Treba pri každom pôrode nastrihnúť?

papula
5. dec 2006

Ahojte chcem sa opytat treba pri kazdom porode nastrihnut?Ja mam najvacsie obavy asi z toho a este zo zasivania je to nutne zenu nastrihnut,lebo som citala,ze dost mamuliek porodilo bez zastrihnutia mate s tym skusenosti?

len.petra
2. aug 2009

ahojte.. pri prvom porode ma nastrihli, pravdepodobne automaticky 😖 , pri druhom porode ma nenastrihli a bola to paraaaaaaaada 😉

lujza123
3. aug 2009

Myslim ze niekedy je nastrih potrebny ale nie vzdy. Mna zaráža že v mnohých porodniciach je nastrih jedina mozna prevencia natrhnutia. Takze namiesto toho aby zene dovolily zmenit polohu, pripadne pomohli masazou, teplym obkladom atd.. sa jednoducho vezmu noznice a striha sa. Dost vela zien je s nastrihom spokojnych a myslia si ze tak to malo byt. Ano velakrat to bolo spravne, ale velakrat to vobec nemuselo byt. Lenze to sa niekedy vobec nedozvieme.Vela zalezi aj na samotnych porodnikoch a ich pristupu. Niekde sa vzdelavaju, snazia sa pouzivat nove postupy, zlepsovat veci a niekde to im je to jedno, ved vyplata bude rovnaka, rodiacich zien stale dost tak naco sa snazit. Myslim ze zmenit to mozu len a len zeny, ved situacia je ovela lepsia ako ked rodily nase mamy, ale moze byt aj lepsie.

karolina23
3. aug 2009

ahojete teda ja som este nerodila ale s manzelom sa snazime splodit babetko najviac coho sa bojim je samotny porod ja som taka bojazlivka nemam rada bolest myslite si ze epidural nieco pomôze alebo je to zbytocna vec

konja
3. aug 2009

lujza123: napsala si to moc hezky 😵

lea79
3. aug 2009

karolina23 epidural ti určite pomôže ...nebudeš tak cítiť bolesť a ani šitie, ale nech ti pravidelne dopichávajú dávky, lebo jedna dávka nemá moc dlhý účinok, tak sa aj sama ozvi, že chceš dopichnúť, že prestáva účinkovať...

karolina23
3. aug 2009

lea79 dik za radu a je to drahe vies kedze to manzel bude platit ci sa aj doplati

lea79
3. aug 2009

stálo to 82,98 Eur, takže nie je to tak veľa ako keď si platíš ešte aj konkrétneho pôrodníka a ubytovanie na nadštandarde
inak máš určite fajn manžela 😉 ...ja som si to platila sama 😅 jeho ani nenapadlo mi niečo platiť 😅

karolina23
3. aug 2009

je fajn povedal ze mi to zaplati mozno si to dovtedy rozmysli ale dufam ze nie 😀

cathuska
6. aug 2009

caute, ja som porodila bez nastrihu a natrhnutia...takze som 9 dni po porode a uz ani neviem, ze som rodila, ale som vdacna doktorovi a zrejme je to aj o "vnutornych podmienkach" ci baba zvladne vytlacit bez alebo s nastrihom....drzim palce 😉

liza2222
30. jan 2013

@avicena take hluposti som ešte nikdy nečitala nastrihavaju automaticky či treba a či nie a šitie je 20krat horšie ako cely porod nikdy viac aj keby dieta malo zomriet nie

fishtamin
22. máj 2013

Rodila jsem dvakrát, kluci měli bez pár gramů 4 kila a bez nástřihu, bez šití.. porod chce ovšem svůj čas. Mamina se mnou na pokoji porodila den přede mnou kluka 4,5 kg též bez šití. Ovšem já v kleče, ona na porodní stoličce.. myslím, že přístup, poloha, příprava,.. dělá hodně.

jaroe
23. máj 2013

urcite nie, ja som si pri druhom vydupala, aby nestrihali. Sitie po natrhnuti sa ovela lepsie hojilo ako po nastrihu. A keby zeny mohli rodit v nejakej normalnej polohe ani natrhnut by sa nemuseli.

kacenkaharris
30. máj 2013

Ja som rodila v USA v porodnom dome (s babicou) a tam sa nastrihava, len ak je to NAOZAJ nevyhnutne. Takze som porodila bez nastrihu a mala som len jeden taky malinky steh z natrhnutia. Ani som nepotrebovala nic od bolesti po porode. Babice su zastankyne nazoru, ze nastrihovanie je len na ulahcenie roboty "lenivym" doktorom a su nazoru, ze prirodzene roztrhnutie sa hoji ovela lepsie. Odporucaju masirovat hradzu pred porodom a pouzivaju horuce obklady pocas porodu v pripade, ze hrozi vacsie natrhnutie.

e_z
13. nov 2013

O nástrihu pri pôrode sa dá prečítať aj v encyklopédii Wiki Modrý koník: https://www.modrykonik.sk/epiziotomia/
Kočky, napíšte svoju skúsenosť aj dole pod článkom. Dik
@jaroe
@kacenkaharris

maribell
13. nov 2013

ahoj ja som prvorodicka ..rodila som ked som mala 21rokov ..rodila som v trencianskej nemocnici a narodil sa mi syn 3320g a nenastrihovali ma..ale bohuzial som sa trochu natrhla ..

mdurickova
13. nov 2013

Ahoj, urcite odporucam kazdej maminke, ktora sa boji nastrihu epino balonik. Da sa kupit na internete, je to úzasna vec. Nam o tom hovorili na predporodnom kurze,ja som to prediskutovala aj s mojim gynekologom a kupili sme si ho asi 6 bab. skoro ziadnu nenastrihavali/samozrejme sme na to doktorov vopred upozornili/neviem o tom ze by niektoru potrhalo. Ja som druhorodicka, mozno aj to mi pomohlo pri druhom porode,ale tie dva porody sa vobec nedali porovnavat, bolo to 100 a jedno.ÚžASNÁ VECICKA 😎 😎 😎

aknedz
29. nov 2013

Ahojte, ja som ako prvorodicka skoncila bez nastrihu, tiez vdaka Epi-no baloniku ako pise @mdurickova ...
Cvicila som poctivo a pravidelne a oplatilo sa, vopred som porodnika upozornila, ze odmietam nastrih lebo som masirovala hradzu a cvicila a nemala som jednine zranenie - dcerka vazila 3790g a obvod hlavicky 35cm. Takze neviem, co je poporodne sitie, ani problem ist na WC, ani si sadnut. Par hodin sa mi trochu zle chodilo kvoli presileniu svalov panvoveho dna pri tlaceni ale do 24 hodín zmizlo aj to. Velmi odporucam, podla mna na nezaplatenie - mate vsetko tak ako aj pred porodom 😉

deshek
12. dec 2013

dcerka mala hlavicku 36CM, VAZILA 3880g, ja prvorodicka - rodila som v Hainburgu s porodnou asistentkou.Ziaden nastrih, ani sitie, ziadne natrhnutie. ked sa prerezavala hlavicka, povedali aby som netlacila, naliali mi na hradzu olej aj hradzu masirovali. pred porodom sme masirovali hradzu a cvicila som s epino, plus sedacie kupele v malinovych listoch.po porode som isla domov do 24 hodin, citila som sa super: )
nikto ma nepresvedci ze u prvorodicky je nastrih nevyhnutny : )))))))

1veronika111
19. jan 2014

Me nenastrihavaly vubec,byl to muj prvni porod a uplne nejvic v pohode..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre