Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

mirka907
2. dec 2009

No tak ja som to vcera s tym spanim cez den pekne zakrikla...kociar nekociar spala doobedu 2x po 20 min a poobede vonku raz 40 min a raz 20 min.Takze ziadna slava...No ale nevadi...ale sranda ze stale ako tu nieco napisem o tom co mala robi, tak hned v ten den to spravi inac....fakt akoby som to zakrikla tym, ze to sem napisem🙂))

kwetinnka
2. dec 2009

No vcera bolo desne pocasie nedalo sa ist nikam,dnes to snad bude lepsie...my nocny rezim mame...okolo pol 8 -8 zaspi ,spi do 1 -2 a potom presne o 6, manzel si ani nemusi nastavovat budik ona nas zobudi,cez den je to bieda.ked sa rano zobudi hodinku sme hore,potom zaspi tak na hodinku..cez vikend sa podarilo na 3,a potom zas hodinku je hore..a potom este zaspi...takze to doobedia tak streidavo oblacno..ale poobede...tých 40 min do kupania max.A natieram jej licka bud rano to mam taky mastnejsi a ked ho na nej citim nenatieram a ak rano zabudnem mam taky na von tak ju natrem tým.
Tiež už sa otaca...aj ked s plienkami jej to ide tazko,cez den ju v postielke nemam,mam take nieco ako cestovnu...vlastne je to na kolieskach tak si ju v tom taham za sebou,postielka co mam v spalni je len na nocne spanie.
Asi zbehnem kupit ten vak do toho tesca..ked ste s nim spokojnre:o)

ivkaivka
2. dec 2009

No ja neviem ako ju mam obliekat v noci, alebo neobliekat. Ked ju nezabalim, len prikryjem paplonikom, ma ruky la nostek ladove-no neskutocne, dnes som ju lahucko zabalila do periny, nozicky prekryla palonom a rano mala chrbatik uplne spoteny. Fakt neviem, na sebe ma len body a poldupky. Ako obliekate deturence? Aj vase maju takmer vzdy studene rucicky aj nostek? Ak jej dam ciapocku, tak za chvilu su teple a neskor az spotene. Nechcem aby prechladla, no nechcem ju ani prehrievat.
Ekzemik celkom pokojny, vecer som ju natrela s tou jazvecou mastou (mne ju davali do caju ked som bola chora, tusim priedusky mi vyliecila za 2 dni, vraj polovnici pytaju za 1deco 1000sk, stastie, ze otec je polovnik) dnes rano som ju premastila kozmetickou vazelinou, no uvidime ako to budet ked vstane. Hadam nebudem musiet natierat kortikoidom. Neviete, ak by sa jej to znovu rozbehlo a musela by som siahnut po tych mastickach co maju kortikoid, moze ju obvodna zaockovat? Nemoze sa to nejako ovplyvnit a urobit zle???

ivkaivka
2. dec 2009

Jani, myslis, ze mam davat fenistil, ak to ma kludne????

uankab
2. dec 2009

ahojte babenky, nebola som tu uz asi tyzden... magdalenka v noci zacala velmi zle spat, strhava sa zo spanku a je hore snad kazdu hodinu...uz to trva tyzden, idem sa zblaznit, som doost nevyspata.. este ked je manzel doma tak k nej vstava aj on, teraz som s nou zasa sama... mam pocit ze ju boli brusko, niekedy sa utisi, ale niekedy place aj hodinu ☹ , cvicime nozickami, nosime, nakoniec dam espumisan, nakojim ju a spinka, nechavam ju u seba v posteli, ked sa strhne tak ju chytim za rucicku, ukludni sa a spinka dalej... cez den to je lepsie, ale tiez nie vzdy... a to som si naivne myslela ze ked uz budeme mat 3 mesiace, tak uz bude s bruskom pokoj 😖
ivka, ekzemik este stale mame, myslim ze je to trosku lepsie... zacala som drzat bezlepkovu dietu, kedze svokra je celiaticka, tak uvidime ci to pomoze alebo nie, zatial len 3-ti den... ak to nezaberie, tak skusim vysadit uuplne mliecne vyrobky... nam sa to inak tiez tou kortikoidnou mastickou zlepsilo, ale akonahle som ju prestala davat, tak sa to vracalo spat... zistila som, ze ak kupem v cistej vode, tak to nie je dobre, ma velmi vysusenu pokozku. natieram ju Aveeno creamom, ten sa mi zatial osvedcil najlepsie... nemyslim ze ten kortikoid ma nejaky vplyv na ockovanie, nam ju doktorka predpisala akurat ked nam ju ockovala a nic nehovorila o tom, ze by som mala pockat s jej aplikaciou... buduci piatok ideme na dalsie kolo ockovania, zasa s nou pojdem sama, manzel je v praci 😖
na noc obliekame len bodynko (s dlhym rukavkom teraz ked sa tak ochladilo), na to dupacky a spaci vak (mame 2,5 togovy)... davam jej aj rukavicky, lebo ma rucicky velmi studene a myslim ze takto to je ok, v spalni mame asi okolo 18 stupnov, nozicky a telicko ma v noci teple ked ju prebalujem tak nemyslim ze je jej zima...
inak ja som tak unavena cez den ze to posledne na co mam chut je upratovanie, staci mi pranie a zehlenie.. nastastie manzelik vzdy povysava a umyje kupelnu, pospratava veci, tak az taky bordel nemame 😉 ... a okna umyvat veru nebudem, viem sice ze su vianoce ale tu nam leje skoro kazdy den a po par dnoch by som ich mala take iste... tak som si povedala ze kaslem na ne 😀

ivkaivka
2. dec 2009

uankab, neskusala si na noc nechat zasvietenu malu lampu? Mozno sa boji tmy. Skus ju opat viazat do perinky, mozno ked bude mat rucky na pevno, bude sa citit ako pri Tebe na rukach a bude pokojna. Nam espumisan velmi nezaberal, davala som Sab simplex, pred kazdym jedenim, postupne som uspustala a je to chvala Bohu prec. Sice z toho vrackala, ale brusko az tak nebolelo. Nepijes feniklovy caj? Mozno by jej uvolnil prdiky a nemala by take bolesti. Ja si ho teraz robim raz do tyzdna a mala prdi jak diva, no brusko neboli.
Super, ze ekzemik lepsie, nam sa to nejako vycistilo na noc davam tu jazveciu mast a cez den vazelinu. Ockovat ideme az bud.tyzden, hadam viac priberie.
Dnes sa mi tak skakala, mala okakane aj dupacky a o bodach ani nehovorim-to sa mi stalo prvy krat. Od kedy ju prikrmujem nutrilonom, kaka kazdy druhy den.
Ja na okna tiez kaslem, pomaly si vypratavam skrine, stihnem tak 3 policky denne. U nas je celkom fajn, zatial sme kazdy den vonku. Najnovsie robim len 20min.prechadzky a tak ju necham na balkone.

janka3.12
2. dec 2009

ivuška kľudne jej natri vazelínou aj tváričku / tou kozmetickou, ak nemá prísady a parfémy/, nuž ja keď som bola malá brala som leiky ako femistil len pri zhoršení, ako starnem🙂 posledné dva roky ho beriem denne.....skôr by som jej ho dávala len pri zhoršení, lebo predsa len trocha utlmuje /aby nesvrbelo/...aby nebola oťapená🙂 na tvár dávam Oliverkovi krém od SEBAMED

nam sa Oli tiež potil, teraz mu dávam len body a dupačky a nespotí sa, no noštek a ruky máva bežne cez deň studené, aj keď je prykrytý...ono, minule to dávali na STV predsa len deťúrence ešte nemajú poriadne vyvinutú termoreguláciu a preto tzv. akrá (nos, ruky, prsty na nohách, ušká) môžu byť studené, preto je na kontrolu teploty vhodnejší zátylok....no priznám sa aj tak sa občas bojím a zohrievam ho cez deň🙂

uankab
2. dec 2009

ivka, nechavam zasvietene nocne svetlo vecer pri zaspavani, nemyslim ze sa boji tmy, lebo sa to stava aj pri dennom spanku, dnes som ju bola 3x ukludnovat ked spinkala v kociariku... vystiera nozicky, potom ich dava k brusku, kopka s nimi ako o dusu, ked pocvicime trosku poprdka... feniklovy cajik pijem, snazim sa kazdy den, ale strasne sa mi z neho nalievaju prsia, cize dam si max. salku denne spolu s harmancekovym. dnes som si uvarila aj zemiaky a dala kopec rasce do nich...
normalne sa bojim, ze bude mat alergiu na lepok... 😒 to mala co po svokre zdedit 😠 ... je to totiz lepsie ako to bolo, rucicky uz vyzeraju pekne, su len trosku suche a krcik ma kazde rano uuplne suchy a supinkavy, ale uz je menej cerveny ako predtym..
janka, o tej kontrole teploty u babatka som pocula to iste ... aj magdalenka ma obcas uplne ladove rucicky pocas dna a vobec nepomoze ani ked jej svetrik obleciem, iba ked jej ich zohrejem mojimi... tak nieco na tom veru bude 😉
dnes som citala malinkej rozpravku - Kozliatka, keby ste videli ako mi do toho kecala 😀 ... zlata bola... sestra mi doniesla Zlatu branu a tam je kopec rymovaciek, rozpravok, pesniciek, vsetky tie co sme poznali ako deti...

ivkaivka
2. dec 2009

jani, vcera vecer jej trosku scervenali okraje (teda len ako okraj toho,kde bol ekzem)tak som to malicko premastila aflodermom, fakt mozno na dlzku to bolo 2cm a na sirku 1mm, hadam ak takyto kusocek premazem, nedostante sa to do tela. Velmi sa bojim, aby som jej neposkodila, no myslim, ze radsej premastit mensie lozisko castejsie, ako neskutocne obrovske plochy (mala celu hrud, pol bruska, rucky, nozicky-ble, skoro vsetko).
Uankab, tak skus vysadit feniklovy caj, mozno ma bolenie bruska prave z neho, znamej babo malo bolesti bruska, ked mamina si dala feniklovy caj. Skus vysadit na par dni a uvidis. Urcite treba pockat niekolko dni, pretoze ako ho pijes kazdy den, tak ma asi toho v sebe dost. Hadam to nebude celiakia, mozno fakt ten fenikel. Teraz som si spomenula, ked moja mala asi necely mesiac, mama mi varila rascove polievky a to jej velmi vadilo, aj z toho ju nafukovalo. Skus to vsetko vysadit a postupne po jednom zavadzat a uvidis.
Uankab, knihu Zlata brana? Videla som ju v knihkupectve a uz si na nu robim zalusk, zijde sa mi potom aj do prace. Ja ked Lilinke spievam, alebo rozpravam rymovacky, tak na mna nemo pozera, akoby si myslela "nebud trapna, mna take nebavi, radsej mi zapni telku", ked zapnem TV je ako diva, neviem ako ju mam otocit, normalne, skoro robi mostik, len aby ju videla. Dovolim jej ju pozerat, len ked je na brusku, vtedy krasne dviha hlavicku, oci roztvorene, pusa otvorena, tvari sa akoby rozumela co tam davaju.

slovakia13
3. dec 2009

uankab
podobny problem so spanim mam aj ja.....a tiez neviem co robit 😝 tiez ju nechavam u mna v posteli ,ale niekedy som taka unavena ,ze sa bojim ,aby som nejak tvrdo nezaspala a neublizila malej....ja ked malu zaviniem do perinky ,mam pocit ,ze ju chce rozkopat 🙂 ,tak ju nechavam iba tak navolno v dupkach 😝 a to prvy tyzden som si myslela ,ze koliky nas obisli....

janka3.12
3. dec 2009

uankab o ma mrzize Magdalenka tak zle spinka, aj Mia:( ale Mia je este malicka, nas ked bol taky maly tiez sa casto po kojeni budil zo sna a musela som ho uklunit hojdanim, neboj slovakia vyrastie z toho este je fakt drobny, kym si privyke na svet mimo bruska rochu to potrva.

fu uankab, vravela si ze si obmedzila potraviny, kde by bol lepok? ci sa mi to iba zda...ved ked ich vysadis o odpozorujes malu tak by sa to mohlo priblizne zistit ci ma nabe na celiakiu, nie? lebo prichadza do styku s lepkom len cez teba.....a mozo je to len naduvanie, nejedla si nejake strukoviny, alebo si nepila vela krvskeho mlieka? niekedy aj z toho bolieva deticky brusko

okna neumyvam ani ja, lebo na jednom okne kazdy tzyden najdem odtlacok nejakeho tacika🙂 chudatko asi ho laka susiace sa pradlo🙂🙂🙂 ale nestiham...tiez len periem a zehlim(malemu a manzelovi do prace cistu koselu kazdy den) a umyvam riad

ludkovia neviem co sa stalo ale Oli dnes spal od 20:00 do 04:30, normalne sme nechapali, manzel sa zobudil a pyta sa ma o ktorej v noci vstal, hovorim az teraz prvy raz, no mali sme z toho prcu ale prebudil sa taky hladny, ze urcite zobudil cely blok.....obcas sa tak prebudi, no zacne si cmulat rucku, ja zaznem svetlo aby videl na obrazky v postielke a kolotoc co ma nad nou a on tym cmulanim zaspinka dalej....no ale to bola asi len nahoda, normalne spi tak 6 hodin...

mirka907
3. dec 2009

Uankab moju malu bolelo brusko prave z fenikloveho caju...najskor som myslela ze je to len z Hippka ktory som jej davala, ale potom som prisla na to, ze je to aj z caju, ktory pijem ja...tak skus odsledovat ci aj u vas to tak nie je.
Baby k tomu prataniu...tak som sa zamyslala, ake mozeme byt stastne ze zijeme v obdobi jednorazovych plienok, pracok a umyvaciek riadu🙂))
A este jedna vec...ak pouzivate pampers sleep&play tak v 101drogerii je teraz akcii..ak kupite 3 balenia, tak 3 je za 3 centy...Teda pri 3 velkosti som kupila 174 plienok za 20.01 eura...a teda jedna plienka stoji na SK 3.46...akcia je do 15.12...

ivkaivka
3. dec 2009

jani, vav, vav, vau-krasne spinkanie. Moja vcera zaspala - teda dnes o 02.00, bola to hroza, cely vecer bola nepokojna, myslela som, ze si odtrhne podbradnik, kopala nozickami (len co sa dalo, kvoli perinke), trepotala ruckami, no keby mohla vyskoci z postele, bola neskutocne nekludna, este som ju nezazila. Potom som si natiahla budik na stvrtu ,ze jej dam jest, no ani nahodou, dala som jej cumel do pusy, tak sa len posmievala, vobec sa neprebudila, ani nepotiahla, tak som to vzdala a isla spat. Rano sme vstali o deviatej. Opat bola taka nervozna...vysadila som fenistil, tak asi to...ja neviem, brusko opat zacervenalo, tak som pretrela, no myslim ze na vine som ja, zjedla som totiz 3 zavarane, kysle huby, tak asi to ju podrazdilo. Dnes ideme po styroch dnoch kupat, tak som zvedava na tu reakciu. Ozaj, Jani, este prikladas Oliverka? Ja moju uz vobec, uz asi mesiac som neskusala, urcite by sa divila co od nej chcem. Na vysetreni som stretla jednu mamicku, hovorila, ze jej maly sa tiez nechcel prisat a lekarka poradila poriadne vyhladovat, vraj 2 dni nic nejedol, len plakal, no nakoniec sa podarilo. Ja by som to asi nezvladla...nemam na to, takto vytrapit dieta a este mame pred sebou ockovanie, urcite by poriadne schudla, ja pevne verim, ze nieco nabrala. Inac som sa rozhodla, ze jej nebudem uz davat Nutrilon, povodne sme mali ist ockovat dnes, tak som jej aj dnes dala posledny x nutrilon a koncim, uz len moje.

Miruska, my pouzivame vylucne Tesco plienky, skoda, mozno bude taka action aj na tie. Ja uz ratam dni do utorka, mame ortopediu, tak som zvedava. Dupacky vobec nepouzivam, lebo mi vadia pasy na vankusiku, plus ramienka na dupackach, raz pada jedno, tak druhe, davam len poldupky, a z niektorych krasnych dupaciek uz vyrastla a vobec ich nemala oblecene ☹ dufam, ze nam vankusik zrusi a budem ju moc obliekat do hoci coho. Vy kedy idete na kontrolu?

Slovakia, ja by som malu balila nadalej, Oliviu som parkrat nezabalila a ona trepala rucickami, akoby nevedela co s nimi. Ked som zabalila, hoci sa jej nepacilo po chvili bola ovela kludnejsia. Predsa, ked je pevne stisnuta, ma este pocit, ze je v brusku.

uankab
3. dec 2009

ja som magdalenku v perinke vobec nemala... neviem si inak predstavit ze by som ju nej dala, ked spinka tak ma vzdy rucucky roztiahnute cez celu postielku 😉 ... a ked je s nami v posteli, tak nas utlaca... este ze mame velku postel... musim koncit, malicka place... od 6 sme hore a vobec nespinkala...

mirka907
3. dec 2009

Ivka nasa mala bola vcera tiez strasne nepokojna...spala hrozne malo cez den ...doobedu asi hodinu a pol a poobede len nejakych 30 min...vecer sa najedla a riadne zrgckala (tak sa este nepogrckala nikdy) a na to sa brutalne pokakala...ale fakt ze strasne velmi...2 hodiny vystrajala v postielke, zrejme bola hladna lebo vsetko vygrcla, ale jest som jej dala az po 2 hodinach, lebo ked som jej dala hned potom ako sa pogrckala tak to cele zas poslo von...no ale nastastie potom sa ukludnila a zaspala..(to bolo cca o 10.15)..no a na papanie vstala potom o pol 4 ...posledne dve noci som ku nej vstavala len 2krat..tak snad to tak pojde dalej...
My na ortopediu ideme buduci piatok, ale ja velmi nepocitam ze perinka pojde dole...A ak nahodou pojde tak budem len milo sokovana🙂
Ked sme pri obleceni, tak my sme dnes malej kupili prvu znackovu supravu🙂...velmi sa tesim aka v nej bude frajerka🙂))

uankab
3. dec 2009

ahojte, tak uz spinkame... este som len vystrcila nos z domu, uz zalomila... tak som sa vratila spat, mam tam kopec pradla na zehlenie a mala by som poupratovat aspon nieco, este stale som neodlozila ani svoje tehu veci 😖 ... len ked sa mi taak straasne nechce...
ten fenikel ma vobec nenapadol, pijavam ho len ked malinku bolieva brusko, inak nie... dnes doobeda sa tiez zvyjala... na noc som jej dala infancol pri 2 krmeniach a pomohol, bola som pri nej hore len 3x... akurat ze je od 6hore, uz sa stihla 3x pokakat...
slovakia, my sme mali koliky az okolo 6tyzdna, potom bol klud a teraz posledny tyzden zasa s nimi bojujeme...
inak zda sa ze dieta zabera... teraz neviem ci mam byt rada alebo nie, kazdopadne rucicky ma uz lepsie, pod pazuskami nema uz skoro nic a krcik je ovela menej cerveny... uz ju drzim 3 dni uuplne a plus 2 dni, kedy som ju sice drzala ale dala som si ryzove vlocky do jogurtu a az potom som zistila ze obsahovali aj lepok 😠

celin
3. dec 2009

uankab nas kubko ma 3 mes a teraz zacal zle spavat a myslim ze tiez je to brusko a pomaha mu ked nepijem feniklovy cajik ja, ale dam jemu. inak je plne kojeny a obcas, mozno 1x do tyzdna dostane cajik. ked mam pocit ze ho boli brusko. potom sa vykaka, vyprdka a je lepsie.
citala som ze ci je babatku teplo alebo zima sa ma skusat na brusku, vela babatok ma ruky studene.
ja nemozem v noci prebalovat. prvych 6 tyzdnov to bolo dobre a potom ked som ho v noci polozila na prebalovaci pult tak mu vyleteli ruky, zlakol sa a zacal vrestat. a to som s nim maipulovala pomaly. skusila som ho prebalit na posteli a bolo to rovnake. on spava len na brusku a ked ho v spanku otocim, zlakne sa a zacne strasne vrieskat,ale pritom spi. nechapem preco. tak mu musim davat vacsiu plienku aby sa neprecikal. dufam ze z toho vyrastie.
dnes v noci zacal prdiet, zobudil sa s placom, chcela som ho vyzliect a pocvicit s nim, ocitol sa na chrbatiku a zacal vrieskat. potom sme ho ukludnili, dala som mu papat a mazel si kychol , kubko sa zlakol a strasne plakal znovu. nechapem co to ma znamenat.

ivkaivka
3. dec 2009

Baby, tusim vcera bol spln a na to niektore deturence velmi zle reaguju. Hadam to uz bude dnes lepsie. Moja sa nelaka - dufam, ze nezakriknem, no posledny cas je dost mrzuta.
Miruska, moja grcka kazdy den. Dnes je takmer cely den bez vankusika, uz 2x ho cely pogrckala ,asi opat pristupim k plienke pod krk. Treba verit a vankusik mozno pojde dole. Moja uz ma nan fakt alergiu, ked ho nema je vysmiata ako leco, no len co roztiahnem jej nozicky, ze ideme zalozit, rozvresti sa ako diva a tie slzy, ani krokodil take neroni.
Uankab, co vlastne teraz jes? Ja by som si tak nieco fajne dala. Neviem si predstavit ako prezijem Vianoce, tolko dobrot a ja sa len budem olizovat...a vianocna kapustnica, boze, uz mam teraz zlost....kazdy bude pchat na Stedry vecer kapustnicu, ryby, salat....a ja pri stedrovecernom stole chlieb so salamou 😠 a k tomu cajik. NO co neurobime pre deturence.
Celin, ja v noci neprebalujem vobec. Posledny x okolo jedenastej.

uankab
3. dec 2009

magdalenka zasa na brusku nedokaze spinkat... akonahle ju dam nan, ide hore na rucicky a dospinkali sme... a ked je unavena, tak si lahne, vrti sa a place a zasa sa spiera hore.... ako babatko tak spinkala ale teraz ani za svet...
ivka, jem vsetko, len davam pozor aby to neobsahovalo lepok... dnes som napr. mala jogurt, potom zemiaky so syrom, rizotko, ryzove chlebiky... jem zeleninu, mliecne vyrobky, iba nepijem mlieko... no uvidime ci to pomoze, pretoze teraz vecer sa mi zasa zdalo ze ten krcik bol horsi 😖
a preco by si mala mat chlebik so salamou na vianoce? chapem ze kapustnice sa bojis, aj ja ale dam si predsa len trosku, ved su vianoce... a nevidim dovod, preco by si nemohla papat rybu a podobne... aj kolaciky mozes... ja uvidim ako na tom budeme s tym lepkom, ale su Vianoce, tak to jeden den babatko vydrzi 😉
prebalujete deturence pred kojenim ci po nom? ja mam v tom totiz velku dilemu... ked sa malicka zobudi na kojenie, tak placka a prebalovanie vtedy je uuplna katastrofa, meta sa ako o dusu... po kojeni mi zasa spinka a nechcem ju zobudit a rozobrat... cize ja prebalujem vecer pri kupkani, a potom rano okolo piatej... v noci len v pripade ze sa pokaka...
celin a ako ti v noci potom papa?

celin
3. dec 2009

v noci zacne mlaskat alebo mrncat , nakojim ho v polospanku, vratim do postielky a spi dalej. vobec sa nezobudi. aj ked zacne plakat pri prebalovani, pri kojeni zas zaspi. ale aj tak ho nechcem stresovat a tak ho prebalim po kupani a potom az rano.
vcera v noci vrestal ked si manzel kychol a dnes ho kupal a kychol si a vreskot znovu. nas kubko sa boji kychania. 😲

mirka907
4. dec 2009

Uankab ja prebalujem ked sa mala ozve no a samozrejme ked pocujem-citim ze sa pokakala....Ona cez den neznasa mokru plienku, da hned krikom najavo ze sa chce prebalit...No a ked sa neozyva a mne sa zda ze ma predsa len jednu plienku velmi dlho tak prebalim tiez. V noci prebalujem iba ak sa pokaka.
Mne po kojeni nikdy nezaspi a ked nahodou ma tu tendenciu (co ma hlavne vecer) tak ju zobudim....to aby si grgla a chcem aby zaspala vecer sama od seba...Ked zaspi na cumliku alebo nahodou na prsiach tak v noci ako sa zobudi a skontroluje ze je v inych podmienkach ako vecer tak hned spusti plac...a nemusi byt ani hladna....Odkedy to takto praktizujeme (teda cula do postielky bez cumlu), tak mala spi v noci ovela lepsie...Inac nie som velmi zastancom teorie ze vyplakat, ale v knizke kde je tato metoda popisana sa aj dost pise o zvykoch/zlozvykoch pri zaspavani a to co tam je popisane sa mi osvedcilo...tak mozno to nieco do seba ma...
Baby co si vy myslite o tejto metode(teda nechat dieta vyplakat)?

slovakia13
4. dec 2009

ahoj
ja sa opat pripojim 😉
ja sa snazim prebalovat pred kojenim a samozrejme mala vresti,ale ked ju prebalujem po tak vsetko vygrcka 😝
moja ma sice iba 2 tyzdne a uz u nej vidim zlozvyk-inak nezaspi iba ked ma moju bradavku v ustach 😝 snazim sa prsnik hned vybrat ako zistim ,ze netaha ,ale vzdy spusti naramny rev ☹ tak rezignujem a prsnik necham ,cumel nechce ani za svet

mirka907
4. dec 2009

uankab, janka gratulujem drobcom k 3 mesiacom...aj ked tebe Janka trosku oneskorene:(...to vies Viki mi zabudla pripomenut skor 🙂))

kwetinnka
4. dec 2009

AAhojte, co sa týka toho prebalovania..v noci neprebalujem vobec,Lili kaka rano takze to nieje treba a prebalujem po kojeni pretoze ona vzdy pocas kojnia najviac prdka a tlaci..tak by to bolo zbytocne,robila by som to iste dva krat.Ivi a preco by si nemohla rybu so salatom na vianoce..sak salat bez cibule...a v pohode to podla mna mozes nie?Mne tiez Dr povedala ze ak pijem vela fenikloveho caju ,moze to u nej sposobit opacny efekt a nafukne ju to,ale nastastie už ju brusko neboli ale prdi o sto dvesto:o)
Co sa týka spanku...no vcera spala mozno aj dve hodky cez den..nastastie v noci spi..tým ze malo spi cez den sa jej zacina posuvat rezim a zaspava už okolo 19 a spi do tej 2 a potom je hore o 6-..aj ked dnes to bolo mimo rezimu...zobudila sa o 22 aka je hladna, potom o 3 a zobudila sa o 5 a dala som jej papat ale velmi bola vesela ale nevzala som si ju..a zaspala a spali sme este do 9..teraz mi zaspala v cestovnej postielke...som ju unavila.Už mam aj nieco napecene..na okna som sa zatial vykaslala v takomto pocasi...
A niekedy ju necham vyplakat...podla urgencie placu..ked viem ze jej nic nechyba a len place..necham ju...zachvilku vacsinou prestane...ale ked už sana to nemozem pozerat vezmm si ju,aj ked nechcem aby si zvykla ze ked zaplace skocim..lebo v tomoto veku si na deti najviac zvykaju.

ivkaivka
4. dec 2009

uankab, ja som vynechala akukolvek zeleninu a ovocie. Dnes je relativne dobre, no nejaky ten fliacok sa vzdy objavi tak pretriem tym hnusnym kortikoidom, radsej mensie plochy, ako take obrovske. No rybu hadam mozem, len sa obavam toho korenia, ja uz vynechavam aj to. Ale file si dam, kolaciky len tie kde nebudu orechy, cokolada...takze nic-moc, vraj aj vajicka skodia na ekzem, tak uvidime ako slintavo prezijem sviatky, no ale kapustnicu urcite vynecham, to by bol asi obrovsky pruser-radsej si navarim nejaku inu polievocku a ku kapustnici budem len privoniavat 😉
Ja prebalujem pred papanim, pretoze by sa mi potom dogrckala. Nejako to tie 2 min.musi vydrzat.
Celin, moja sa budi, ked si kychne mama a to je o poschodie nizsie, sice mame vsetko otvorene, tak to pocut, no len sa zobudi a spinka dalej. Manzela poslat kychat von 😀
Mirka, moja je uz od cumla zavisla, ked vecer spi a nahodov jej vypadne, zacne nas volat, neplace len tak vykrikuje, dam jej cumel a spi dalej. Co sa tyka vyplakania, podla mna je to len vybitie energie. Ak babo nic neboli, je suche a napapane, proste to potrebuje. V porodnici nam hovorili, ze zdrave babatko by malo plakat denne aspon 3-4 hodinky-samozrejme nie v kuse. Moja najnovsie ma zachvaty placu okolo jedenastej pred obedom. Potom je to fajn, vecer uz tak nereve a zaspava v mojej posteli, musime sa trosku porozpravat, posali a tak kludne zaspinka.
Slovakia, prebalovanie, presne ako Ty.
Kwetinka, salat bez cibule nie je pre mna salat, to radsej nezjem. Nasa prdi hlavne rano, no neprehanam dnes asi 3 min. v kuse, fakt, akoby strielali z maleho dela a ona spokojne si zuzlala ruciku a pozerala von oknom.
Kwetinka, to v spalni mate taku fialovu farbu? POzerala som nove fotecky, mala je krasna. My mame fialovu v spalni, inac pevne verim, ze Jezisko mi prinesie hojdaci kreslo, pri pohlade na vase som slintala, moj sen od detstva.

celin
4. dec 2009

slavakia nas kubko tiez zaspaval na bradavke a v 6 tyzdnoch za cal zaspavat v postielke sam bez problemov. napapal sa a zaspal na rukach pocas jedenia tak som ho dala do postielky.niekedy sa prebral, poobzeral a zas zaspal. on vacsinou zaspi po kupani pri kojeni, ale ked nie tak zaspi v postielke bez problemov. tiez som sa bala ze budeme mat problemy kedze zaspaval na bradavke ale upravilo sa to.
ivka manzel uz kycha a smrka na chodbe 😀
kubko cumel nechce, ked place a davam mu ho tak sa rozjeduje este viac. je to nevyhoda v noci. zacal sa budit na to ze prdi a neda sa upokojit, musim ho zobrat na ruky a nakojit. jedaval 1x za noc a teraz papa kazde 3 hod a rano o 5 zacne prdiet a zobudi sa a uz nezaspi 😒 uz som taka unavena. a pritom prdi bez problemov, myslim ze brusko by ho nemalo boliet. asi mu skusim dat espumisan

kwetinnka
4. dec 2009

Taku fialovu mam v obyvacke, hojdacie kreslo mam v spalni..a najviac sa v nom hojda manzel s malou.Ja si dam obcas aj nieco orechove ale len malicko..ale ked ma Olivia exzem tak to asi nieje dobry napad.Nejak to prezijeme..ja slintam už teraz ked mam doma nandarinky a pomarance...fnuk.
NAsa sa naucila na cumlik od kedy ma takeho nespave dni,flasu nechce stale,to už musi byt sakra hladna aby si ju vzala.Mirka a tie sleep anl play su lepsie ako active baby?aj by som skusila ale sa bojim...ze budu take ako active baby.
Nám nezaberal ani Sab,ani espumisn...nic...ale už sa to ako tak upravilo

mirka907
4. dec 2009

Sleep & play nam vyhovuju viac...Zda sa mi ze lepsie saju a ked malu rano prebalujem tak ta plienka nie je az taka plna a mokra...mozno by som na tvojom mieste skusila kupit jeden balik za normalnu cenu (plienka vtedy stoji 5.14 ), vyskusala dat Lili a ked sa vam budu pozdavat, tak by som potom vyuzila tu akciu...my mame teraz doma 4 baliky a manzela este poslem raz pred koncom akcie na dalsie 3.

celin
4. dec 2009

kde kupujete tie plienky sleep&play? ja som ich hladala v tescu, kauflande a dm a bud som slepa alebo ich nemali. my pouzivame pampers active, ale na noc som chcela radsej sleep & play.
teraz som kupila v dm tie ekologicke plienky tak uvidim ake budu. zdaju sa mi dost tvrde. uvidim co povie Kubko.

mirka907
4. dec 2009

Celin...z tych menovanych obchodov ich u nas v KE maju urcite v Kauflande...Myslim ze v DMku ich nemaju a v tescu asi tiez nie..Ale ta akcia co som pisala je v 101 drogerii. Tu mas linku ze kde ich maju v Prievidzi: http://www.zlacnene.sk/predajne/hladaj/101-drog...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre