Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

uankab
22. aug 2009

ahojte, ja som sa tiez velmi nevyspala, citila som velky tlak dole, ale nic sa nekona... ivka, ty ako? uz mas mozno aj za tym 😵 .... drzkaj sa...

lillie79
22. aug 2009

ahojte,
no vidim, ze cakate vsetky kazdu chvilu a pocitate uz hodiny 🙂
ja mam este dost casu a dufam, ze to skor nepride. este musim toho vela vybavit ohladne noveho bytu.

neviem ako u vas, ale maly sa mi stale tlaci na lavu stranu, aj dnes a pobolieva ma v podbrusku na pravej strane dole. neviem cim to je 😒
pisete tu o vani. to pomaha na uvolnenie alebo na zmiernenie bolesti? odkedy som tehu, tak sa len sprchujem... 😕

nika - no to su mi pekne sestricky teda. nehovorim, ze by mali byt neustale pri tehu, ale urcite by mali byt napomocne, ochotne a ked tam maju rodicky na sale, tak snad asistovat, nie? a dufam, ze ked bude maly velky, tak pojdes na cisarsky a nenechaju ta trapit sa. 😉 drzim palce.

katka.mina
22. aug 2009

ahojte baby rada by som sa spytala. ako zistim ze je ten spravny cas ist uz do porodnice a aby mi mohli teda stihli dat epidural???

ivkaivka
22. aug 2009

dnes rano o pol jednej sa narodila najkrajsia slecna na svete, Olívinka sa vola. 🙂 . Jej idealne miery su 49 cm a 3100 g 😎 . Maminka sa ma celkom dobre, drzala sa statocne 🙂 .

wewe4
22. aug 2009

ivka, včera som si to tu prvý krát čítala a poviem ti myslela som na teba, keď už si sa prestala ozyvať...takže to máš úspešne za sebou.
GRATULUJEM...rada by som už bola na tvojom mieste 😅

krpuch
22. aug 2009

ahojte dievcata...ja som v 19. tyzdni momentalne. Porodu sa straaaaasne bojim, hlavne zasivania hradze, kamaratka povedala, ze to je horsie ako samotny porod.

simona444
22. aug 2009

ivka,gratulujem 🙂 no pekne si nas predbehla 😀 😀 tak prajeme vela stasticka,nech ste zdravii ..

lillie79
22. aug 2009

ivka,
gratulujem 🙂 a prajem vsetko naj...
sa ti len cudujem, ze si tak skoro na nete. nie si este v nemocke???
drzte sa. 😉

lillie79
22. aug 2009

katka.mina
epiduralku ti davaju pomaly tesne pred porodom, ked si uz otvorena na 4 prsty tusim. takze mas kopec casu. neviem kde budes rodit, ale ked zacnes chodit do poradne do nemocky, tak sa na to spytaj, ze ako sa to tam vybavuje.

krpuch,
ak mas epiduralku, tak nic necitis resp. je to ina anesteza, ktoru davaju, ak ju chces mat. ak chces bez anestezy rodit, tak tusim nedavaju ani pri siti nic a tiez som pocula, ze to dost boli 😒
ja urcite chcem epiduralku.

smejo251
22. aug 2009

no pekne baby tak sa nam to kratiiiiiiii.................
gratulkujem k Olivii vela vela zdravicka prajem ....

ivkaivka
22. aug 2009

lillie79 ,samozrejme ze Ivka je este v nemocnici, len ma poziadala aby som vam oznamila tu stastnu novinu 🙂

uankab
22. aug 2009

jeej, ivka, super blahozelam !!!! vela zdravicka, mliecka, vsetkeho.... tak si ma predsa len predbehla, my zatial este nic 😖

piink
22. aug 2009

ivkaivka ahoj... gratulujem... aj ja by som to chcela mat uz za sebou a mat svoje dietatko uz v naruci... mi cakame posledneho novembra, teda 30.

janka3.12
23. aug 2009

ivuska juuuuch som stastna s tebou, tak uz to mas za sebou, obom vela zdravicka, drzkajte sa.
Uankab a simonka tak nas to este len caka.....prajem vsetkym pevne nervy🙂

smejo251
23. aug 2009

baby chcem sa vas opytat co si myslite bude mi chciet lekar urobit sekciu 9. ked mam termin 21.septembra???ci ako je to s tym planovanim sekcie,....??,

lillie79
23. aug 2009

smejo,
co ja viem tak za planovanu sekciu sa plati mimo vsetkeho a extra. musis sa mimo dohodnut s lekarom, lebo toto sa tak nerobi. alebo ak myslis planovanu, ze uz teraz ti povedali, ze inak ako sekciou to nepojde, tak je to OK, ale nemyslim, ze ti to urobia skor 😒 az v dany termin. jedine, ak by si mala ine problemy a trebalo by to urobit skor.

smejo251
23. aug 2009

ja som po troch potratoch tak mi odporucil lekar ze sekcia a maly je aj tak zadkom a mam malo plodovej vody tak lekar povedal ze sa urcite neotoci...len este termin kym to nepride nahodou na mna ze skor tak ja by som chcela okolo toho 9 tak uvidim co mi povie ked sa budeme dohadovat cez tyzden ked pojdem do nemocnice na ctg...

lillie79
23. aug 2009

toto je potom ine. jasne, ze sa da dohodnut sekcia v tomto pripade. no urcite pocka, az kym to na teba nepride, kym sa babo nebude chciet dostat von. podla mna...

smejo251
23. aug 2009

len tak na rychlo mi minukle povedal ze pockame do toho 39tt ale ja chcem skor...mne sa tiez cisla tam nepacia tak uz ked planovana sekcia tak nech si vyberiem aspon datum...kamaratka rodila na sekciu 2tt pred terminom a malickej nic nie je....
lillie aj ty ides na sekciu?

uankab
23. aug 2009

smejo, vacsinou sa sekcia robi az po ukoncenom 38tt.. je to urcite lepsie pre babatko, nech zostane v brusku co najdlhsie, samozrejme pokial nie je potrebne robit skor... a co sa tyka datumov, ja si myslim ze predovsetkym je to o babatku ako o peknom datume, nie? 😅

lillie79
23. aug 2009

zatial idem klasicky na prirodzeny porod, aspon podla vysetreni. uvidime neskor ako sa veci vyvinu... 😉

a tiez si myslim, ze je lepsie aby babo ostalo v brusku az kym sa samo neohlasi na svet a nie podla datumu. to je podla mna haluz 😕 ze mat pekny datum.

smejo251
23. aug 2009

uankab- jasne moja ze je to o babu ale keby mi lekar ppovedal ze babo moze ist kedykolvek lebo je pripravene tak preco si nevybrat datum...ale jasne po troch potratoch je pre mna babo na prvom mieste...

uankab
23. aug 2009

smejo, ved uvidis co ti lekar povie, ale nemyslim ze davaju na vyber datumy 😉 ... kazdpadne drzim palce, aby vsetko dobre dopadlo, muselo to byt na psychiku veelmi narocne, ked uz mas tolko toho za sebou...

smejo251
23. aug 2009

uankab- no prijemne to nebolo ale prezili sme chvalabohu...a teraz sa tesiiiiime....preto chcem aby bolo vsetko tip top a keby mal aj krasny datum narodenia tak...... 😉 ale hlavne je aby bol zrdavucky a preto kaslem na vsetko ostatne a bude samozrejme tak ako lekar povie...a este nechapem ako si mam pocitat ukoncene tt?akoze podla poslednej mestruacie som dnes v 35tt 6d tak to koncim 36tt alebo 37tt?ja som z toho jelen...

uankab
23. aug 2009

smejo, koncis 36tt, cize zajtra by si mala byt 36tt plus nula, a zacinas 37tt... ja mam zajtra termin porodu, ale zatial to ani zdaleka na to nevyzera...

janka3.12
24. aug 2009

Ahojte, uankab dnes mas termin🙂 tak uvidime, bolo by fajn🙂 Prave som s vratila z CTG, vsetko OK, o kontrakciach ani naznak🙂 takze dalej cakame......

Smejko, planovana sekcia je urcite na mieste, ale nemyslim ze lekar privoli urobit ju skor, musel by do zaznamov uviest indikaciu preco ju urobil skor a nie az pri zacati porodnej cinnosti...napr. nejake tazkosti babatka alebo z tvojej strany a neverim zeby to nejaky riskoval.... sekcia nie je sranda, je to operacny zakrok a stat sa moze vselico - bozechran, verim ze bude vsetko ok, ale to nie je ako planovana op žlčníka, a ak by k niecomu doslo, alebo by malo dietatko nejake adaptacne problemy, mozu byt tazkosti ze sa urobila sekcia priskoro.... osobne si myslim ze datum narodenia nic nezaruci, to ze to bude pekne cislo...nuz ked bude male chciet a bude pripravene, prihlasi sa samo🙂
drzkajte sa a vsetko dobre

uankab
24. aug 2009

ahojte, no veru mam.. a citim sa mizerne, straasne ma boli hlava 😖 ... na jednu idem k doktorovi, tak uvidim co mi povie... ale zrejme len to ze mam cakat, ved ono to pride kedy to ma prist... co je fajn, keby som sa tak mizerne necitila...

smejo251
24. aug 2009

no ja viem tak ze sekciu planuju kvoli tomu aby sa nezacal porod ked je uz na 100% rozhodnute ze sekcia je ista tak necakaju aby sa babo nedostalo do porodnych ciest.ja ani len netusim ako to je ,mam super lekara je prednosta v nemocnici kam idem rodit tak mi vsetko vysvetli aa budem mudrejsia..

drobec17
24. aug 2009

Ahojte babulky,
ja som v 31tyzdni, takze mame este cas. Vsetkym, ktore uz to maju za par, drzim pasticky, aby bolo vsetko OK.
Mam aj ja hrozny strach, a hlavne mam na Vas otazku, ci niektora nerodila u Dr.Scholtz na Antolskej. Mne ho odporuca moj gynekolog, ale viete, dohadzovanie kseftov neznamena, ze je dobry a bude pri mne, atd.
Dakujem Vam velmi pekne a este raz drzte sa.

janka3.12
24. aug 2009

uankab ako? zatial nist? dufam ze sa aspon vyspinkas🙂 ja som dnes o dvanastej uz uz mala pocit ze mozno, dostala som riadny krc do celeho bruska, ale nakoniec som skoncila na WC a asi som vypila zle mlieko v rannej kave.....a ja som sa uz vytesovala:( v stredu v poradni chcem poprosit dr. nech ma pozrie zodpodu, nech aspon viem ci sa vobec otvaram, nech si nerobim marne nadeje🙂 som zvedava ako vysoko bude maternica tentoraz...hmm

drobec som z MT takze ti neviem poradit, ale myslim ze o Antolskej je nejaka tema na fore

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre