Tehotná pár týždňov po pôrode. Stalo sa vám to?

funilieta
24. apr 2008

Ahojte,
zaujimalo by ma, ci sa najde niekto kto do roka porodil dva krat. Mam taky pocit, aj ked este som si nie ista, ze to bude aj moj pripad. Neviem si to predstavit. Je vobec mozne otehotniet, ked kojim a ked mam strasne nepravidelny cyklus?Pretoze si nejak nedavam pozor, a teraz mi lepi. Stalo sa to niektorej z vas? a ako to zvladate? 😅

tinka08
9. mar 2009

miriamkac má pravdu, treba staršie mimi privyknúť na denný režim. cez deň sme ok, režim funguje. ja som podcenila hlavne uspávanie Samina a teraz mám problém 🙄 . Keď som bola ešte tehu, tak som si ho zobrala do postele medzi nás, lebo som mala problém nahnúť sa nad postieľku s veľkým bruškom. teraz neviem, čo robiť, lebo sme tak unavení obaja, že nemáme odvahu dať ho do jeho postieľky a počúvať ako plače. viem, že existuje metóda 3-5-7 ale momentálne nemáme na to silu počúvať plač stereo. Tamarka je totiž večerný plačko 😝

katkaza
16. mar 2009

Ahoj.Môžem sa pridať k Vám do klubu? 🙂 Naša malá je ešte úplne miminko a súrodenec je už na ceste 🙂 Najprv veľký šok...teraz sa už aj teším,len ma občas prepadne hrôza,ako to všetko zvládnem...

verca
17. mar 2009

Ahojky :D
tak presne som sa aj ja citila takto pred rokom, bala som sa, mala som kopu otazok na maminky co maju tak deti po sebe, ale teraz ani neviem ako to ubehlo, mala ma uz skoro pol roka, vraj to najhorsie obdobie mame za sebou. Kludne ak mas dake otaocky napis mi do ip, ja som tiez hladala spriaznenu dusu a nasla som ju u jednej mamicky tu z fora ktora bola v podobnej situaacii ako ja a navzajom sme sa povzbudzovali.

tinka08
17. mar 2009

katkaza, ono to akosi pôjde samo. aj nám sa už polepšilo. Tamarka mi po 3 mesiacoch začala piť mliečko z prsníka a hneď mám viac času. 🙂

simona55
18. mar 2009

po 3 mesiacoch si zacala kojit? to uz preco?boli nieake problemi z kojenim?

tinka08
18. mar 2009

simona55 malá sa narodila predčasne a na rizikových novorodencoch ju kŕmili z fľaše. ani hneď po pôrode mi ju nepriložili na prsia, išla rovno do inkubátora. síce som chodila za ňou ale bola slabučká na to aby sala z prsníka, tak som si 3 mesiace odstriekavala a rozlúčila sa s tým, že ju budem kojiť. až annak z MK mi poradila ako na to a už fičíme... 😀 😀 😀

simona55
18. mar 2009

joooj to je vyborne ze sa ti to podarilo. lebo nie kazde dieta sa prisaje po tolkych mesiacoch. 😀 preco sa ti narodila mala predcastne?. co tam bolo?.

tinka08
18. mar 2009

no ja som mala všetky tehu rizikové 😢 , ale pri malej nastala kalcifikácia placenty a jej predčasné odlučovanie. doktor povedal, že je dobre, že sa pôrod spustil, lebo mimi by mohlo byť ohrozené. tak sme na svete od 35.tt 😎

simona55
18. mar 2009

aha to odlucovanie placenty som mala aj ja ale v20tt no potom sa to nejak upravilo. ale sa my maly narodil predcastne o3tyzdne ale mne sa to nezda lebo som mala brusko ako slnik a stale tvrde. a narodil samy v37tt mal vahu 3200 dlzku49 preto sa mi nezdabyt predcastni.

tinka08
18. mar 2009

simona55 37.tt už nie je predčasné mimi. od 36tt sa mimi považuje za donosené.😀 Samina som rodila v 39tt a bol menší ako tvoj 3000/50, Tamarka v 35.tt 2450/47 😅

simona55
18. mar 2009

no vsak to ze ani mne sa to nepozdavalo ze je predcastne narodene.malasom od 8mesiaca vysoky KT lekari vraveli ze vraj este 1 den tak zomrie v brusku. mal omotanu pupocnu snuru tak spatne ze ja som v nemocke a vobec skoro v 9 mesiaci necitila pohiby a vravela som aj lekarom a oni ze sa my to iba zda no maly bol po porode v inkubatore a cakalo sa skoro 3dni ci zostane alebo zomrie to je strasny pocit strasne som sa bala. dufam ze som neodbocila od temy sorry.

katkaza
18. mar 2009

verca,tinka08 ďakujem 🙂 ako ste zvládali tehotenstvo s malým drobcom.teraz je to u mňa ešte len úplny začiatok,ale už teraz mi je nejak divne a som hrozne unavená a malej asi idú zúbky,takže celý deň a noc plače 😒

tinka08
19. mar 2009

simona55, ja som tiež objímala inkubátor ale malá bola a je veľmi životaschopná 🙂 . našťastie tak dramaticky som posledné tehu neprežívala.
držím palčeky, nech ste zdravučkí.

katkaza na zúbky v každej lekárni dostaneš mastičku alebo gél, vyber si taký s Lidokainom, pomôže to malej a keď sa ukľudní aj tebe, trochu si vydýchneš. môže si každý hovoriť čo chce ale keď ide o to aby ste boli v pohode, treba to malej natierať na ďasienka. prvý trimester som bola aj ja veľmi unavená ale potom to bolo lepšie.
ešte ma napadlo, či by to nemohla byť kolika. na koliku jej dávam Sab simplex a je úžasný. mne ho tiež poradila jedna maminka. dávam jej 15kvapiek pred každým kojením.

katkaza
19. mar 2009

tinka máme Calgel,ale nejak jej to nezaberá...koliky sme mali asi prvé dva mesiace,ale teraz ju bruško nebolí...aspoň si myslím 😒
dusanka vidím,že budeme dvojnásobné mamičky približne v rovnakom čase a máme aj rovnako malinké bábätká...aj ja sa teším na druhé bábo...bojím sa,ale som zároveň aj veľmi šťastná 🙂

verca
19. mar 2009

katkaza, skus homeopatika chamomilla vulgaris 15ch ta je na zzubky a naukludnenie, podava sa to 3x denne po 5 guliciek, nam to pomohlo a kamaratke to tiez, jej malej vysli zubky uz v 4 mesiacoch, tak si to vies predstavit, my sme ani gelik nepotrebovali a budem davat tieto homeopatika aj lilke a asi aj coskoto zacnem, lebo aosi sa mi zda, ze cochvilka uz jej pojdu zubky

verca
19. mar 2009

o tych homeopatikach si pozri aj tu na konikovi, ja to mam tiez odtialto
a ako som to zvladala, no asi tak, ze som uprednostnila oddych pred domacnostou, pokym nieco neponahlalo, tak som to neurobila, mna starsne poboievali stichy a to hlavne, ked som s malym pobehala po vonku, ale neboj pri malej ti to tak ubehne a ani sa nenazdas a budete mat druheho drobca doma, drzim palceky :D

katkaza
19. mar 2009

verca dík,skúsim ich pozháňať.Ale to,že idú zúbky je len moja dedukcia,alebo malá je ako čert,hnačkuje a nechce ani za svet papať lyžičkou,čo doteraz nebol absolútne problém.Ale neviem presne,či je to tá pravá príčina 🙂 Ale je fakt,že doteraz bola také slniečko....

marrrka
20. mar 2009

ste tu niektora v situacii ze ste mala cisarsky a do roka dalsi porod? su tam rizika? akym sposobom bol dalsi porod? a ako sa nezblaznit z dvoch malickych deti?

katkaza
20. mar 2009

marrrka ja som mala v októbri cisársky rez a vychádza to tak,že v novembri budem rodiť opäť...ako to neviem,to sa rozhodne asi až pred pôrodom podľa stavu jazvy.A ako sa nezblázniť z dvoch detí to neviem,ja mám zatial len jedno a občas riadne nervy 🙂 A ty už čakáš bábo či len zisťuješ?

simona55
20. mar 2009

moja svagrina rodila tiez zo sekciou, 1 veho a od 2 druheho a druhy uz nebol zo sekciou .tolen ti hovorim ze ani ti nemusis mozno to pride spontane alebo ti si chcela sekciu?

marrrka
20. mar 2009

katka drzim palce.. ja zatial len zistujem, dufam...

tinka08
22. mar 2009

katkaza švagriná rodila 2x sekciou ale do 2 rokov. ale hádam by nemal byť problém...

kaleilah
24. mar 2009

ahojky maminky, já mám půlročního kluka a ted jsem v 7tt, mimčo jsem takhle brzo plánovala, myslím že je to pro děti lepší, takže od sebe budou 14 měsíců, to si myslím že je tak akorát, protože starší už snad bude chodit 😀 dvě nechodící mimča bych asi nezvládla, stačí když si ted vybavim jak chdim ověšená z nákupů a s dítětem na ruce, psím vodítkem v zubech a dveře si otevírám loktama 😀

sasiki
24. mar 2009

gratulujem kaleilah, to zvládneš 😉 ja chodím na nákupy s manželom a bez psa 😀

tinka08
25. mar 2009

no ja keď som mala prvého tak som bývala v paneláku na 11.posch. a často sa tam kazil výťah. tak si predstav veľkú libertu-kočík asi tonový, decko a 2-3 plné tašky nákupov... neviem ako som to zvládala 😅

teraz s dvomi mimi do roka sa občas cítim podobne... 😀

marrrka
25. mar 2009

zeny obdivujem vas 🙂 🙂 🙂 tak o tyzden si spravim tehotensky test a potomsi pojdem dat predpisat HAK, nech mam aspon 5r istotu 🙂)

miriamkac
25. mar 2009

kaleilah to su veci, ktore budes riesit za pochodu.....ja byvam v bytovke na tretom poschodi bez vytahu a mavala som dve tasky s detmi a malu ledva 1,5 rocnu princeznu na scodoch, takze obcas chlapcov som musela polozit aj na zem na medziposchodi...ked si na to spomeniem, tak 😀 😀 😀 a teraz? chodia uz sami hore dole, kolkokrat "mrznem" od strachu, ked vidim ako idu dole scodmi.... 😝 😝 😝

tinka08
25. mar 2009

no baby, dnes mi poslala kamarátka sms, že sa jej snívalo, že som tehu... 😀 😝 . presne takto pred rokom keď mal Samino 3 mes. som otehotnela s Tamarkou.

ešte stále nemám menzes, kojím. rýchlo bežím kúpiť test a už som objednaná u Dr. 😀 😀 😀

tinka08
25. mar 2009

marrrka aj mňa by zaujímalo ako sa nezblázniť z dvoch malých detí + ja mám ešte bonus puberťáka.... 😅 😅 😅
prežívam zo dňa na deň a snažím sa neblabotať, občas zo mňa vypadne aj rozvitá veta (ale zas nie veľmi dlhá)ale to je ako tá perla svišťovi ... 😀 😀 😀 😀

sasiki
26. mar 2009

tinka, manželovej tete sa snívalo, že som tehu, keď som čakala dcéru a nikomu sme to ešte nepovedali 😅 😅 😅
miriamkac, no ty si šikovná, na teba sa nechytám 😀
marrrka 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre