Spotrebovaný krčok v 36. týždni a otvorená na 2 cm

kristinapastuchova
15. júl 2016

Ahojte,máte niekto skúsenosti s tým že v 36 tt ste otvorená na 2cm,a krcok je už spotrebovany a dokonca mi začala pomaly odchádzať hlienova zátka.. Som druhorodicka a nemala som rizikové teho. Prvé som dokonca prenasala..
Ale teraz už mávam posledné dni kontrakcie, aj keď ustanu neskôr.. Dakujem za rady

kvietok173
15. júl 2016

A vyjadrenie tvojho dr? Ved predsa chodis na kontroly. Kedy sa zacal skracovat krok a otvarat sa? Robil ti kontrolne vytery? Nemas zapal? Je prirodzene ku koncu tehu skracovanie krcka ale nie az tak a urcite nie otvaranie. Podla mojho nazoru mas dlhodobo nelieceny zapal, ale uz si chvalabohu aspon v 36 tt.

kristinapastuchova
autor
15. júl 2016

@kvietok173 bola som včera,aj beriem macmirror, zápal nemám žiaden. Doktor povedal ze to môže prísť hocikedy, skôr ma zaujímala nejaká "skúsenosť" inej mamičky,či ozaj porodila skôr s takouto diagnózou. Krcok mám skrátený od 34tt ale včera sa mi spotreboval úplne.

lucinka511
15. júl 2016

@kristinapastuchova ale moes byt rada ze is uz v 36 tt, t uz aj rodit mozes, su zeny kt maju krcok kratsi uz v dakom 20tt a su otvorene aj par mesiacom pred tehotenstvom, ja som po konizacii a krcok mam kratsi a som tehotna len prvy trimester,tak sa budem vela modlit aby som vydrzala apson do toho 36tt,,btw moja sestra rodila v 36 kvoli zapalu a vsetko ok,mala bola nadherna adruha v 35 kvoli preklampsii a mala bola na novorodeneckom dlhsie,lebo bola malinka ale je uplne zdrava a krasna.neboj sa nemusis sa strachovat vobec

sardinka335
15. júl 2016

@kristinapastuchova dieta sa povazuje za donosene od ukončeneho 36tt. Ja som mala krčok takmer spotrebovany a otvorena na prst...mala som sa vraj šetrit atd. Porod som mala spontanny v 37tt plus 4 dni....a uplne v pohode mala je zdrava, ani v inkubatore nebola ani nič pretoze to uz nie povazovane za predčasny porod.
Postupne otvaranie je podla mna normalne aj spotreovanie krčka....ved si uz podla toho čo más napisane v 37tt..Je to velmi individuáne. Jedna porodit mohla a druha nemusela.
Macmiror je na vaginalne infekcie takze asi máš nejaky infekt...aj ten samozrejme moze ,,dopomoct,, k porodu ale u teba si myslím, ze uz nie je dovod na extra paniku nakolko tvoje dieta sa uz povazuje za donosene.
Skor bud rada v tom zmysle, ze to vyzera na lahky - rychly porod. Ja som to tak mala tiez som bola na 2 cm a krčok spotrebovany v 37tt....doktor mi praskol vodu a do hodiny bola mala na svete.

kristinapastuchova
autor
15. júl 2016

@sardinka335 tak si ma utesila trochu, bábätko vážilo pred tromi dňami 3kg tak snáď už je to ok. A som presne 36+3, preto píše že v 37.
Uvidíme ako sa to bude vyvíjať a prečo ti doktor praskol vodu? Normálne to robia až na termín.. Či?

kvietok173
15. júl 2016

@kristinapastuchova ked ti dal macmiror tak musis mat zapal, nedal by ti lieky len tak. A ked sa ti skracoval v 34 tt tak ti robil kontrolny vyter ci nemas zapal? Nemala si ziaden vytok inej ako bielej farby? Krcok sa skracuje prirodzene ku koncu tehu ale nie az tak ako u teba a otavranie ma za nasledok urcite infekcia!!! A z nej vznikajuce kontrakcie. Ktore su taktiez bezne ku koncu tehu. Kontrakcie su tvrdnutie bruska, ak su caste tak to nie ej ok. A porovnavat sa s inymi zenami je uplne zbytocne. Pretoze prasknutie plodovej vody a nasledny porod sa moze spustit aj v hodinach ale mozes takto vydrzat mozno aj tyzden aj dva. Ale zda sa mi divne ze v 34 tt sa ti skracoval krcok a tvoj dr nic nerobil? Teda zavisi ako bol skrateny. Mozes byt aj otovrena, ja som bola od 27 tt na 2 prsty a donosila som v kludovom rezime ale krcok som mala skrateny ale nie spotrebovany. To je velmi individualne. Ty sa musis sledovat ako ti tvrdne brucho.

kvietok173
15. júl 2016

@sardinka335 dieta sa povazuje za donosene ked sa narodi 40 tt +- 2 tt to znamena ked sa narodi od 38 do 42 tt. Pred 38 tt je stale nedonosene a sledovane ako nedonosenec!!!

sardinka335
15. júl 2016

@kristinapastuchova jasne ze to je ok. Ešte potiahni týžden - teda nech je to aspon ten 37tt. troška lezkaj a tak a potom by som uz extremne nestresovala. Pri posledných 2 porodoch mi moj dokino (mala som zazmluvneneho toho isteho) praskol vodu nakolko sa to potom rychlejšie rozbieha. Pri druhom porode som prišla len na poradnu - ziadne kontrakcie, nič a on ze ste na 6cm otvorena tak uz idete rodit...praskol vodu a mala bola na svete. Pri tomto treťom porode ma na poradni ,,pošparal,, a večer som začala mat pravidelne kontrakcie...praskol vodu a do hodiny mala na svete. Neboli to, skor to pomoze porod naštartovať. Ja osobne som praveze bola rada, ze ,,sa to hybe,, a krčok povoluje - samozrejme v tom 36 - 37 tt lebo to som vedela ze sa budem ,,dobre otvarat,, a pojde to rychlo. Ine kočky na poradni zavrete na 100 zamkov ešte v 38tt...takze ja som z tohoto vedu v 36tt. fakt nerobila.

kristinapastuchova
autor
15. júl 2016

@kvietok173 v 34tt som ležala týždeň v nemocnici keď sa mi začal skracovať a Otvorila som sa na 1cm,ale potom už bolo OK.. Ležala som a nič sa nedialo,aj vtedy som brala macmirror ale mala som vraj len bežny zápal čo býva v teho..
Predvčerom mi začalo zase brucho tvrdnut tak som sa dala pozrieť a už sa krcok spotreboval na 3mm ale večer potom mi už odišlo kúsok zátky,posielal má do nemocnice ale mam syna doma tak chcem byť tu. Skôr sa bojím nejakého rizika ak by som išla rodiť. Rozmýšľam že sa predsalen nechám hospitalizovať. :/

sardinka335
15. júl 2016

@kvietok173 pozri, všade uvadzaju inak - od ukončeneho 37, 38tt. ...v nijakej poradni nie sme sledovany ani ziadne moje dieta nikdy nebolo a ziadne sa v termine ani nenarodilo. ani mi nikto nepovedal ze mam nedonosene dieta ak by bolo tak sa to iste dozviem. 😀 Ak ma apgar 10 a nema ziadne problémy tak nema čo riešiť. Tabulky su jedna vec a prax druha.

kvietok173
15. júl 2016

@sardinka335 ty si predsa rodila 37 tt + 4 dni a to je predsa 38 tyzden takze si rodila v termine tak preto.

lovelysadie
15. júl 2016

Ahoj, aj som takto bola od 31tt 🙂 ležala som síce skoro celé tehotenstvo v nemocnici, ale dcerka sa narodila dva dni pred termínom. Keď sa nebudeš namáhať, je to ok 🙂

majusqa77
15. júl 2016

@kvietok173 ja viem, ze od 37+0 sa povazuje dieta za donosene. mne sa mala narodila 36+6 a napriek tomu nieje nikde sledovana

sardinka335
15. júl 2016

No a ja som akurat telefonovala s pribuznou, je 36 plus 4 a zajtra ma nastupit do nemocky lebo ma uz prezretu placentu na 38tt.....takze podla mna aj zajtra porodi a verim ze v pohode.

maminkasisa
15. júl 2016

@kristinapastuchova jasne, nechaj sa hospitalizovat, ak sa Ti ma kto postarat o babo.... kazdy den v brusku pre babo je dobre.... v nemocnici si urcite polezis, doma sa to tak neda... aspon do toho 38 tyzdna.... drzim palce

kvietok173
15. júl 2016

Novorodencom sa označuje dieťa od okamihu jeho porodenia do ukončeného 28. dňa po pôrode. Novorodenecké obdobie sa rozdeľuje na skoré novorodenecké obdobie, prvých sedem dní po pôrode a neskoré novorodenecké obdobie, od 8. dňa do 28. dňa života. Ošetrovateľská starostlivosť o fyziologického novorodenca je prvé dve hodiny po pôrode zabezpečovaná na pôrodnej sále alebo na novorodeneckom boxe. Následná starostlivosť je poskytovaná na novorodeneckom oddelení formou rooming-in.
Novorodencov môžeme rozdeliť podľa viacerých kritérií.

Klasifikácia novorodencov podľa dĺžky trvania tehotnosti:
- donosený novorodenec – dieťa narodené v termíne, t. j. od prvého dňa 38. týždňa do posledného dňa 42. týždňa tehotnosti,
- nedonosený novorodenec – dieťa narodené predčasne, t. j. skôr ako po ukončenom 37. týždni tehotnosti,
- prenosený novorodenec – dieťa narodené po termíne, t. j. po ukončenom 42. týždni tehotnosti.

Klasifikácia novorodencov podľa pôrodnej hmotnosti:
- novorodenec s nízkou pôrodnou hmotnosťou, pôrodná hmotnosť je nižšia ako 2 500 g,
- novorodenec s veľmi nízkou pôrodnou hmotnosťou, pôrodná hmotnosť je nižšia ako 1 500 g,
- novorodenec s extrémne nízkou pôrodnou hmotnosťou, pôrodná hmotnosť je nižšia ako 1 000 g.

Klasifikácia novorodencov podľa vzťahu pôrodnej hmotnosti ku gestačnému veku:
- normotrofický – eutrofický novorodenec, pôrodná hmotnosť je v rozpätí od 2 500 g do 4 200 g, pôrodná hmotnosť je primeraná gestačnému veku, hmotnosť je medzi 5. – 95. percentilom pre daný vek,
- hypotrofický novorodenec – pôrodná hmotnosť je nižšia ako zodpovedá gestačnému veku, je pod 5. percentilom pre daný vek,
- hypertrofický novorodenec – pôrodná hmotnosť je vyššia ako zodpovedá gestačnému veku, je nad 95. percentilom pre daný vek.

Fyziologický novorodenec je donosený, normotrofický s primeranou adaptáciou.
Klasifikácia predčasne narodených novorodencov podľa gestačného týždňa a pôrodnej hmotnosti:
- do 28. gestačného týždňa – extrémne nezrelí novorodenci, hmotnosť 500 – 999 g – extrémne nízka hmotnosť
- do 32. gestačného týždňa – veľmi nezrelí novorodenci, hmotnosť 1 000 – 1 499 g – veľmi nízka hmotnosť
- do 34. gestačného týždňa – stredne nezrelí novorodenci, hmotnosť 1 500 – 1 999 g – nízka pôrodná hmotnosť
- do 37. gestačného týždňa – ľahko nezrelí novorodenci, hmotnosť 2 000 – 2 499 g – nízka pôrodná hmotnosť

kvietok173
15. júl 2016

Pre vsetky neveriace pridavam aj link
http://www.mediedu.sk/blogy/show?id=68&kategori...

majusqa77
15. júl 2016

@kvietok173 a sak prvy den 38tyzdna je 37+0 nie?

kvietok173
15. júl 2016

@majusqa77 37+0 je 37 tt a 37+1 je 38 tt. A inak nechapem taketo dotahovanie sa po dnoch. Dolezity je stav dietata, niekedy do nisene moze mat horsiu adaptaciu ako nedonosene a opacne. A to ci sleduju ci nie dieta asi zavisi od stavu dietata ako sa narodilo ak na prelome 37 /38tt a asi aj od lekara. Prepac ja tu nie som od toho aby som sa s niekym dtahovala o dni, dala som link kde je to dopodrobna opisane.

kvietok173
15. júl 2016

@majusqa77 donosený novorodenec – dieťa narodené v termíne, t. j. od prvého dňa 38. týždňa do posledného dňa 42. týždňa tehotnosti,
Tu je to tiez teda od prveho dna 38 tt 😉

majusqa77
15. júl 2016

@kvietok173 priznavam, ja som po tom nikdy nepatrala. Mne chceli vyvolavat 37+0, vraj pockaju nech uz nemusia brat malu ako nedonosenu. Ale mala nepockala a narodila sa 36+6 🙂 a som aj cakala ci bude niekto nieco riesit, ale nikto nic

puer
19. júl 2016

ahojte som podobny pripad .branka na 3-4cm od 27tt do nemocky som mala ist uz 25tt zostala som doma az v 27tt som sla dali mi infuzie na 14 dni mackmiror na preliecenie.utrogestan 2xdenne na vkladanie hormon.bolesti som nemlala ani nekrvacala.lezala som 7 tyzdnov do zac.34tt teraz som 35+5tt a stale rovnako.skrateny som mala aj pri prvom tehu a donosila som v termine.mame 2700g a magnezii mam 6tbl.za den.bojim sa porodu inak som presvedcena ze to donosim hoci doktori a primar mali slovo len o prevoze do martina.drzim prsty da sa to udrzat len treba bojovat a poslluchat doktorov.

puer
7. aug 2016

primar mi povedal ze im doktorom staci 35tt.a tak aj bolo.

puer
7. aug 2016

ahoj kvietok podla tvojich skupin nikde nepatri moje dieta lebo malo35tt ukonceny a hmotnost 2,7kg.ta vaha ma zachranila inac by to bolo do martina.

monika1791
7. aug 2016

@puer Ahoj.A rodila si v Čadci?

lucinka511
7. aug 2016

@puer preco do Martina? sestre sa mala narodila v 35+3 s vahou 1900 v Trstenej a v pohode.tusim dva tyzdne boli v nemocnici.mala dostavala infuzie a glukozu aby podrastla a v pohode.

puer
7. aug 2016

ahoj hej v cadci som rodila 35+5tt 2700g.pod 2,5g by to slo do martina.

puer
7. aug 2016

na ten tyzden mala dost dobru vahu si myslim.prva mala v 40tt 2,95g tak tato druha neviem kolko by este pribrala keby mi nepukla voda.

puer
7. aug 2016

aspon som mala rychly porod ked bol krcek na 3cm otvoreny.

puer
26. mar 2019

@monika1791 v cadci jasne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre