Som tehotná a mám chuť na tatársky biftek

samkobetka
29. okt 2012

dobry den damy.som tehotna a mam neznesitelnu chut na tatarsky biftek.viem ze sa nemoze ako prosim odolat?ja nedokazem vyderzat

linka
29. okt 2012

@samkobetka 🙄 ked nemozes vydrzat,tak si obliz prst a nezakladaj zbytocne temy,ked uz v jednej si sa pytala o nive !!!

lucinocka
29. okt 2012

@linka 😀 😀

zuzi0911
29. okt 2012

@samkobetka ahoj poznam take co si raz za cas dali a vsetko je v poriadku. mozes jest vsetko ale niektore potraviny s mierou. 🙂

nikolet_89
29. okt 2012

@samkobetka papaj co ti chuti...ja som jedla vsetko a malinkej to vobec nevadilo, este budes kojit a tam treba davat sakra pozor...tak si este uzi jedlo 🙂

ktore
29. okt 2012

@samkobetka biftek urcite nie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!to je jasne.

lucina7
29. okt 2012

no ja by som surové maso a vajco neriskovala

mowinka1
29. okt 2012

ja som jedla jelení už tri krát ako som tehotná a som ok 😲

dance_shoes
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sjuzocka
30. okt 2012

Tiez nemam dobry pocit zo suroveho mäsa a vajca... Ale niekde v Bez servitky raz robili nejaky tatarsky biftek falosny, taky tusim z fazule??? Z nejakej zeleniny--- ze chut velmi podobna, tak skus poguglit, mozno okabatis svoje telo 🙂

kvetinka211
30. okt 2012

@dance_shoes sushi mozes, ale len take co nemaju surovu rybu (avokadove, uhorkove, s omeletou, aj krabie tycinky su ok lebo su varene ...) Ja som prvy trimester pojedla dost vela sushi :D Jedine z coho mi nebolo zle 🙂
@samkobetka Zo suroveho mäsa mozes dostat nejaku infekciu co by v tehotenstve nemuselo dopadnut dobre ... nejedz ani nepasterizovane mliecne vyrobky (ovci syr zo salasa, nepasterizovana bryndza). Je to samozrejme iba riziko, takze ti kopec zien napise ze jedli a nic sa im nestalo ... to vsak neznamena ze aj ty budes ok. @sjuzocka ti dobre poradila, skus najst nejaky nahradny recept, aj tak je to hlavne o tych prisadach, tak snad sa ti podari ukojit tehotenske chute aj takto ...
@nikolet_89 pri kojeni praveze netreba uz tak riesit ako v tehotenstve, moze sa jest takmer vsetko aj strukoviny a vsetky zeleniny. Skoda ze vacsina zien sebatryzni a zije o suchych rozkoch a potom sa cuduju ze nemaju mlieko. A ked je babatko vacsie tak uz ak taketo veci ako tatarsky biftek a nepasterizovana bryndza v pohode, pripadna choroba u mamicky by sice bola neprijemna ale uz nie fatalna ako v tehotenstve.

nikolet_89
30. okt 2012

@kvetinka211 mozno tvoje dieta je niake extra super, ktore zvladne vsetko...ale ja, ked som kojila som zjedla sosovicovu polievku a malinku celu noc bolelo brusko...neuvedomila som si...odvtedy, ked nic sko strukoviny nejedla bolo dobre, kym som teda mlieko mala...takze momentalne s tebou nesuhlasim a poznam xy zien, ktore maju rovnaky nazor

lifka123
30. okt 2012

Konzumaciou suroveho masa riskujes choroby ako napr. toxoplazmoza a listerioza, ktore su pre vyvin babatka nebezpecne. Mozes si o tom precitat viac, napr. Na wikipedii. Tak prosim ta mysli na svoje babo a neriskuj.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre