 g. 😀

jastericka
4. feb 2009

peggi: presne ako Ti píše zofinecka, nebuď smutná. Ale chápem, čo prežívaš. Ono to príde z minúty na minútu. Ja som 8 dní prenášala, bola som už v nemocnici na pozorovaní. V sobotu mi absolútne nič nebolo, bola som sa s mužíkom prechádzať po nemocničnom areáli a dostala som hroznú chuť na kávu z automatu, našťastie tam bol, inak by som asi z tej nemocnice ušla 😀 .
Ešte o 18h som pozerala zúfalo z okna, že kedy už pôjdem - nič mi nebolo, ale vôbec nič, polhodinku predtým som bola na pásoch a tie nezaznamenali žiadne kontrakcie. No a o 19h to začalo a o 4 ráno sa malá narodila.

Takže môžeš ísť aj za hodinu, za dve, zajtra alebo presne na termín. Neboj!

Babky, držím palce 🙂 🙂 🙂

monika77
4. feb 2009

ach ešte sme stále doma a bolesti tiež ... brušino ma síce len raz bolelo za deň ale kríže neustále

zofi no tak to neviem čo už robiť, tie kríže bolia a bolia a my sme stále 2v1 ... idem si dať teplý kúpeľ, snáď mi to trošku pomôže ... začínam byť už zo všetkého nervózna, hlavne z toho čakania, kedy a ako to príde

dobrú noc babuľky 🙂

jastericka
4. feb 2009

moni, držím palce 😉

peggi
5. feb 2009

Baby dakujem za povzbudenie. Už mi je lepšie. Strašne sa už na malého teším 😀 Mna tiež pobolieva v podbrušku a aj stehná úplne hore,no snád už sú to nejaké predzvesti blížiaceho sa porodu.Moni aj ja rozmýšlam nad tým kedy a ako to príde. Nervózna moc nie som,to skorej moj manžel,každú chvílu mi volá z práce,či ešte nič. A veruže zatial nič. Ale povedala som si,ak to cez víkend nechytí,tak pojdeme do kina. Tak som zvedavá.

Ahojte a držte sa.

fodorka33
5. feb 2009

ahojte bambulky....no moni vcera sme boli dobre vycerpane aspom teda ja ako keby som zabehla tyzdenny maraton...
akurat som dorobila cestovinovy salat a idem si dat horuci kupel...mohlo by sa to uz rozbehnut...jedna kamoska mala termin taky isty no a dneska alebo v noci porodila....jaj ako jej zavidim... 😉

dula_renka
5. feb 2009

fodorka33 pride to aj na Teba neboj sa 🙂

daniela84
5. feb 2009

Mamicky aj cakajuce mamicky mam pre vas dufam, ze lakavu a hlavne nevtieravu ponuku
Cakate babatko tak potom tento iznerat je prave pre vas, som jedna z mamiciek, ktore s snazia si trochu privyrobit, mam tu moznost spolupracovat s jednou detskou firmou, ktora sa venuje kojeneckemu sortimentu, ceny su pomaly ovela nizsie ako v ktoromkolvek obchode ma SVK. Staci ak ma nakontaktujete a ja mam zostavim vybavicku vasich predstav spolocne s rozpoctom, mozete si vybrat co by ste chceli a co nie.
Nemusim vsak zostavovat celu vybavicku, mozete si vybrat tovar aky by ste chceli.

monika77
5. feb 2009

ahojte ... ja som sa konečne vylebedila z postele ... v noci ma chytila riadna bolesť krížov, ešte stále to nejak predýchavam ... včerajší kúpeľ trošku pomohol, ale len dočasne ... dnes si to asi zopakujem

zofi ty si spomínala bolesť krížov, no ja som teda zvedavá kedy to už mňa chytí ... dúfam, že s týmito boľavými krížami nebudem trpieť až do určeného termínu ☹ však by som sa zjančila 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre