Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

arrett
4. jan 2010

Ahojte maminky.
Ďakujem za rady ohľadne toho nočného spinkania. Malinkeho teda nechávam spinkat, no za tých 6-7 hodín mám taký plny prsníka že mám pocit ako by mi išiel peasknut🙂) no maly potom všetko vycicka🙂 Ma 2 mesiace a váži 5,5 kg.
Dnes bol Simonko strašne zlý a cely deň nespinkal. Tak som ho musela nechať vyplakat. Plakal pól hodinku a potom zaspinkal. A ešte stále spinka. No poviem Vám, skoro mi srdce puklo☹ no musela som. Nič nezaberalo. Ani mliecko, ani ruky, ani cumel či hojdanie.
Ivka- môj manžel tiež nevedel čo všetko obnasa statostlivost o dieťa. Tak som ho jeden deň nechala nech sa stará a potom mi vravel že je rad že chodí do prace🙂

uankab
4. jan 2010

arret, bud rada ze ti tak dlho spinka... my sme boli hore poslednu noc kazdu hodinu 😖 ... Magdalenka este 6 ci 7 hodin neprespala, vydrzala max. 5, ale obvykle je po 3-4 hodinach hore... ak mas vela mliecka, tak skus kojit 2-3x z jedneho prsnika a potom z druheho... ja tak uz kojim 3 mesiace, nedavno som ich skusala striedat po kazdom kojeni ale to bola katastrofa, tak sa z nich lialo... a to sa mi malo upravit za par tyzdnov..

arrett
4. jan 2010

Uankab
kojim raz z jedného a potom z druhého. A naozaj je to katastrofa. Malému potom mliecko strašne strieka a nestíha prehlgavat. Potom sa zakucka s chytá dych. Zvyčajne to robím tak, že trosku mliecka vystriekam a potom kojim. No hroza. Ako to mám teda skúsiť?? Dávať mu z jedného?

uankab
4. jan 2010

arret, skus kojit tak, ze budes napr. 6 hodin kojit z jedneho, potom z druheho... ja viem ze ten druhy budes mat akoby na prasknutie a budes citit velke tlaky, ale po par dnoch to bude ok, pripadne ak ho budes mat neznesitelne plny, tak si z neho odstriekaj trosku, ale nie velmi. prave tym ze je plny sa vytvara signal ze mas vela mliecka a malo by sa ho zacat tvorit menej.mozes si nan prilozit aj studeny kapustny list, ulavi sa ti trosku. ak to nepomoze, zvys to na 8 pripadne 10 hodin.. ja som skusala aj 12 ale to bol brutal... podla vsetkeho by sa ti malo mliecko upravit po par dnoch ci tyzdnoch, ale je to individualne, ja uz tak kojim tri mesiace.. urcite je to lepsie ako to bolo, ale este stale mi napr. strieka mliecko v sprche, musim nosit prsne vlozky a na noc si vkladam plienky... no aspon uz tak nebolia a nenalievaju sa tak casto ako predtym, aj ked stale citim bolest ked mi z nich tecie...

bibulienka
4. jan 2010

tak Lucka mala 23.dec. st yri mesiace a vazi cca 6,8 kg (na nasej vahe doma, na poradnu ideme az o dva tyzdne). Ja tiez este plne kojim a kojim tak ze striedam prsniky, a je to fajn-uz sa moje telo asi prisposobilo, uz sa mi prsia nenalievaju ako predtym, v noci kojim okolo polnoci a potom rano okolo stvrtej-piatej, cez den kazde tri a styri hod 😉 😉 😉

mirka907
5. jan 2010

No my dnes mame 4 a pol mesiaca a vazime 6950...
Arret ja tiez plne kojim a teraz striedam prsniky po kazdom kojeni...akurat pred spanim pije z oboch...mojmu telu trvalo dost dlho kym sa prisposobilo...mala som niekolko zapalov a upchatych mliekovodov..ked si spominam az nieco po tych dvoch mesiacoch sa to zacalo upravovat.
No a po ockovani zatial vsetko ok...Ziadna teplota nic...tak uz dufam ze to ani nepride...akurat sme mali zase zlu noc..Mala sa celu dobu prehadzovala a mrncala zo sna...bola som hore asi kazdu hodinu...a medzitym taky polospanok...Vobec som nemohla spat...Papala o 1nej a potom o 4tej...dala som jej este o 6tej ze snad sa ukludni a nebude tolko so sebou hadzat..a o 7.15 vstala s velkym revom co u nej nieje zvykom. No a pricina toho vsetkeho bolo asi ze sa nevedela vykakat...Dnes konecne po 9tich dnoch to prislo..Akoze uz som zacinala mat strach..Tak dufam ze to bolo tym a nie ockovanim...a ze ma dalsie take noci necakaju...
Arrett, uplne ti rozumiem s tym plakanim...mojej tiez niekedy nepomoze nic ine len ju nechat zrevat sa..Ked ju zoberiem vtedy na ruky, vzdy ma tak doskriabe a postipe ze to az boli..a cumel s velkym prehladom vybera z ust...
Inac vcera sa mala hrala na hracej deke a strcila si jednu hracku tak do ust ze sa zacala dusit...Uplne obelela a nemohla sa nadychnut...Ste ma mali vtedy vidiet ako som sa zlakla...

ivkaivka
5. jan 2010

mirka, super, ze ziadna reakcia, u kojenych babatiek je normalne, ze nekakaju aj 10 dni, aspon tak hovorili v porodnici. Ja som zacinala mat strach po 8 dnoch. Teraz kaka tak kazde 2-3 dni, no moja ani nemusi tlacit, stolicu ma strasne riedku a najnovsie vsetko prekaka dokonca aj perinku-ved vie co robit aby ju nenosila-betarka mala, ked ju neskaka,tak ju zvracka-no mam aj nahradne traciky, tak so mnou nevybabre 😅
Joj, som sa vam nepochvalila co sa mi stalo, nebolo to az take strasne ako u Mirky. Takze asi pred 4 dnami som isla malu kupat, samozrejme vsetko som si sama chystala a permanentne unavena jak fras. Naliala som vodu do vanicky, dam teplomer-hm 35 stupnov, super. Dam malu do vody, tak cudne na mna vygulila oci, tak ju kupem, kupem, prisla mama, ze ju postekli za nozici a vravi, pocuj, nie je ta voda nejaka studena? Pozeram na nu, ved ma 35 stupnov, dala teplomer do vody a voda mala 20st. Namiesto 35 bolo na teplomery 25. Ani nevoe, akou rychlostou som ju z tej vanicky vytiahla. NO zdala sa mi na rukach, ze je nejaka vlazna, ale ved teplomer by neukazoval zle. No najlepsie na tom je, ze malej do rana zmizli sopliky 😀 , takze vsetko zle, je na nieco dobre. Aspon som zistila, ze malo spim, alebo zeby som slepla???
Tejto noci Olivijka vstavala 3x,bola hladna, teda len sa prehadzovla, tak som ju v spanku nakrmila, uz pred obedom mala v sebe 450ml. Neviem co bude do vecera. Tiez je nejaka umrncana, vsetko berie do pusy, slinta jak diva, ked ju mam na rukach, zacne pchat do pusy moje ruky, alebo od zlosti ma zacne tahat za vlasy a strkat mi ruky do ust a potom stipne za peru...hrozna bolest, no ked stipne do krku-niekedy az vidim hviezdicky.

bibulienka
5. jan 2010

aj vase deturence sa lubia pokakat tesne potom ako ich prebalite a obleciete?? Lucka to robi pravidelne... a vsetko pcha do ust...najma podbradnik, ale cislo jedna su ruky...bud vlastne alebo moje ked ju drzim... inak manzel vcera priniesol cd uspavanky, celkom mile pesnicky a Lucka dnes pri nich aj fakt zaspala...

uankab
5. jan 2010

ahojte, my sme sa prave vratili od doktorky, Magdalenka ma zapalene hrdielko, ma zvacsene uzlinky za uskom a trosku zvysenu teplotu 😖 ... posledne dve noci nespala poriadne, aj cez den je stale umrncana, tak aspon viem preco, nevie sama zaspat, stale mrnka ako keby ju nieco bolelo.. teraz spinka v kociariku.. nic nam na to nedali, mam jej dat paracetamol na teplotu a ked sa to zhorsi mam prist, vraj si potrebuje vybudovat imunitu, tak verim ze to bude ok... a stale papame a grckame, v noci chce papat kazde 3 hodiny a medzitym sa budi s velkym placom ☹
mirka, tak to verim ze si sa zlakla... a to ma taku malu hracku ze ju celu napchala do pusy, ci ako???
ivka, no aspon mala osviezujuci kupel 😀 ... chudatko, 25 stupnova voda je dooost studena....
inak my nastastie nestipeme (dufam ze ani nebudeme), za vlasy ma zvykla tahat hlavne v noci ale to som vyriesila rukavickami a hotovo 😉 ... a aspon nema take velmi studene rucky...
my kakame 2-3x denne, neviem si predstavit ze by nekakala tyzden !!!!

alexandrah
5. jan 2010

ivka - fiha, to ma mrzi s tym manzelom!!!!!!!!niektori muzi su ze proste zaspia, a hotovo, a nezobudia sa, no a ini sa odstahuju na gauc ...preco nechce pomahat?? sak je to aj jeho dieta ... nechapem, naco ho potom chcel?? no ked mal moj nahodou nejaky rapel, mu vravim, ze dalsie deti nebudu, sak tak chce kopec deti, a to potom bude na mne??!! ale on nastastie pomaha, vnoci vstava a podobne, prebaluje, kupe, no vsetko ... ale tiez mu nieiedy dojde trpezlivost ...inak, ked uspavate hodinu, my oslavame aj 3 hodiny ... bohuzial ... a dneska nespal cely den, len sme lietali, uz som nevladala ... 😢
arret - obdivujem, ze si ho nechala vyplakat, ja som to zatial nedokazala, uz nespal od 8 rana do pol 6, a pri prebalovani chytil taky srdcervuci plac, ze az ... no teraz spi, chvilu, snad mu to este vydrzi, zaspal vo vibrujucom lehatku, muz ho uspaval ...

mirka907
5. jan 2010

Uankab blbe ze mala je chora...drzte sa nech to cim skor prejde...
S tym dusenim to bolo tak, ze hrala sa na hracej deke kde ma hrazdicku s plysovymi zvieratkami..je tam jedna ktora ma take dlhsie labky a jednu z tych labiek okusovala...a kde nic tu nic zrazu sa zacala dusit...to sa jej podarilo tu labku napchat hlbsie do krku...
My sme tiez prv kakali 2-3krat denne a potom zrazu raz za 3 dni a teraz extrem po 9tich...
Ivka 20-25 stupnov?no pekne🙂))Myslim ze nedostatok spanku robi svoje...
Viki prave teraz doprotestovala...dnes zaspavala nejako tazko...40 minut a dost si pri tom poplakala uz som myslela ze ju budem musiet vybrat z postielky...som ju sla dvakrat ukludnit a akurat vacsie nervy dostala ked ma zbadala...no ale uz je vedla ticho tak asi spi...checkla som ju, takze spi...deka prehodena cez hlavu a tam ticho🙂)))

ivkaivka
5. jan 2010

alex, on chce pomahat, ked on chce, nie ked treba... 😒
Uankab, mrzi ma to hrdielko. Moja ma take male uzlinky na hlavicke-su to take male gulicky asi 4 a obvodna vravela, ze je to z ekzemu.
My uz mame aspon denny rezim. Rano vstava okolo 09.15, o 12.00 ideme von, potom spi v kociari o pol druhej jej davam v kociari mliecko, inac by vstala (uz po hodine a pol) a ked ho vypije v spanku, pospinka aj do 16.00. Tak sa zobudi, hrame sa,kupeme o 18.30 pred tym si este hodi asi 5min.spanocek, po kupani este jeden 15minutovy a o 22.00 ju davam na dlhy spanok, zatial davam ditiaden tak kludne zaspi, ak nedam, tak bojujeme aj 2 hodinky. Tak aspon den mam vyrieseny, este ten vecerny spanok. Ja nemam sancu ju ulozit o osmej, pred desiatou to ani neskusam, vzdala som to. No a v noci mi papa asi okolo polnoci, potom o druhej a tak o siestej-to sa potom niekedy hrame do siedmej-pol osmej a tak vztyk 9.15.

mirka907
6. jan 2010

Ivka super ze mate denny rezim...U nas sa to tiez postupne upravuje..Posledne dni vstavame o 7,15...o 9tej spime v postielke (vcera v nej potiahla hodinu a 15 min), potom mame dalsie spanie cez obed cca 12.00 az 14.00 to je na balkone abo vonku a potom mame este polhodinove spanie okolo 15.45.
Mala sa nastavila tak, ze chce cez den spat 3 hodiny...ked spi dlhsie rano v postielke, v kociariku potom spi menej...Vsimla som si ze jej akcny cas je hodina aj tristvrt potom uz je mrzuta a chce spat...ked ju dam do postielky v spravnom case tak sama zaspi ak ten cas presvihnem tak mame veeeelky plac a zaspava tazko aj na rukach....Inac k tej postielke...dala som prenosnu do obyvacky a tam sa jej paci viac ako v normalnej tak spi cez den v obyvacke v prenosnej..Dnes noc klasika 3krat hore...no dnes sa uz tak neprehadzovala ani nemrncala...Akurat ze ja som po tych 3 minulych nociach take nevyspata a popletena, ze ked som sa v noci zobudila uz som nevedela zaspat..takze od pol 2 asi do 5tej som sa len prehadzovala...

ivkaivka
6. jan 2010

miruska, no prezmenu moja v noci mrncala, ked papala strasne revala-to manzel ju vcera vyhadzoval do vysky-sice mala z toho velku svandu, no v noci sa jej asi muselo zle snivat, tak som si to ako vzdy odniesla ja. Hore bola kazde 2 hodiny, medzi to mrnkala, ked som jej davala rano o 6 mliecko, normalne mi prislo zle, oblial ma pot, bala som sa, aby som s nou nespadla. NO takto zle mi este nebolo. Potom este pospinkala do 08.20. Teraz isla von, tak som zvedava.
No aj vy mate celkom pekny rezim. Uz teraz sa desim, vraj cim su starsie, tym sa cas spanku skracuje, to uz neurobim ani to malinko co stiham teraz. To uz asi bude len obednajsi spanocek a koniec,ale hadam sa uz budu Bambulky vediet zahrat aj same napr.s kockami, alebou babikou. No asi najskor to bude hra- vyberanie hrncov z kredenca a mamka sa prida, ze ich bude odkladat 😀

bibulienka
6. jan 2010

no to mate fajn s tym spanim... Lucia vstava medzi 6,45 az 7,45... vydrzi hore max 2-3 hodiny a spi len pol hodinu...v kociku poobede ale len v pohybujucom sa kociku spi cca 1 a pol hodíny a potom uz zase len max pol hodinu... vecer ide spinkat okolo deviatej, obcas ked je veelmi unavena zaspi pred osmou

janka3.12
6. jan 2010

ivuska ani nevies a malu otuzujes🙂 nevadi, deti su silnejsie nez si myslime🙂 Oliver sa vykecava v kuse, slinta tiez skoro cely den, tak som zvedava kedy tie zuby prijdu🙂 uz len januar a vo februari ideme na mrkvicku🙂 9.2 mame poradnu, a budu nam kontrolovat aj moc, mame si kupit vrecusko pre chlapcov na zber moca, ak dufam ze to bude ok.

celin
6. jan 2010

ivka to mi je luto ze mas doma taku podporu a este k tomu taka smola s papiermi. obdivujem ta ze to tak super zvladas. ja mam super manzela, keby mohol aj by kojil 🙂 kupe, prebaluje, uspava , chodi na prechadzky od prveho dna co sme doma z porodnice. aj cvici s malym, lebo my musime cvicit vojtovou metodou.dokonca aj vari a upratuje.
ale robi v bratislave a chodi prec na 2 az 3 dni a vtedy som uplne sama s malym a mam dost. teraz zacal zle zaspavat vecer a zle spinka v noci. papa kazde 2 hod a este medzitym aj mrnci alebo place. cez den spi ako kedy. niekedy pospi dokopy 2 hod a niekedy 4. teraz v decembri sme neboli ani chvilu sami, bud sme boli v bratislave u rodicov a svokrovcov, alebo tu boli kamosky a tak sa stale nosil na rukach . ked odisla posledna navsteva tak nevedel co so sebou, stale mrncal a kym si zvykol ze je len so mnou tak ma poriadne znicil.on ma strasne rad spolocnost. ma 8,2 kg a stale som ho musela zabavat. dnes uz konecne vydrzal aj sam. ale ja som znicena, tak ma bolia ruky a chrbat, nevyspata a kubko mava budicek o 6 rano. 😒
aj my ideme na ockovanie 13.1. prve zvladol uplne super, dufam ze aj druhe zvladne.

ivkaivka
7. jan 2010

janka, ja uz to vrecusko mam doma. Kupila som 2, tak uz som si to aj skusila, tak je to o.k. Tiez verim, ze to bude v poriadku. POtom rozpis, ako davas tie prikrmy. Moja tiez stale keca, ked je hladna, zacne ejo, ejo, ejo a viem, ze treba mliecko. No vcera vecer zaspavala a pridala este slabiku ko-takze ejko, ejko, ejko-myslela som,ze ju spapam, bolo to take mile, chcelo sa mi smiat, no tvarila som sa vazne,a by som ju nerozblaznila.
Olivijka, ma opat soplilky, v noci len mrncala, nemohla spat, hore som bola kazdu hodinu, ked som ju vzala na ruky, ze ideme odsat v momente spala, tak som ju dala k sebe na postel a spala az do 09.00 bez jedenia, musela byt uplne vycerpana, no rano som odsala...fuj, kde sa to v nej berie. Zeby som skusila kupel 😅
Celin, vau, to kde si nasla manzela??? 😀 No nic, na kazdeho je nalozene len tolko,kolko zvladne.
Ozaj Jani, uz 2cd mam napalene, tak este pockam na zvysok a naraz to poslem. Dufam, ze sa Ti bude pacit. Ked budem posielat poslem Ti sms.

evicka289
7. jan 2010

Katka_25 ahoj chcem sa spýtať, že či si sa ty pýtala Toporcerovej, či môžeš pri nej rodiť alebo cez niekoho známeho aj ja k nej chodím a som s nou ozaj spokojna lebo predtým som mala aspoň mne nesadla hroznú doktorku . Dakujem

janka3.12
7. jan 2010

celin, presne to iste mam dnes doma ja, na Silvestra sme boli u nasich 6 dni, vcera u svokrovcov, pri malom vzdy niekto bol, niekto sa mu prihovaral a dnes ked sme po tyzdni opat sami dvaja ide ma porzit, lebo inokedy som si stihla pri nom co to porobit a on sa teraz stale dozaduje pozornosti....hadam sa to zlepsi ked budeme dlhsie sami....akurat cez vikend ma svokra 50. takze zase kopec ludi okolo.......a kazdy len tutumutu, ani sa tym detom necucujem ze su na konci dna take unavene🙂

ok ivuska dakujem krasne

mirka907
7. jan 2010

Baby...my sme dnes v noci boli hore 5krat...ma porazi ked to takto pojde dalej...z jednej strany chrapajuci manzel a z druhej placuce dieta...akoze fakt konci sranda...
Ivka akym zazrakom sa ti podarilo odchytit moc do tych sackov?Ja som uz skusala 4krat a furt nic...plienka mokra a v sacku nic...
Janka, Celin ja som bola u nasich 4 dni, potom 2 dni doma a potom zas jeden den u svokrovcov a jeden u nasich...moj rezim samozrejme padol...Mala ma tiez sem tam snahu mrncanim dosiahnut svoje...ale ked vidi ze to nezabera tak zas zoberie hracku a bavka sa..
Inac Viki je v poslednej dobe strasne hlucna: piska, krici, rehoce sa....ked je nahodou ticho hned utekam skontrolovat ci je v poriadku...akoze je to super ale ked ju to chyta v noci tak mam dost...
A dnes ma totalne dojala...Isla som s nou o 12tej vonku nech si pospi a ona za celu dobu co boli asi 2.5 hodiny spala 40 minut...a aj to som jej musela potiahnut fusak cez oci aby poriadne nevidela...vsetko je viac zaujimavejsie ako spanie... No neporazi vas?

celin
7. jan 2010

mirka ja som dnes bola vonku skoro 2 hod a maly spal asi 30 min. hrozne. uz som sa desila co bude doma ked nebude vyspaty, ale teraz nastastia zaspal v postielke. teda pri jedeni. on mi v postielke pri hre este nikdy nezaspal. zaspi bud po kojeni, alebo s placom.
ivka super ako olivka rozprava, kubko hovori iba aaa a okrem toho piska. niekedy ked sa lutuje tak hovori maam. a to je vsetko. a doteraz len lezal na chrbte v postielke a hral sa len s tym co dociahol. viac sa nenamahal. vcera si objavil nohy a naucil sa otocit na brusko. tak teraz sa mi snazi zdrhnut z prebalovacieho pultu a z pracky po kupani ked ho utieram. dnes som ho nasla v postielke lezat tak ze mu obe nohy trcali uplne cele von cezx postielku. a to tam ma hniezdo okolo postielky. tam kde koncilo ho vykopal a bolo. a potom sa zasprajcoval krizom cez postielku. uz su v takom veku ze kazdy den sa naucia nieco nove. to je super.
ivka ja mam stastie ze moj manzel je hyperaktivny a neobsedi ani chvilu. preto tolko pomaha.

kwetinnka
7. jan 2010

AAhojte babulky,Ivi to mas tazke...ma to mrzi..ze ta podpora zo strany manzela je taka mizivá..moj mm je asi ako celinin...samozrejme je cely den v robote...aj nejake sluzobky..alebo ide k rodicom do ZA na vikend ale inak mi s malou pomaha,...už ked ju vecer nemusim uspavat je to pomoc.No je to dieta pre to manzelstvo skuska...ci vydrzat alebo nie..je na tebe.
S tým denným spanim sa to u nas trosku zlepsilo...už pospi aspon raz denne tie 3-4 hodky..potom tak 2 krat po 20 min...ale je to lepsie ako to bolo pred tým..a to nocne...sme hore o 24 a potom okolo 3-4..lenze napr dnes bola od pol 4 do pol 6 hore...a to este mm k nej vstal...a poslal ma lahnut si...pri tom o 6 vstaval do prace.Spolieham sa na to ze sa to zas za chvilku zmeni..A ten denny rezim skace podla toho kedy na tu dlhsiu dobu zaspi.NA ockovanie sachystame az 18 tak som zvedava...ten rotavirus...to bolo utrpenie sa na nu pozerat.
NAsa sa tiež už otaca bez plienky...s plienkou jej to este tak nejde...ale z chrbta na brusko este nema spravnu techniku..este nevie co s tou rukou na vyse:o))
ale este sa za hrackami nenatahuje...to už by mala??akoze ked sa nad nou vrti kolotoc to hej..ale ze ked leyi ze by sa natiahla to nie..
Biba a kde si robila? klenova ci Alzbeta? ak klenova tak to sme robili na jednom kopci:o)
A Mirus mas pravdu je to super pocuvat ako rozprava...nasa ma taku velku zirafu a ked chcem rano nieco urobit v izbe postavim ju pred nu a toolko jej rozprava...podarena.

bibulienka
7. jan 2010

kwetinnka- robila som na OUSA na Heydukovej...vlastne robim-len mam pauzicku 🙂 🙂 🙂 ... a co si robila na tom velkom kopci nad Kramarmi???
co sa toho mocu tyka...dnes som skusila ten sacok ale nasa slecna 2 hod necikala a potom isla spinkat na noc, tak som ho odlepila...takze prvy pokus neuspesny 😉
dnes bola Lucka straaasne ukecana, cely den rozpravala...dala som ju na penove puzzle na zem, na brusku sa nacahovala za hrackami a rozpravala sa s nimi, bola strasne zlata...vraj mame deti davat na tvrdy podklad na zem aby sa im lepsie pretacalo..a aspon nikde nespadne 😅

ivkaivka
7. jan 2010

mirka, proste som to nalepila a ono sa to tam vlialo, no nemala som ju zabalenu, akurat som odbalovala a vtedy curala. Skus jej to nalepit a nechat ju rozbalenu, hadam do pol hodky sa pocura.
Kocky mozte mi poradit? Mam digitalny teplomer, je na nom napisane Microlife. Potrebujem parametre, boli vzadu na papiery a vyhodila som. Ze od kolko-do kolko sa povazuje za teplotu. Dnes sa mi zdala mala rozpalena, dala som jej digi-teplomer do dupky a mala 38,6, pod pazuskou mala 36,4. Vzala som ortutovy, v dupke mala 37,2. Opat digitalny a opat 38,6. Tak si mam asi vybrat, som z toho na nervy. Mala je zasoplena, uz aj pokasliava, no fasa o tyzden mame ockovanie,tak neviem. Nasadila som jej Ambrobene na uvolnenie hlienov, odsavam jak diva.
Kwetinka, my ockujeme 19.1.uz teraz sa bojim.

mirka907
8. jan 2010

Kwetinnka 3-4 hodinky ?super!!!! to spi v postielke ci kociariku?
Moja mala zas nechce cez den spat v postielke...Niekolko dni po sebe uz pekne zaspavala sama a teraz krici akoby ju rezali...aj teraz som ju dala do postielky a zacina mat kvalitny hysak...Po tom ockovani je cela nejaka horsia...akoze reakciu nemala ziadnu, ale nocny spanok je des a taktiez aj ten denny...odvtedy uz aj kociar bojkotuje!!! Myslite ze to moze byt ockovanim?
Baby ale teraz vazne...to ste kde zobrali takych super manzelov?Nech tam poslem svojho na prevychovanie!!!!
Hysak malej sa skoncil...dnes to vzdala skor ako ja...
Ivka skusim to s tym sackom tak ako radis...
Nam sa mala za hrackami natahuje...aj ked je na brusku aj ked lezi na chrbte tak sa za nimi vytaca..v tomto som ja stastny clovek mala sa vie velmi pekne vyhrat sama...tym ze sa nemoze v perinke pretacat je dost obmedzovana, ale aj napriek tomu sa dokaze pekne sama hrat aj ked lezi na chrbte..no poviem vam ja byt na jej mieste tak cely den len nervacim

kwetinnka
8. jan 2010

Ivi ja myslim ze nepotrebujes vediet parametre konkretneho teplomeru..ak merias digitalnym v konecniku odratas 0,5C ak pod pazuskou nemusis.A co sa týka teploty..Ak ti meria digitalny dobre tak teplotu mala...trebalo by to skusit este inym..ja mam celovy..a nakazdom kusku cela meria inac:o).Ak ma do 37,3 este by som to neriesila ak nema priznaky..ak ma a ma sopliky ako ty hovoris už by som aj 37,4-5 riesila...predsa len deticky znasaju teploty inak a niesu ako dospeli ze maju aj za normalnych okolnosti vyssiu teplotu.ja by som skusila este iny teplomer,dala cipok,a zavolala Dr..aj ked ..ake ma tie sopliky?priesvitne? take biele?ale ked kasle..asi to nieje dobre, mne Dr povedala ze ked zacne kaslat mame prist..nasa bola taka pred vianocami...Fenistil,Nasivin a calciovy sirup..na zachripnutie...nastastie bez teploty, ale 23.12 mi nejedla nic 12 hodin..už som zacinala mat strach...lebo že deti nechcu tahat ked ich bolia uska.
Mirka tolko mi prespi v kociku..do postielky ju cez den nedavam vobec.Niektorý den nam prespala od 17 do 22: 45..to už ja som prespala dva hodky pri telke a ona furt spala...sa zobudila,najedla,prezliekla som ju a o 24 už bola tuha.No dnesna noc bola dobra..klop klop...bola sice dva krat hore o pol23 a o 3 a potom o 6 ale ziadne dve hodky iba sa najedla a spala dalej..a teraz spi v kociku...uvidime ako dlho..neratam za dlho.
Biba ja robim..v NUSCH..na ARE,a ty si tam kde robila..mz sme tam cez skolu chodili na prax.

arrett
8. jan 2010

ach maminy, ked vas tak citam, tak dakujem bohu za mojho syna. Mne spinka krasne. vcera napriklad som ho vecer nakojila o pol osmej a spal mi do tretiej. Nakojila som ho z oboch prsnikov a bez reptania zaspal do osmej. Trraz ma dva mesiace a ja len dufam ze mu to vydrzi🙂))

Uankab - odkukala som od teba plienku na prsniky na noc, ale nepomaha to.. Cela pretecena, aj podprda, aj pyzamo.. ach jaj,, a vstavat v noci len kvoli tomu zeby som si odstriekala mlieco to fakt nemusim. Uvidim ci zabere ta technika kojenia z jedneho prsnika. Dufam ze ano🙂

Kedy sa prvy krat ockuje babatko?? Simonka zatial ockovali len do pleca. 18teho ideme do poradne a tam dostane Rotarix. Mate s tym skusenosti? Budem mat nejaku reakciu na to?

mirka907
8. jan 2010

Arrett rotarix sa podava v striekacke do ust...Maly by potom nemal byt v pohybe aspon hodinku nech to nevygrcne..Neviem ci ti grcka alebo nie ale najlepsie je ak potom hned zaspi, lebo skoda by bola keby 55 eur poslo. My sme reakciu nemali ziadnu, ani na prvu a ani na druhu davku. Co som citala tak nanajvys ho moze prehnat, ale inac by nemalo byt nic.
A naozaj bud rada ako krasne ti spinka🙂)) a nech vam to vydrzi co najdlhsie...

kwetinnka
8. jan 2010

NAm zo zaciatku tiež tak super spavala v noci ..budila sa o 2 a o 6..meni sa to kazdu chvilku.Nasa Lili tiež nemala reakciu..v pohodicke..akurat ze u nas to stoji skoro 70 eur a nie 55 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre