Treba pri každom pôrode nastrihnúť?

papula
5. dec 2006

Ahojte chcem sa opytat treba pri kazdom porode nastrihnut?Ja mam najvacsie obavy asi z toho a este zo zasivania je to nutne zenu nastrihnut,lebo som citala,ze dost mamuliek porodilo bez zastrihnutia mate s tym skusenosti?

lujza123
23. júl 2009

Jasne ze nastrih je taky super, kraasne to zasiju, a cele to ide tak rychlo a pohodlne, ved to je take super pekne ifuuziu, sup si lahnut, zviazat nozky a tlaacit ako pan doktor povie.( a aby desat studentov v pozadi pekne videlo ako sa rodi po slovensky ).hlavne nech to je rychlo aby mohla ist rodit dalsia.Tak isto samozrejme, lebo vsetky maju rovnake telo, tak treba rovnake praktiky. Lebo tak to ucil sudruh v skole a tak to bude iisto najlepsie. A postrasit vsetky rodicky ze bez doktora a xxxxx zasahov by isto porod neprezily. Ubohe zeny v zahranici kde strihaju len v nutnych pripadoch. To musi byt hnus zit s nezjazvenou vaginou a super zazitkom do konca zivota. aaaaaaaaa asi sa pojdem dat preistotu cvicne nastrihnut aj pred otehotnenim.

petja
23. júl 2009

Diskuze těhotenství,epi-no 🙂

miti
23. júl 2009

lujza dakujem za tvoj az ponizujuco - urazlivy nazor, no isto mas s tym mnoho skusenosti ako prvorodicka, alebo ze by zdravotacka. Myslim, ze nekupujes nic slovenske mas odzite x rokov vonku. Alebo bola si uz vobec niekde okrem Trencina?
Urcite tam rodit nebudes, ved co je za porodnicu....

kitina
23. júl 2009

Já si myslím, že dost záleží na porodnici a personálu. Já jsem tedy nástřih neměla, malinko jsem se natrhla, ale jen ruptura 1. stupně, takže pohoda, kdyby to mělo být horší, nastřihli by mě a rozhodně bych souhlasila. Je lepší když to má být větší rána ať je čistá, rovná a víceméně kontrolovaná, než se natrhnout až bůhvíkam. Nástřihu jsem se tedy vůbec nebála 🙂

vranka4
23. júl 2009

Ahojte 🙂 ,ja si myslím,že ak je to nutné,tak voliť radšej nástrih,ako sa roztrhnúť 😒 ,ja som pri treťom pôrode -boli to dvojičky, nemala nástrih,dopadlo to super,neroztrhla som sa,ani som tomu nechcela uveriť 🙂 ,po 2 hod. som išla do sprchy,cítila som sa fajn,ale pri pôrode prvej dcéry,som tiež nástrih nemala,ale som sa roztrhla,to hojenie trvalo pomerne dlho a bolesť tiež,pri druhom pôrode som nástrih mala,bolo to lepšie,takže závisí to aj od poddajnosti pôrodných ciest,čiže v mojom prípade posledný pôrod -síce dvojičky,bol najľahší,najkratší,proste naj 🙂

lea132
23. júl 2009

Ahojte, nemate niektora skusenost, ako to funguje v Martine? Ci nastrihavaju automaticky, alebo len ked vazne treba? 😝

betelgeuzz
23. júl 2009

Lujza, celkem výstižné 😀 Nevím, jak v SR, v ČR se to už dost mění, ale stále je spousta nemocnic s podobným přístupem. ☹

Oprávněný nástřih je asi v 10 % případů. když se podívám např. na aperio, kde porodnice uvádí 40 - 50 % případů, tak je jasné, že stříhají i v případech, kdy to vůbec není nutné. Místo, aby nechali ženu rodit v nějaké přirozené poloze, kdy není nástřih třeba, položí ji na záda a v takové poloze je celkem umění porodit bez nástřihu, nebo natržení. A to ještě spousta porodnic razí názor, že prvorodička se stříhá vždycky. Hnus, velebnosti.

lea79
24. júl 2009

mne bolo povedané na predpôrodnej príprave, že nástrih sa robí v 99% prípadov....a nastrihnutá som bola, z čoho nadšená nie som...dúfam, že to bolo fakt nutné, aby som sa neroztrhla až po...

betelgeuzz
24. júl 2009

Lea, to je pravda, že se nástřih dělá velmi často, ale ze zvyku. V zahraničí to není vůbec běžná praktika a ženský tam natržený a zmrzačený nechodí, jak nás tady lékaři často straší. 😠

munu
24. júl 2009

no ja som nastrihnuta nebola a zijem v anglicku, tu som aj rodila a roztrhla som sa az po.....este len teraz nedavno sa mi to uz konecne zahojilo...takze ja by som v mojom pripade radsej brala nastrih..

wild.horses
24. júl 2009

ja sa tiez pripajam za nastrih, ak je potrebny. Rana sa hoji lepsie, lebo je to rez a nie natrhnutie.

sayast
24. júl 2009

me nenastrihavali,nepotrebovala jsem to,dcera me vubec nenatrhla nic, to az potom placenta ☹

andrejusa
24. júl 2009

a keď vás nastrihli, nebolelo to? to musí poriadne štípať, nie? aj pri cikaní a sprchovaní? alebo aj pri chodení, nie? ja nad tým všetkým radšej ani neuvažujem, ale keď už, až ma trasie... 😝

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
icejane
25. júl 2009

ja som bola strihana pri prvom babu a mala som 4 stehy a pri druhom som sa roztrhla ale poviem vám bola to ovela vačšia bolesť ked sa to hojilo ako ked ma strihali...vtedy som v pohode uz na tretí den sedela a chodila a teraz som takmer dva tyzdne trpela..hrôza

juja2
25. júl 2009

Baby prosim ako dlho a ako casto by sa mala robit masaz hradze. Som v 33tt, niekde som citala, ze by sa to mohlo robit uz pred porodom, takze by som s tym mala uz zacat? Len este neviem ci staci tesne pred alebo uz mozem trenovat. 😀 Dik!

kvietocek7
25. júl 2009

juja2 vacsinou sa uvadza 3-4 tyzdne pred porodom raz denne 3-4 min. Spociatku to fakt nie je nic prijemne 😒 ale myslim,ze je to napomocne. Treba pouzit vraj klasicky rastlinny olej.Vela uspechu do trenovania 😀

strapco13
25. júl 2009

Ako medicka som musela byt okrem ineho aj pri porodoch...videla so s nastrihom, bez nastrihu...tiez som sa nastrihu dovtedy bala...fakt je ten, ze zeny ten nastrih ani necitili /vsak som ich po porode vyspovedala/, vacsina mi povedala, ze v tej chvili sa im len ulavilo a slo to zrazu lahsie..zvacsia sa tym padom porodne cesty...sitie niektore citili, niektore nie..tam to zaviselo od citlivosti rodicky a lekara, ako to dal anestezu...zeny ktore nenastrihli..ak sa nenatrhli, tak fajn...ale vascinou som videla ako sa natrhli a to cítili a riadne a aj sitie potom trvalo dlhsie a aj viac bolelo
Takze som sa rozhodla, ze v dnesnej dobe ked sa vsetko u lekára podpisuje...tak nie ja, ale on mi podpise, ze ma nastrihne.

lea79
25. júl 2009

andrejusa nástrihnutie nebolelo, ale potom ma to štípalo dosť dlho a nesadla som si mesiac 😖

spevacka
28. júl 2009

Ahoj baby, neviem, čo sa stále rieši ten nástrih. Ja som to ani pri jednom vôbec necítila. To, čo nasledovalo, to už trochu hej, ale tiež volím radšej nástrih ako roztrhnutie až po chrbát. Hojí sa to u mňa dosť rýchlo, 2-3 dni trocha bolesť, aj mi to opuchlo, sestrička mi dala na to ľad.obklad. No a teraz je to už zo dňa na deň lepšie, rodila som pred 6 dňami.A aby som nezabudla, vrelo odporúčam levickú pôrodnicu. S prvým som bola v B.Stiavnici-nie zlé, ale tu oveľa lepšie. Až na tú stravu. 😠

kettm
28. júl 2009

Ahoj, rodila jsem před 3 měsíci, taky jsem se šíleně bála nástřihu, měla jsem klasický porod, bez epi (nestihli mi dát), byla jsem nastřižená, ani bych o tom nevěděla, jen jsem viděla jak bere doktorka nůžky, nic jsem necítila, jen po tom neskutečnou úlevu, když se malej narodil, šití jsem měla umrtvený jen nějak lokálně, cítila jsem až ke konci tahání stehů. Opravdu se toho nebojte, nástřih dělají při kontrakci, ani to nepocítíte. 😵

radkar
28. júl 2009

Ahoj, já nástřih dost cítila, protože jsem blbě tlačila 😀 a doktorka střihla zrovna když jsem nečekaně přestala tlačit a křičela jsem , že to nezvládnu 😝. Ale jak píšete, pak to byla strašná úleva, protože pak je po jednom zatlačení po všem. Šití už bylo pro mě brnkačka.

jonuska
28. júl 2009

ahojky mám 3dětičky brzy po sobě a ani jednou mě nestřihli.ani jsem se netrhla...

jeudi
28. júl 2009

neni to nutne ale v nekterych porodnicich to delaji preventivne viz.v te nasi 😠

lea79
28. júl 2009

jonuska závidím 😉

kettm
28. júl 2009

v naší porodce teda nástřih dělají taky preventivně skoro všem 😒 , a taky nechtějí dávat epidural, jak jsem se pak dozvěděla od dalších rodiček, tak byl scénář stejnej, když jsme chtěli epi, tak nám řekli, že je brzo a za půl hodinky už bylo zas pozdě, přitom jsme měli každý jinej průběh a délku porodu, ale jejich reakce byli stejný, no nakonec jsem ráda, že jsem ho neměla, zvládla jsem to i bez něj 😵 ale když jsem rodila a řekli mi, že mi ho nedají tak jsem myslela, že vyskočím z kůže, na druhou stranu bylo zachvíli po všem 😉

hanam
29. júl 2009

tak ja som rada ze ma nastrihli lebo je to lepsie nez sa roztrhnut. A hoji sa to rychlo a pekne, takze ja som spokojna ze to urobili.

lea79
29. júl 2009

no hej hojí sa to rýchlo a pekne, ale potom tie následky pri sexe 🙄

asanaa
31. júl 2009

Tak nástřih jsem teda vůbec nepostřehla a u mě byl rozhodně potřeba,protože Filda byl trošku obřík a nešel ven.Potrhal me uvnitř,takže kdyby mě nenastřihli roztrhal by mi hráz 😖 😖 šití jsem necítila vůbec a to mě šila snad hodinu

betelgeuzz
2. aug 2009

Tady je zajímavé video od mladého doktora, jak to chodí s nástřihama http://www.porodniplan.cz/index.php?act=flm&id=45

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre