Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

janka3.12
4. jún 2010

Juj gratulujééém🙂

cvičenie neublíži, pokiaľ to nebude riadna námaha,napr. dlhý beh a tak....nemyslim ze by si mala Simonka odstaviť, veď kys. listovú užívať môžeš a pokiaľ sa normálne stravuješ....ja som počas tehotenstva brala len kys. listovú žiadne iné vit. a aha jaký valibuk je z Olinka🙂 Juj sa hrozne teším s tebou, juch....aj ja chcem🙂🙂 normálne kedby SDKU presadilo, matersku 1 rok, materské vo vyske 100%cistej mzdy a dvojrocne prazdniny v splacani hypoteky po narodeni baba, hned by som isla znova do toho......veď uvidíš čo povie gyndoš🙂

bibulienka
4. jún 2010

jeej arrett gratulujem....super...vidis, ako to priroda zariadila... 😀 😀 😀 ...drzim palceky aby bolo vsetko OK...potom daj info ako dopadnes u dr.... dojcit urcite mozes, teraz nove poznatky hovoria, ze netreba prestat dojcit, ak nemas problemy a vitaminy mozes papat dalej, a hlavne pestra strava vela ovocia a zeleninky, masko...teraz ide leto..ovocia bude dost...
no to by boli super podmienky...ale to ziadna vlada nepresadi...az tak nesnivam......

arrett
4. jún 2010

Ďakujem baby. Bože, stále tomu nemôžem uveriť🙂

janka3.12
4. jún 2010

arrett babatko je dar🙂 ty z nas bude prvucicka druhorodicka🙂 ked nam nevyjde spolocny vylet, minimalne ta dojdeme pozret ked uz budete 4🙂🙂🙂 drzkajte sa

kwetinnka
4. jún 2010

Jeej to je uzasna sprava...aj som ti to stotinu sekundy zavidela...to je paradsa ze sa to takto podarilo..Aj si mala tusaka...ze si si spravila test...
Bibi tak nakoniec som sa vynasla...dala som tam tiu slahacku,aj tvaroh..a dala som tam zelatinu abuy to drzalo..a mm už na to chodi...a aj ten mrkvovy vyzera dobre..a treti je este v rure...

bibulienka
4. jún 2010

wow kwetinnka t pecies pre kolko ludi???? inak co varite cez vikend..mne uz dochadzaju napady...

kwetinnka
4. jún 2010

noo beriem to tak ze ked už machitil rapel...tak poslem vsetkym trosku dam nasim,nieco sa zje tu,musim poslat aj svokrovcom...ledze svagrina vzdy posiela vela..a ked ostane donesiem aj vam:o)Na nedelu nemam vymyslene...zajtra budeme grilovat,robit steaky a varit gulas...asi urobim nejaku cinu..

arrett
4. jún 2010

Kveti, kedže kojim tak prvú mrchu som mala 20 apríla. Teraz v máji som v čase mala jeden deň, ale myslela som že kvôli kojeniu. No v poslednej dobe mi bolo zle od žalúdka a krutila sa mi hlava. Asi pred 2 týždňami som mm vravela nech kúpi test, spravila som a nič. Tak som to pripisivala všetkému možnému. Dnes mu vravim že nech ešte raz kúpi, lebo sa cítim zle a chcem na 100% vylúčiť tehu. A tak som spravila, pozerám dve // rozplakala som sa a tak ďalej🙂)) Yakze hneď po prvej mrche sa nám to podarilo:-€)) Uz som kludnejsia, pozerám surodenecke kociare a čítam o dojceni v tehu🙂

mirka907
5. jún 2010

Jeej arret super, gratulujem🙂. Som zvedava, kto ta bude nasledovat 😉
My sme dnes konecne spali, teda spala od 8mej do 5:15 s tromi kratkymi prestavkami, co je v porovani s predchadzajucimi dnami uplny zazrak.

janka3.12
5. jún 2010

mirka chvalabohu🙂

arrett ty nam potom budes vsetkym radit🙂🙂

bibi my sme akurat vcera s MM rozmyslali ze co, a vyhrali kelove karbonatky a zajtra pecene baklazany, no a buduci tyzden neviem, manzel chodi na obedy, ja si urobim asi nejake masko

KONECNE NEPRSI🙂 hura🙂

mirka907
5. jún 2010

my dnes mame grilovane maso so salatom v tortille.
U nas je tiez krasne ale este nemozme ist vonku, mala este dost kasle a doktorka nam zakazala ist na slnko kym berie antibiotika. Vcera som jej volala aj kvoli hnacke a zakazala nam jogurt a kasu. A kedze mala nechcela vcera jest nic ine, ocividne tuzobne cakala na kasu, tak som do nej aspon nalievala mrkvovu stavu.
No a prave som volala s nasimi. Vcera evakuovali cast Krasna pri Hornade a nasi mali byt v pohotovosti , lebo ak by sa este zvacsil Hornad, tak boli na rade. Ze ich od vody delia vrecia. Taze "super". Snad to teraz klesne. Ale ze budu postupne este vypustat Ruzin, tak dufam ze to riadi niekto normalny, kedze sa vypusta aj do Hornadu.
No a chatu nam vytopilo uz dvakrat.
Ivka vy ako?

arrett
5. jún 2010

Ahojte
No, ja s najmladším dieťaťom čo sa od Vas stále učím a pýtam rady, budem mat druhé🙂 Ironia🙂) Uz má prešiel prvotny sok🙂 Mam strasnu radosť. Manžel tomu stále neverí, pokial to doktor nepotvrdi. Takze mi ráno klasika urobil kávu a tak🙂 Vymenila som ju za bezkofeinovu🙂 Som zvedava, ako budem simonka brat na ruky s bruskom🙂)) sa už teším.
My ideme teraz na jazera, vari sa tam guláš a potom do BA do mobelixu kúpiť malému veľký bazén🙂 Mame tǎ nejakú zľavu. Konečne slniecko. Malému dám znova 50 faktor a môžme byt cely deň na jazerách.
Tak maminky, uzite si slniecko. Snáď sa znížia aj hladiny riek a bude už dobre. Pekný deň

uankab
5. jún 2010

arrett, neboj, urcite zvladnes.. akurat som v poslednej dobe na teba myslela, ze si sa uz dlhsie neozvala.. testovali sme ten kociarik, tak som ti chcela napisat recenziu 😀 .. ale uz nebude treba 😵
my by sme tiez druhe prijali, ale ja som menzes este stale nedostala... aj ked to je na druhej strane prijemne, musim uznat 😉
magdalenka zalomila, uz spinka vyse hodinky, to sa velmi casto nestava, doobeda zvykne spinkat tak 30-40minut... no asi je chudatko unavena z toho tepla, aj ked od zajtra sa nam ma zase ochladit a prsat 😠 ... dokonca to ma ist dole na 12stupnov, straasneee....

potrebujem sa este s vami poradit, kolko prikrmov davate detickam? my sme stale na troch, ale mali by sme ist uz na 4 zrejme (zabudli sme sa vcera pochvalit,ze sme mali presne 9mesiacikov 😵 )... len neviem co mam dat, na ranajky mame ovocie, na obed zeleninu/masko, na veceru zeleninu/kasu s ovocim... co by som jej mala dat ako 4-ty chod???

prajeme pekny vikendik, my sme dnes same, ocina mame v robote... skoda a je tak kraasne vonku

uankab
5. jún 2010

a tu je ten clanok o Tandemovom dojceni 😉
http://dojcenie.wordpress.com/2010/02/12/tandem...

uankab
5. jún 2010

bibi a tu je clanok ako odstavit babatko od prsnika...
http://dojcenie.wordpress.com/2010/05/24/predca...

magdalenka este stale spinka, uz to budu 2hodiny... no nechapem 😲 .. som mohla pozehlit zatial, len sa mi to nechcelo roztahovat, lebo ked sa zobudi musim to hned spratat...

ivkaivka
6. jún 2010

Arrett, jeeeej, gratulujem, super, to je nadheran sprava. Cize zakladas temu druhorodicky? 😀
U nas des, v piatok cely den poziarnici odcerpavali vodu, mali sme cely dvor zaliaty, no dnu sa nastastie voda nedostala. Mama musela vsetko robit sama, muz pomahal poziarnkom, otec sa nemohol dostat z prace a moja svokra co byva 2 min. od nas? Hm, prisla na caffco ale zeby ju napadlo, ze postrazi malu aspon hodinu, nech moja mamina nemusi sama driet, ta co ste, vypila kavu-len nas zdrzala a odisla. Moja svagrina sa zatial popred nas dom prechadzala s frajerom, ale doteraz malu chcela vzdy...cize po tejto skusenosti, ani keby ma zabili, malu im nedam...normalne som vynervovana, ale uz je nastastie dobre, voda opadla, vonku krasne svieti slniecko, tak sa tesime.
No este horsie ako voda bolo asi to ,ze sme nemali prud. Mala v noci vstala,idem zasvietit a tma. Lilka vrestala ako o dusu, ja v panike som zhanala sviecy, klasika nemohla som zapalit...no nejako sa podarilo, Olivia zrevana, este zasparovana medzi tyckami v postielke, no chudatko... ja si neviem predstavit, ako niekedy mohli zit bez elektriny. Vdaka Bohu za elektrinu, vodovod....
No dost o mne. Bibka ako pokracujes s obhajobou? Aj mne mozes poslat recept?
Mirka uz je lepsie Vikinke?
Uankab, my mame obed, niekedy sa podari olovrant - vyziva, potom rohlik a vecer kasa. Napr. vcera mala len 2 prikrmy, nejako nechcela viac jest-cize mala len obed a vecer kasu, ani po mlieku netuzila a dnes to iste, zatial len obed, este si dala mlieko a viac nechce, cize asi opat uz len kasicku na noc

mirka907
6. jún 2010

ahojte, no my sme dnes mali doma stres...pozerame telku a ta sa zrazu zacala sama vypinat a zapinat. Taktiez zehlicka my v ruke blbla, spotrebice hucali, zastrcky tiez. Samozrejme nasa spravkyna bloku doma nebola a este doteraz sa neuracila u nas zastavit, takze sme to museli riesit my. Volala som RWE, bytove druzstvo, strasne som bola nervna ci nam nieco nebuchne(manzela som poslala s malou von , prvykrat po tyzdni kedze ma zakaz byt na slnku kym este berie lieky a ja som tu sedela a cakala) a nakoniec mi sem poslali elektrikara a ten to dal dokopy. Ale poviem Vam uz som mala v plane balit seba aj malu a ist ku nasim. Tych nastastie nevytopilo.
No a vyzera to ze ten sviniar zub je konecne prerezany, takze tie hrozne noci boli kombinacia zubov a choroby...no DES!!!!

janka3.12
7. jún 2010

Dobré ránko....mirka verím že si mala nervy, u maminy vo VEľkom Šariši sa prelomil most, naštastie my mame dom ďalej od vody, no babka z Družstevnej pri Hornáde z kotolne odčerpáva vodu a pivnicu ma pod vodou:( ja už len dúfam že sa to unormálni, lebo toto je fakt brutá čo sa deje.....neviem si predtaviť čo by som robila kebyže mám hypo a zaplaví mi dom, koncovka ☹

Oliverko vstal o šiestej a teraz spinká od osmej, tak mám asi hodku, oprala som, konečne možem sušiť prádlo vonku na balkóne, aj som myslela že by sme išli už doobeda von, ale baby u nás je už taký hic, že sa nebude dať, budem musieť počkať tak do druhej, tretej, a pôjdeme dakde do chládku....najprv leje mesiac a pol a teraz tropické dni, veď v nedeľu má byť 35 😲 ach jaj

bibi ako víkend a zoo? podarilo sa napiecť, kweti a vy?

bibulienka
7. jún 2010

caute... no vikend fajn, kamosi boli u nas ...bola sranda...prekecali a prescrablovali (hrali sccrable) sme skoro celu noc, chalani boli na futbal a my s Luckou a kamoskou v meste a na uzasnu zmrzku...ZOO zvieratka fajn. len Lucka po cca hodine usudila ze ju to uz nebavi a spustila rev 😀 😀 😀 tak sme isli skor domov.. no my pojdem von az po piatej ked pride ocko, je fakt teplo..a ked sa zobudi tak bude pol jedenastej a najvacsie teplo...mozno zobere Lucku manzel sam lebo ja musim uz fakt pohnut ...lucia vstala o piatej a este nespi....a lieta po celom byte...vsade sa stvera.fakt cakam kedy spadne na nos...
Uankab..dakujem za link 😵 😵 😵
vsetkym prajem aby im kolacik chutil, u nas vydrzal jeden den a vsetko sa zjedlo 😵

bibulienka
7. jún 2010

ozaj mirka...super ze uz je lepsie...a ta elektrika to co???? asi by ma porazilo....

kwetinnka
7. jún 2010

AAhojte ..dievcata tu vodu vam vobec nezavidim..my sme daaleko od vody nastastie...ale je to fakt hrozne..ja už ani psravy pozerat nemozem..hlavne aby nemuseli evakuovat,nech už rýchlo voda klesa.Dnes už sme vytiahli satocky...idem kamokami do mesta, a zajtra na opekacku s kolegynami.Vikend dopadol super,uvarili sme gulas, grilovali..bolo super..sice mi trosku priskvarilo krk..ale vcera som sai lahla von..a skvarila sa aj z predu.My papame ked ma chut..zatial aby to bolo presne na 4 krat sa mi este nepadarilo..to by musela byt lepsi jedak.

arrett
7. jún 2010

Ahojte
tá voda je hrozna☹ a svokra, netreba ani komentovať, ach jaj🙂
uankab, ďakujem za link.
My sme boli včera do pólnoci na pohotovosti. Bábätku sa asi v brusku začalo nepacit☹ Dal mi nejaké hormóny a prikazal ležať🙂 srandista🙂 takze uvidíme. Či bude chcieť anjelik ostať pri mamke🙂 Snazim dá šetriť, neupratovat, neumyvat okna a nedvihat ťažké. No Simonko je výnimka🙂 xixi Este mi povedal, že mám prestať dojcit, ale keď som sa opytala prečo, tak nevedel odpovedať. Vravel, že sa jedno z druhým bije. Tak neviem. Pickam čo povie môj doktor. Zatiaľ kojim o 106🙂

bibulienka
7. jún 2010

my papame takto:
rano cca 5- az 6,30 max.... kojenie
9,00... jogurt alebo vyziva s piskotami
okolo dvanastej..obed
o tretej...olovrant...kasicka mliecna alebo ovsene vlocky s ovocim
o osmej pol deviatej..kojenie....a potom az rano... medzitym voda, event slaby cajik, susienky do ruky a kukur.chrunky

bibulienka
7. jún 2010

arrett..tak nic nerob!!!! vyloz nohy a nechaj sa muzikom obsluhovat....drzim place nech ste OK...a kolko tyzdnov ma babo??? 😵

arrett
7. jún 2010

Manžel je v práci, bude chodievat domov o tretej. Potom budem ležať. A stále keď bude simonko spinkat, vylozim nohy aj ja🙂. Musíme prekonať ten prvý trimester. Male má iba 6 týždňov🙂) akcia srdiecka ešte nebola Jasná, takze o 2-3 tyzdnemusim na vyšetrenie k môjmu dr. Som zvedava čo sme s manželom zamiesali🙂 Sestricku či braceka.

arrett
7. jún 2010

Baby, viete aký je to úžasný pocit, keď si pomyslim, že teraz krmim 2 deti🙂 Jedno v brusku, druhé mlieckom🙂 Parada😀

mirka907
7. jún 2010

Arret hlavne oddychuj kolko mozes 😉 a vysvetli Simonkovi ze ma pocuvat 😀
No Biba ta elektrina to bol prepaleny kabel...uz minule sme mali problem, lebo na chodbe, teda v spolocnych priestoroch su este stare rozvody. Odpalili sme vtedy elektrinu v celom bloku. Teda nie my ale proste to buchlo a samozrejme my sme boli ti zli. Manzel bol doma, volal mi, ze nam chodia vyklopavat, ze co sme to spravili. Normalne take nervy som mala, ze po mna musel prist do roboty a isla som im klopat spat a povedala som si svoje. Nakoniec to vtedy dopadlo tak, ze sme si to zacvakali zo svojich (lebo my sme volali poruchovu sluzbu a nie spravkyna, ta mala len reci) a popritom ako nam to opravovali, tak to dali do poriadku aj vsetkym na nasom poschodi. To uz ale samozrejme nikoho netrapilo. No a teraz to iste. Isla som za spravkynou, ta nebola doma, len syn, ze jej zavola a da mi vediet a uz presiel den a nikto sa ani len neprisiel opytat ani nam povedat ze co mame robit. Sila nie? Porad si sam!!! Male dieta doma a kedykolvek sa mohlo nieco odpalit a zacat horiet.
Musim sa vratit do roboty, zarobit kopec penazi a postavit doma 😠 Alebo asi radsej vyhrajem sportku 😀

bibulienka
7. jún 2010

mirka..mi hovor o spravcovi domu, v decembri po sviatkoch sme prisli domov..zima ako v ruskom filme..4 mes dieta a 5 st v byte...volali sme poruchovu..prisli a odpojili jeden kabel z termostatu! za 15 eur..5 min roboty... toto provizorium este neboli napriek opakovanym pokusom z nasej strany doteraz schopni opravit..dufam ze sa do zimy dockame...teraz sme mali pokazeny zvoncek a domaceho vratnika (byvame na 6 posch)...takze ked k nam niekto isiel museli sme ho ist pustit dolu...samozrejme s luckou na rukach......som sa x-krat hadala so spravcom..vraj si to mame dat opravit ze ich to nezaujima...a su to spolocne priestory!!!
ak velmi by som chcela vlastny domcek..bez takychto zbytocnych starosti...v tomto kwetinnke ticho zavidim 😵

ivkaivka
7. jún 2010

arrett, hlavne sa setri, uvidis vsetko bude o.k.
Chcem sa opytat, zubky ste zacali cistit hned po prerezani? Neviem, ci uz mam zacat tie nase dva, ci este pockat a ako potom pastu dostanete z pusiny?

janka3.12
7. jún 2010

ivi čistím tiež len 2 zúbky a Oli má z toho prču, máme detskú pastu a kefku Elmex.....všetky detské pasty sú navrhnuté tak aby ich deti mohli prehltnúť, takže sa nemusíš báť

Bibi vy papaáte ako my🙂

arret asi je ťažké Simonka nedvíhať, ale skús čo najmenej......možno dojčenie, vieš napadlo ma že dojčeniu napomáha oxytocín.....a ten sa používa aj pri vyvolávačke......možno preto treba prestať kojiť, jednoznačne svojmu gynekológovi zavolaj, nečakaj, radšej vedieť naisto, aby sa anjelikovi nič nestalo - držkaj sa

Bibi držím palce k učeniu a dokončovaniu práce

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre