Ťažké dýchanie

kkkk4
12. feb 2016

Ahojte... Už 4 dni mám sťažené dýchanie, potrebu hlbokeho nadychu, a tlačenie na hrudi... Pred tým sa mi to prejavovalo tak preventívne, že na druhý deň mi to zmizlo...No teraz mi to trvá už 4 dni, a vôbec netuším z čoho to môžem mať... Viem, teda verím, že sa tu niekto s podobnými problémami nájde a poradí mi alebo teda povie mi z čoho alebo čo to je... Ďakujem vám za každú odpoveď vopred.

tova
12. feb 2016

hladaj odbornu pomoc, Co tu za pc my vieme o tebe? porozmyslaj ci aj to nemoze byt aj uzkost

lintu
12. feb 2016

aj rovnaké symptómy môžu znamenať dve rozdielne veci...ak sa ti tvoj stav nepáči, už dneska si mala byť nabehnutá u doktora...teraz si na správnu diagnózu počkáš minimálne o dva dni naviac

uhnakova
12. feb 2016

Nie si privelmi vycerpana? Ja mavam taketo stavy pri fyzickom pretazeni, najma pri kombinacii choroby a nevyspatosti, pomaha na to dostatok spanku.

bonaqa2013
12. feb 2016

psychika?

tajka1986
12. feb 2016

@kkkk4 stazene dychanie a tlak na hrudi...podla mna srdce(bohuzial vlastna skusenost) Nevahaj a vyhladaj lekara. Dovtedy hlavne oddychuj a fyzicky sa nenamahaj

marianax
12. feb 2016

moze to byt uzskost alebo vycerpanost ale asi by bolo lepsie dat sa poriadne prehliadnut drzim paste nech si v poriadku

elenajezova
13. feb 2016

Neviem, či je to to iste, ale mne sa stáva pri a hlavne po silnej nádche, že mám pocit, že sa nemožem zhlboka nadýchnuť. inokedy si dýchanie ani neuvedomujem. Ale vtedy je to veľmi nepríjemné, ten pocit... ☹ A keď sa konečne zhlboka nadýchnem, tá úľava... 🙂 A príde to zrazu, z ničoho nič, trvá mi to deň, dva, tri a potom to samé prejde. Keď som to spomínala doktorke, nejako zvlášť na to nereagovala. Ale ja nemám pocit tlaku na hrudi.

cammille
13. feb 2016

U mna to bola uzkost, vycerpanie...tiez to trvalo 4 dni a preslo to...

martinzdena
13. feb 2016

presne aj ja to mam a uplne jak kebi som mala hrdlo stiahnute,,neviem ci to nema spolocne z chrbatom strasne ma boli a picha ma v pravej lopatke,,a este mam aj problem z krcnu chrb,,

misel0806
14. feb 2016

Moze to byt psychika uzkost vycerpanie rozculenie. Neviem problemy nejake nemas???

tanika
21. apr 2016

@elenajezova Poprosim mam tento problem co ty ,po sil.nádche štáte na dýchanie ....Poprosim ako si to riešila ci ti pomohlo....dakujem za info a pomoc....dik Zháňaním z toho zúfalá ...bola som na spisovatelia ta bola o.k., tlak mám v norme...na interné ma neposlala.

tanika
21. apr 2016

@tanika
@kkkk4 Poprosim co ti pomohlo..bola si u mudr.?...a kde ta poslala dik moc ...no ja mam stazene dychanie a aj taky tlak na hrudi.nie bolest. A na vecer hlavne sa mi neda zaspať......co to je? Alergia? Vyčerpanosť?

charity
21. apr 2016

@elenajezova To znie ako nabeh na astmu. Poziadaj nabuduce nech Ta odoslu na pkucne nez sa to schronifikuje b

tanika
21. apr 2016

@charity ja som bola oni mi spravili spirometriu..ta bola o.k a bolo.pôjde k na alegologiu radšej? Ako sa prejavuje astma, mne aj trocha zatekaju hlieny, a cez den mi opucha nos .sliznice..dik za radu.

maaaria3
26. apr 2016

@kkkk4 Mám presne to isté a vyzerá to na uzkost... je to strašné, kto nezažil....

tajka1986
26. apr 2016

@maaaria3 uzkost bude ten lepsi pripad...u mna s takymito prejavmi to bola prechodena chripka(vraj) a srdce nenavratne poskodene. Drzim ti palce aby to bola len banalita

maaaria3
26. apr 2016

@tajka1986 No lekárka ma pekne s týmto odbila samozrejme.. aj ma napadlo srdce, no ja mám tie stavy už 3 mesiace a mám horšie a lepšie dni, k večeru sa to stupnuje, aj aritmie mám... no je zaujímavé, že počas dna skoro to necítim, až k večeru.. ty si mala tu dychovú nedostatočnosť kedy a aké boli symptómy celkovo... je to hrozné, to aby človek sa stále len bál

tanika
26. apr 2016

@tajka1986 zaujimave....mne tvrdia ze alergia , no bolo povedane ze mozno aj úzkosť....ale toto ma zaujima tiež ako a po akých vyšetreniach na toto prišli? Dik za info...

tanika
9. máj 2016

@kkkk4 ahoj Poprosim ta ako si to vyriešila s tam sťažených dýchaním? Co to bolo? Kde ta poslali na vysetrenia?Dik moc za odpoved.

nikusik0107
9. máj 2016

ahojte ja mam to iste...brala som hormmonale tabltkz no po ich vyadeni sa mi zacali prejaovat taketo stav.-...neviem sa nadychnut niekedyboli ma pri srdci tak ako kebz mi ho niekto zvieral...plus niekedy ma boli hlava alebo sami v nej toci...

tajka1986
9. máj 2016

@tanika krvny obraz,ekg,echo. 3-4dni som mala pocit ze sa dusim, zadychavala som sa aj pri zavazovani snurok alebo beznej chodzi z izby do kuchyne. Pocit na hrudi ako keby mi niekto na nu stupil. Bolesti ziadne. Hned som vedela ze nieco nie je ok,kedxe nikdy predtym sa mi to nestalo...

maaaria3
9. máj 2016

@tajka1986 A ako vyzeral tvoj krvný obraz? No u mna je to i v klude a v noci sa na to budím, že sa dusím, spojené občas so zimnicou bez horúčky a arytmie, pocit trasu... počas dňa mám lepšie a horšie chvíle, najhoršie to je okolo obeda a navečer... sama mám pocit, že je to psychika a teda som to začala aj riešit... ale mna aj obvodná odbila, že to je psychika... trošku ma jej prístup naštval veru... uvidm, aký to bude mat vývoj... ale myslím, že keby to bolo srdce, mám to stále rovnako... tahá sa mi to od januára... potom to trošku ustupilo a teraz je to 3 týždne hruza... akú liečbu ti nasadili?

rainbow1
9. máj 2016

ahojte kočky, máte rovnaké symptómy ako môj mm, ten pobehal všetky vyšetrenia, od pľúcneho, srdcové, alergológia, mysleli si, že astma, ale lieky nezaberali, dýchať nemohol ani v noci nespal - konečná diagnóza znie tetánia, užíva len horčík, dostal slabé neurotiká keby prišiel znovu záchvat, má sa vyvarovať stresu, pije čaj na ukľudnenie a pri tom zlom dýchaní má vraj skúsiť dýchať cez papierový sáčik na vyrovnanie hladiny kysličníka uhličitého v krvi; môj mm nie je žiadny stresmen, takže ma jeho diagnóza prekvapila, ale 10% ľudí ju má vraj z nezistených príčin; domáhajte sa vyšetrenia krvi, srdca, pľúc, alergológia a nervové (tam to diagnostikujú) , snáď som vám aspoň trošku pomohla

tanika
10. máj 2016

@rainbow1
@tajka1986
@nikusik0107 kočky poprosím a to sťažené dýchanie mávate len večer? alebo aj ráno ? či počas dňa ako sa vám to prejavuje...mňa nič nebolí len sa mi ťažšie dýcha ale mám pocit že to súvisí asi s nosom ako keby som ho mala v nose pripuchnuté sliznice....a hlavne teraz ako všetko začalo kvitnúť odvtedy to pozorujem , hoci som bola vyšetrená ma alerg. testy negatívne, neviem či astma no neviem budem tam musieť skočiť? ja to mám buď skoro celý deň alebo niekedy len na večer ...no bola som u obvodné a tá že buď alego, alebo psychika ale na interné ma neposlala mám sa pýtať či to nesúvisí predsa len s tým srdcom ? čo vy na to ? dík kočky...
@maaaria3

tanika
10. máj 2016

@maaaria3 no takto nejako to mám aj ja len či si namýšlam? pripisujem to tomu nosu? no ten tras aj zimnicu som mala aj ja už dva krát. inak len také sťažené dýchanie ...ako si na tom ty teraz bola si ešte niekde s tým ? dík

maaaria3
10. máj 2016

@tanika zaujímavé, mne tiež stále opúcha nos a vtedy sa to dýchanie zhorší, dávam si aj cez en aj na noc kvapky už niekolko mesiacov, viem, že to nie je dobre, ale tak asi by som to neustála bez nich... chystám sa na alergologiu ešte, potom uvidím... ale ja mám také pocity, že sa jednoducho neviem zhlboka nadýchnut až potom to príde a som chvílu spokojná... to je asi zásadný problém, to dýchanie, lapanie po vzduchu... a to by vraj naozaj mohla byt uzkost...

bearuska
10. máj 2016

Zaseknuty nerv podla mna

tanika
10. máj 2016

@maaaria3 tak toto presne môj prípad..inak ja som bola aj na turbinoplastike stred. a dol. mušlí v nose lebo mi puchli a puchli a nemohla som dýchať nosom ale teraz to mám odstránené operačne je tomu pl roka aj tak je zle predtým som toto sťažené dýchanie nemala až túto sezónu podla mňa je to alegia ,- nábeh nna astmu ? alebo ozaj tá úzkosť.... ale mne alegiu nepotvrdili beriem antihs. to mi dal aleg. lebo že vraj aj keď mi vyšli testy negativ. aj tak môžem byť alegická preto že vraj je 2500 alergenov a to sa predsa všetko netestuje!!!! som z toho na nervy a inak pocituješ to teraz z jari akoo všetko začalo kvitnúť ? ?

maaaria3
10. máj 2016

práveže nie, ja som to mala prvýkrát koncom januára, potom sa to skludnilo trošku a teraz úplný nápor 3 týždne dozadu... myslím, že by som to vedela priradit aj k stresu, k vypeckovaniu nervov, ja neviem... skrátka som všetko robila strašne rýchlo a stresujúco... myslím, že toto je dan zato... ak je to psychika

sova76
10. máj 2016

@kkkk4 Môžeš mať stiahnuté priedušničky. Tlak na hrudi /pocit kameňa na hrudi/ a sťažené dýchanie sú aj príznakom astmy. Treba čo najskôr ku alergológovi alebo pľúcnemu, aby si neskončila na infúziách. Dá sa to pekne preliečiť sprejmi. A astma začína zlostiť väčšinou cca vo februári ako aj alergie. Skrátka takýto stav chce lekára.