Taška do pôrodnice

deniska92
12. mar 2014

Ahojte, som v 35 týždni a stále nemám nachystanu núdzovú tašku do pôrodnice ak by to na mňa prišlo skôr. Čo mám do nej zbaliť??

betka011
12. mar 2014

zbal si uz tasku normalne naco nudzovu a mas po starostiach, pozri na nete su tam aj zoznamy podla aktualnych nemocnic

grossmann
12. mar 2014

pre seba - nocna kosela (aj 2-3kusy), poporodne vlozky, kojenecke podprdy, tampony do podprdy, kozmetika, nepremokave podlozky pod seba do postele - ja som mala 5kusov, prezuvky, zupan, uterak, k porodu sa mi osvedcil maly uteracik, ktory mi manzel namocil do studenej vody ako obklad na celo, potom sluzil na teple obklady na naliate prsia, plus pre istotu som mala masticku na bradavky a take lanolinove tamponiky, ak by bol problem s citlivymi bradavkami

pre babo - vecicky (bodynka, ponozky, ci overaliky), ak ich nemocnica neposkytuje, ciapocky, tie vacsinou v nemocnici nie su, bavlnene plienky na odgrcnutie a pod. - mala som 5kusov, no dodatocne manzel doniesol dalsie a spinave bral domov, jednorazove plienky, ak nemocnica neposkytuje (ja som musela doniest svoje), masticku na zadocek, vlke utierky na zadocek, cumlik ak budes pouzivat...

ak ma este cosi napadne, dopisem 🙂

povuma
12. mar 2014

@deniska92
@grossmann hlavne doklady, tehotensku knižku, kartičku poistenca, prefotený sobášny list, potom foták, mobil a nabijačku....zisti si v konkretnej nemocnici, čo všetko potrebuješ 🙂 ale tie vložky, uterák, podložky do postele , hygienické potreby, papuče, plienky...to je základ....veci pre deti vacšina porodníc dáva erárne, stačí ti potom len vecičky , ked pojdete domov 🙂 ,

deniska92
autor
12. mar 2014

Fu tak to aby som začala baliť.. Ti toľko toho vyžadujú ako čo by som sa tam stahovala, ale ďakujem lebo ja som nemala ani predstavu že čo

siska53
12. mar 2014

@deniska92 zisti si v tej porodnici,v ktorej budes rodit,co treba. Ja som to nejak nemala,zistene a polovicu veci som nepotrebovala.
urcite hygienicke potreby,vratane uteraka a osusky,tie sietovane nohavicky,doklady ako op,sobasny list a tehu knizka.
papuce,zupan,ponozky,plienky,ciapocku,ponozkyva rukavicky a deku a vlhcene utierky pre babo.
vodu,daco na citanie
ostatne ti budu pribuzni nosit podla potreby.
niekde treba tie podlozky,aby si nezakrvavila plachtu a i vlastne vlozky ci nocne kosele. Toto som ja vobec nepotrebovaa
la. Kosele som vyuzila ich,lebo kazdu chvilu som bud zakrvavila,ci zamokrila od,mlieka. Kosiel,vloziek i podloziek sme my mali dostatok (v oboch pripadoch).
jaj a daktore beru aj cumlik pre babo.
ja som,prvykrat isla s velkym kufrom ako na dovolenku. 🙂 druhykrat som uz vedela ,co treba a stacila mala cestovna taska.
dufam,ze som na nic nezabudla.

mirkava
12. mar 2014

@deniska92 ja som uz tiež zbalená 🙂 : vložky, jednorázové nohavičky, vložky do podprdy (kupila som to v zdravotníckych potrebách), zupan, nočné košele na kojenie (2 ks), papuče, gumené šlapky do sprchy, podložky pod seba (tiež v zdravotníckych potrebách), uterák, hygienické potreby (kefka, pasta, mydlo, hrebeň...), pre drobca: vlhčené utierky, jednorázové plienočky. Hádam som nič nezabudla 😉

lucya2
3. apr 2014

Ja ešte odporúčam zobrať si pár vrecúšok čaju a v nemocnici si vypýtať veľký pohár na ten čaj. Kanvice snáď majú. Prípadne instatnú meltu - Caro, Inku a pod už aj zamiešanú s cukrom a práškovou smotanou, nejaké tyčinky, niečo proti nude... Baby šatka tiež nie je zlá.

pe
6. apr 2014

nezabudni aj take drobnosti ako nabijacku, nieco na citanie, ale radsej spi, kym mozes 🙂 pri oboch detoch mi opuchla sliznica v nose - nechapem preco a pomohli mi aj bezne kvapky do nosa, ozaj a balzam na pery, budes mat isto suche, masticka na bradavky, masticka na zadocek - super je Bepanthen, je na oboje a je vyborny, mam ho odskusany, vsetko ostatne ti uz napisali ostatne maminy 🙂

daniela1983
19. apr 2014

ja som si zbalila hlavne domace pohodlne veci, lebo som si nevedela predstavit chodit tam v nocnej koseli. porodila som vecer a prvu noc som tusim v koseli spala, ale potom uz som si obliekla tricko a teplaky, ci kratase a bola som v tom. nechcela som sa citit ako nemohuci pacient 😀

romanettka
7. máj 2014

Skvelé mydielko pre bábätká, aj ich maminky:
Aloe je známa svojimi čistiacimi a zvlhčujúcimi vlastnosťami a pôsobí ako kondicionér, čo z nej robí dokonalý základ pre naše tekuté mydlo Aloe Hand & Face Soap. Je biologicky odbúrateľné, má regulované pH a nie je dráždivé, je dostatočne jemné na každodenné umývanie tváre, rúk alebo celého tela. Je v nádobke so šikovnou pumpičkou s jednoduchým používaním; tento príjemne voňajúci výrobok môžu používať všetci, dospelí i deti. Aloe Hand & Face Soap je bohaté, perleťové, zvlhčujúce mydlo na tvár a ruky s veľkým obsahom aloe. Vytvára bohatú penu, ktorá sa ľahko aplikuje a odstraňuje. Aloe Hand & Face Soap, zanecháva pokožku čistú s príjemným, hodvábne jemným pocitom, minimalizuje pritom podráždenia, ktoré sa môžu vyskytnúť pri niektorých tuhých mydlách.

• zloženie typu „žiadne slzy“
• zvlhčujúci čistiaci prostriedok
• jemný a nedráždi
• zásobník s pumpičkou

A ešte, maminky v období šestonedelia, to bude s potením dost silné, a pre dojčiace maminky aj náročnejsie, kedže sa nesmú deodoranty s alkoholom vsetko prechádza do mliecka tak ponukam zdravsiu alternatívu
Poďme na to zdravšie, prečo nevymeniť svoje veci ktoré dennodenne používame za zdravšiu variantu? Ja vám napríklad pár ponúkam ... Deodorant: Keď stúpa teplota a sme pod vplyvom stresu, je to ideálny prostriedok na zlepšenie sebadôvery, ktorý nám pomáha udržiavať pocit sviežosti od začiatku dňa. Tyčinka Aloe Ever-Shield Deodorant poskytuje účinnú celodennú ochranu proti pachu potu v podpazuší a môže sa aplikovať priamo po sprchovaní bez pocitu štípania. Táto jemná formula so stabilizovanou aloe vera neobsahuje žiadne drsné alebo škodlivé antiperspirantné hliníkové soli, ktoré sa nachádzajú v mnohých ďalších dezodorantoch dostupných na trhu. Hliník je toxický kov. Hlavné účinky priveľkého množstva hliníka sa prejavujú, ako sa zdá, na centrálnom nervovom systéme a v niektorých prípadoch je nadmerné množstvo hliníka v tele spojené s Alzheimerovou chorobou (t.j. presenilná demencia). Môže tiež narušiť hladinu vápnika v tele, pretože vplýva na činnosť prištítnej žľazy. Priveľa hormónu prištítnej žľazy môže viesť k vysokému obsahu vápnika v krvi, čo sa spája s bolesťami kostí, psychiatrickými symptómami a zápchou. Sme hrdí na to, že vám prinášame výrobok, ktorý eliminuje tieto riziká bez toho, aby sa znížila jeho kvalita. Praktický tvar umožňuje, aby ste Ever-Shield mohli použiť presne tam, kde treba. Vďaka špeciálnemu zloženiu deodorant ľahko kĺže po tele a nezanecháva škvrny na odeve. • bez alumíniových solí - prevencia rakoviny prsníka • nezanecháva škvrny na šatách • môže sa použiť priamo po holení a navoskovaní
Pre bližšie info IP

lilienw
21. máj 2014

na internete najdes niekolko clankov s dobrymi zoznamami co si pripravit do porodnice, su tam aj take veci co by ta nenapadli a potom by si prehanala manzela, ja som sa pobalila podla http://www.bocianiehniezdo.sk/content/co-si-zab... ,vsetku kozmetiku a plienky som nasla na www.playsafe.sk, aj ked to vyjde nejake tie eura, ale ver tomu ze by si to aj tak dokupila akurat ze by to bolo v zhone a nie najlepsie vybrane znacky

zana7
5. sep 2014

Ahojte :D Poradíte mi nejaký košický veľkoobchod so zdravotníckymi potrebami...? Kde nakúpim najlacnejšie? ĎAKUJEM :D Pekný dník prajem!