Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

betty111
26. apr 2009

anjelik123
Ahoj a skadial si z KE?a co budes mat chlapceka alebo dievcatko? 🙂

anjelik123
26. apr 2009

betty ja som zo zvolena ale byvam momentalne v piestanoch kedze odtial mam manzela ale rodit chcem vo zvolene pretoze cakam podporu od maminy ked sa mala narodi.......sice sa to mojmu mangelovi nepaci ale tak hadam to zvladne...budeme mat dievcatko- Natalka a ty?

betty111
26. apr 2009

anjelik123
no my budeme mat chlapceka Sebastianka takze si 34tt 😉

anjelik123
26. apr 2009

Aj ja som chcela ze ked to bude chlapcek tak sa bde volat sebastian....a odkial si ty?

betty111
26. apr 2009

anjelik123
Fakt? 😉 ja som z Kosic skoda 😉

fodorka33
26. apr 2009

ahojte bambulky...no co ako sa mate?moni posluchate???? nastavajucim mamickam prajem pekny a lahky porod.a baby ked vas mozem poprosit zahlasujte mi za fotky 2 a 3 budem straaaasne vdacna...

http://www.nipa.sk/fotosutaz.php?sid=5

miabla
26. apr 2009

Ahoj anjelik123, my máme podľa posledného sona zo stredy 3200 g, tak už by sa patrilo, bo sa nevymestíme 🙂... Tie jednotlivé merania predpokladám znamenajú dĺžku častí telíčka - rúčka, nôžky atd. - myslím si ja...počkaj zrátam, čo z toho bude 🙂... No mne to vychádza na 50,19 - takže to asi bude celková dĺžka a predpokladám, že z nej vypočíta doktorko aj hmnotnosť 🙂

anjelik123
27. apr 2009

Aj som si myslela ze sa to asi bude zratuvat....a ako sa citis? ja si to asi ani este neviem predstavit ten 39tt ale uz by som chcela byt aspon 38tt...bojis sa porodu?

miabla
28. apr 2009

Tento týždeň trošku lepšie, (ďakujem za opýtanie 🙂 ) ale aj tak sa to nedá porovnať s prvým tehotenstvom. Nohy napuchnuté, o 25 kíl viac, kríže v háji, spať sa mi nedá, no čo sa budem chváliť 🙂 ... Ale už to hádam vydržím, a môj "starý" už dostal vodičák, tak sa teším, že sa nemusím odviezť sama aj na pôrod 🙂.... Jaj, a čím ďalej a čím viac čítam, tým viac sa bojím, nie tak pôrodu, ako tých bolestí... A verím, že tentokrát to bude rýchlejšie, bo prvý krát to bolo cca 12 hodín dokopy... Zaujímavé, že pri Sebastiánovi som vláčila posledný týždeň nákupy hore-dole, behala som po meste a nič, a teraz neviem ani k autu dojsť - hihi 😀 ... a zase bude chlapec - tak toľko o rozdielnom tehotenstve a rozdielnom pohlaví 😖 ... a tato sa tešil, že bude mať dievčatko 😝 ... tak nič, ďalší futbalista do rodiny, aspoň nevymrú po meči 😅 ... Tebe ešte vyše mesiaca ostáva, že? Tak si to poriadne uži, oddychuj a zbieraj energiu 🙂...

anjelik123
29. apr 2009

Ja sa toho hrozne bojim a neviem si to predstavit...ale ja sa ani dako zle necitim akurat ze sa rychlejsie zadycham no robila by som vsetko aj ked mam kludovy rezim teda
tak ti budem drzat palce a napis ako potom...

miabla
29. apr 2009

Neboj nič, ten posledný mesiac a posledné dni ti už bude všetko jedno, len aby už bolo vonku, pôrod už vnímam ako vykúpenie 😀 ... A hlavne po tom, čo som dnes po sone zistila, že od minulého týždňa sme pribrali asi 400g, takže sme už na 3600 g, a keď ešte rastieme, tak budem mať tento krát čo tlačiť 😲 ... Doki povedal, že krčok spotrebovaný na 70 % a zatiaľ to na pôrod nevyzerá 😒 ... Dám vedieť 🙂

anjelik123
29. apr 2009

ale pocula som ze cim vacsie babetko tym to ide lahsie lebo predsa to vacsie a silnejsie ti aj trosku pomoze ako ked je malinke predsa je aj slabsie...no hadam to ok dopadne..ja idem o tyzden na poradnu som zvedava co mi zase povie...posledne mi nasadila ATB ze mam zapal maternice...stale nieco este sa mi nestalo ze by mi nic nebolo...

zuzzii
29. apr 2009

Ahojte kocky, trochu sa vam sem vtirnem 🙂 som tiez prvorodicka a na nasho drobceka sa tesime zaciatkom jula... Zapojili sme sa s bruskom do sutaze Miss tehulka a kupodivu nas vybrali 🙂
Tak ak by ste sa nudkali a chcete zahlasovat tak ma mozte podporit na linku http://www.buducamamicka.sk/?page=3&miss=2
A ak sa vam tam viac paci ina buduca maminka tak jasne, ze mozete dat hlas jej 🙂 ... pekny vecer a dufajme, ze budeme mat cosoro nase miminka v naruci.

fodorka33
29. apr 2009

anjelik no neviem maly mal 3800g a nepovedala by som ze isiel lahko.ale budem vam drzat palce aby ste mali lahke porody 😉

miabla
29. apr 2009

Ďakujeme fodorka (a my Ti už len tíško závidíme 😉 ) a prajem veľa pekných chvíľ s drobčekom...
Anjelik - ATB - nepríjemné, našťastie nič také som nemusela, ale v decembri som mala na mále, keď ma silná chrípka dostala - horko-ťažko som ju odbúrala homeopatikami... Ale keď musia byť - tak musia byť, hlavne, aby ste boli v poriadku! 😵 a veeeeeeľa oddychuj, kým sa Ti dá 😉 ..

beruska113
30. apr 2009

Zuzzii,

ja som hlasovala, si tam zlata 🙂

pajinka23
30. apr 2009

boooze babulky ja som v takom strasnom strese co sa bojim porodu ☹ ☹ ☹ cim viac sami to blizi tym mamvetsi strach ☹ ☹

zuzzii
30. apr 2009

Beruska 🙂 dakujemeee

pajinka - neboj sa, kazdu nas to caka a kazda to zvladneme. Predstav si ako sme sa tesili kym budeme vobec tehu a uz za chvilu budeme mat mrnuskov 🙂 ... a inak ta bolest nie je urcite az taka hrozna, vela bab to ma za sebou raz dva.. vydrzime 😉

kiva23
1. máj 2009

Ahojte babky 🙂 Som tu nova a 15. 5. mam termin.. Chcem sa vas opytat co si myslite o porode vo Zvolene. Som Banskobystricanka, ale Roosveltku velmi nemusim. Staci mi tam chodit na kontroly :O Daskujem vam za rady... A este by som sa chcela opytat, ake caste maju byt kontrakcie, aby som sa do pol hodky stihla presunut do ZV.

pajinka23
1. máj 2009

kiva kontrakcie tak kazdych 10minut ale mozes vyrazit aj skor pre istotu 😉 😉 😉 😉 mne to povedali v poradni v zv....a co sa tyka porodu v zv tak ja som pocula samu chvalu su tam super sestricky a aj doktory.... 😀 😀 😀 mozno sa tam stretneme 😀 😀 😀 mas termin len o try dni skor nez ja 🙂 🙂

pajinka23
1. máj 2009

suzzi mas pravdu ziadna bolest neni as taka strasna aby sa nedala zvladnut 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ja sa uz toho mojho drobceka neviem dockat 😀 😀 😀 😀 juuuj tak strasne sa tesim 🙂

veronika1982
1. máj 2009

ahojte baby.. nebojte sa porodu. hlavne nestresujte pretoze to nie je dobre ani pre vas ani pre babätko. snazte sa hlavne dychat aby ste babätku dodali kyslik. mne sa to asi lahko hovori kedze to uz mam za sebou a hlavne mala som velmi rychly porod kedze kontrakcie mi zacali o 12.44 a maly sa narodil 13.26 s vahou 3560 g a 50 cm a to som bola v 37 tt.. 😀
len som vam chcela dodat odvahu aby ste sa nebali. na tu bolest v momente ked vam daju babätko na brusko zabudnete..

anjelik123
2. máj 2009

kiva aj ja som pocula na zvolensku same chveli...aj ja sa chystam ist rodit do zv ak sa podari tak urcite mi potom poslite vas nazor ja mam termin az 10.juna

netmona
2. máj 2009

jaj dievčata,,,každa si to musí odžiť sama,,,aj ja som si robila zbytočný stres,,,a je to už 2 a pol roka,,ale ľahké to nebolo,,,3 dni som sa tam trápila a nakoniec bol cisarák

pajinka23
2. máj 2009

fuha netmona cisarsky by som nechcela,,,a co nastali ti nejake komplikacie pri porode??? 😲 😲

fodorka33
2. máj 2009

baby ako pisala veronika ked sa vam to male narodi vsetko prestane boliet....ja som mala dlhy porod a podla mna aj tazky,a tie kontrakcie uz som myslela ze vybuchnem a ozaj som sa snazila pekne predychavat ale pri tych poslednych keby som mala co hryzt tak hryziem 😀 a maly sa narodil 52cm a 3800g!!takze pekny valibuk...a teraz?uz ma prec 2mesiaciky aj tyzden mliecka mam zatial aj pre dve deticky-klopklop a uzivame si spolocne chvilky 🙂 takze baby ozaj kazda si to musi odzit sama,niektora ma ten porod taky ze ani nevie ako a druha sa trapi ale ked uz to konecne vyjde ten maly prekrassny drobec.... 😎 😉 som myslela ze uz druhe nebudem chcet a predsa este do buducnosti jedno chcem!takze to az take hrozne nieje... 😉
DRZTE SA!

studanka84
5. máj 2009

Ahojik,take cekam 1.mimi,klucika Krystofa.

poradvpohode
6. máj 2009

veronika1982: gratuluji k miminku 🙂 závidím takový překotný porod, kéž bych měla takové štěstí

perla200
5. júl 2009

no pridávam sa....kto to má za pár? 🙂

nikajanko
5. júl 2009

Ahoj Perla,

No ja mam termin 4.9. ale hadam sa narodi este v auguste. Je totiz vraj dost velky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre