Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

kwetinnka
20. aug 2010

Je to az neuveritelne...ja som o takom to case minuly rok umyvala stresne okna na tocitej stolicke a umyvala po stvornozky zem po maliaroch...A aku tortu si jej spravila..?? fotky? recept?
JAni to už v pondelok...musis mat zmiesane pocity..ale drzime palce v praci..
A este raz vsetkym babulkam rocnym..teda skoro rocnym vseetko naj:o)
ozaj bibi a na tu konferenciu to kam ides?

arrett
20. aug 2010

VŠETKO NAJLEPSIE!!!!!!!!!!

arrett
20. aug 2010

Jani to už v pondelok práca??? Ufff.. Tak držím palce, nech máš len pozitívne zážitky.

ivkaivka
20. aug 2010

Aj ja prajem vsetko naj, naj, naj hlavne veeeela zdravicka a vzdy krasny usmev.
Kocky, juj, to zbehlo, az sa mi chce plakat. Je to neuveritelne, ze pred rokom sme tu diskutovali s obrovskymi bruskami a teraz budeme nahadzovat fotky s tortami

Mirka, hod receptik a samozrejme fotky.

Jani, tak to tiez drzim palce. Kamoska mi vravela, ze cim je dieta starsie , tym tazsie sa od neho odchadza. Ale vy to urcite zvladnete a bud. rok ma budes povzbudzovat Ty 😅

uankab
21. aug 2010

Vikinke prajeme vseeetko najlepsie k prvemu rociku 😵 ... a kraasnu oslavu 😉

baby ja este stale neviem aku tortu malinkej spravim.. a zacala som zase testovat mlieko (zjedla som jogurt a kusok syra) a spustila sa jej neskutocna nadcha, to uz 3x co sa tak stalo... zeby ju takto mlieko zahlienovalo??? vcera mi nechcela ani nic zjest, dnes mala trosku kase na ranajky, uvidim co bude cez den... aj teplotku ma trosku zvysenu..

mirka907
21. aug 2010

Dakujeme vsetkym za blahozelania. ...tortu som spravila klasika smotanovu, chladenu akurat som dala aj piskoty aj bebe keksy a dva druhy ovocia...zelatina mala ist navrch ale kedze mam krivu tortovu formu, co mi doslo az neskor tak mi po okrajoch vytiekla 😠 nevadi...🙂..
Mala prave zjedla svoj slavnostny obed (zapekane masko a ryzu), o hodinu pride tatino, svokrovci a spol okolo 4tej.

ivkaivka
21. aug 2010

uankab, myslíš, že to mlieko čo Ty vypiješ ju zahlieňuje? Moju zahlieňovalo, ale to čo pila ona. Lekarka vravela, ze u ekzematikov su soplíky normálne. Ja ked už počujem, ze jej niečo v nošteku chrčí, tak dám preventívne Libenar 3x denne.
Dufam, ze sa Magdalénke rychlo polepší.
mirka, aká bola oslava? Hod potom fotky.
Ja uz mam tortu urobenú, balony nafukane a odlozene, darceky zabalene...uz sa neviem dockat zajtrajska, tak sa tesim, az sa bojim ako to dopadne. U mna je to ako zakon schvalnosti, cim vacsie pripravy a tesenie, tym vacsia katastrofa 😕

arrett
21. aug 2010

@ivkaivka Neboj sa, všetko dopadne na jednotku🙂))))
@mirka907 Chceme fotky🙂)) ivka, aj od teba chceme fotky🙂 Je to úžasné. Takto pred rokov v porodnici. Ten čas tak rýchlo letí. Deti rastu a my starneme 😀 😀😀 hahaha...

uankab
21. aug 2010

@mirka907 , tak ako dopadla oslava? 😉 ... vy inak vsetky pripravujete velke oslavy, my budeme s malinkou akurat na dovolenke, tak oslavime iba v trojici.. asi jej spravim aj tortu ked prideme domov, ale nebudeme veru nikoho zrejme pozyvat, nemame velmi koho...

@ivkaivka , hej, to co som ja vypila... bola perfektne fit, nic jej nebolo, rano som si dala jogurt a na druhy den jej zacalo tiect z nosteka.. uz sa mi to stalo 3x, najskor som si myslela ze mi sibe a som paranoidna, ale to nemoze byt uz zhoda nahod.. aj vera mi to potvrdila...my praveze so soplikmi problem nemame, ale vzdy sa jej spustili ked som testovala BKM... a neboj, oslava dopadne na 1****

kwetinnka
22. aug 2010

Olivii vsetko naj naj k dnesnym narodeninam..a tesime sa nafotky...a o takejto silenj citlivosti som ani netusila ze moze byt...a ty vies najelsie..nemusis byt paranoidna.My sme sa dns chceli ist kupat do madarska..ale uvidime..asi pojdeme na cerveny kamen..dnes tam mabyt aj nehaky program...
Aj si fukala balony?? a co mas nakoniec pre Oliviiu na narodky?Nech sa vam to vsetko vydari...

uankab
22. aug 2010

Lilinke prajeme vsetko najlepsie.. cmuk 😵

ivkaivka
22. aug 2010

dakujeme za blahoželanie. Oslava bola fajn, mala bola super, len k veceru uz bola dost nervozna. Bolo toho na nu velmi vela, kopec novych podnetov, vela ludi- totiz dosli aj taki, s ktorymi som neratala 😒 . No chaos,ako sa patri. Ale bolo super.Tu je niekoľko fotiek

bibulienka
22. aug 2010

@ivkaivka ..krasne fotecky, super ako papa tortu...a krasne darceky..urcite sa jej pacili... 😀 😀 😀

arrett
22. aug 2010

@ivkaivka Jeeej kraasa🙂 Kiciarik sa asi veľmi páčil🙂 a tá torta, super!!!!

mirka907
23. aug 2010

@ivkaivka krasne fotky.
@bibulienka Lucke vsetko naj naj naj.
a baby co si myslite:....dnes sa chystam odstavit malu aj na vecer....kojila som ju uz len vecer a teda kazdy prsnik sa trosku vypraznil kazdych 48 hodin. Myslite, ze to pojde tak prirodzene alebo ma moze chytit zapal? mam ist ku doktorke po tabletky na zastavenie laktacie?

mirka907
23. aug 2010

a @janka3.12 drzim palce dnes v robote....potom daj vediet ake to bolo 😉

gabriel01
23. aug 2010

Ahoj holky 🙂 Já se včera vrátila s rodinou z víkendové dovolené a jsem z ní tak nadšená, že vám ji musím doporučit🙂 Bylo to vybrané přes internet na téhle stránce http://www.uzijsivikend.cz/pohodovy-vikend-v-kr... My jsme s mužem často vybírali výlety na této stránce protože je tam jak adrenalin tak relax a nikdy jsme zatím nelitovali. Teď s Tobiáškem už je to složitější, ale přesto jsme našli. Kvůli krizi je ve Špindlu teď málo lidí a dají se najít zlevněné pobyty a akce. A není to náročné, Procházeli jsme se s kočárkem po lehkých stezkách a počasí nám opravdu vyšlo. Tak zkuste taky někam vyrazit dokud je tak hezky🙂 Mějte se pěkně🙂 Kdybyste chtěly, můžu přidat i pár fotek🙂

mirka907
23. aug 2010

@gabriel01 nevahaj a hod nejake fotecky🙂

gabriel01
23. aug 2010

Tak tady je máte🙂

ivkaivka
23. aug 2010

Dakujeme. Hracky sa pacili, dnes uz asi 3x spadla na hlavu. Chce tlacit buginu, ale sama...no ta je prilis lahka, tak vzdy spadne. Musela som ju odlozit. Osat vacsi kociarik, ten pridrziavam za striesku a po trave ide uplne sama. Uz len nech sa nauci chodit.

Lucinke všetko naj, naj, naj.
Mirka, ja mam tiez s tym problem, ja totiz kazdym dnom odsajem viac mlieka, neviem co sa stalo. Ked neodsajem cely prsnik, ostavaju mi tam hrcky. Tiez som uz rozmyslala ci zajdem k lekarke, alebo si kupim homeopatika.
Gabriel, nádhera, uzasne prostredie.
Chcem sa opytat, to uz asi mozem davat malej cele vajicko, vsak?

uankab
23. aug 2010

Ivka, krasne fotecky... malinka sa musela veelmi tesit 😵
Lucinke prajeme vsetko naaaj naj naj...
co sa tyka mliecka, tak ja vam zial neporadim, mne sa upchava mliekovod aj ked v noci nekojim 🙄 ... ale odporuca sa napr. den kojit z jedneho a den z druheho a tie intervaly predlzovat.. skuste pozriet annag na stranku, tam to ma napisane... myslim ze nepotrebujete nevyhnutne lieky... ako ja prestanem kojit to fakt neviem... ale zatial to este neriesim...
ivka, vajicko by som dala len maaalinko, uvidis ako ti zareaguje, bielok je ovela vacsi alergen ako zltko...

uankab
23. aug 2010

jej a este sa chcem postazovat, magdalenka ma strasnu nadchu a uz tri dni mi nechce nic papat.. . 😠 jaj som zufala z nej.. ale v noci pekne spinkala, tak sa tesim..

kwetinnka
24. aug 2010

Aahojte,tak dnes to velmi na vyletny den nevyzera...a to sme chceli iist do viedne do zoo...vcera sme sa boli v madarsku kupat..bolo super..voda tepla,perfis areal..velmi to tam mam rada.A dnes už prsi...to mozme ist akurat do hypernovy nakupit:o)
Ivi torta super,a darceky mali urcite uspech..Ja asi zabalim do velmi sustaveho papiera kluce..a bude radost nevydana..ani nemusim nic kupovat...aj tak ju ziadne hracky velmi nebavia.
Ale musim sa pochvalit už chodi skoro stale sama..len ma problem sa este sama postavit ked sa nema o co chytit ked spadne...ale vceera prestradovala celu dlzku boxov v tescu...som zirala lebo doteraz nemala odvahu mimo domu chodit sama...sikulka.
Gabriel a to ste tam boli aj s malickym? ci niekto strazil?
Ozaj Jani ako dopadol prvy den v praci??
Uankab tie sopliky ma mrzia..ale aspon dobre spi..nasa posledne dni chodi spat okolo22 ale o pol 7 už je hore...buntosnik maly..

mirka907
24. aug 2010

no tak vcerajsie odstavovanie prebehlo nad ocakavania. Mala ked zbadala flasku skoro z koze vyskocila od radosti. Pekne som si ju zobrala do kojacej polohy, dala flasku, komplet celu ju stiahla, polozila som ju do postielky, otocila sa a bez protestov zaspala. Tak sa tesim. Bavorak este nebol, pre istotu.
Nase spanie sa trosku polepsilo, minuly tyzden buntosila uz medzi 5 a 6tou, teraz vstava o 6.15 😀 ...asi sa dasna skludnili.
Fotky z oslav hodim na facebook.
Jani cakame na info
Bibus ako oslava?
Uankab drzte sa, mate to teda tazke .
Ivka ja som este cele vajicko cielene nedala, za to tvaroh ano a ten nam chuti. Viac menej malej uz davam jest to co nam. Ak tam je vajicko, tak to neriesim ale tak ze vyslovene uvarim a dam malej, tak to nie.

mirka907
24. aug 2010

Kweti mala je sikulka. A ako chodi? Moja ked zacinala, mala ruky ako namesacna. Potom ked ziskala stabilitu, dala ruky dole a naucila sa raz dva aj postavit.

bibulienka
24. aug 2010

@ivkaivka
@mirka907
@kwetinnka ...vsetkym dakujeme za priania
@kwetinnka ...Lili je sikulka, gratulujeme 🙂 🙂 🙂 🙂 , Lucia posledne tri dni zaspala o deviatej a vstala o osmej a o deviatej 😀 😀 😀 😀
Inak vcera sme s kamoskami mali "babsku jazdu"...bolo super!!! domov som prisla az dnes 😕 😕 😕 ...a Lucka si ani nevsimla ze nie som doma 😵 😵 😵 ...poklebetili sme, pojedli a popili ( no ja nie 😵 😵 😵 )
@mirka907 ..no ja tiez pomaly prestavam kojit..vcera si poobede "cucla" a vecer som nebola doma tak pila mliecko z poharika a v pohode, spala lepsie ako po kojeni... 😀 😀 😀 ...dufam, ze aj u mna to bude take bezproblemove....-- s tym vajickom asi tak ako Mirka, ked nieco varim aj pre nas a je tam vajce tak to kludne papa ale my idem sam zltok este len skusit..mala s nim predtym problemy... 😉 😉 ..Lucia sa vie sama v priestore postavit, ale prejde zatila len 6-7 krokov a zastane poobzera sa a hlada kde sa chytit...

janka3.12
24. aug 2010

Cafte babulky, oslavenci vsetko naj.
V praci skvelo, pohodovy rezim ako vzdy, dochadzanie autom 50km tam aj spat oddychovku v aute, takze super.
Oliverko bol vcera u opatrovatelky prvykrat, vraj uz vo dverach sa Petke (opatrovatelka) dral na ruky a ocino bol vzduch, tak sa na dve hodinky vyparil a maly nic...ked sa ocino vratil, maly len skontroloval ze dosiel a hral sa dalej. Dnes teda isiel rano po prebudeni a najedeni hned tam, bude tam aj spat, ale neviem ako to dopadlo, lebo som si nechala mobil doma🙂
takze sa vecer ozvem🙂

bibulienka
24. aug 2010

@janka3.12 ..tak to je super, ze sa mu tam paci a aj tebe v robote...spokojne babo a spokojna mamina 😀 😀 😀
fotecky su na fb....tu len par...

uankab
24. aug 2010

krasne fotecky, zvysok pozriem vecer na FB... baby, takto pred rokom som mala termin porodu 😉
magdalenka spinka, ja som dala oprat pracku, idem jej uvarit obedik a pojdeme poobede von, nemame sice velmi teplo ale nam neleje, zajtra ma zase liat ako z krhly... pekny dnik.

ivkaivka
24. aug 2010

Bibka, krásne fotky, malá je nádherná a ta fotka pri hrackách, no ten úsmev nemá chybu
😀 Kwetinka, Lilka je sikulka, keby aj moja už chodila. Ona akurát si potlací kociarik, nemá problém po dvore, pretoze trava ju brzdí.
Dnes ráno ma neskutočne boleli prsia,boli strasne naliate. Tak som volala lekárovi, ci mi nieco pichnu, tak povedal, že si mam zviazat prsia obväzom a malo piť, resp.nepiť. Ak to nepojde, tak mam o 2 dni dojst. tak som obviazana, smadná ako tava, no nejako to skusim vydrzat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre