Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

jastericka
3. mar 2009

moni, ak sa bojíš drobca vziať pod vodu, tak si len namoč obyčajnú plienku vodou a tak ho vyumývaj po ležiačky a potom suchou časťou utri do sucha a tak nakrémuj...
Martinka má 10,5kg, už je ťažká ako buk, ale stále ju umývam pod vodou, ale to je už iné samozrejme, posadím si ju na umývadlo a tak ju umyjem. KeĎ bola drobec, tiež som sa bála, vždy som bola zakakaná z toho, aby som jej neublížila , ale ako hovoríš, je to o praxi 😉 😉

Veru, foďo, kdeže si, asi máš veľa robotky, že?

mia6
3. mar 2009

Kričali ste pri bolestiach alebo pri pôrode?? Asi blbá otázka ale hučia do mňa že určite kričať budem lebo sa to nedá vydržať. Neviem či ma len chcú vystrašiť alebo je to pravda. Vo štvrtok mám termín tak už mám hlavu ako melón.

majki32tt
3. mar 2009

Ahojte dievcata, prsim vas pouzivate ten sudocrem, alebo rybaciu mast, ktora je podla vas lepsia. Pripadne co ien pouzivate. A este cim ste natierali v nemocnici pupocny kyptik detom.
Ta rybacia mast ze trochu pachne, nie je to moc citit ked sa to natrie?

mercy
3. mar 2009

ja som pri malom používala a doteraz používam taký modrý krémik na ritku od nivey a nemôžem si ho vynachváliť. rybaciu mastičku som dávala len keď boli náhodou zapareninky ako liek.Tak mi to povedala aj synova detská lekárka

majki32tt
3. mar 2009

Dakujem, pozriem ho v drogerii.

fodorka33
3. mar 2009

ahojte no tak sme doma od vcera len som stale upratovala a tak lebo od tej nudy v porodnici som isla zosaliet...
no porod som prezila ale tak bolo to dost blbe lebo pondelok som nastupila do nemocky,utorok mi vlozili tabletku na vyvolanie ktora nezabrala-nic mi nebolo...na druhe den to iste a zasa nic tak potom prisiel primar a tewnp ovedal nech mi daju infuzku na vyvolanie bolesti ze uvidime,tak ma dali na salu o jednej poobede dali infuzku a od pol druhej boli nehorazne bolesti az do 20:15kedy sa Marko narodil...nebudem klamat videla som aj hviezdicky pri porode no stalo to zato 🙂 🙂 🙂 🙂
inak zatial velmi posluchame stale spinkame kakame a krasne papkame....

majki32tt
3. mar 2009

Gratulujem, prajem vela zdravicka.Dali ti aj EPI, alebo si isla bez toho. Ja som stale nerozhodna. A cim si natierala pupocek malemu, alebo to robili sestry.

monika77
3. mar 2009

fodo GRATULUJEM ešte raz, hlavne že ste už doma

majki mne kázali pupoček natierať liehom vždy po kúpaní ... krásne ho ma už zahojený a bez chrastičky ... no a čo sa týka krémiku ja používam stále rybaciu masť no i napriek tomu sa malému urobila zapareninka, tak som začala dávať sudocrem a chystám sa ho začať kupkať rytuľku mydlom, tak uvidím či mu to pomôže

majki32tt
3. mar 2009

Monika dakujem, kupim teda lieh v lekarni.

peggi
3. mar 2009

Fodorka gratulujem k bábätku,malinkému želám vela zdravia,štastia a lásky do života.

nikollette
3. mar 2009

no ja som kricala ako o zivot... 😅
mala som epi, aj tri davky, ale to na samotne vytlacanie prd pomoze...
Ale zase som mala tazky poord, maly musel ist von vakuumextrakciou, nevladala som ho vytlacit, na mna bol dost velky, pred tehiu som mala 4íkg, a maly mal 3300g.. cize na mna dost.. uff... ale zvladli sme to 🙂

bosorka33
3. mar 2009

nikollette takze ta epi az tak nezabera co?ale mozes byt rada ze to mate za sebou gratulujem

nikollette
3. mar 2009

Bosorka Epi zabera perfektne, a dakujem ze to existuje.. ale zabera to na kontrakcie.. cize ja ani neviem co su bolestive kontrakcie... a to by som sa v kontrackiach trapila aj niekolko hodin, ale vdaka EPI uplna pohoda 😉
Aleto uz neposobi na samotne vytlacanie babatka, to uz je ina bolest proste..
EPI odporucam jednoznacne..

jastericka
3. mar 2009

tak, keď si nedáte EPI, kontrakcie budú veľmi bolestivé a oproti tomu samotné vytlačenie bábätka úplná pohodička, to som ani nevnímala žiadnu bolesť tam dole 😉

Ja som rodila v noci, trošku som ochkala, dakedy aj hlasnejšie, lebo už sa to fakt nedalo vydržať a sestrička mi len hovorila, aby som nekričala, že pobudím mamičky, tak som sa snažila byť tíško 🙄

rybacia mastička je dobrá a tiež sudokrém, ja som to aj striedala. Sudokrém skôr tak vysuší pokožku, vylieči zapareninky alebo drobné vyrážky,ryb. masť je taká mastnejšia, ale nesmrdí, je to v pohode.

foďo, super si to zvládla 🙂

kkkatarinkaaa
4. mar 2009

🙂 caute tehulky! ja som tu nova 🙂 my cakame v auguste 🙂

bosorka33
4. mar 2009

ahoj kkkatarinkaa a ako sa citis este maaaaaaaaas casuuuuuuu kopec

kkkatarinkaaa
4. mar 2009

ahoj bosorka 😀 celkom ok 🙂 no, Tebe sa to uz pekne bliiizi, ze??? aj mas strach? ja sa nad tym este nezamyslam...zbehlo Ti to rychlo?

bosorka33
4. mar 2009

ani si nevies predstavit a teraz len citama a slepo zavidim zenam co uz maju po tom ani sa nenazdas a budes mesiac pred terminom strach nemam len si to vsetko tak neviem predstavit ako to bude prebiehat lebo ja neznasam nemocnicu a zaciatok tehot. mas ok nebyva ti zle ani nic take?

kkkatarinkaaa
4. mar 2009

ved to, ze si to nevie predstavit ze co a ako...asi to tak musi byt. no, ja som uplne v pohode.ziadne nevolnosti, bolesti brucha a pod.akurat mi prestala chutit kava a to je vsetko.Tebe byvalo zle?Inak, ja som sestricka 😎

bosorka33
4. mar 2009

aj ja som fyzioterapeutka tak v nemocnici som si to odmakala ale na lezanie tam mam tazky zaludok ja som mala zatial take teho.ze som nevedela ze som ani tehotna bolo mi super len posledny mesiac som spuchla a to je trosku problem lebo mam opuchnute ruky a dostavala som silne krce najprv si mysleli ze to je karpalny tunel poznas co to je ale nakoniec vydedukovali ze je to tym opuchom ruky mam ako keby neboli moje

kkkatarinkaaa
4. mar 2009

idem nachystat drahemu nejaku papanicu.a asi sa aj ja prizivim trosicku..zatial paa 🙂

kkkatarinkaaa
4. mar 2009

mia6-velmi velmi silno Ti drzim palce, aby si to zvladla co najlepsie 😉 ja mam sice este casu a casu, ale uz to napadlo parkrat aj mna..drzim palce 🙂

bosorka33
4. mar 2009

zoberme si to tak ked to zvladli ine zeny tak to pretrpime aj my no nie ved potom nas caka len to najkrajsie 🙂 🙂 🙂

monika77
5. mar 2009

vítam nové bambuľky 🙂 🙂 🙂

jastericka nám potničky na krčiku krásne zmizli ... ešte som zvedavá na tú rituľu ... umývala som mydielkom a začala natierať sudocremom uvidíme čo to urobí ... ale zase som včera objavila pod jednym pazuškom červené púčiky ... jedno sa nám zahojí a inde znovu objaví

včera večer bol malý nejaký mrzutý ... keď papal strašne ma bolela bradavka, ale len pri ťahaní ... aj to sa každú chvíľku hmýril, odťahoval, už som si myslela že mu nejde mliečko ... a stále len hladal a plakal a ja s ním od bolesti a zúfalstva bo som nevedela čo mu je

kkkatarinkaaa
5. mar 2009

ahoj monika 🙂

zofinecka1
5. mar 2009

holky jak já vám to těhu závidím. Já bych chtěla zpátky doma to moje 2,5 kg miminko 😀

zaburka28
5. mar 2009

ahojte babulky,
tak ja idem zajtra aj s mangelom na obhliadku saly a izby do Ruzinova 🙂 som uz velmi zvedava ... hlavne ako to bude na mna-nas posobit - ked sa tam ochvilku "ubytujem" ... porodit 🙂 xi
juj ale som vesela 😀 , sak potom uz zrejme nebudem ... 🤐

jastericka
5. mar 2009

moni: bolesť bradavky je normálna, ale predsa, je drobček prisatý správne? Zvykne to bolieť, ak bábo zle pije, má celý dvorec v pusine? aj správne držanie prsníka je dosť dôležité, aby mliečko pekne tieklo, podopri si celý prsník ukázovákom a palcom. ono to časom prejde, mňa potom už len tak štípala, keď sa púšťalo mliečko

som rada, že potničky prešli, len treba ďalej umývať rituľu obyč. vodou, detským mydielkom a natierať....
tie púčiky pod pazuškami, môže to byť reakcia na jedlo, ktoré si zjedla, korenie, citrusy, kyslé, možno mu niečo nezapasovalo, napríklad i paradajky sú silný alergén, ale to určite vieš 🙂)
Podľa toho, ako to opisuješ, sú to také ako keby koprivky, ono to zmizne, neboj, aj moja malá to máva, raz tam, raz tam, potrieb sudokrémom a hneď je to preč

Moni, maličký je mrzutý, lebo možno má skrytý reflux, stále chce ako keby papkať, lebo je dosť možné, že sa mu vracia mliečko a to spôsobuje, že ho páli ako keby záha, je to nepríjemné, väčšinou sa tento reflux objavuje pár týždňov po pôrode. Môže ho tiež bolkať bruško, mliečka máš dosť, neboj.
Skús mu masírovať bruško mastičkou Pupík, kúpiš v lekárni, príjemne sa mu uľaví, cvičiť s nožičkami .... potom s kvapky na uvoľnenie prdíkov - Sab simplex, Infacol, Espumisan

zaburka28: pozerám, že máš termín 26. apríla, moja dcérka sa narodila 27. apríla 😉 , priprav sa, že sú to veľmi živé detičky 🙂 , malí býčkovia 😀

zaburka28
5. mar 2009

jastericka: no sice mam termin 26.4. ale zrejme to bude trosku skor ... takze asi stihnem-e este barancoka ... aj ked som chcela bycka, lebo moj muzik je bycek 🙂 ... no ved uvidime 😀

adka.baby
5. mar 2009

Zdravím Vás maminy aj čakateľky,ja som už pred rozpadom, už keby som to už mala za sebou,lebo opúcham, ale kontrakcie nikde. Krčok mám vraj skrátený, tak len čakám kedy,kedy,kedy. Jasterička, aj ja mám sudocrem aj rybaciu mastičku, len sa chcem opýtať, sudocrem môžem mastiť aj na iné miesta na teličku,ako zadoček? Napr.pri potničkoch, alebo pri niečom takom, ako má Monika. Moni, ako si sa stotžnila s materstvom? Strašná zmena v živote,však? Odsávaš po každom kojení? 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre