Spánok v nemocnici po pôrode

7. jan 2020

Ahojte čaká ma druhý pôrod a keďže po prvom som sa prvú noc v nemocnici moc nevyspala (u nás v pôrodnici je zvykom na prvú noc dieťatko zobrať aby si mamička oddýchla), tak ma zaujíma, že ak sa mi podarí znovu tak pekne porodiť ako prvé dieťatko čo mi pomôže aby som sa aspoň tú prvú noc po pôrode vyspala? Máte nejakú radu?

luccija
7. jan 2020

Už naozaj nerozumiem.Ked Ti zobrali bábätko tak prečo si nespala?To naozaj treba rady ako sa vyspať ?ja som po pôrode nevedela vôbec spať bola som nabudena z endorfinov a to som porodila doobeda a zaspala nad ránom.Ja neviem aku rada čakáš?

zuzikak
7. jan 2020

neviem, ci ozaj poradim dobre ale skusim - mozno nejaky dobry bylinkovy cajik do termosky a stuple do usi....

klarissa25
7. jan 2020

No ja neviem podla mňa je žena tak vyčerpaná že nepotrebuje nič na to aby sa dobre vyspala 😉

autor
7. jan 2020

@luccija no lebo od bolesti a únavy som nedokázala zaspať. No dúfala som, že nejakú normálnu radu od báb čo tiež majú problém zaspať keď sú tak veľmi unavené a ubolené.

klarissa25
7. jan 2020

Inak ale ja som sa normálne starala o malého uz prvú noc..

autor
7. jan 2020

@klarissa25 tak ja som asi ako malé dieťa, to tiež keď je vyčerpané a veľmi unavené, tak nie a nie zaspať 😀

lolinko
7. jan 2020

Ahoj
Ja mám odrodene 3 deti.
Prvé a aj druhé mi dali až na druhý den a to už na celý deň. Tretiu dcérku mi dali až po dvoch dňoch kvôli akútnej sekcií.
Ja som spala vždy keď sa dalo spolu s bábätkom.

ivanka12311
7. jan 2020

Bylinkový čaj sprcha po pôrode a ľahnúť si.Myslím so že budeš po pôrode k.o takže zaspíš raz dva😃 Po pôrode som si hodila sprchu mala som na izbe aj rýchlovarnu kanvicu s kávou tak kavicky si varila..a spať kdeže nedalo sa mi lebo som rodila ráno a počas dňa tam maminky na izbe stále telefonovali rozprávali sa..boli sme na izbe 3.. niekto cez dvere hore dole stále chodil tak som poležala, a išla som si po synčeka pár hodín po pôrode.

autor
7. jan 2020

@klarissa25 tak to klobúk dole 🙂 ja som sa zas celkom potešila, keď mi dieťatko zobrali aspoň na tú jednu noc. Keďže ja som mala čo robiť sama zo sebou, hneď prvá noc bola zimnica.

ajka0207
7. jan 2020

A preco sa potrebujes vyspat? Ja som nespala po porode prvu noc, zobrali mi dieta a bola som z toho dost na nervy, ale nemam pocit ze by mi to ublizilo.

klarissa25
7. jan 2020

Jasne to poteší ja som sa síce staral o neho po pôrode tu noc ale bolo to hrozne... Totiž to som stratila veľa krvi a nevládala som druhy den som dostala tranzfuzku a úžasná sestrička ma dala samu na izbu aby som sa vyspala poriadne

gabsisi
7. jan 2020

Treba si vypýtať niečo od bolesti a určite stupne do uši . Tie mi pomohli nsjviac🙂

autor
7. jan 2020

@ajka0207 keď už, tak aspoň prvú noc túžim po spánku 😀 teraz v tehotenstve sa nemôžem poriadne vyspať, keďže všetko všade boli a po pôrode sa tiež dlho nevyspim, tak aspoň prvú noc, túžim vedieť aký je to pocit spať 😀

darinka30
7. jan 2020

Ja som po prvom pôrode tiež prvu noc nič nespala...a to som porodila 9:46....druhý pôrod bol ráno o 7 a tú prvú noc som spala ako bábätko 😁 teda každú noc v nemocnici...nastavila som sa tak,že idem si tam oddychnut lebo doma pri dvoch deťoch ťažko budem oddychovat a tak aj bolo...v nemocnici bolo posledný krát čo som sa poriadne vyspala 😁 čiže rada znie:psychicky sa nalad na to,že si ideš oddychnut a basta 😁

queen_mary
7. jan 2020

Ja som rodila o polnoci. Bola som stastna prestastna ze ho zobrali, aby som sa naposledy vyspala. Dali ma na izbu k 2 zenam, ktore to prebralo ked som tam prisla. Zaspavali sme vsetky naraz, jedna zacala chrapat jak ozraty chlap. Nic som nenaspala, rano mi doviezli dieta. Ja som sa postavila, zatocila sa mi mega hlava. Zobrali mi ho, pichli mi infuzku (nepamatam co) a ze nech si pospim. Lenze ta zenska isla spat tiez a zasa brutalne chrapala. To bolo ine peklo.

queen_mary
7. jan 2020

Takze moja rada, stuple do usi. Alebo ked sestricky daju, tak nieco na spanok.

lenka2710
7. jan 2020

Ja som rodila večer o 20, po pôrode som zaspať nemohla ani bohovi a to som nespala od 3 od rána, lebo mi odtiekla vtedy voda! Takže nevyspata, unavená, ubolena, zaspala som dakedy po pol noci, potom mi zas bolo cikat treba, takže spánok nič moc! Nám brali malinkých vždy na noc, keďže sme obe bolo prvorodicky a nemali sme ešte mlieko, tak samé sestričky prišli, nech si este oddýchneme, kým môžme! Cez deň sme ich mali pri sebe, takže ja som v nemocke spať nevedela

janaakt
7. jan 2020

Asi ti to nepomoze, ale znama kym bola v nemocnici tak si neoddychla. Ale prvu noc doma spala tak, ze manzel ju musel budit, ze dieta place vedla nej 😆

sluchatka
7. jan 2020

Ja som nenaspala v nemocnici nic.. rodila som o 5 rano, celu noc som nespala, po porode tiez ako ty zimnica. Maleho mi dali hned na izbu a tu noc po porode som nespala nic, lebo maly mi reval. No strasne som bola vycerpana. Ja sim si trochu pospala az doma. V nemocnici sa to nedalo, upratovacky behaju uz od 5 tej, potom vizita, navstevy cely den....

malykonik
7. jan 2020

Ja ta chápem, mala som to podobne. Plus problémy so spánkom cca 9 mes po pôrode 🙄 z toho vyčerpania som nevedela spať ani zaspať. Pomohlo mi dlhodobo užívať tbl s melatoninom (voľnopredajné), je to prírodný hormón na spánok a do max 30min som vždy spala a celú noc. Aj keď po psychickom vypati a strese ťažšie. Podľa mňa nič iné ako toto alebo nejaký utlmujuci liek proti bolesti ti nepomôže.. Žiadne bylinkove čaje a somariny typu pozitívne sa naladiť..

erickatt
7. jan 2020

Deku, vlastnu podusku, skusit nejaké bylinky, medovka je tusim fajn...

didi2102
7. jan 2020

Popros sestricku injekciu na spanok a od bolesti je to cca 7ml co dost boli do zadku ale sekundu kym pichne .. mne to davali po sekcii 4dni maleho som nemala na noc

luccija
7. jan 2020

Už chápem....ja som to brala tak, že ubolené sme všetky.Pichali mi niečo prvý deň po porode čo mi zostal katéter po epiduralke.Ale ja som spala až doma, keď som prišla z pôrodnice.Tam som len bdela, dieťa malo žltačku musela som ho každú chvíľu otáčať pod lampou v noci a cez deň som nevedela spat.Druhe bábo na izbe bolo veľmi plačlivé.Spolubyvajuca dostala aj liek na ukludnenie nespala pár dní plakala, že nezvládne byť mamou, potom mala prsia navrete boľavé pomáhali jej odsávať.Bola som z toho všetkého vystresovana😀
Pýtaj si niečo od bolesti....čipky, infuzku

janynyna
7. jan 2020

Ja som mala síce sekciu. Malý sa narodil 9:00 a ja som do rána nezazmurila ani oko. A potom skoro vôbec nie do 3 mesiacov.

nini1010
7. jan 2020

No tak si vypytaj ibalgin od bolesti.Mne pomohol a ten mozes klidonaj pri kojeni.

basska_b
7. jan 2020

Ja si pamätám, ako som celú jednu noc v pôrodnici nespala. To som už mala malú pri sebe. A bála som sa ju položiť, že keď ju položím, sa určite zobudí. Tak som ju držala celú noc na rukách a bála sa zaspať, aby som s ňou nespadla. Úplne blbá som bola proste 😂 všetci spali, skoro celú noc, spolubývajúca, jej malý, moja malá, len ja blb nie.

meg_junova
22. mar 2022

@sluchatka ja som v nemocnici nespala 4noci, to bol môj životný rekord. Bola som taká unavená, neskutočne. Som precitlivela na všetky zvuky, sestričky, bábätká, upratovačky, že sa mi nedalo spať. Ale možno aj z endorfinov, ozaj neviem a teraz idem rodiť o pár mesiacov a bojím sa, že sa situácia zopakuje

bikarbona
22. mar 2022

Hmmm, no ja mam tiez traumu z toho nevyspatia po porode. Najprv som bola nabudena z vykonu a potom mega unavena, len kazdy riesil svoje deti, tie plakali. Svetlo sa zapinalo a zhasinalo a bolo strasne ostre. A dceru som si drzala na nemocnicnej posteli, aby bola tisko. A aj bola, len ostatni drobci nastriedacku plakali. Tiez by sa mi zisiel grif ako neprist unavena domov tak, ze spim cely den. 🙂

lienka9
22. mar 2022

Ved sa opytaj sestriciek.podla mna musia mat nejaku tabletku na ukludnenie ,napr magnezium alebo co,co ri veida dat na spanok..si predsa v nemocnici nieco vymyslia..pripadne ako radia baby nejake bylinkove caje vyskusaj,ktore mozes ak kojis..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre