Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

chrenkovae
10. aug 2010

ahojte baby neviete nahodou ktori den v mesiaci sa dostava materska mala by som ju dostať po prvy krat tak neviem

bibulienka
10. aug 2010

@chrenkovae ..zda sa mi ze chodi po 15-tom dni v mesiaci....ale rodicovsky prispevok chodi urcite 14 alebo 15..tak nejako tak 😵 😵 😵 😵 😵 😵

ivkaivka
10. aug 2010

mne chodí 20-teho - rodičovský

kwetinnka
10. aug 2010

Matula ja som mala termin 5.9 to bola sobota...v pondelok som isla do poradne a naplanovali to tak ze v utorok prijem..a v stredu porod....a mala sa naridla 9.9.2009..dali my vyvolavacku az toho 9.9 pritom som bola na 2prsty asi od 34tt..proste dlho to si pamatam.Kopance zavidim..krasne casy.Bibi najlepsia bola ta vtom prsiplasti...ta bola super.
No my už mame 5 zub...a vcera presla sala skoro celu kupelnu asi 2,5m..je kazdy den odvaznejsia...ked necham otvorenu zabranu na schodoch hned je tam a už lozi hore schodmi..a ked ma zbada zacne vyskat a zrychli aby som ju nedobehla...herecka:o)
Ivi Olivia tusaim cela ty...

kwetinnka
10. aug 2010

a mne chdoi rodicovsky okolo 14 v mesiaci...podla toho aky den to vychadza v kalendari

kwetinnka
10. aug 2010

Ivi mozes mi prosim ta este raz poslat obrazok tej lienkovej torty??

janka3.12
11. aug 2010

rodicovsky by mal nabehnut vzdy k 15. dnu v mesiaci, ale niekedy to prevodom z jednej banyk ny druhu moze trvat, no mne sa oneskoril len raz, inak k 15. mam vzdy peniazky na ucte

Oli sa hra s pindikom tiez🙂 ale skor len ked ho na to upozornime aby to nerobil tak si ho taha este viacej, takze ked si to nevsimame prestane...ale on sa hra aj s usami, proste so vsetkym co mu trci 😉 😉 😀

babulky vcera sme kupili konecne prva topanocky, v lekarni zn, FARE, nejaka ceska, protetika nam nesedi....cele topanky este nevieme obut, kedze Oli este poriadne nenaslapuje na patu, takze mame take polosandalky, pata a spicka zatvorene, c. 18. konecne

arrett
11. aug 2010

@janka3.12 Rodicovsky navrhuje tak rýchlo, ako to stihnú baby spracovať. S bankami to nemá nič spoločne, nakoľko to ide s 8180 - štátna pokladnica🙂 V každom obvode je to iné a zväčša čo som počula sa ide podľa abecedy;-D
Takze beriem Simonkove hranie sa s pipikom ako spoznavanie sa vlastného tela a niečo čo mu asi robí dobre😀 😀 Zajtra ideme na klby. Som sa potesila, že asi posledný krát a potom má napadlo že vo februári znova s druhým🙂 Zajtra ideme aj do gyn poradne. Dúfam, že všetko bude ok. Včera som sa dicitala v knizke že mám placentu neviem ako sa to teraz vola, aké že je na krcku maternice či čo? Prevaris, prejaris, prenieco?? Hehe. Asi zasa budem zastavat názor, že lepšie je keď nič neviem. Nech mi len povie, že všetko je ok a idem domov🙂

bibulienka
11. aug 2010

@arrett ..placenta praevia..je ked je placenta ulozena tak ze prekryva krcok maternice...moze to sposobovat krvacanie a riziko je pri porode, vtedy sa robi cisarsky...ale ako este maternica "porastie" casto sa aj placenta posunie vyssie a bude to OK..treba to len sledovat.. 😉

arrett
11. aug 2010

@bibulienka Tak, to je tá placenta čo som myslela xixi😀 😀 😀 Pokual nebude stresovat doktor a babo vydrží do 38 týždňa, tak som v klude. Bude má asi mrziet len ten cisarak🙂 ale bude jak má byt🙂)) mám už cez pól brucha jazvu z operácie oblicky, druhu snáď zvladnem🙂 len nech je babo v poriadku. Snáď sa tá placenta posunie. Musím dohovorit mimcu, nech ju odkopne na hor🙂
jej a zabudla som, včera sme mali 9 mesiacikov🙂

ivkaivka
11. aug 2010

@ kwetinnka, vraj ja som takto vyzerala ako bábo a každý tvrdí, že je celá ja, teda okrem mužovej strany, no budes hlupákom vyhovárať....??? + torta

bibulienka
11. aug 2010

inak vsetkym oslavencom, ktori oslavili mesacne "narodeniny" srdecne gratulujem...

@kwetinnka ..Lili je sikulka 😀 😀 😀
@janka3.12 ..super, ze mate topanocky...a mozete zacat behat...

bibulienka
11. aug 2010

tu je este jeden recept na tortu k 1 narodeninam... 1kg jablk, trochu dojcenskej vody, 2 Zlate klasy + vela piskot..
jablka nastruhata uvarit na kasu, pridat ak treba trochu vody a zlate klasy, vznikne kasa ktorou zalejem piskoty..po stuhnuti mnam mnam...

arrett
11. aug 2010

@bibulienka Mnaaaam🙂 mnam mnam. Idem uvarit. Mnaaam. Chytaju má zrutske chute. Bože baby, ja začínam byt v kuse hladna. Teraz sme si so simonkom pospinkali. Poobede som totálne mŕtva a zaspim skôr než on🙂

jana_ulehlova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
arrett
11. aug 2010

Hehe🙂 kto porušil pravidla fóra🙂))

kwetinnka
11. aug 2010

Taku tortu robievam casto ked je vela jablk...tu lubime aj my...Ivi dakuem za tortu..nasa je taky miesanec oci ockove zbytok mama...vyzera to tak ze este aj rysava bude...alebo aspon smrncnuta..a zacinaju sa jej vlnit tak som zvedava ci bude brckava.K topankam gratulujem..my už bosi skoro ani nechodime..ved už len chodi..stvornozkuje len na velke vzdialenosti.
My sme mali v pondelok 11.mes tak dakujeme....dnes sme zavarali broskyne...sme kupili za 50 centovtak nekup..mam plnu chladnicku na jedenie...Lili je expert..aj sikula:o)))

arrett
11. aug 2010

@kwetinnka Ak budeš chcieť budúci rok marhule, alebo broskyne tak mi daj vedieť. Svokor má toho plnú záhradu a predáva🙂)) Aj teraz broskyne tuším avizoval na nete🙂) My sme v čase marhul ficali na marhulach, teraz plna chladnicka slivliek a broskyn🙂

arrett
11. aug 2010

To čo sú tu za zmeny že opraviť preklepy🙂))) xixi Nedavno som hodila takú grcku že až. Prvý krát za celé tehu. Fuj

bibulienka
12. aug 2010

@arrett ..tak ako??? cakame infosky z poradne....sem s nimi...
dnes tu bola na navsteve babka s dedkom, boli sme sa prejst popri dunaji, na zmrzku, na pizzuu... super pohodovy den...a teraz idem pisat clanok, aby tej pohody nebolo prilis vela 😀 😀 😀

arrett
12. aug 2010

@bibulienka Boze, ja som mala taký strach, že som tam nechcela ani ísť. No nakoniec moc dobre, tlak dobre, srdiecko dobre, krcok dobre, krv genetika dobre. Povedal že dawna mame 1:6000 čo je asi dobre. Usg mi nerobil, lebo pôjdem na morfologicky a že pokial som nekrvacala tak to je ok🙂 Takze všetko je zdá sa v poriadku. Tak sa veľmi teším. Mala som teraz v poslednej dobe trosku starosti, lebo sa mi na konecniku urobili take veľké infekcne výrazky a strašne boleli. Tak som si ich cistila liehom. Som sa bala to povedať doktorovi, skôr hambila ale nakoniec som mu to vravela a povedal že je to ok, že to nie je herpes a ani nič podobne. Ja som sa len bala, aby sa mi to neprenieslo. Nakoniec mi ich prepichol a vycistil. Povedal, že mám pokračovať v cisteni liehom, ale že keď sa to zhorší, tak za doktorom, lebo ich mám na nejakých silách či čo a môže sa to upchat a zapalit. Neviem z čoho a prečo to mám, ale snáď to zmizne a bude pokoj🙂
Boli sme so Simonkom aj v Pezinku na klby, ale doktor má práve teraz, akurát teraz dovolenku🙂 takze sme tam boli zbytočne.
Baby, ja som taká rada, že všetko je ok. Opadli zonmna obavy🙂

bibulienka
12. aug 2010

@arrett ..jej tak to je super..drzkajte sa..to sa mozno uz na morfologickom ukaze...mozno to bude tentoraz baba 😀 😀 😀

kwetinnka
13. aug 2010

Arrett tak to sa tesim ze je vsetko v poriadku.My sme boli vcera v senci na pohrebe..tak som na teba myslela...polku pohrebu krpana prespala..a potom som za nou len behala...nech už aspon chodi sama...alebo zas len lezi:o)
A už mame dalsi zubok...za dva tt 4 zubky...

mirka907
13. aug 2010

@kwetinnka nechcem ti brat iluzie, ale ked bude sama chodit, budes za nou behat este viac. Dostane sa kde chce a kedy chce...
@arrett super ze je vsetko ok.

arrett
13. aug 2010

heh, ake mam spicate brucho🙂))

kwetinnka
13. aug 2010

jEEJ AKE PEKNE BRUSKO..už mas, za tie broskyne dakujem...Miri ved ja viem...ale stale zohnuta za nou...už si necitim chrbat..ved hovorim ze keby zas len lezala:o))tie casy su už nenavratne prec...

bibulienka
13. aug 2010

@arrett ..krasne brusinko...a uz vidno ze si tehulka...ja som taketo brusko mala asi v 25 tt..nadherne je 😵 😵 😵
@kwetinnka ...no o chrbate ani nehovor, Lucka sama prejde meter, zastane a caka kym ju niekto chyti, staci aj za jeden prst (pre istotu) a ide dalej
dnes som zlozila trojkolku a Lucka ju vyskusala a nechcela z nej zliezt...
ozaj svokrovci sa na zajtra ohlasili na oslavu luckinych narodenin, buduci vikend idu do prace..sa velmi tesim, urobit toru, navarit obed....uz aby bol zajtrajsi vecer.... 😠 😠 😠

arrett
13. aug 2010

Ďakujeme baby. Čím viac som tehotná, tým viac mám pocit, že to bude další chlap🙂 No uvidíme🙂

janka3.12
14. aug 2010

čafte babuľky, stíham čítať no až teraz píšem....

arrett juj jaké krásne bruško, normálne sa mi vynárajú spomienky - a musím ti zložiť poklonu, ešte stále máš lepšiu postavu ako ja🙂.) 😀 nuž teda mám čo robiť🙂 - robím si srandu samozrejme

kweti ja sa teším keď Oli začne chodiť, v " " - už teraz sa lozením dostane hocikam, ku všetkému sa postaví, ťahá veci zo stola, musela som odložiť všetky kvety z parapety....keďže je vysoký všade mi dočiahne, jeho najnovšia zábavka je vkladať hračky do prázdnej pračky.....už pomaly začína vkladať hračky do takej vkladacej kocky len nie vždy sa mu to podarí, sám vylezie na gauč i posteľ a ODPREDVČERA AJ SAM ZLEZIE - no kovbojka....najsrandovnejsi je ked vylezie na gauc, odhrnie si zaclonu /ja mam len take vytrazky do pol okna/ a krici na ludi co idu vonku okolo🙂 rozoberie ovladac na Tv, potom sa tam snazi naspat vlozit baterky - nejaky je prešpekulovaný🙂

v nedelu ideme do BA na otočku pre maminu, ktorá bola u sestry, a potom bude u nás týždeň, tak musím niečo do tej svojej hlavy natlačiť, aby som nebola v práci ako úplný pako🙂 a pomaly začneme Oliverka nosiť k opatrovateľke....

janka3.12
14. aug 2010

včera pri kŕmení, urobila som mu kuracie stehno, dolné na oliv.olejis mrkvou a zemiakovou kašou - zjedol ho celé, čo vám budem hovoriť🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre