Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

bibulienka
11. mar 2010

ivka kludne daj aj kralicie, moze byt to masko kuracie, morcacie alebo kralik.uvidim ako ta ryza , mozno to rozmixujem Lucka este nema zuby 😵 😵 😵 😵

mirka907
11. mar 2010

Moze sa dat aj telacie...Ja som zacinala s nim. Dalsie dam kuracie a kralika dam ked mi dedko nejakeho da z jeho chovu 😉 ...

mirka907
11. mar 2010

Baby pomoooc. Mala zaspala o 8mej a uz stihla byt raz s placom hore. Ja ozaj neviem co sa to deje.

bibulienka
11. mar 2010

aj nasa spi od osmej...a este nebola hore...ja tiez neviem co sa deje ale tentokrat v dobrom 😵 😵

uankab
11. mar 2010

ahojte, nam definitivne rastu horne zubky, Magdalenka dva dni teplotkovala, v noci sa budila kazdu pol hodinku s hroznym placom 😖 ... som straaasne unavena....

a aby sme toho nemali malo, zacala som vcera testovat psenicu.... vcera som si dala asi 3 kusky chlebika, vecer to bolo este ako tak, dnes som si dala chlebik len rano... na obed sa to zacalo zhorsovat, vecer mala zapaleny kazdy jeden zahybcek na tele, suche flaky na rucickach a nozickach a strasne moc grcka, aj niekolko krat po papani.. ogrckane je uuplne vsetko vratane kobercov, postele, postielky, no strasne 😖 😖 😖
som z toho na nervy, ved nic nemozeme jest a este to grckanie k tomu 🙄 .... normalne som rano rozmyslala nad tym, ci nahodou neschytala nejaku inu pliagu, ale zrejme to bude reakcia na tu spenicu, aj ked to je dost brutal....

mirka, ta telka bude hlupost, my ju vobec nemame zapnutu cez den, max zapneme vecer ked uz malinka spinka a aj tak sa budime....

mirka907
12. mar 2010

Joj uankab mate to s tym ekzemom tazke a urcite ju to svrbi, takze ked sa k zubom prida este aj svrbenie tak dovi dopo.
My sme v noci boli zas milionkrat hore. A ked som ju polozila do postielky a kukla ze ja si laham na postel spustila zakazdym velky krik, ze chce ist ku mne. Mam pocit ze som ani nespala. A urcite sa nebudi na hlad...Vacsinou sa dala utisit na rukach alebo pri mne. Zeby uz zacinala mat separacnu uzkost? Ja by som tak rada pripisala to nocne nespanie zubom, nech to nie je len tak, ale po tych ani chyru ani slychu... 😠
Mala sa konecne naucila sikmy sed z bruska, tak dufam ze za chvilku si uz aj sadne. Ked ju mam o seba opretu tak si sadnut vie, ale z uplneho lahu ani nahodou.
No a co si myslite o ohradkach?

janka3.12
12. mar 2010

Mirka vyzera ze sa budi aby bola s tebou🙂 treba nejako viacej zakomponovat ocina....musis si oddychnut, v takom tempe j to na cloveka aj dost...mala si musi nejako zvyknut ze je v bezpeci aj s ocinom pripadne s babkou

nastastie Oli je spolocensky typ, nema problem byt u svokry ci s mojou maminou, dokonca aj pri uspavani nemusim byt ja, niekedy ho uspava ocino, ked sme na vychode tak moja mamina a ja mam chvilu pre seba....musim ho tak pomaly privykat, lebo ked v septembri pojde k tete opatrovatelke aby sa mi nezrutil chudatko moje.)

Oli si sadne sam v kresielku, z ľahu ešte tiež nie, a čo sa ohrádok týka mi máme tú cestovnu postielku co ma akoby z pletiva vsetky steny, takze cez nu vidno, maly sa v nej aj 40 min prehra lebo na mna vidi, pripadne ked som v kychyni dam si ho do stolicky na krmenie, dam mu tam hracky a varime.) problem je ked idem na WC alebo vesat pradlo a nevidi ma...rev jak hrom, tak vacsinou ho beriem so sebou a sedi pri mne v autosedacke, niekedy vydrzi aj sam, ale ako pises mirka cim dalej tym viac pozornosti si vyzaduje🙂

mirka907
12. mar 2010

Manzel robi na smeny, takze nie vzdy je doma a hlavne malu uspi akurat tak v kociari (to je umenie co? 😉 )..No a v noci ked je nahodou doma a uraci sa mu vstat tak malu ukludnit vie ale uspat ju nehrozi...A celkovo zakomponovanie mm by bola tema sama o sebe 😠 ..
Viki nema problem byt s nasimi, svokrovcov vidi dost malo, takze tam zvykne spustit, ale inac ked som nablizku ja alebo mm tak je spolocenska.
No a ja nad ohradkou uvazujem len kvoli tomu aby sa Viki mala kde snazit postavit. Taha sa teraz o vsetko mozne, samozrejme sa postavit este nevie, ale myslim ze ohradka by jej v tom mohla pomoct a hlavne by som vedela ze ked spadne tak len tam. Ale rozmyslam ze ju nanajvys tak od niekoho poziciam, urcite nema vyznam ju kupovat, ked uz mala lozi...Cestovna postielka u nas nehrozi, nema tam flek na vystrajanie a to som ju povodne kupovala ze bude sluzit ako ohradka ako u vas Jani. 😠
A este ma zaujima, uz ste posunuli postielku dole ci este nie? Ja ju mam este hore(z mojej pohodlnosti), lebo ked mam v noci zakazdym malu vytahovat az z dola, tak moj chrbat skonci. No zacinam sa bat aby daco nevyparatila.

bibulienka
12. mar 2010

mirka...ja sa musim pochvalit...Lucka bola hore len o jednej na papanie, o stvrtej skusala ci uz by nebolo rano a o pol siestej to zakoncila vstavanim...a teraz spinka uz hodinu..to sa mi cez den nestalo uz sa ani nepamatam...no moja tak na moju pritomnost reaguje cez den, nemozem ist ani na krok...ale akonahle pride ocko okolo siestej z roboty uz su len spolu, hraju sa..a mala vykrikuje a "rozprava" smeje sa jedna radost...snazim sa aby s ockom bola co najviac hoci chodi do prace...a vikendy su stale spolu...
my mame tiez tu cestovnu postielku...asi ju uz vybalim a skusim co na to povie Lucka ci sa jej tam bude pacit...
mirka ja mam postielku este hore..ale Lucka si nanajvys pokusa sadnut si , vstavanie nehrozi...a je to zatial Ok a pohodlne, ked sme boli v tatrach spavala v tej cestovenj postielke a kedze sa budeila casto v noci nie je to sranda ju dvihat a ukladat tak nizko...
cim dalej tym viac pozornosti si vyzaduju tie nase poklady...
inak baby mam pocit ze moj sampon na rast a proti padaniu vlasov funguje...rastu mi take kratke vlasy...vyzera to celkom smiesne, urobim si vrkoc a odstavaju mi od hlavy 5 cm vlasy...ale konecne viac rastu ako padaju 😵 😵 😵 😵

bibulienka
12. mar 2010

inak objednala som novy kocik/ 😵 buginu na potulky do mesta..je taky maly skladaci a vazi len 5 kg..to ked idem s Luckou MHD aby som sa nemusela natahovat s nasim maxikocikom, a urcite sa zide aj na dovolenku...

mirka907
12. mar 2010

Joj tak daj link nech skritizujem 😀 ..ale nie, nech sa inspirujem.
Mne sa moj sportak hrozne paci, no konstrukcia je obrovskaaaa, tak tiez uvazujem nad cestovnou verziou...

bibulienka
12. mar 2010

no som zvedava co povies...ja mam tiez super kocik ale je veliky a zle sa s nim cestuje..ale Lucka ho miluje, je pohodlny a makkucky 🙂 🙂

mirka907
12. mar 2010

Joj pekny je...akurat mi na nom chyba madlo(tak sa to myslim vola) vpredu aby si dieta mohlo opriet rucky. Ale inac je podla mna super a za fajn cenu.
Manzel ide v sobotu do Krosna, mozno ho poverim, nech pokuka nejaky sportak. Minuly rok sme tam boli a 3kombinacia stala nejakych 250 eur, tak mozno aj podobny sportak tam bude lacny.
Inac mlada teraz zjedla asi 180 ml domaceho pyre (jedno velke jablko a asi 4 slivky) a este chcela viac, tak som jej dala asi 50 gramov hotovej predsnidavky. Nie je to vela?
Inac ak mozem odporucit jablkovo-slivkovu hami nekupujte. Kysla je neskutocne.
No a tesim sa, ze malej chuti domace. Aspon nevyhlasime za mesiac bankrot 😠

bibulienka
12. mar 2010

ja som vcera robila dusene jablko, a zahustila som to ryzovou krupickou a ked to vychladlotrochu som pridla mojho MM a Lucka zbastila 200ml...inak ako sedi tak sa natahuje dopredu na nohy a pada na nos..moje malinkaakrobatka 😵 😵 😵

janka3.12
12. mar 2010

mirka nie je to vela, rataj ze nam doki povedala tak okolo 200g, ale mlieka napr. Oli vypije aj 230 aj ja mam este postielku hore, no mame problem ten ze Oliver uz vytahuje hniezdo a pomaly sa skriabe hore, takze tiez uvazujem ze posuniem dole... a s tou cestovnou postielkou, no zatial staci, ale uz teraz sa skriabe a chyta toho pletiva, najlepsie vyzera ked sa načapí na to pletivo rozplaští sa mu nos a olizuje to🙂 no nemyslím že nám dlho vydrží

Bibi vyzerá super..hlavne na to cestovanie MHD...
ja mam Jane Forest po jednom znamom, je hlinikovy, nie je tazky, no v Martine chvalabohu nemusim pouzivat MHD, lebo byvam asi 15 min peso od centra, takze je to prijemna prechadza, a kedze tu je len jedno velke obchodne stredisko, ktore je aj tak na okraji mesta, chodime spolu s manzelom autom...ozaj uz mame vacsiu sedacku od 9-18kg, lebo ta mensia bola uz Oliverkovi mala a tesna, konecne ma vyhlad

no len baby neviem co robit, Oli nechce varene jablko, ani Hipp /sice to bolo jablko a mrkva ale bolo to sladucke/, ani kasu s ovocim....dnes som skusial dat banan...tak pockam dva tri dni ci to bude v poho, ale vobec sa natvaril ze mu to nejako chuti, tak neviem, som si myslela ze ked dam kasu kde je UM ze mu bude chutit....no nic skusim kupit Hipp nejaku z cisteho ovocia a uvidime, skusim aj slivky🙂

bibulienka
12. mar 2010

ozaj budete kupovat vacsiu autosedacku??? ja by som chcela od 9 do 8 alebo do 25 kg..mate nejake typy?? dakujem 😵

mirka907
12. mar 2010

tie tipy zaujimaju aj mna🙂)...uz mi prislo ze budem mat preplatok na daniach tak na sedacke nemienim setrit a normalne ste ma nainfikovali ze chcem novy sportak!!! Manzel nech sa z polska bez neho ani nevracia 😀

ivkaivka
12. mar 2010

Jani, mne vera (pani co nam pomaha s ekzemom) pisala, ze do roka nemam dat lepok a BKM aj ked sa na to teraz alergia nepotvrdila, vraj ju mam do roka drzat, aby to potom nevypuklo. Tak urobim ako radi, ved vdaka jej radam, je mala uplne cista.
To je super, ze vase deturence zaspavaju o osmej, moja chyta 2. dych- to je obdobie na super blaznenie 😅
Uankab, to ma mrzi, nejako vsetko vadi Magdalenke. Teraz ma napadlo, ked som malej zacala davat na noc Nutrilon rychlejsie sa vycistila, neviem mozno to nema suvis, ale asi by som skusila, na inej teme jedna pisala, ze lekarka vravela, ze ani MM nema tolko vitaminov kolko ma v sebe UM pre babatka- ja neviem, no ked som na zaciatku UM uplne vysadila, ekzem sa zhorsil zavratnou rychlostou, ved som Ti posielala fotky ako mala vyzera, potom prisla dieta, mala sa pomaly cistila, no ako som dala este UM, tak je uplne cista a ja teraz uz testujem cokoladu a kavu. Dokonca jej ani nevadia kysle hubym, co ma dost prekvapilo.
Dnes som dala mladej HIPP - jablko, banan a broskyna, tak uvidim reakciu na banan 😒
Moja dnes vstala 3x, tak som ako-tak oddychnuta. Pijem aj kafco, tak sa citim ako superman, to po viac ako mesiaci, mam tolko energie, ze dnes vybavim aj vase deturence 😀
Ja mam postielku aj hore aj dole, takze ohradku neriesim.
Vcera sa moj muz vybral uspavat, ze si konecne kuknem film, mala v spalni vystrajala jak diva, vystala, vykecavala sa, cez reklamu som vysla hore, ze ich zbojkotujem a moj muz spi a mala cela vyskerena, zvracana...no co, hlavne, ze pohodicka na posteli, nohy vylozene na jeho bruchu, usmev od ucha k uchu a on si chrape vo velkom.
Bibka, krasny kociar. Ja asi ostanem pri tom co mam, da sa poskladat aj na sportiak, na MHD nechodim, tak staci to co mame.
Dnes mala vydrzala na brusku 8 min. co je nas rekord, no hadam uz je to nejake zlepsenie, aj ked oproti vasim je to nic.
Celin, este cvicite? Ja som dnes na bedrach nasla modriny, to som jej zrejme urobila ja pri cviceni. Stalo sa to aj Tebe? Teraz ani neviem ci place z toho ze jej na tie modriny tlacim, alebo ze sa jej nepaci. NO uz vidim nejaky pokrok. Doteraz nevydrzala na brusku ani 2 min. a dnes 8, tak sa aspon troska tesim.

mirka907
13. mar 2010

Vidim ze vikendujete🙂))...Jasne , treba si aj od konika oddychnut🙂..My sme prave s malou popratali, teda ona bola dozor v kresielku a ja som makala. Zrejme ju to unavilo a teraz uz spi.
Kedy je tento rok Velka noc? Zacina ma chytat potreba umyt okna, tak nech sa mozem vyhovorit na Velku noc 😉
Manzel isiel dnes do toho Polska, tak snad budu poobede doma Vianoce.
Biba si ma vcera komplet nakazila...Stravila som dve hodiny surfovanim na nete a hladanim kociara.A ja som vazne prisla na to, ze existuje kopec dovodov, preco fakt dalsi kociar potrebujem 😀 . Co hovorite na tento?
http://www.bertoni-sk.sk/index.php?art=319
Manzel dostal sice upozornenie ze bez kociara nema ani domov prist(dostal aj presne instrukcie s akym), ale ako ho poznam, ziadny nebudu mat.
Joj tak by som rada isla na nakupy aj ja, ale budem musiet este pockat kym mala bude cez obed bez mliecka. Teraz papa rano (6-7), potom o 12tej , o 5tej a o 7mej. V noci uz davam len 2krat.
Ivka super ze mala chce vydrzi na brusku dlhsie. Len ma mrzi, ze sa musite takto vytrapit.

bibulienka
13. mar 2010

mirka presne ten som pozerala aj ja.... 😵 😵 😵 😵 ale vyhral ten druhy
😉 😉

bibulienka
13. mar 2010

ideme na navstevu... k svokre, kamoske a dalsej kamoske..mame plny program...drzte nam palce 🙂 🙂 🙂

ivkaivka
13. mar 2010

Mirka krasne kociare, mne sa velmi lubi ten fialovy, je prekrasny
No dnes sme cvicili, revala, tak ze ju bolo pocut na ulicu az muz dobehol ci nespadla. Este na mna zavolaju socialku a keby videli tie modriny na bedrach, nemam sancu beru mi ju 😅
Bibka, uzite si to, ja sa velmi tesim na oteplenie vyrazime niekde na ihrisko, alebo k lesu. Uz ma nebavi to hnusne pocasie. Uz si robim take plany,ked sa otepli...Mirka dame stretko, ze???

mirka907
13. mar 2010

Ivka jasne ze dame, uz sa na to dlho tesim 😉
Joj to musi byt hrozne tie modriny. Viki mala teraz cely tyzden modrinu na hlave z toho ako spadla a stale ked som na nu pozrela, tak mi to prislo luto.

mirka907
13. mar 2010

Baby manzel nesklamal 🙂 ...Prave pozeram na nas novy kociar...Odpustam mu, ze prisiel domov aj s navstevou a ja som bola v starych ogrcanych teplakoch a vytahanom tricku 😠

bibulienka
13. mar 2010

tak mirka pochval sa...aky kociarik??? 🙂

mirka907
13. mar 2010

Sme verny znacke takze Pierre Cardin🙂...Tu je link: http://www.slune-cz.cz/kocarek-pierre-cardin-ci...
Spokojna som, dobre vybral. Len skoda ze uz nemali zeleny, takze kupil modry. Mala sa v nom vytesovala, to je hlavne. A paradne lahko sa sklada.

mirka907
13. mar 2010

moje nervy....sme verni....ospravedlnujem sa 😖

janka3.12
13. mar 2010

bibi mi uz mame vacsiu, kupila som na mimibazare ako aj prvu, neburanu a skoro nepouzivanu...prvu sme mali ROmerku, teraz mame Maxi cosi od 9- 18kg

ivi tiez som dala malemu do mlieka banan, rozmixovala, lebo ovocie nechce, tak cakam ci sa nieco zhorsi...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre