Syndróm modrej masky. Čo presne znamená?

nejla
24. nov 2006

ahojte, neviete mi poradit co tento syndrom presne znamena? Nepodarilo sa mi nic najst. dakujem za kazdu radu

ninamaria
27. nov 2006

No moja malá sa narodila so syndrómom modrej masky.Mala obtočenú pupočnú šnúru okolo hlavy a ručičiek.Ja som mala veľké pôrodné bolesti a nijaké tlaky, takže som ju nevedela vytlačiť.Nakoniec ju primár vlastnoručne doslova vytlačil z bruška.Pridusila sa a tým, že tlačila za mňa, tak jej popraskali aj celé očká.Mala ich celé krvavé, ale to do mesiaca zmizlo.No a tváričku mala celú modročiernu.To je syndróm modrej masky.To tiež do mesiaca postupne vymizne.Je tam však väčšie riziko zvýšenej detskej žltačky, takže sme pobudli v nemocnici trošku dlhšie a do toho sme mali ešte rozdielne Rh faktory.Ja som totiž negatív, čo nie je dobré u ženy a malá bola pozitív, tak mi po pôrode pichli injekciu.Dúfam, že som ti poradila aj keď som sa tak rozpísala.Tak pa,pa 😉 😉 😉

meginka
2. dec 2006

Ja som maleho nevládala vytlačit a tak sa narodil celý modro fialový a pripuchnuty,v správe mal napisané,že syndrom modrej masky.Všetko viditelne sa do mesiqaca stratilo a potom vyzeral pekne ako ostatne babetká.No ešte ked sme boli v nemocnici,tak maleho lekári dost kontrolovali,či je v poriadku,potom nas detská lekárka poslala k neurologičke a až tá mi pekne vysvetlila,že taketo pridusené detičky tzv.modrej masky mavaju často nejake vyvojove chybičky,tak ich treba sledovat,motorika a pod.Ale neni to pravidlom,my sme v poriadku,držim palce aj vám, 😉

abetka
22. apr 2008

aj my sme to mali a maly bol uplne ako smolko az ma prisli z novorodeneckeho upozornit na jeho farbu, aby som sa nezlakla. Bol aj dost pripuchnuty. Moj manzel bol z neho dost prekvapeny a moc sa mu nezdal 😠 , ale teraz je krasny ako obrazok.Nam sledovali ocne pozadie, krvicku a bilirubin v krvi.

letnyvanok
27. jún 2013

Tak ako to všetko čítam vracajú sa mi spomienky z pôrodu.Prvé dieta som porodila v poriadku aj ked ručku mala pri hlavičke išla vonku ako super man trhala všetko ale s mierami 3400g51cm...Ale druhé s váhou 4500g.55cm bolo to strašné napriek tomu že som mala EPI vôbec nezabralo dokonca malý sa strácal na ctg-čku ostal zaseknutý tak nasadili mne kyslikovú masku.Dvaja ležali mi na bruchu aby dieťa dostali vonku čo najrýchlejšie.Samozrejme pupočná šnúra omotaná okolo krku a hrude.Moje dieta tiez bolo dolámané klúčnú kosť mal zlomenú a tiež syndróm fialovej masky.Na hlave bozulky a jedno oko zakrvavené.Ja tvrdím že to je chyba lekárov.Žiadna žena by nesmela porodit prírodzenou cestou také veľké dieťa.Stále je tam riziko nejakého poškodenia .Aj my navševujeme neurologiu ked ze bol strašne vystrašené dieťa ale,teraz chvála bohu uz je v poriadku.Vyvíja ja krásne a ja som štastná o to viac že stále ho dojčím a to prospieva obom. 😵 😵 😵 Je pravda že časom sa všetko zahojí 😉

vierao
18. dec 2014
martina0511
23. dec 2014

@letnyvanok mne sa malá narodila 4500g a 56 cm a pôrod bol super, na tri kontrakcie bola von 😉

letnyvanok
28. dec 2014

@martina0511 som rada že ste v poriadku 🙂

alexa1990
20. apr 2020

@ninamaria mozem sa spytat ako dlho ste boli v nemocnici kvoli tomu syndromu modrej hlavicky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre