Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

arrett
20. júl 2010

Dievcata... nehambite sa robit mi take chute???? mnaaaaaaam 😀 😝 😀 😝 😀 😝 😀 😝

bibulienka
20. júl 2010

no chute by boli...nam nejaku tortu (prekvapko) objednala krstna mama..tak som zvedava a pre lucku urobim nieco s piskotami a jablkom...ako sme uz predtym pisali...tie trojkolky su fakt strasne drahe....uvidime ked pojdem do prace ako nam to vyjde...
dievcata...zajtra nam drzte palce ideme sa ockovat...brrrrrrrrrrrrrrrrrrr 😢 😢 😢 😢 uz aby sme mali za tym....

ivkaivka
20. júl 2010

kwetinka,asi nedonesie a ma este mesacne babatko, tak ja len pevne verim, ze urobi mne.
Vy uz sa chystate do prace? Ja neviem... Bibka, uz ockovat? My sme este neboli, u nas asi az na rok

mirka907
20. júl 2010

Tak a predsa len sa jedna trojkolka pre nas v KE nasla. Este ze mame 6 dracikov , lebo az v poslednom ju mali.
Takze mame nakoniec tuto:
http://direct.tesco.com/product/images/?R=206-4...
Bibus budem drzat palce, mi to mame uz nastastie uspesne za sebou.

mirka907
20. júl 2010

Moje nervy...tam malo byt MY....nejako na tej materskej hlupnem.

bibulienka
20. júl 2010

mirka dakujeme..a kolko stala ta trojkolka?

mirka907
20. júl 2010

58,35 , cena po zlave s kartou. Mali este jednu, ta bola drahsia, stala 70 eur, mala aj striesku ale co ma soklo, tak na nej sa nedal ovladat smer jazdy pomocou vodiacej tyce. Co si teda myslim, ze je dost podstatne.
Takze Viki uz ma cast narodeninoveho darceka. Budeme ju uz pouzivat, nebudeme mesiac cakat, nech sa vyuzije co najviac.

ivkaivka
20. júl 2010

jej, pekná trojkolka. Aku kartu máš na zľavu? A povodna cena bola aka? Mirka, neboj, nehlupnes, ja som minule tu napisla víkend s Y-ani som neopravovala, hadam ste si to nevsimli 😅

bibulienka
20. júl 2010

ivka to je tzv.Dracik karta, tusim 5% zlava je na nu...ak sa nemylim 😉 😉 😉 a pridavam sa skupine " ohlupnutych maminiek"...aj ja som uz veeellaaa zabudla, v robote to bude "sranda"

mirka907
20. júl 2010

baby mozno blba otazka ale predsa....mala v tychto horucavach v pohode vypije liter a pol vody (stavy, caju) denne. Nepocitam do toho mlieko, ktore pije rano a vecer, kasu a inu vodu v strave. Nezda sa Vam to nejako vela? Som rada ze pije, len ze ci to neprehana...

bibulienka
20. júl 2010

no Lucka vypije max 600ml tekutin denne...ale ak je smadna je to OK..ved aj my pijeme viac ako inokedy...
aj ked .....nechcem "malovat certa na stenu" ale smad a velky prijem tekutin je jednym z priznakov cukrovky, vtedy sa do mocu vylucuje glukoza...deti su velmi smadne a vela piju... a vela cikaju...
ale Viki je urcite Ok je proste len smadna...ved ma dovod ..vonku je horuce leto 😵

mirka907
20. júl 2010

bibka ved to...rozmyslam, ze ci to je ok. Ale tak spytam sa na poradni. Vzdy jej ponuknem ked vydim ze je spotena a stale si zoberie ale to mi pripada normalne. Tak zatial nebudem riesit.

kwetinnka
20. júl 2010

A zoberie si aj cistu vodu alebo len ked to ma nejaku chut??Aj nasa vela pije tak okolo litra vypije...a nastastie...už som pocula maminy ktore sa bavili ze nedaju radsej vela pit aby vela necikali..lebo maju vysoku spotrebu plienok...kravy...

mirka907
20. júl 2010

Kweti preferuje ochutene, ale zas ked je velmi smadna tak cistu vodu vypije tiez. Vacsinou jej robim vodu s hippkovou stavou ale tak, ze jedna velka nam vydrzi 3 dni.
No a to su fakt kravy. Radsej nech je chuda dieta smadne....sila

kwetinnka
20. júl 2010

Ludia su vselijaky..az sa ti mozog zastavi...ja jej to tiež tak riedim..na noc cista voda...aj ked niekedy to robim tak ze rano zriedim a potom postupne dolievam vodu..takze nakoniec pije skoro cistu vodu...ale hlavne nech pije..ked je vonku 36C aj im je teplo....svagrinina mala spi este v podkolienkach,+ body + pyzamo...aj vy tak co mate chladnejsie v noci takto obliekate deti?

mirka907
20. júl 2010

Kweti mi len opalovacky alebo body, sem tam dam ponozky ak mam pocit ze je studensia. A prikryjem ju tenkou dekou ale v sekunde ju ma dole. U nasich je chladnejsie a tam ma to iste. Aj teraz ked sme mali na dovolenke klimu tak spala.
Tak vyzera, ze tu trojkolku dostane mala na rok od svokrovcov...ja sa mam 😉 ...uz len porozmyslat co dostane od nas...

mirka907
20. júl 2010

Sakra a zase to my...musim sa vratit do roboty...aj ked tam prevazne piseme anglicky, no ale aj tak...zacinam sa citit blbo sama zo seba.

uankab
20. júl 2010

ahojte, tak uz sa hlasim z UK... let radsej nekomentujem, meskali sme 4 hodiny.. najskor 2,5hod a ked sme uz konecne mali lietadlo a mohli odletiet, strhla sa vo viedni taka burka, ze sme cakali dalsiu 1.5hod. nastastie to uz magdalenka spinkala a prebuvala aj cely let... konecne sme odleteli o jednej rano, doma sme boli o 4, ja som dalsie dva dni bola ako matoha... ale uz mame skoro vsetko vybavene... okrem toho sa nam tiez prerezaval aj zubok, tak sa casto budime s placom, v piatok som nasla spodnu dvojku a dnes hornu dvojku, cize nasa bilancia je 6 zubkov 😉
a kupili sme dnes topanocky konecne 😉 .... joj cely den v nich behala, bola straasne zlata, v obchode nam zmerali nozicku (mame 18,5 topanocku), plus ju este aj odfotili a dali jej taku knizocku - prve topanocky... no zlate 😵
to vam vypiju deticky celkom dost, ja davam vodicku minimalne, skor si da mliecko... a piju vam z flase ci z poharikov? my z flase nevieme a z poharika tolko nevypije, tak prsnik to isti... joj uz je hore 3x 🙄 ... tusim sa jej deru dalsie dva zubky...baby, vy v noci este deticky kojite ci nie? ja hej, teraz posledne dni celkom dost, vzdy sa zobudi s takym placom a nevie sa utisit inak ako na prsniku...
inak ta trojkolka je strasne draha 😕 ... my sme magdalenke kupili na meninky odrazatko a hojdajuceho slimacika.. uz sa tesim ked jej ho vytiahneme 😵

arrett
20. júl 2010

Ahojte maminky.
Tak popozerala som všetky torty a urobila si chute🙂) ide na mna zravost s pribudajucimi týždňami! Ach jaj🙂
Simonko pije tiež tu hippku zriedenu s vodou. A vypije asi 800 ml. A plus ovocie . Ja som sa mudreho pytala, že koľko by malo dieťa vypiť, lebo som nemala predstavu a on že okolo litra. Myslím si, že každé dieťa si to reguluje, treba len v týchto horucavach ponúkať, ponúkať, ponúkať. Môj keď nechce, tak mi odstrci ruku. Potom o pól hodky skusam znova a buď sa nápije, alebo zasa má odstrci🙂 voda podľa mna nemôže uskodit. Tie kravy radšej nekomentujem. Radse riskovať zdravie dieťaťa, len nech nemusím kupovať plienky s prebalovat? To je snáď sen toto.
Uankab - hlavne že ste už doma, v poriadku a oddychnuty🙂)
Nam sa už asi prerezal aj druhý zubok. Dnes sa mi zdalo, že ho tam cítim. Simonko na to prerezavanie vôbec nereaguje. Hmm... Dúfam, že to tak ostane. Dnes mi spal do obeda 3 hodiny!! a keď vstal, našla som ho v postielke celého zosrateho. Oblecko, plachta... No proste kompletka🙂 to Vám bolo smradu🙂 xixi. No nič, idem spať. Dobrú

janka3.12
21. júl 2010

Oliverko vypije tak cca 600 ml, ak neratam mlieko, bud riedeny caj, alebo cistu vodu, zarabam mu do poharika a dam mu ho na gauc, ked je smadny napije sa sam, ked sme vokua je smadny pyta si

dnes je u nas nejako zamracene:(

ja som tiez uvazovala nad trojkolkou s rukovatou, ale myslim ze skor investujem do trojkolky normalnej, lebo Oli v ociri obsedi a ked bude chodit tak bude chodit, pedalovat bude az aj tak okolo 3r, a na pedalovanie si myslim ze tie rukovatove trojkolky nie su az tak dobre, neviem, zatial nekupujem aj tak ide jesen zima, buducu jar uvidime, vyskusame v obchode🙂 ale Miruska je to fakt pekna trojkolka

Oli dostane k 1. narodkam take choditko od FP ako ma Viki, kedze chodi len okolo gauca, nech sa trosku pohne vpred🙂🙂 kweti v noci spime v pyzamku, horny a spodny diel, bez ponoziek vacsinou mu len nozky prikryjem, no aj tak sa odkope

Ivi nas ockovali minuly stvrtok v 10. mes...preockovanie by malo byt v 10 - 11.mes

Bibi drzim palce, my sme teplotovali cely den

bibulienka
21. júl 2010

no a my sme uz doma....placu bolo neurekom..ale vyspinkala sa jeden a pol hodku a zatial je OK..dufam klop klop ze to tak aj zostane 😵 😵 😵
Lucka spava len v bodynku alebo opalovackach..zakryvanie nema zmysel...aj tak sa do minuty odkope 😵 😵

kwetinnka
21. júl 2010

Tak som rada ze to nie ja som dvna ze spi len v bodoch.TAk dufam ze budete v poriadku...bez teplotky.Doobeda sme sa boli hojdat na hojdacky..terazchrni a potom sa budeme kupkat..zacina dalsi maraton tepla.Zajtra pride svokra do nemocnice sem..a svokor bude o nas byvat...juchuuu
Ivi a nejdete na to ockovanie nejak neskoro...
Ked vas tak pocuvam...tak neviem co by som tej nasej kupila na narodky...ale u mna vyhrava ta trojkolka..sak to nieje len na jednu sezonu...a ja sa bojim ze ked zacne chodit..kocik odstavime..a jediny transportny prostriedok bude toto...ak nie...to sa do jari nepokazi...a u nas je aj malo snehu aj teplo relativne skoro.
Arret a ako sa mas s babom?? vsetko v poriakdu??
Uankab tak som rada ze ste zvladli cestu domov.. to je zlate ze si ju tam pofotili...to sa tu stat nemoze..
Jaj ivi ,už neodstreikavam..už to nemalo vyznam..bolo toho malo....a urobila preto vsetko co som mohla..a vdaka za kazdu kvapku...

ivkaivka
21. júl 2010

no tak vase deticky pije krasne, moja aj s mliekom okolo 00 ml, to je asi málo, že? Ale viac sa nedari
Teraz som volala sestricke, ste ma normalne vystrasili s tym ockovanim, takze vraj 6-10 mes. od druheho ockovania. V piatok ideme cvicit, tak tam este pre kazdy pripad zajdem

arrett
21. júl 2010

tazkaaaaaa pohodaaaaaaaaaaaaaaa 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎

arrett
21. júl 2010

baby, niektora z vas tu mala aktivne choditko a odrazadlo v jednom (tusim) Noze by som vas poprosila, hodte mi stranku. Musim nieco kupit tomu mojmu synatorovi, lebo sa postavi o kresielko kresielko a posuva si ho 🙂))) vynaliezavy🙂)

mirka907
21. júl 2010

@arrett http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=8896355&tab=0, nove som kupovala v draciku, cena cca 60 eur.

bibulienka
21. júl 2010

arrett 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😉 😉 🙂 🙂 🙂 🙂

arrett
21. júl 2010

@mirka907 a ked sa o to chce postavit, tak sa to neposuva????

mirka907
21. júl 2010

@arrett no na zaciatku ano, ale mne Viki rychlo prisla na to ako s tym ma ist. Teraz si to vytaca ako chce a v pohode vybera zakruty. Ale na zaciatku kym si zvykne, ho bude Simonko urcite nahanat a bude treba davat pozor. V inej teme mamicka pisala, ze ma take iste a tiez sa babo rychlo naucilo ako s nim narabat. Aj mne mala posuvala stolicky, tak preto som ho tiez chcela🙂
A fotka na jednotku 😀

janka3.12
21. júl 2010

arret no skapem z toho frajera, ti chlapi nasi su teda podareni🙂

kweti este raz vdaka

arrett aj my sme kupili to odrazadlo ako mirka cez MMB, pouzite za 20e, osobny odber v BA, segra pre to bola, kupila mu to ako krstna na narodky....tak som zvedava v com ju ako rodicia mam tronfnut🙂 tiez som zvedava ako mu to s tym pojde🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre