Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

mirka907
25. júl 2010

@kwetinnka OF 12? to kde potratili rozum ti rodicia? neviem ci ich tak vobec nazvat mozem...akoze sa mi rozum zastavuje...A co jej na to povedala lekarnicka?
A tie crocsy mam z Talianska. Ale aby som to uviedla na spravnu mieru nie su to originaly, take malicke asi ani nevyrabaju, teda nevidela som take cislo ked som objednavala pre manzela.
A nosi ich len tak. Hlavne v tej horucave sa jej aspon noha nepotila a ortopedicke ju naboso otlacili. Malej je uz ale teraz jedno ci je obuta alebo vyzuta akurat v ponozkach nesmie byt lebo sa jej smyka.

uankab
25. júl 2010

baby, ja mam mliecka este stale kopec... ked kojim, tak z jedneho prsnika mi strieka a z toho druheho sa leje.. no chapete to? kojim este stale asi 4x cez den plus v noci... z toho ze by som mala prestat kojit mam nocnu noru, ved co s tym mlieckom budem robit...
ja som Magdalenke dala cervenu sosovicu, je lahko stravitelna, nenaduva z nej, je vysupana (myslim tym ze nema tie supinky na sebe), rychlo sa uvari... velmi jej chutila len so zemiacikom... klasicky problem ale u nas je ze z nej bola vyhodena, podobne ako zo vsetkych strukovin ☹ .. dostat ju kupit v zdravej vyzive (ak ju nenajdete normalne v obchode)
janka, asi zateplene gate a bundicku... este som sa nad tym nezamyslala, zdedili sme kombinenzku 80 ale to nam bude zrejme male.. mam fusak, ale asi vtedy uz bude bezkat tak musim veru vymysliet nieco aj ja...
kweti, u nas s tym hrochom beham len ja a ukazujem jej ako papa kocky... ona sa s nim pohra aj sama, ale nechodi, skratka sa boji... obcas ju nan posadim a povozim tak... to sa jej paci.. ale dnes sa postavila k tomu hojdaciemu slimacikovi, tak snad aj k hrosikovi sa odvazi...

zuzanaznr
25. júl 2010

@uankab veď si daj mlieko do mrazáku. tam ho môžeš mať cca tri mesiace. nesmie byť pri nijakom mäse.

neverendinglove
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janka3.12
26. júl 2010

neverendinglove, to som si hovorila aj ja, ale bala som sa jak cert kriza, ked to prebiehalo, islo to nejako samo clovek ani na to moc nemysli ked rodis, len sa uz nevies dockat konca a drobceka, takze to urcite zvladnes, ale najlepsie je na to nemysliet a uz vonkoncom nie robit si nejake plany, ze to bude tak alebo onak....aj ja som sa bala nastrihu a skoncila som so sekciou, co ti budem hovorit, niekdy nevies ako to dopadne, neboj, vsetko bude ok🙂

aj ja by som uz rada dalolimu nejaku strukovinu a tiez som nevedela aku, tak skusim tu cervenu sosovicu

baby ak by som chcela urobit njaku akoze omacku, davate co ja viem mliecko svoje, alebo ako pise Bibi jogrt, davali ste uz aj smotanu??? chcem skusit no neviem, doktorka mi 15. na poradni povedala ze maly uz moze vlastne vsetko okrem tvarohu /to az od roka, kvoli oblickam/, takze asi pomaly zacneme skusat a uvidime

kwetinnka
26. júl 2010

JAni ja som akurat dnes urobila fazulkovu polievku..dala som malej len uvarenu fazulku..zltu...a to zjedla..a ked sa zobudi dam jej z tej polievky zo zemiakom..Skusila som dat jogurt...ale bolo to take vodove tak som dala aj smotanu...sak z tej polievky aj tak neviem kolko nezje.
Uankab to ako keby tvoj organizmus vedel ze je od toho mliecka viac zavisla ako ine deti kedze vela veci papat nemoze.Aj už planujes prestat kojit?? eby si ho davala do mrazaku co s nim ked ho je dost...to asi u teba ani netraba..a ked Magdalenka ani nechce flasu.A mas niekde fotku alebo link na toho slimaka?
Miri lekarnicka jej poradila nieco znacne silnejsie..a ta mamina ze a to treba?? som si tak myslela ze 12 staci ked budes sediet v nutri na hoteli...ja natieram 50Biodermou...a to sme v nasich podmienkach,.,.,ale to slnko je ako blazon...
Neverendinglove....fuu mas ten nich dlhy...kazdy sa prirodzene boji...tiež som sa bala nastrihu..nakoniec to slo bez toho..ale potrhala som sa zvnutra...ale nejdem ta strasit:o))Hlavne necitat a nepocuvat ziadne katastrificke scenare...

bibulienka
26. júl 2010

ahojte ...
@neverendinglove ...neboj uz sme to tu pisali...porod je zakonceny krasnym zazitkom ked prvy krat uvidis a podrzis babo...a nastrih...vsetko sa zahoji...a pri babatku budes mysliet na ine veci... 😀 😀
no v stredu idem varit sosovicu...sama som zvedava 😵 😵 😵
aj ja davam Lucke 50 ochr.faktor....
zajtra idem do prace dohodnut kedy nastupim...uvidime

janka3.12
26. júl 2010

mne sa ti Bibi tiez kráti

Oli dnes nejako malo spinka:/ a ja uz pomaly neviem s cim sa s nim hrat, je u nas naprd pocasie, tak ani von nemozeme ist:/

bibulienka
26. júl 2010

@janka3.12 ...Oli je krasavec...a stale vysmiaty...a vidim ze kelimky z Ikei funguju aj u vas 😀 ....inak super uces 😵
no Jani budes "prva lastovicka" co sa nastupu do prace tyka...

bibulienka
26. júl 2010

buduci tyzden mam na prazdniny 8 rocnu neterku Vikinku...vyskusam si ake to je byt "matka" dvoch deti 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mirka907
26. júl 2010

Prave mi dieta same zaspalo v postielke. Neuveritelne!!!!To sa naposledy stalo asi 4 mesiace dozadu.
Janka maly je super...berieme ho Vikinke za frajera 😉

janka3.12
26. júl 2010

dik Bibi, budes to mat super uvidis, Lucka bude mat spolocnost a ty trosku casu na zvys, a plus vymysliet nejaky program pre 8 rocnu slecnu...ale mozno bude mat "mamickovske" obdobie 🙂🙂

juj no ikea pohariky vyhrali na celej ciare, ostatne hracky zaujmu na chvilu, ale pohariky su tutovka🙂 a este taky vankusik v podobe slimaka....

veru som zvedava ako sa za rok zmenila mzda🙂🙂🙂

janka3.12
26. júl 2010

mirka v poho, Oli ked vidi baby tak je jak pubertiak, prisamveru a v TV reklama na AXE rise up, no na tie baby si ide oci vyocit a vykrikuje ako besny🙂

iba nasa suseda sa mu nepaci...to je asi jedina osoba ktoru fakt viditelne nemusi, chuderka a ona sa mu tak liska, furt ked ho vidi, nuz dieta neoklames🙂

uankab
26. júl 2010

ja tiez davam malinkej 50faktor a to sme tu kde slnko velmi neprazi... ale pre istotu, ved predsalen maju jemnucku pokozticku... a tesim sa na dovolenku, straasne... 😵
@janka3.12 , oli je zlatunky... nasa sa tiez rada hra s vareskou... a vidim ze kupkate vo vedierku, take mame aj my, mozno malinko vacsie 😉 .. len ja tam davam len trosku vody, tak po brusko, lebo inak sa Magdalenka boji, kedze sa to cele hybe a nema stabilitu....
dnes sme sa boli odvazit, mame 9,3kg a 74cm... bolo mi povedane ze mam uz stopnut kojit ju v noci... ako ste prestavali vy? co ste robili? ja este stale kojim 2-3x, ako kedy, teraz ked jej idu zubky tak je kazdu chvilku hore... uz sa tesim ze tatik pride zajtra, po tom co ju ulozim spinkat este vzdy hodinu spratavam hracky... vcera som zehlila do pol jedenastej 😖
@bibulienka, tak to budes mat co robit 😉 .... aj ked nasa 8-rocna neterka sa velmi zaujima o knihy a ked tu bola tak si cely cas citala a pomaly sme o nej nevedeli...
@kwetinnka , neplanujem este prestat kojit, zrejme potiahnem do 18mesiacov, uvidim ako sa to bude vyvijat a co uz bude moct papat... do mrazaku by som mliecko davala, ale pride mi to take kontraproduktivne, ho tam dat a potom vyliat, kedze uz bude "po spotrebe"... zacnem to zrejme robit pri odstavovani...
a slimacik je tu
http://www.kiddicare.com/webapp/wcs/stores/serv...
je uplne uzasny, magdalenka ho ma velmi rada...

bibulienka
27. júl 2010

@uankab ... nasa Lucka sa v noci odstavila sama...jedenkrat nechcela vobec MM ani vecer ani celu noc tak sme to nasledujucu noc skusili len s vodou v poharilu ked sa zobudila a tak to funguje doteraz...odkedy kojim len rano a vecer je to v pohode, prsniky si zvyknu a nie je to take narazove...telo sa pomaly prestavi a potom uz prestanem kojit uplne najneskor do konca septembra...lebo ked pojdem do roboty kvoli ôrizikovemu" pracovicku kojit uz nechcem...
wowo....mam pocit, ze o chvilu tu bude Lucka najlahsia....vsetci tusim okrem olivie ste uz prekrocili 9 kg...
no teraz Lucka spinka a ked vstane ideme do mesta a do roboty, dufam ze pojde nizkopodlazny autobus 😵 😵 😵

arrett
27. júl 2010

@janka3.12 Oli je nadherny.... ja ho chcem za zata ked budem mat dcerku🙂))) xixixi uzasne fotky🙂
My pouzivame tiez 50tku faktor. Neviem si predstavit, ze by som simonkovi kupila mensie cislo. Nechapem taketo matky, ach jaj. Simonko uz spinka celunoc od vecera od osmej do rana do pol osmej. Uzasne nieco🙂 Uz si neviem predstavit ku nemu vstavat. V noci a ni neviem, ze mam dieta🙂 No a s uspavanim to mame tiez super. Dam do postielky, napije sa, otocim na brusko a pohladkam po hlavicke a odchadzam prec. Cez den aj vecer. Nemame my problem so spinkanim, klop klop klop. O 5 minut skontrolujem a uz odfukuje🙂))) Musim vsak priznat, ze bolo tazke dosiahnut aj taketo spinkanie, aj spinkanie v noci bez prebudenia. No vravela som si, ze musim, ked sa narodi druhe. A takto to je lepsie aj pre Simonka. Uz si zvykol, neprotestuje, neplace🙂 Vcera povedal tata🙂)) xixix. Ale iba tak sepka toto tata. Tiez kojime rano a vecer. Sem tam aj cez den ked si "vypyta"
Baby, vobec sa necitim polslednu dobu ako tehotna. Jem i uplne normalne. Sa bojim, ci je vsetko v poriadku. Baby tu pisu o potratoch, ako nosili v brusku 3 tyzdne mrtvy plod a tak... Uz nech idem na kontrolu a vidim kopat to moje sidileko🙂 xixixi
Stale sme sa vychode. Vo stvrtok by mal prist manzel a v utorok odchadzame domov. Pravdu povediac, vobec sa mi nechce. Je nam tu dobre🙂 Aj by som sa vratila, ale v uaguste mam 2 kontroly a este aj zubara, takze nechcem to zbytocne rusit.

mirka907
28. júl 2010

@uankab ja som malu na noc odstavila za cca 2 tyzdne. Vobec to nebolo take hrozne, nejako velmi neplakala. Niekedy si dala caj a bola spokojna, niekedy bola 2 hodinky hore a cakala ci predsa len sa jej mliecko neujde. A potom to vzdala a sla spat 😉 . Teraz sa mi zas v noci budi, ktovie preco. Zeby konecne dalsi zub?
Teraz mala spinka, zaspala sama. A vcera vecer do 2 minut ako som ju dala do postielky bola tuha. Ale zas to pisem na konika, takze vecer bude cirkus. 😀
Dnes mame rodinnu session. Cez vikend mam narodeniny, tak dnes pridu svokrovci. No uz mam nastastie upratane, este mi treba ist do obchodu a dovarit. jaaaaaaj sa mi nechce.A hlavne sa tahat do toho dazda s kociarom.
@bibulienka ale vy ste uz mali cez 9 kil vsak?to ti mala schudla? ja som tiez zvedava kolko ma Viki, furt je spotena, este aj v tejto kose, co tolko beha. Tak ale kontrola az v septembri.
@arrett nestresuj, vsetko je ok. Skoncil ti prvy trimester a hormony sa ukludnili. Nedas potom fotku bruska 😉, nech si to pripomenieme ? A za chvilku ta uz bude kopkat....joj to bolo take super.

kwetinnka
28. júl 2010

Bolo to straasne dobre obdobie..ja som si to uzivala velmi:o))My este tiež nemame 9 kil mame 8700g..a teraz ako bola chora neviem xci neschudla..sa mi zda ze jej splaslo brusko..už ho nema ako pavucik. Horne zuby sa nam nejak podozrivo zacinaju tlacit..uplne blizko su..uplne ich citit akurat sa nepretlacili.
Uankab slimacik krasny...a u nas nieco take nepredavaju??Este sme stale nevyriesili ten darcek na nrodky..kolko to asi vyde??na Eura??

kwetinnka
28. júl 2010

Inak je super...ma krasne crty..ziadny tuctovy fesak:o)

bibulienka
28. júl 2010

@mirka907 ..lucka este podla vahy u dr. nemala 9 kg....a teraz stale len beha..uz tak lahko asi nepriberie 😵 ..vcera som bola v robote ..tak sa musim rozhodnut ci nastupim od oktobra alebo od novembra....sama neviem... 😝 😝 😝 ..uvidime.....pos 😝 ledne noci ma Lucka nove hobby...cca 2x za noc sa zobudi a beha po postielke, odvazuje snurky na hniezde, vyhadzuje prikryvku..vsetko...ked sa mi ju podari ulozit, potiahne par krat z flase kde ma vodu a zaspi...len keby to radsej nerobila 😀 😀 😀
kwetinnka..ako sa ma Lili??? uz ste v pohode? neporadis mi nejaky program na buduci tyzden pre dve deti:? event nepridate s 😀 😀 k nam s Lili?
arrett..presne ja by som ten pocit, ked mi uz prestalo byt zle a nastal perfektny druhy trimester ocenila...a to kopkanie, este by som to chcela zazit...mozno raz...toto ti v dobrom zavidim 😎 😎 😎

arrett
28. júl 2010

Ahojte
tak na to kopkanie sa tesim aj ja🙂 to uz bude taky iny pocit. Tak my si uzivame aj taketo skarede pocasie. Vedla susedka ma o 5 dni starsieho chlapceka tak kavickujeme raz ona u mna, raz ja u nej🙂 parada. Nase deturence sa spolu hraju. Mame pozicanu trojkolku aj chodak, takze maly sa zblazni. Chodak nam ostava a trojkolku ideme s muzickom kupit, ale ese nie tak skoro. Normlane sa mi enchce ist domov. ZAjtra pride manzelik🙂 uz sa ho neviem dockat🙂 normalne sa tu citim taka stastne🙂 ach jaj.
@mirka907 Ak by som nahodou zabudla tak dopredu vsetko najlepsie🙂))

bibulienka
28. júl 2010

@mirka907 ..aj ja sa pripajam..v predstihu vsetko naj..a prajem super oslavu
😀 😀 😀 😀

ivkaivka
28. júl 2010

ahojte. By ste sa rozbehli. Bibka, mame topanocky, take po clenky, schvalila ich aj rhb sestra, no mala nema zaujem sa v nich dvihat, cize este tyzden pockam. Vcera sme boli ockovat, popoludni teplota, v noci tiez, rano to iste, no uz je dobre. Olivia meria 70 cm a vazi 7830g, cize drobucka a lahucka, no asi bude po mamine. Lekarka ma dost zarazila, ze po roku mozem prejst na kravske mlieko, no ja neviem, ten ekzem... co myslite?
Mirka aj ja sa pripajam, vsetko len to naj. Kedy presne mas narodky, ja v piatok, nemame rovnako?

bibulienka
28. júl 2010

@ivkaivka ..tak potom aj tebe len vsetko naj...krasne narodky 😀 😀 😀 😀

uankab
28. júl 2010

ahojte, vsetko najlepsie k narodkam prajeme aj my 😉
kweti, netusim ci sa u nas take predavaju... kurz je asi okolo 1,20 EUR za libru... musime spracovat fotky a potom nejake zase pridam 😵
mm uz bude konecne doma, dnes vecer konci okolo 11 a potom ma 3 dni volna... poviem vam, byt tyzden samej mi fakt stacilo a obdivujem vsetky maminky co sa same staraju u babo... fakt klobuk dole...
dnes sa nejako zle citim, strasne ma boli hlava, asi pojdem zachvilku spat...

gabriel01
28. júl 2010

Ahojky🙂 Vidím, že se už prvorodičky pořádně rozrostly🙂 Tak holky, už jsem mezi vámi! Narodil se mi Tobiáš 30. června a je to zdravý krásný kluk. Máme obrovskou radost. Toto je snad nejlepší období mého života. Když se usměje, je to jakoby se smál celý svět kolem. Neznám krásnější pocit🙂 Kdyžtak koukněte na foto v profilu. Zdravím vás!🙂

mirka907
29. júl 2010

baby dakujem....
@ivkaivka v sobotu....sranda ze medzi nami a aj nasimi malymi je jeden den rozdiel 😉 . Tak Ivka vsetko naj aj tebe.
@gabriel01 gratulujem k malemu...zlatucky je

bibulienka
29. júl 2010

@gabriel01 ..krasny chlapcek..gratulujeme 🙂 🙂 🙂

ivkaivka
29. júl 2010

mirka, ja mam pocit, ze mame spoločného až-až, super. A koľko rokov vlastne budes sláviť? Ja 28
Gabriel, gratulujem, prajem veľa mliečka, veľkého hladoša a pokojne noci, ale hlavne veeeeľa zdravia.
Dnes sme mali hroznu noc, mala od 4-6 nespala, mala naladu na hru, no napodiv nie som vobec unavena, uz mam pocit, ze čim menej spim, tym menej som unavena, asi si uz telo zvyklo 😒

mirka907
29. júl 2010

@ivkaivka tiez 28🙂)...hehe a fakt toho mame dost spolocneho...ale vela ohladom nasich poloviciek vysvetluje to, ze sme levice
S tym spankom mas pravdu, len na zaklade vlastnej skusenosti viem, ze aj v tomto ma telo hranice, tak snad ti zacne mala lepsie spat, kym sa k tej hranici dostanes.
Vcera vecer mi mala nechcela ani jest, ani na rukach byt len sa pytala do postielky kde hned zalomila...a teraz rano tu lietala ako dymova strela, dala som ju do postielky este komplet culu a za 5 minut spala...nechapem ale nestazujem sa.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre