Spôsob pôrodu na vlastnú zodpovednosť. Išli by ste?

moni1412
6. sep 2009

Chcem sa spytat..... je tu niekto kto isiel napriek radam svojho gynekologa rodit na vlastnu zodpovednost inym sposobom ako mu radil? Mna by mala cakat druha sekcia, ale kedze sa mi zda hlupe ist rodit sekciou len kvoli tomu ze bola prva, tak by som to rada nejak vyriesila, najradsej keby sa dalo ist rodit prirodzene..... mate skusenosti s niecim takymto, alebo poznate niekoho kto sa tak rozhodol? dakujem za odpovede

valka
6. sep 2009

moni, prave pri cisaraku by som sa bala - nikdy nevies, co sa moze stat...skor by som hladala ineho porodnika, ktory by nebol apriori proti druhemu spontannemu porodu, ale v pripade komplikacii by ti povedal, ze inak to nejde...
ine to je pri polohach pri porode, to si viem predstavit, ze by si podpisala reverz..aj ked tam je to uplne o inom...rovnako aplikacia roznych liekov pocas porodu, tam to by slo hadam tiez...

moni1412
autor
6. sep 2009

valka zatial som to s nim velmi neprebrala, ale co mi povedal naposledy, ma velmi nepovzbudilo. tak sa bojim najblizsej poradne - chystam sa o tom zacat. nerada riesim veci na poslednu chvilu. toto je aj moj gynekolog, nerada by som menila za ineho, je skuseny odbornik, vyhladavany zenami z velkej dialky, fakt je uzasny.... snad najdeme kompromis, ak nie, tak neviem 😒

dene
6. sep 2009

skús sa s ním porozprávať, prečo za každú cenu trvá na tej sekcii...
môj ma tiež prekvapil vyhlásením v 36.tt, že do dvoch týždňov mi aj tak vyvolá pôrod, lebo nemá rád prenášania..
som len pozerala ako vyoraná myš.. ale povedala som, že ďakujem za ochotu, ale donosím dokonca a príde na svet vtedy, keď má...
niekedy absolútne nechápem zmýšľanie týchto lekárov, buď mám smolu, alebo sú všetci takíto?
ak sa ti jeho argumenty nebudú pozdávať, môžeš si vypýtať názor iného odborníka a potom sa rozhodneš....
ak chodíš na kontroly poctivo a všetko je ok, nie je dôvod na sekciu, iné by bolo, keby sa ti napínala jazva, ale to ti budú sledovať, a ako pozerám, v 13. tt je ešte veľmi skoro špekulovať o takýchto veciach.. hlavne sa zbytočne nestresuj...
lekári nás berú ako na páse a vôbec nie indviduálne... všetko riešia plošne.. toto sa robí tak..hento tak...a nezaujímajú ich naše konkrétne stavy...
aj u mňa trval na amniocentéze, lebo mám po 35 a to treba...pokúšal sa ma presvedčiť asi na 2 poradniach, ale musel pochopiť, že tým nič nevyriešim, lebo nech bude akýkoľvek výsledok, dieťa si nechávam, žiadne zabíjanie sa konať nebude... len krútil hlavou, že obdivuje moju odvahu...
a ja obdivujem, že majú odvahu takto presviedčať ženy..niekedy mám pocit, či za to neberú nejaké provízie..

lubina
6. sep 2009

moni ja som niekde citala, ze ked je prve cisarsky rez tak aj dalsie sa robia cisarske rezy kvoli tomu, ze ked sa dietatko tlaci von tak sa moze roztrhnut ta povodna jazva a zacne krvacanie,preto to riesia zasa len cisarskym.Ale ako je to naozaj a ci sa ta jazva pretrhne vzdy to neviem.Ved sa porozpravaj aj s inymi lekarmi.

A ku dene - tvoj gynekolok je ozaj divny,ja som mala pri druhej dcere tiez po 35 a povedala som ze na plodovu vodu nejdem a uz ma viac ani nepresviecali.Moj Dr akceptoval moje rozhodnutie.Ale niektori Dr su divni...

moni1412
autor
6. sep 2009

lubina kedysi to tak bolo, dnes uz to tak neberu, ze ked bol prvy, musi byt aj druhy..... u mna je problem ze som ho mala kvoli doporuceniu od ocnej, ale to bola sekcia len preto ze som u ocnej bola mesiac pred porodom, povedala mi svoj nazor, ze to je take 50:50, mam sa rozhodnut sama, lenze po prelezani celeho tehu ma objednanu nechali u ocnej cakat v cakarni asi hodinu, ja som ( z velkej miery asi aj vdaka tomu) zacala v ten vecer rodit, mesiac pred terminom, stres, doporucenie som mala v tehu knizke, este sme o tom nestihli ani premyslat, tak siel cisarak .... no ale lutovala som potom .a dr. mi tvrdi ze kedze bol prvy kvoli tomuto, ze podla lekarskych postupov musi byt ja druhy, preto sa s tym neviem stotoznit. len kvoli nejakym lekarskym postupom pojdem zasa na operaciu....

dene fuha..... ja by som tiez nesla na amnio.... odvaha? podla mna je to uplne normalne..... tiez niekedy nechapem ze vedia takto presviedcat 😒

valka
6. sep 2009

moni, urcite si pytaj nazor viacerych lekarov...
kamoska mala prvu sekciu a druhe krasne spntanne...takze da sa to...
drzim palce...

atrami
6. sep 2009

moni,
ja som pri prvom porode trvala na tom, že chcem rodiť sekciou. Pozerali na mňa divne. Mám úzku panvu a keď mi povedali, že syn bude mať asi 3600g, tak mi prišlo zle. Nakoniec sme to nejako vybavili. Syn mal 4250 g, neviem ako by to dopadlo, ak by som si ho nevydupala. Pri druhom synovi som si našla porodnicu, kde mali prax, ak raz cisársky, tam potom vždy. Druhý syn mal 3950g. Mne tento systém vyhovoval, ale aj tak mám názor, že ak nepretrvávajú dovody z prvého porodu, tak by žena mala rodiť prirodzene.

moni1412
autor
6. sep 2009

atrami u mna pretrvavaju, ale ako pisem - pri prvom som urobila chybu, zle alebo lepsie povedane nestihla som sa spravne rozhodnut, ja som ani pri prvom nechcela cisarak.... no bol to vtedy hekticky vecer 😖 ale kedze to ocna nechava stale na mna, tak to az take zle nemze a nie je..... u teba to hej, to beriem, to zasa nechapem preco ti ju nechceli urobit 😒 no fakt sa da niekedy len hlavou krutit nad postupmi niektorych lekarov 😒

valka dakujem, budem ich potrebovat, aby som sa spravne rozhodla. 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre