Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

bobocka
2. máj 2010

ja som bola na velkj uz tri dni po porode a velmi mi pomohlo dat si hrusky a nevedomky zapit 😀 asi som bola z toho porodu este mimo a neuvedomila som si co robim a doslo mi to az neskor.no pomohlo 🙂 skus 🙂

celin
2. máj 2010

mirka, mna kubko najprv vobec nekusla a potom ma pokusal jeden den asi 3 x a vzdy som sa mykla alebo skrikla a on sa zlakol a viac sa neprisal tak som si odsavala par dni kym som stratila mlieko. takze ti neporadim. keby si ju kojila so silikonovymi klobucikmi neslo by to ?
lubka nam dali v porodnici glycerinove cipky a to mi stacilo, ale doma som potom mala problem a pomohol mi slivkovy kompot.

ivkaivka
2. máj 2010

Mirka, au, au au, uz len ta predstava ma boli. No Vikinka je velka sikovnica. Moja vcera sa pokusala stiahnut kolienka pod brusko, tak hadam sa uz rozkyve.Dnes som zhabala hracky, nechala som jej 2 najoblubenejsie, tak sa mlada rozhodla vytrhavat puzzle a obhryzat snurky na koberci.
Lubka, ja som na stolicu bola tusim hned na druhy den, zjedla som slivkovy kompot a zapila to acidofilnym mliekom,to by urcite nemalo poskodit.

uankab
2. máj 2010

babulky, dakujem vam vsetkym velmi pekne... bojim sa sice ze to v juni neskonci, ale cim je starsia, tak by to malo byt lepsie... teda aspon dufam 😵 ... teraz sme na dva dni zaviedli opat vajicko do mojej stravy a magdalenka ma vyhodeny ekzemik na lickach a pod ockom 😖 ... tak zase budeme musiet pockat...
janka, ja ju natieram 2x denne Aveeno cremom, a ten funguje super... ma vytazok z ovsa, co cisti pokozku a hydratuje.. ja som skusala biodermu atoderm, ale z tej bola cervena 😒
mirka, joj to muselo byt bolestive... skus napisat anag ze ci to poradi, celkom ma to zaujima... mna magdalenka uhryzla asi len raz, hned ako jej vysli spodne zubky, a to som jej povedala no no no a capla trosku po zadocku.. plus vzdy ked dopapala som vyberala bradavku z pusy prstom... to som robila asi len zo dva dni, potom ako keby si to uvedomila a zacala ju pustat sama velmi opatrne... odvtedy sa to viac nezopakovalo, klop klop... ale tiez sa bojim co bude ked vylezu horne zubky 😖 ale babo sa to predsa musi naucit, bolo by skoda odstavit vikinku uz teraz...

bobocka
2. máj 2010

uankab-skus kupit v lekarni krem vitella ictamo 30g stoji okolo 5 eur a je senzacna.kraaasne pomaha 🙂 my sme mali vyhadzane licka o narodnia zhruba do tretieho mesiaca a potom sme objavili vitellu a uz neviem co su to vyhadzane licka.staci trosku potriet.uuuplne jemnucko.my sme to mali predpisane od koznej ,lebo malicky mal nabeh na ekzem a odvtedy parada fantazia 😀 v lekarnach ju maju malokedy,no da sa objednat 🙂

bibulienka
2. máj 2010

noo..tak nasa sikulka sa dnes preplazila na druhy koniec gauca a na stole uchmatla linecky kolacik s cokoladou...ale nastastie si stihla odhryznut len raz...ale cokoladu mala vsade..bolo to rychle len som sa otocila na chvilu...mirka vidis..aj nam sa to stalo s kolacikom...inak Mirka resp.viki gratulujem k novemu dokazanemu..tvoja mala je priekopnicka 😵 😵 😵 😵 ..posadit sa sama do kresielka..parada 😵 😵 😵 ...ozaj a este mozem poprosit link na ten obchod kde si kupila tu autosedacku Romer...dik...

kwetinnka
2. máj 2010

AAhojte,tak už mame net..konecne..už mi nic neujde:o))My sme zas nejaky chorý...strasne kasle..ale hlavne v spanku..sucho tak xzatial jej davam CAlciovy sirup a Stoptusin a Fenistil..ale ako tak citam asi sa vyberiem s nou k DR...som si myslela ze zas len nejaka laringitida..
Uankab to a tým jedlom vam vobec nezavidim....veelmi statocna mamina:o)) mozes byt prikladom mnohých...este ze nasa stoleruje vsetko a ja mozem v podstae tiež vsetko...sak snad z toho vyrastie.
Tak dnes sme ani nesli plavat..prepadla nam jedna hodina.Inak Bibi ja kým som v tej eurovei nasla vytaha tiež som sa nabehala..ale malej sa veelmi tesila voda vonku...ta fontana..Aj som s nou bola v meste niektorý den...a taka bola nadsena z tých fontan ze normalne dola od pol 11 do pol 4 hore potom odkvacla na pol hodku.
A už aj mame zubok..este ho nieje vidiet..ale citit..už picha...
Bibi a tusim Mirka kupila tu autosedacku v enikibeniki...maju predajnu v petrzalke pri TPD

mirka907
2. máj 2010

http://www.enikibeniki.sk/shop/index.php?page=s...

Podla vsetkeho je to nikdy nekonciaca akcia 😉 , lebo ju este stale maju.

mirka907
2. máj 2010

No Biba musis byt teraz v strehu, nidky nemozes vediet kde Lucku najdes a hlavne ako rychlo sa ti strati z dohladu. A bol plac ked si jej ten kolac zobrala?
A vy Kweti ste prebrali stafetu po Ivke?Teraz budete stale chori vy?A gratulujem k zubku.

kwetinnka
2. máj 2010

Noo ja neviem co sa deje...ci je to z plavania,Dr mi vravela ze laringitidy bývaju pri castých zmenach pocasia..tak ja neviem...inak ma naladu dobru..len skaredo kasle..jak maly tuberak:o)).......tak snad nas to rýchlo opusti..aj ked..ma pokom tak kaslat..ja som taky chrchlos

uankab
2. máj 2010

kuk fotecky 🙂

janka3.12
3. máj 2010

kweti aj Oli vari pred 3 tyzdami riadne prechladol kaslal jak tuhy fajciar, ale kalciovy sirup a fenistil zabrali🙂 drzte sa

mirka co ty mas v tom mliecku za energy drink.).) mala je sikovna, uz sa tesim co napises nabuduce🙂

kwetinnka
3. máj 2010

Doobree ranko dievcata, tak dnes sme mali celkom dobru noc..trosku kaslala...ale v pohodke celkom.Vecer zjedla len 60 ml kase..klasicky..a potom stiahla 180 mlieka o 1 a spala do 6.Vecer zaspala už pred 7 lebo po obede nie a nie zaspat.Spala 10 hodin....takze slusne.A vaham ci ist k Dr alebo este pockat...zas mi povie ze laringitida..a budeme tam cakat hodinu...noo rozmyslam.
Ozaj dievcata...ake topanocky davate drobcom?Tie s tou makkou podrazkou jej davam už len do kocika..ale ked je vonku v odrazadle..ma take pvnejsie tenisky..len zacinaju byt male tak rozmyslam ake jej kupit.Liliputi maju krasne ale to asi kupim na jesen ked už bude chodit, cez týzden sa chcem ist pozriet do protetiky..ale asi nejake na doma objednam aj z RAKu...neviem..mam dilemu..

janapon
3. máj 2010

ahojte baby, my mame teraz katastrofu :( hanka je umrncana, nic ju nebavi a stale sa rozculuje. uz som na nervy 😒
je unavena a nie a nie spat, v kociku place a v postielke sa stale stavia.
asi dalsie zuby 😢
kwetinnka, ja som jej tiez kupila na doma raky, su dost pevne, tak si myslim ze su ok.a do kocika tiez zatial davam len tie makke.

mirka907
3. máj 2010

Janka netusim po com je ta moja Viki take sidlo....ja mam uz niekedy strach co vyparati.
Kweti ja mam nike alebo adidas tenisky (17, 18tky aj 19tky s pevnou podrazkou), ale ked zacne chodit tak jej kupim ortopedické....vlastne uz tento tyzden jej chcem nejake kupit...Uz vie chodit za ruky , tak nech mame doma nejake.

kwetinnka
3. máj 2010

A ake jej chces kupit??

kwetinnka
3. máj 2010

tiež mam jedny adidas sandalky..ale este su jej velke....tak neviem

bibulienka
3. máj 2010

Mirka..no revala o dusu..asi jej ta cokolada velmi chutila..som ju musela odfotit..tak sme sa s manzelom nasmiali 😵 😵 😵 😵
kwetinka....citas mi myslienky..s tymi topankami..aj mne sa pacia tie od lilliputi...mame aj kuponik na zlavu..uvazujem nad nimi ale su dost drahe..tak poradte....
idem kuk tie autosedacky...dakujem za link..kwetinnka a co je ten RAK????

kwetinnka
3. máj 2010

to je znacka topanok.maju aj stranku...su to take klasicke papucky, a maju aj kozene...vcera sme pozerali v Rene bami..aLE STALI 40E..co sa mizda dost

bibulienka
3. máj 2010

dik uz som to nasla.....ako tak pozeram asi objednam tie lilliputi..su uzasne

kwetinnka
3. máj 2010

noo su urcite krajsie len som myslela ze na stradovanie po zahrade a na doma jej budu stacit aj tie a na von krajsie...lebo ked vidim ako vyzeraju tie tenisky na von..ako maleho bagristu

bibulienka
3. máj 2010

jasne akurat hladam aj nejake na hranie na znicenie, tieto by mala "na paradu" 😵 😵 😵 😵

kwetinnka
3. máj 2010

noo presne...su trosku drahe aby v nich behala po zahrade-..ked take najdes daJ vediet...

bibulienka
3. máj 2010

taaaak autosedacka objednana..idem kuk tie topanky

bibulienka
3. máj 2010

http://www.protetika.sk/katalogy/djo.html
celkom pekne sandalky..len neuvadzaju cenu 😒 😒 😒

mirka907
3. máj 2010

No mne sa velmi pacia robeez detske topanocky (tu ich maju zopar) a aj tie papillio sandalky su super, len su fakt drahe
....Ja mozno kupim take na "rozbitie" sante....uvidim, pojdem do zdravotnych pomocok a zistim co maju

kwetinnka
3. máj 2010

Draheho som vyslala do tej protetiky co je na kramaroch sa tam chem kuknut..a niekde som nasla aj s cenami..okolo 20E.Aj tie robeez su pekne...ale su dost drahe.. ked si vezmem ako dlho to bude nosit...

arrett
3. máj 2010

Ahojte maminky
Dnes som si uvedomila, ze som taaaka stastna ze vas mas... Pretoze doktor nam prikazal odovzdat vzorku mocu a hned som si spomunula na diskusiu o sackach na pipika🙂) trosku som pomaturovala,ale zvladli sme to super. Dakujem vam velmi pekne🙂
Moj manzel vcera zabudol vybrat kociarik s auta, tak dnes sme sa len nosili. Mame manducu a sme s nou veelmi spokojní, malicky sa tam aj kludne vyspinka🙂
Pekny dnik

irena23
3. máj 2010

Ahoj těhulky, maminky,
ráda bych Vám nabídla věci po našich dětech. Nejvíce toho mám od narození do 0-18 měsíců. Holka, kluk. Věci jsou pěkné, značkové, nošené i jako nové. Pokud máte zájem, ráda přepošlu nabídku na email. Máme toho hodně a místa málo, na ceně se domluvíme. Čím víc věcí, tím to bude levnější🙂
Zdraví Irča
EMAIL: irena.wasserbauerova@seznam.cz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre