Spinál alebo celková narkóza pri cisárskom? Čo je lepšie?

annie13
1. mar 2010

Maminy po CR, tento tyzden idem na posledne vysetrenie s naplanovanim cisarskeho rezu pre polohu KP, ze je mozne vybrat si narkozu. Tak som sa chcela spytat co je lepsie.
Po spinali je vraj dost zle, bolesti hlavy atd ale zase aj Dr mi vravel ze je menej narocny pre dieta aj matku a ze mi ho aj budu doporucovat, Dakujem za odpovede

lienka_1
11. feb 2017

@alenie_ Ano, o tom, ze "CR je jedna hnusna operacia" sa nedebatuje. 🙂

mirkadena
13. aug 2017

@elbe u mna presne ten isty pripad.Prve pre nepostupujuci porod v celkovej narkoze sekcia. Pri druhom babatku som chcela byt pri vedomi,teda spinal.Teraz cakam tretie a mam 4 tyzdne do porodu.Ja som za celkovu tentoraz,spinal bolo nieco strasne,myslim od 2.dna bolesti hlavy,co neprechadzalo,vyustilo to az do toho,ze mi 4dni po po porode robili krvnu zatku.Vtedy to az pomohlo...teda mija skusenost...

ada309
13. aug 2017

Prva CS celkova - nic moc. Dlho som sa nepreberala,bolesti otras. Pamatam si,ako som prosila o nieco proti bolesti,ked som sa prebrala. Babo mi priniesli ukazat az po vyse 24h. To bolo najhorsie,ze som nevedela co je kde je ako jo.
Druha SC spinal pre nepostupujuci porod. Pocitovo to bolo super. Na sale hrala prijemna hydba,lekari vtipkovali,celkovo sa snazili navodit pohodovu atmosku. Malu som hned videla,pobozkala. To je pocit na nezaplatenie. Avsak tiez prisli na 3 den bolesti hlavy,ale fakt brutalne. A celkovo zotavovanie horsie. Nasledne horsia laktacia.

Takze zhrnutie - pocitovo urcite lepsia spinalka,krajsi zazitok. A aj pre babo je to setrnejsie.
Celkova - vacsia zataz pre babo no co sa tyka bolesti rany asi porovnatelne,i jed po druhej u mna tie bolesti boli vacsie (u mna plati tvrdenie,ze kazdou dalsou sekciou sa bolesti stupnuju,predsa len je ta maternica viac namahana).

marianinka
13. aug 2017

Ja som mala prvu sekciu v plnej narkoze, no po prebudeni som mala ukrutne bolesti, nic mi nechcela sestricka dat ze musim vydrzat pokial mi stecie infuzka.
Malinkeho som videla az asi po 10 hodinach od porodu a dovtedy som o nom nic nevedela.
Druheho syna som rodila v zahranici.
Mala som planovanu sekciu spinalnu.4krat sa mi anesteziolog snaxil pichnut no zial nepodarilo sa ,tak hned na sale rozhodli celkovu ze viac uz nebudu skusat.
A nelutujem .... co som pocula a citala nikdy v zivotr uz nepristupim na spinal.ta bolestlen co mi pichali no des.no po prebudeni som ani nevedela ze som porodila , absolutne ziadne bolesti a hned ako mi stiekla infuzia ma vzali na izbu ,kde ma uz cakal manzel s malinkym a uz mi ho nik nevzal .takzs za mna bola druha sekcia uplne ze super.

kissinka111
22. okt 2017

ja som mala tiez spinal a dalsi porod uz chcem ist celkovou narkozou. hej pri spinali je krasne vidiet drobceka ale potom aspon teda ja mala priserne bolesti hlavy 7 dni ak nie aj viac. ja mala aj komplikacie po porode ale to je o inom. fakt tie bolesti boli take hrozne ze rano ked som si len pomyslela ze sa mam posadit k malemu ked mi ho doviezli tak som si zelala aby ani nechodili :( bola som nepouzitelna zhrbena som chodila ako babicka a nie koli bruchu ale prave koli tej hlave. najradsej by som si v tej dobe asi lahla na zem a plazila sa len aby ma to nebolelo :/ pila som kavu,kofolu,colu a nic nezaberalo az potom po niekolkych dnoch ked fakt videli ze ma to stale boli mi dali akysi iny liek nazor si nepamätam tak potom zabral a ja som sa citila ako znovuzrodena. takze ak budem zase niekedy rodit tak uplnou narkozou hoci po narkoze vraciam väcsinou ale urcite prezijem prakrat vracanie aj ked s prisernymi bolestami brucha a potom budem mat klud a budem sa moct postarat o malicke ako byt taka ubolena a rozbita.

elzika
22. okt 2017

Ja som mala spinal a za mna super.
Cela operacia trvala 30minut, ziadne bolesti, samozrejme okrem brucha 🙂
Anezsteziolog ma upozornval, ze hlavou mozem hybat do stran, ale urcite ju nemam zdvihat z podlozky, pretoze ta takutina, ktoru ti daju do spinalneho kanala je lahsia, cize hned ide hore do hlavy, ked ju zdvihnes, a preto tie bolesti. Ako voda a olej. Drzala som sa toho. Celymi nohami som vedela hybat max do 2 hodin a hned ako to islo som hybala vsetkym co sa dalo, okrem tej hlavy 🙂
Ani to pichanie nebolelo viac ako ina injekcia.
Moja gynekologicka/porodnicka mi odporucila spinal a aj kamaratka anesteziologicka. V zahranici sa rodi obycajne spinalom a nechape, preco si zeny vyberaju celkovu anestezu, ked nemusia...

emao
31. aug 2018

@annie13 ahoj, mala som tri cisárske, pri druhom som mala strašne bolesti hlavy po porode, ale to záleží od anesteziologa, akou ihlou ťa pichne, či hrubso alebo tensou. tá bolesť je z toho, že ti vyteka mozgomiesny tok.
tretia a odporúčam tiež spinal, pretože, pri celkovej anesteze majú doktori IBA päť minút nato, aby sa dostali do brucha a vybrali babatko, inak je potom ohrozené, môže mat problémy s dýchaním, pretože anesteza začne pôsobiť na diet

emao
31. aug 2018

@annie13 pokračovanie :
..na dieťa.. tak isto aj tvoje zotavovanie bude trvať dlhšie, dieťa nebude môcť byť nakojene, keďže ty ešte nebudeš prebratá.
treba zvážiť, či ti stojí zato, aby ai ty nemusela všetko prezprezivat a dáš sa uspat alebo radšej budeš brat ohľad na dieťa a nebudeš ho ohrozovať.. bude to trvať cca 45 minút, ale bude to stat zato..

emao
31. aug 2018

nechapem ženy, ktoré si zvolia celkovú anestezu, radšej ohrozia dieťa , hlavne, aby oni to nemuseli prezprezivat.. nikto vás do tehotenstva nenutil..
samozrejme iné je keď ide o akútnu sekciu, keď žena nemá na výber..

annie13
autor
31. aug 2018

@emao prispevok je z roku 2010 od vtedy som rodila uz dvakrat :D a porod bol v celkovej anesteze dali ma rodit prirodzene aj ked bola poloha KP ale nastali koplikacie a robil sa urgentny CR ale vsetko v poriadku dcera ma uz 8 rokov a ked zhodnotim moje tri porody prave ten CR bol najlahsi

emao
31. aug 2018

@annie13 tak neviem, prečo sa mi to ukázalo tu medzi novými témami..dátum som si nevsimala 😂😂

mizu89
21. máj 2020

Ahojte ja by som sa chcela spýtať.Ked som rodila svoje prvé SC tak som si zvolila celkovú narkozu.Pri tej spinalnej mi povedali že má môže bolieť hlava.Vela mamičiek tu píše že po SC mali bolesti hlavy.Dali vám aspoň Paralen? Poprípade ako dlho vás bolela tá hlava.

n1colette
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
n1colette
14. okt 2020

@bielavila ahoj, citam, ze si mala skusenosti s vysokym tlakom pocas sekcie - ten tlak ti vyskocil este pred operaciuou, alebo az pocas? ide o to, ze ja som mala SC pred 3 rokmi a po vpichnuti spinalu mi klesol tlak a po vybrati babatka zas velmi stupol, proste neznesitelne vykyvy tlaku, bolesti hlavy.. teraz mam mat dalsiu sekciu o 3 mesiace a bojim sa toho, ze sa mi to opakuje. Moj lekar vtedy povedal, ze to nie je normalne...

bielavila
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bielavila
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bielavila
14. okt 2020

@n1colette pred operaciou, ja som sa strasne bala tak to asi preto

simba606
16. sep 2022

Viete mi niekto poradiť nenasla som nejakú aktuálnu tému, ako je to pri spinálnej s tým ze sa nemôže dvíhať hlava tak ako prebieha presun z operačnej postele na klasické lôžko? Mam z toho trošku traumu keďže nemám zrovna najmenej kíl tak aby to nebolo blbé nejak. Ďakujem

elzika
16. sep 2022

@simba606 Hlava sa nemoze zdvihat hore, do boku nou otacat v pohode mozes. Je to preto, (aspon mne to tak vysvetlili), ze ta tekutina, ktoru ti pri spinali podaju je "lahsia" tak by vybehla do hlavy ako olej a voda v pohari, a ked sa to stane, tak to sposobuje problemy. Kedze si nohy necitis, musia ta prelozit. Prinesu na operacnu salu postel, kde ta z operacneho stola rovno prelozia do postele a odtlacia na oddelenie do izby. Neboj, maju s tym skusenost, oni to zvladnu a verim, ze aj ty ;) Drzim palce

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre