Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

arrett
21. sep 2010

@alex1983 myslím že áno. Ja pijem kávu každý deň ráno, ale nescu. Síce tých 5 zrniecok čo tam dám sa kavou asi nazvať nedá, ale podľa mna jedna salkaneublizi.

alex1983
21. sep 2010

no ja by som tiez pila radsej nescu, ale som celiaticka a my mozeme len zrnkovu. Ale aj ja si ju robim taku slabucku 🙂

mafynka
21. sep 2010

@alex1983 ahoj,,chcem sa spytat, dodrziavas dietu aj pocas tehu?

denisaivan
21. sep 2010

Ja som rodila vo februari.O tri tyzdne skor mi praskla plodova voda vo stvrtok rano o piatej,ked manzel vstaval do prace.Na zaciatku som nemala ziadne bolesti.Porod mi vyvolavali najprv dva krat som dostala do posvy nieco ako cipku a potom do zili.Porod trval 34 hodin.Z toho 10 hodin vo velkych bolestiach.Nemohla som sa otvorit.Tym,ze som trpela tehotenskou cukrovkou mala bola dost velkaDost som sa aj potrhala..Bol to riadny zaberak.Manzel bol cely cas pri mne co bolo super.Bola to velka opora pre mna.V piatok o 15.12 sa mala narodila.Ked som ten maly zazrak videla hned som zabudla na vsetky tie bolesti.Bol to najkrajsi okamih mojho zivota. 🙂

alex1983
22. sep 2010

samozrejme a ako prisne 🙂 az som sama prekvapena... ale predtym nez mi ju diagnostikovali som mavala velke bolesti ako krce... takze mi to zato nestoji. A nechcem Ta strasit ale pocula som aj o jednom pripade ked tehulka bola v siedmom mesiaci a preto ze nedodrziavala bezlep.dietu potratila. Takze ju dodrzuj svedomito, nestoji to za to. Treba si povedat ze existuju aj horsie choroby 🙂
@mafynka

mirka907
22. sep 2010

@kwetinnka u nas nocnik nehrozi...teda bud na nom vresti alebo si v pohode posedi a potom ked sa nedivam ujde a na prvom volnom mieste sa pocika...tiez planujem kupit sedatko na zachod....
ja som manzela pri porode nemala....ani som neplanovala, akoby som vedela ze skoncim cisarakom 😠
a kavu som pocas tehotenstva pila pomenej....zvykla som si na nesladene kapucino od nescafe a to mi zostalo doteraz... 😉

bobocka
22. sep 2010

@mirka907 skus rovno vecko.moj misko bol celkom ok na nocniku,potom akoby seklo,straaasne revy a kupila som v lidli sedatko a straaasne sa na vecku tesi 😉.vzdy sa mi pekne vykaka.ale ja uz mam odsledovane kedy kaka.vzdy po hlavnych prikrmoch (obed,olovrant ovocie a vecera 🙂 ). a co sa kavy tyka,tak ja som v tehotenstve uplne prestala pit kavu aj kolu. a po pravde za rok a pol som vypila asi2dcl koly.kavu si sem tam dam,ale len bezkofeinovu 🙂 ja som kedysi milovala kavu,no nejak som si odvykla.teraz ak si dam raz do mesiaca,tak je vela 🙂

mirka907
22. sep 2010

@bobocka my sme asi mesiac nocnikovali krasne...posadila som vypisala sa, sem tam vykakala...ale presne ako pises, zrazu revy neskutocne alebo rezignacia a robenie mame naschval ked sa nediva 😠

bobocka
22. sep 2010

@mirka907 fakt odporucam to vecko.misko je tam velmi rad.nie sme tam dlho,max 5 min aby pochopil,ze sa ma vycikat,vykakat a ist von a mame tam pripravene vlhke utierky,tak mu dam balicek,on sa s tym vyzabava a aj pekne nakladie. 🙂

mirka907
22. sep 2010

@bobocka vyskusame a uvidime....moja mala je nezmar, neobsedi.... tak som zvedava ako zareaguje.. zachod sa jej velmi paci, hlavne splachovanie..to ako sa viri voda ju fascinuje. Potom dam vediet jej reakciu.

bobocka
22. sep 2010

@mirka907 to asi kazde dieta je take.moj misko tiez neobsedi 😉.on je ako maly duracel a my s muzom vecer odpadavame,co sme taki unaveni z neustaleho nahanania maleho.to potom ked budes malicku ucit,tak budes vidiet kedy kaka,tak hovor vtedy kaka kaka a ked cika,ciky ciky.deti si to po case zacnu spajat. a vzdy ked budes splachovat,tak jej to ukaz a chval ju pri tom za to,aby pochopila,ze dobre spravila 😉 inak prekrasne meno si dcerke vybrala 😉

mirka907
22. sep 2010

@bobocka dakujem...ona je take moje male vitazstvo...ja som predtym nebola az taky velky fanusik deti, ale Viki je to naj, co sa mi mohlo stat.
Ja som ju vzdy pochvalila ked sa vycikala aj vykakala, nase slova boli aj su ciky ciky a kaki kaki... no ona potvorka vie co to znamena, len momentalne to ma niekde...ale ved to su deti.

bobocka
22. sep 2010

@mirka907 krasne vysvetlenie mena 🙂.ja som vzdy chcela dietatko,ale od puberty(zhruba v patnastich)som mala nejaky hlupy pocit,ze ked raz budem chciet mat deti,tak to bude zlozity proces.mala som pocit,ze mozno sa mi to ani nikdy nepodari.brala som dakych 8 rokov HA a v anglicku(tam sme zili) sa bezne v drogerke predavaju fertility testy (test plodnosti).to zena musi vysadit HA mat aspon 3 menstruacie a potom si test spravit moze.tak som si k tomu kupila aj ovulacne testy aby som vedela,kedy si musime dat bacha.2 menzesy mi prisli a ked som cakala na ten treti,ze si potom spravim test,tak ten uz nedosiel 😀 boli sme v tehu 😀 😝 .tak mi bol test plodnosti na dve veci aj cele to moje zmyslanie o tazkom otehotneni...ani ovulacne testy nezabrali a mame michalka 😀 asi sme nejaky superplodni 😀 .ja som fakt ten test chcela len koli tomu,ze keby sa ta moja predtucha naplnila,tak aby som este v pomerne mladom veku mohla zahajit liecbu a behom par rokov sa k babu dopracovala. no a nebolo treba 😉 .a teraz tiez neberiem HA a nejak sme to neustrazili,tak som zvedava na zaciatok oktobra,ci nahodou dalsiu babu mat nebudeme. 😝 a co sa tyka toho ucenia na vecko,tak este je fakt skoro aby sme cakali zazraky.nase deticky su este velmi male,dieta si zacina uvedomovat cikanie a kakanie az v 18-24 mesiaci a vtedy zacina aj pomaly ovladat svoje svaly.niektore deticky to pochopia skor a krasne sa naucia sa dokonca aj pytat a niektorym to trrva dlhsie.su aj trojrocne deticky s plienkou.ja maleho teraz nejak nedrillujem koli tomu.na vecku sa neboji,celkom mu to ide,tak ho tam davam,no keby sa mu to znepacilo,tak by mi nevadila zas nejaka prestavka a skusili by sme za par mesiacov znova.toto je velmi individualne .kazdopadne vam drzim palce 😉

kwetinnka
23. sep 2010

Skusime asi tiež to sedatko..tak ako Viki nasa lILI NEMALA PROBLEM..TERAZJU MUSIM AKTIVNE ZABAVIT ABY SA VYCIKALA..AJ SA VYCIKA..ALE LEN KED JU TAM ASPON 2 MINUTY UDRZIM.
A inak podla mna celiakia a udrzanie plodu spolu velmni nesuvisi..mozno to s tým suviselo ale za prvoradu prisinu bysom to nepovazovala.A dieta je dolezita hlavne preto aby ste sa vy citili v pohode...a jedna dietna chyba sa potom veelmi dlho napravuje.
Ja kavu nepijem vobec..ani pocas tehu som nepila...teraz ked už padam na hubu si uvarim kapucino ale tiež nie vzdy mi to chuti.

gabriel01
1. okt 2010

Ahoj holky, většina z vás je tady ze Slovenska.. Potřebovala bych poradit jestli nemáte některá z vás zkušenosti s www.mmreality.sk Moc děkuju za jakékoli reakce 🙂

petruna110
1. okt 2010

Ahojky, já od kamarádky nedávno slyšela, že jsou dobří 🙂

petruna110
1. okt 2010

Je to ale asi špatné téma na tuhle diskuzi. Hledám nějakou českou realitku, která by za něco stála. Mohla bys mi napsat na email nějaké svoje zkušenosti (jestli máš) petruna110@seznam.cz ? Dík 😉

gabriel01
1. okt 2010

Díky, já už jsem se taky informovala a zjistila jsem, že jsou v pohodě🙂 Poslala jsem ti to na mail, ale teď mi nějak blbne tak ti to napíšu i tady. Já mám zkušenosti jen s www.rajrealit.cz a tam jsou různé realitky, velké i malé. Já podle realit byt nikdy nevybírala, to spíš moje sestra:D

dadqa86
5. okt 2010

Takze akurat som dosla s ultrazvuku vsetko je v poriadku sme v 8 tyyzdni aj 5-dni malicke sa nam pekne hybalo a aj srdiecko krasne bilo...fotecku este nemam,ale nebojte sa dockate sa som stastna ze nam to konecne vyslo toto som potrebovala pocut a vidiet vo Svrtok si idem po Tehu knizku a aj pre nejaky papierik ze budem na rizikovom tehotenstve....Ale som stastna ako blcha si to budem uzivat naplno ako sa len da 😵 😵 😵 😵

arrett
5. okt 2010

@dadqa86 Srdecne gratulujeme a drzime všetky palce čo mame

dadqa86
5. okt 2010

@arrett Dakujem velmi pekne 😉

bibulienka
5. okt 2010

@dadqa86 ..gratulujeme a drzime palceky 🙂

dadqa86
5. okt 2010

@bibulienka Dakujem 🙂

kwetinnka
6. okt 2010

@dadqa86 tak to je super spraava..gratulujeme,davaj si pozor..a presne ako hovoris ..uzivaj si to:o)

dadqa86
6. okt 2010

@kwetinnka Dakujem velmi pekne vsetkym babam ste zlate 🙂 budem si davat pozor sak musim a uzivam si to ako sa len da 😉

yannetta
6. okt 2010

ahojte, rada sa k vam pridavam, trošku si to spätne dočitam,
dnes som sa zaregistrovala a čakam svoje prve

arrett
6. okt 2010

@yannetta Vitaj na koniku. Dúfam, že tu najdes to čo potrebuješ🙂 Su tu super baby, tehulky a mamičky. Samozrejme gratulujeme🙂))

kwetinnka
7. okt 2010

@yannetta viitame novu tehulku medzi vsetkymi maminkami:o))Nieco nam porozpravaj ...ako sa mate?? a tak..a už vite co to bude? to maas raz dva....mozno y si si mohla pohladat temu kde su baby s vianocnymi terminmi..viem ze minulý decembeer mal zastupenie:o)

penn
7. okt 2010

@alex1983 uz to mozno aj mate za sebou 🙂) ale pre pana, co tie baby hovoria, ved mozme sa chlapov opytat co pri porode boli. A skor su teda uzasnuti ako zhnuseni.. ja som teda nepocula nikoho povedat, ze radsej by tam nebol byval bol 🙂

yannetta
7. okt 2010

Ďakujem za privitanie 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre