Štíhla postava a široké boky. Aký bude pôrod?

era.peace
7. apr 2008

Chcela by som sa opytat, ci budem mat tazky alebo lahky porod, ak som velmi chuda, menej ako 50 kil, ale mam siroke boky? Tie boky nemam vsak siroke od sadla, ale moje kosti su od seba tak nejako daleko. Tehotna zatial nie som, mam sice rada deti, ale neviem, ci by som bola pripravena sa o ne kazdy den starat. Predsa len to nie je hracka. Viem, ze ak by som otehotnela, panva sa rozsiri. Rozsiria sa teda aj boky? To asi budem chodit dost nasiroko, nemyslite?
Dalsia otazka, kedy je porod najlahsi, v akom veku? Niekde som citala, ze medzi 21-25, ja som prave vo veku medzi tym. Vraj aj tehotenstvo je mat najlepsie priblizne v tomto veku.
Dokonca som pocula, ze mlade mamicky maju viac energie ked musia behat okolo babatka a starat sa o neho ako tie starsie. Niektore vsak hovoria, ze maju pocit, ze premrhali mladost.
Lenze vacsina nastavajucich mamiciek co vidim alebo poznam, uz maju po 30 a viac. Vravia, ze najskor sa chceli zabezbecit. Takze neviem, co je skoro a co neskoro.
Vdaka za odpovede.

sasiki
8. apr 2008

Ahoj, ja mám skoro 24, ročné dieťa a namám pocit, že som premrhala mladosť 😠
Ked som otehotnela, mala som 47kg a pôrod bol - myslím, že v pohode. Je to veeeeľmi individuálne. Ako s pôrodom, tak aj to, kedy sa ktorá žena chce a cíti stať sa matkou. 😉

kakusa
8. apr 2008

Ahoj era no ja som mala prveho syna v 19..teraz som cakala na babetko 3,5 roka...Mozno mi nieco utieklo, mozno som ten pocit niekedy mala,ale tehotenstvo bolo uplne idealne, ziadne vracacky, unava bolesti hlavy nioc...zato teraz ojoj...Mam uzsne samostane dieta je pravda, ze budeme mat 2 jedinackov,ale nevadi mi to...Syna som zvladala s lahkostou a s humorom...dufam, ze aj teraz to tak bude🙂

susik77
8. apr 2008

ahoj, ja nie som moc stihla, ale tiez mam siroke boky.rodila som dobre. tiez mi por. asist. hovorila, ze tie siroke boky su vyhoda pri porode.
rodila som v 30-tke. tehot. v pohode okrem zac.-okolo7.tyzdna som krvacala-hematom-ale to s vekom nesuvisi.
porod v poho, odisla som po svojich 🙂 starostl. o malu som zvladala, nemam pocit, ze by sa to lisilo ked som mala 21-25-myslim, ze som mala rovnako energie 🙂
a par mes. po porode sme sa nastahovali do noveho bytu 🙂 -to je vyhoda mat dieta okolo 30 🙂

susik77
8. apr 2008

Ak chces studovat vysoku skolu, tak sa s dietatom nemusis ponahlat, nic ti neutecie 😉 este sme si aj pocestovali a teraz si uzivam malu. 🙂

evka1310
8. apr 2008

era.peace - to aky bude porord zavisi aj od velkosti babetka a od priechodnosti ciest...siroke boky su fajn ale nezarucia ti lahky porod. ..ale iste pomozu.
Osobne si myslim, ze na otazku kedy mat a nemat deti si musis odpovedat sama, kazda sme ina a univerzalna odpoved na to kedy mat dieta nie je...a nakoniec je to tvoj vlastny zivot, ty musis vediet najlepsie co ta uspokoji a potesi

mechurik
8. apr 2008

baby, neodkladajte to. ak sa citite pripravene, a priatel suhlasi, tak nepocuvajte boom okolo 30 ky 🙂

kacka.va
8. apr 2008

podle mě je důležitejší šířka pánve jako takové, než boků.

daisy33
9. apr 2008

ja budem mat tento rok 30 a cakam babo. mam pocit, ze pre mna je to tak akurat co sa tyka veku. chodila som na VS, nasla som si pracu, trochu zarobila , pocestovala po dovolenkach a teraz som sa rozhodla pre babo. hoci priatel by bol za babo uz skor. som v 9 mesiaci a doposial som nemala nejake problemy. ale je to individualne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre