Streptokok a podávanie antibiotík počas pôrodu

denisaap
9. okt 2008

Ahoj tehulky je tu niekto s podobnym problemom ☹ kultivacne vysetrenia ukazali ze mam streptokoka a musim pocas porodu dostat antibiotika,dost ma to vystrasilo...Ake mate skusenosti vy...

latvia
3. júl 2014

@daniela1983 a ze neexistuje ziadna studia o priamej suvislosti medzi novorodeneckou sepsou a GBS? staci googlit. a klesajuca incidencia takychto sepsi je prave vdaka profylaxii.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
daniela1983
3. júl 2014

@fidka79 podla toho v ktorom state. su staty kde to ani netestuju. kazdopadne ja som sa rozhodla nedat si ich, tak som si nedala bodka. 🙂 a prezili sme to

latvia
3. júl 2014

@daniela1983 v ktorom state napriklad netestuju?

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
daniela1983
3. júl 2014

@latvia pokial viem tak v dansku entestuju, kamoska tam zije a povedala to.

latvia
3. júl 2014

@fidka79 nechcem byt vulgarna, ale cikaciu trubicu mame hned vedla tej rodiacej diery a pri porode odchadza aj moc a stolica a ak je v moci GBS tak takmer s istotou bude aj v okoli vaginy, takze ja nevidim dovod, preco robit vyter z vaginy, ked sa robi detekcia v moci. ja chcem vediet, kde sa nerobi test na GBS u tehotnych vobec z nicoho.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
daniela1983
3. júl 2014

@fidka79 je to typ baby co ma porody fakt nastudovane a pochybujme ze by jej nieco take uniklo a ze by sa o to cielene nezaujimala

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
latvia
3. júl 2014

@daniela1983 mas jednu vyhodu, ze dansky neviem, ale inac by som ti to vygooglila. prakticky na celom svete, kde sa robi medicina na urovni aspon naseho standardu, sa dodrzuju tie iste protokoly. neverim ze dani to nemaju. uverim az ked mi niekto najde dansky clanok ze sa to u nich nerobi. to, ze ty si ATB odmietla a ze ste v poriadku, je druha vec. nikto nepovedal, ze kazde dieta , ktoreho matka odmietla atb bude mat sepsu, to nie.

lizankaaa
3. júl 2014

@daniela1983 boze vyhodili ta s tymi tvojimi sprostymi recami uz asi z 10 for roznych porodnic a teraz tie bludy zacinas sirit uz aj tu??? Neda sa to citat ani sa uz o to nepokusam... Si jedna chora zena! Uz som to tu pisala a musim to napisat znova! Je na teba alergicka polka konika! Nedavaj si nic! Ziadne atb... Sak si na hlavu... Ale nenahovaraj tu na tie sprostosti aj tu pritomne zeny! Vsetky sme tu poculi tie story ako tvoje dieta bolo hypoxicke a neriesila si to aby si nahodou nedostala nieco o com mas pocit, ze je zle, pricom neni...napr ten strasny oxytocin... uuu...Len si damy dajte atb pri strept. pozit.... Je to profylakticke( preventivne) podanie... Neublizi to ani vam, ani dietatu.. Robi sa to tak napr. pred kazdou operaciou v nemocnici... Preventivne... Lebo nasledky naslednej infekcie su 10000x zavaznejsie nez davka atb podana pred porodom, alebo pred operaciou... A ty daniela sa ani prosim ta neunuvaj odpisovat! Chod kolonizovat svoje dieta tymi tvojimi bakteriami! Uz len tato hlaska hovori o tebe za vsetko!

culia1
3. júl 2014

Low stress, napichnu ti infuzku ked dojdes do nemocky pred porodom - teda uz ked prides akoze do nemocky rodit, ta ti stecie a hotovo.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
daniela1983
3. júl 2014

@lizankaaa neboj sa ty nic moje dieta je bakteriami kolonizovane po bondingu :D lebo v normalnej nemocnici kde o tm nieco vedia tak to lekari propaguju...

ty si musela mat velmi traumaticky porod ked ta tak irituju moje nazory 😀 😀 😀

lizankaaa
4. júl 2014

Jedine co ma irituje si ty cela jak si... Ked sa v civilizovanych krajinach atb podavaju na streptokoka tak to ma asi nejaky dovod... Ale potom pride teliatko daniela, ktora robi z porodu vec, na ktoru mysli kazdy den svojho zivota... A ako si niekde pisala, ze to bolo take uzasne, ze by si rodila kazdy den.. No len chora hlava taketo veci vypusta... . Tie zvasty, ze bez bondingu nema matka vztah s dietatom.... Jejda ked ma mama v 19 rodila.. Hukala na celu porodnicu.. Mala hrozny porod 3 dnovy.... Vycerpana sa na mna kukla ze mam vsetky ruky a nohy a bola rada ze ma odniesli a priniesli az na dalsi den... Nemala ziadny bonding ani nic.. A mame spolu taky vztah jak nikto... Nie je den keby sme si nezavolali a je to moja naj kamoska... Dokonca aj ockovana som bola a som zdrava a na nic sa neliecim.... Podla tych tvojich kecov by sme mali byt uplne odcudzene, pretoze som mokra podchladena nelezala na jej bruchu 2 hodiny... Pomoc! Chod si kupit epi balon a kazdy den ho na 10cm vytlacaj nech si ten uzasny porod mozes furt pripominat....

prasiatko30
4. júl 2014

Ja som to tu uz raz pisala - ten streptokok je dost nebezpecna vec - pred asi dvomi mesiacmi jednej kamaratke koli rychlemu porodu zanedbali tento malicky detail a tiez si asi mysleli- teda personal nie mamicka- ze vsak ak sa raz nepoda tak sa nic nestane - dieta stravilo svoj prvy mesiac zivota na novorodeneckej JIS - streptokokova meningitida - nakazilo sa od matky pocas porodu vdaka laxnemu pristupu doktorov a PA, ktore mali asi podobny nazir ako niektore tu pritomne. Este stale nevedia ci to bude mat aj nejake celozivotne nasledky - takze bacha na vec ak sa tie ATB podavaju tak koli niecomu to bude

daniela1983
4. júl 2014

lizanka ty bud fakt mas traumu z porodu ze ta tak zaujimaju a irituju moje prispevky a riesis ich, alebo ta plati nejaka farmaceuticka firma ked sa tak spravodlivo rozculis vzdy ked nikde nieco taketo vidis 😉 😝 ked ta to bavi kludne pokacuj, ja sa rada zabavim.
je na kazdom ci si atb da alebo neda. ja som bola na vazkach do poslednej chvile nakoniec som sa rozhodla takto. je to moja vec a moje dieta. joj a predstav si dokonca ho nechavam hrat sa v trave a nie je zaockovane proti encefalitide, com ja ale krkavcia matka 😀 😀 😝 😅 ( a vidim ze sa hrozne vyznas do bondingu ked si mylis ze dieta sa tam podchladene dve hodiny klepe od zimy. a ze je to odporucenie WHO ako postupovat pri fyziologickych novorodencoch standartne v ramci ich termoregulacie to ta asi nezaujima. a ani vacsinu doktorov evidentne ked sa tychto odporuceni nedrzia 😝 , no ale snad za takych 30 rokov sa to aj sem dostane 😅 )

koala7
12. sep 2014

@latvia ja zijem v nl a tu sa netwstuje, pytala som si pri prvom babbatku test a neurobili, ze to sa nerobi

latvia
14. sep 2014

@koala7 ano, pausalne sa nerobi, iba ak je podozrenie, ze by ho zena mohla mat, napr. gyn. zapaly, zapaly moc. systemu., dlhsie odtecena plodova voda.

evening_star
15. jan 2015

@daniela1983 Viem, že je to pol roka stará diskusia, len chcem povedať, že ja som streptokoka mala, ale z nedbanlivosti personálu mi atb nedali, a syn mal adnátnu infekciu kvôli tomu. Následky sa nesú s nami dodnes: oneskorený psychomotorický vývin, oneskorený vývoj reči, stále sledovaný na neurológii. A to som druhá mamička v tejto diskusii, čo ti napísala takúto skúsenosť. Takže ženy, nepodceňujte streptokoka!!!

lucinocka
15. jan 2015

@evening_star suseda mala prrsne taky problem ako ty a tiez aj s malym ma take problemy dodnes,mysleli ze bude autista ,ale vraj sa to nepotvrdilo...ja som si pytala testy sama,trvala som na nich a pripominala som atb az kym som ich nedostala...kazde 4 hodiny, cize 3x...

prasiatko30
15. jan 2015

@evening_star no jo ale syty hladnemu neuveri a predsa uskodi dietatu viac atb podane jeho matke ako nejaky streptokok - to proste nevysvetlis 😰😰😰 🙄

betty223
21. máj 2015

Som v 38 tyzdni a doktorka mi zistila streptokoka b, teda gbc pozitiv. Dala mi antibiotika macmiror complex. Mam planovany cisarsky rez. Vie mi niekto poradit, ci mi este budu podavat dalsie lieky pred porodom v nemocnici, ked teraz doberiem tabletky?

nikolienkaa
24. jan 2017

Ahojte ja sa len chcem spýtať ze ked som mala streptokoka v tehu ci ho mam aj teraz ? Som 4tyzdne po pôrode (sekcia) a mala som antibiotiká v nemocnici pred pôrodom

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre