Streptokok v tehu

drobec_l
29. apr 2014

Ahojte tehuľky , mamičky , mali ste niektorá pozitívne výsledky na streptokoka , asi je to dosť imtímna otázka ale pýtam sa ako to prebieha pri pôrode , Lekár mi ešte naordinoval vaginálne tabletky a , že pri pôrode mi zavedú antibiotiká ...

moni244
29. apr 2014

ja som mala, vaginalne tabletky mi nedala, len infuzku pred porodom s atb a jediny problem bol pri zasivani, kedze vdaka strepkokoku som bola viac prekrvena a stale to krvacalo a zle sa to zosivalo

drobec_l
autor
29. apr 2014

Ach joj , mne dal dneska doktor ešte macmiro complex 500 len som už 38 tt a aj doktor aj na sone mi povedali že už je to na "spadnutie" že to môže byť každú chvílu a aj sa tak niekedy cítim ... ale no ved uvidíme , len teraz keď som čítala všelijaké tie fóra a príspevky tak som dostala strach aby sa malému nič nestalo

celasapremenim
29. apr 2014

a mali ste aj nejaky problem s tym, kvoli ktoremu vam to nakoniec vlastne diagnostikovali?

monicm
29. apr 2014

@drobec_l je to veľmi bežné a nemusíš sa báť,len treba dať atb pred pôrodom intravenozne a viac menej by malo byť po probléme. pre ženu to vlastne nič neznamená,môže to síce ohroziť dieťa pri pôrode,ale atb tomu zabránia.tak aj keby si teraz začala rodiť,v knižke to máš zapísané a ked prídeš do nemocnice,dajú ti lieky.
@celasapremenim zisťuje sa to pri bežnom vyšetrení ku koncu tehotenstva u každej ženy preventívne.

fideska
30. apr 2014

@drobec_l Ahoj, mala som pozitivneho streptokoka, mne nesposoboval ziadne tazkosti, ziadne obmedzenia. Mala som to zapisane v tehotenskej knizke, aby o tom v pripade porodu na prijme vedeli. Gynekolog mi povedal, ze minimalne 4hod. pred porodom musim dostat venozne ATB, aby nedoslo k infikovaniu dietatka. ATB som dostala, porod prebehol v poriadku, vsetko bolo OK. Takze, netreba vyckavat ist do porodnice, ak sa objavia kontrakcie, alebo ine tazkosti, aby stihli podat ATB.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre