Tretia sekcia? Doktor ju už neodporúča .

visnacka
27. máj 2019

Ahoj baby chcela by som hlavne sa spýtať tých čo majú za sebou 3 a viac sekcií 🤔 mne už doktorka neodporúča otehotnieť po druhej sekcii , tie čo vam to tiež možno neodporúčali ak ste otehotneli ako to bolo ? všetko ok dopadlo ? a hlavne po akej dobe ? od druhej sekcie ? Ďakujem za info ☺️

maciatkolulu
27. máj 2019

@visnacka mám tri sekcie a úplne všetko ok. Medzi prvými deťmi tri roky rozdiel a medzi druhou a tretím je 12rokov

extempore
27. máj 2019

Určite by som do toho nešla - na maternici máš už dve jazvy - hrozí ruptúra. Hej, Victoria Beckham mala 4 sekcie, ale tá má aj vlastný tím lekárov, ktorí jej behali za zadkom....

manee
27. máj 2019

Ja mam tri cisarske. Tretie tehu nebolo planovane. Bolo mi povedane dve a dost. Tehu bolo rizikove, zvyseny pocet kontrol. Aj nejaka hospitalizacia bola. Nakoniec vsetko ok dopadlo. Rozdiel medzi poslednymi bol tri roky. Odporucana mi bola sterilizacia

janka_v
27. máj 2019

Ja mám tri, tretie tehotenstvo si ma odsledovali, hneď mi oznámili, že už prirodzene to nijako nepôjde, stále sa pýtali (aj môj aj v nemocnici) na pocity z jaziev. U mňa všetko OK. Rozdiel medzi prvými dvoma dva roky a potom takmer päť.
Mám kamarátku, ktorá má štyri sekcie za sebou, zadarilo sa mimo plánu piate tehotenstvo, je veľmi podrobne sledovaná, zatiaľ všetko v poriadku.
Veľmi závisí od konkrétnej ženy a jej stavu.

fomelka
27. máj 2019

@visnacka prečo lekárka neodporúča? Nemôžeš normálne rodiť? Máš nejaké zdravotné problémy?

visnacka
autor
27. máj 2019

@fomelka no ani pri jednom to namna nedoslo jednoducho ani vyvolávaním porodu len kontrakcie bez otvarania , nieze by som planovala tretie ale keby nahodou sa stane tak urcite si necham , a doktorka povedala ze neodporuca uz lebo jednoducho bolo dva x rezane na jedno mieste a ze po tretie uz radsej nie dokonca mi odporucala sterilizaciu po druhom 😕

laura84
27. máj 2019

@visnacka ja mam za sebou 3 SC a mne lekar dovolil podotykam aj 4. A ano rodila som na slovensku. Roky 2012, 2014 a 2018

marika39
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
adusik8
27. máj 2019

ja mám za sebou 3 za 3 roky..po druhej mi lekár neodporúčal, otehotnela som neplánovane 4mesiace po druhej sekcii opýtal sa ma len či si ho chceme nechať keď som povedala že áno tak vraj sa budeme snažiť udržať ho čo najdlhšie dnu...tehu bezproblémové až na bolesti jazvy ale tie som mala aj pri druhom tehu...tehu ukončené 37+0 ,počas 3sc som mala sterilizáciu 4sc by som neprežila asi lekár mal dosť problém ma pozašívať okrem toho len začal rezať a jazva sa rozpadla..ak budete plánovať tretie daj si prv skontrolovať jazvu poriadne....inak tretia sekcia dnes nie je nič výnimočné 😊

lenzas
27. máj 2019

Moja sestra mala 3 sekcie, druha po 7 rokoch a 3 tretia po 2 rokoch a 2 mes po druhej.
2 a 3 sekcia dopadla dobre. Ale viac ju kontrolovali a odmietli robit cisarsky v meste kde
byva, poslali do hlavneho mesta, kde bola lepsia vybava, ale setsra nebyva na Slovensku.

michalka4193
27. máj 2019

Sa nehnevaj ale si hlupa ked to mam tak povedat ked ti odporucali az sterilizáciu tak je na to vazny dovod! A ked pises ze by si si ho nechala si podla mna nezodpovedá rozmyslas ake to moze mqt nasledky? Co ak zomries pripravis deti o matku lebo ty si 3 chcela? Vzdy su vazne dovody ak toto doktor povie mozno nejde o jazvu a možno ano by sa ti aj po 10 rokovh od 2 sekcue po tehu roztrhla a b6 ste tu neboli ani ty alebo babo rozmyslas? Mozno mqs zrasty a maternuca by to vobec nevydrzala a mihla by aj v 20tt napr prasknut

visnacka
autor
27. máj 2019

@michalka4193 len nic take mi doktori nepovedali vies ze mam nejake nasledky len odporuca doktorka ze pre istotu , doktorku mam v podstate rodinnú známu ... ale dobrovolne dotoho urcite nejdem iba si zistujem keby sa stalo nahodou ale dam radsej antikoncepciu ked dodojcim

michalka4193
27. máj 2019

A este pisem ti to ako zena ktorej tiez povedali ze uz 3 nemoze byť ale ja som sa pytala rovno co a preco ja preto lebo som nalq vela zrastou a slabu maternicu že proste by som to vobec nemusela prežiť s najvecsou pravdepodobnostou ani creva by nevydrzali len mne to povedali rovno po sekcii a to vidim ze sa nieco dialo nakolno syn bol maly dosť.. A povedala som si s muxom fajn je to tak ako ma byt mam 2 deti q mozem byt rada

extempore
27. máj 2019

@janka_v považujem za vrcholne nezodpovedné "neplánovane" otehotnieť po štyroch cisárskych... ach jaj... ☹

maminuska
27. máj 2019

Ja mám dva pôrody normálne a tri cisárske( tie posledné ) . Posledné dve tehotenstvá som robila do poslednej chvíle rozostup som mala vždy po 4,5 roku , jazvu som síce pociťovala ale bola pevná . V nemocnici som okrem amniocentézy nikdy neležala. Nikto sa mojou sterilizáciou nezaoberal , len mi povedali že ak chcem ďalšie dieťa nech si nechám zas nejaký časový rozostup. Takže zas až taký problém so 4 cisárskym nemali .

mmag
27. máj 2019

Moja sestra mala 3 sekcie- druhá po 2 rokoch, tretia od druhého za 10 rokov. Tiež jej po druhom nútil gynekológ sterilizáciu- použil silné slová- pri ďalšom zomrie, deti nebudú mať mamu, dieťa zomrie...🤦‍♀️
Preto išla za primárom, aký má na to názor on. Povedal, že by odporučil počkať aspoň 5 rokov, a že potom nie je život ohrozujúce ďalšie tehotenstvo.
Počkali 10 rokov🙂, tehotenstvo úplne v poriadku, pôrod dokonca chceli lekári skúsiť normálny, no neotvárala sa pri kontrakciach- takže urobili tretiu sekciu.
Ja som rodila trikrát normálne, ale také bezproblémové tehotenstvá, pôrody a popôrodné obdobia ako ona- môžem len snívať 😂

pomarancu
28. máj 2019

Tak ja som prave ten pripad,kde riziko ist do 3tehotenstva sa potvrdilo. Ja som teraz tehotna 3.krat po 2 sekciach (roky 2013,2016) a 1 cisteni(2015) a maternica ostala poznacena tymi zasahmi a terajsia placenta je previa accreta (tj zakorenena do maternice), cize doktori dufaju,ze sa mi podari potiahnut do 36 tt a potom rovno so sekcoiu mi robia aj hysterektomiu (vyberu s placentou aj maternicu,kedze placenta je v nej zakorenena a jej odstranenim by mi hrozila masivne Povinny oddychovy rezim (haha pri 2 detoch)

annaslovakia
28. máj 2019

jasne ze mozes 3 cisarske! Velmi dobra gynekologycka, ktora bola vela rokov v zahranici mi povedala, a preco vas nutili v Hainburgu do sterilizacie po tretom cisarskom??? Nic som nepodpisala! To su tam taki neschopni? Ona totiz pracovala v nemocnici na blizkom vychode a ako povedala, tam sa pri troch detoch urcite v mene alaha nezastavia. Tam maju aj 7 cisarskych a v pohode. Takze nic nepodpisuj a najdi si lepsiu lekarku.

maryetta
28. máj 2019

Ja mam sice iba jednu ale moja kamoska mala 4 sekcie behom cca 6 rokov.
A tiez dalsia mala 4 sekcie. Ale tam uz bol odstup cca 10 rokov.

fialkadanka
28. máj 2019

@manee ak sa môžem opýtať, a ako si sa rozhodla? dala si si urobiť sterilizáciu? ja som podobný prípad, dve sekcie za sebou a už pri druhom mi odporúčala doktrorka sterilizáciu ale zdalo sa mi to dosť skoro na 32 rokov takéto rozhodnutie...

zeytin
28. máj 2019

Kamoska ma 5 deti, z toho 1 prirodzeny a 4 sekcie. Bez problemov. V zahranici su 3 sekcie normalne.

carmenuska
28. máj 2019

Toto je strasne individualne.Ja by som sa doktora opytala,preco neodporuca.Jasne,konkretne vysvetlenie.Ak je na to dovod medicinsky a logicky,posluchla by som.Ale ak to hovori iba tak,ako kazdy druhy gyn a ma zastarale.nazory,ze dve sekcie a dost,neposluchla by som.Napr.una bola uz druha rizikovs.Teraz mam dehiscenciu a, tretie neprichadza do uvahy.Riesim to a bola som u viacerych lekarov,lebo sme chceli viac deti.Ale mam zname,ktore maju bezne tri a nic.Jedna v rodine ma 5 sekcii a uplne ok.Poznam znamu mojej mamy,ktora ma v cechach 9 deti sekciou.Cize by som.chcela.vediet konkretne,preco tretia byt nemoze,logicky dovod.

michalka4193
28. máj 2019

@annaslovakia tak ked jej neodporúčaku tak je nato asi dôvod

michalka4193
28. máj 2019

@fialkadanka no mne tiež po teraz druhom cisarskom hned dokyor povedal ze preco som sa nedala rovno sterilizovať q to mam 26r

manee
28. máj 2019

@fialkadanka sterilizaciu som odmietla. Bolo by to pohodlnejsie, istejsie, ale ja by som mala pocit, ze nie som na 100%zena. Su aj ine sposoby ako otehotnieť. A môj muž stale hovori o stvrtom dietati. Co ja teda kategoricky odmietam.

fialkadanka
29. máj 2019

@michalka4193 ufff no to je podľa mňa fakt skoro, veď veda ide stále dopredu a nikdy nevieš či nebudeš chcieť ešte tretie...podľa mňa to dosť závisí aj od konkrétneho doktora, sú ľudia ktorým stačí jedno príp. dve deti max a nedokážu pochopiť že niekto chce mať štyri alebo päť...

fialkadanka
29. máj 2019

@manee áno aj mne to tak prišlo...ja by som už určite štvrté tiež nechcela a to po sekcii už vonkoncom nie... predsa len sa človek aj bojí

michalka4193
29. máj 2019

@fialkadanka tak ide ale mne asi nic nepomoze lebo ma otvorili pri druhej sekcii a proste som mala vela zrastou dlho mq cistili a primar yned mqnzelovi povedal ze uz fakt neodporúča tretie a mne po sekcii doktor ktorý ma robil povedql ze uz urcite nie lebo ze by maternica uz nevydržala ani creva atd. Ze by som mohla fakt zomrieť A muselo sa nieco diat dnu lebo dcera malq skoro 4 kg a syn iba 2300g a nebol yz vyzivovany nechcel rast a priberať a ja som povedala ze som aj chcelq iba dve a doktor co som sa nedala hneď sterilizovat a ja no preto lebo kyo vedel ake to dnu je a po druhe ze mam 26 tao hned nad tym nerozmýšľam

pininka1
29. máj 2019

Tiež mám za sebou tri sekcie a je jasné, že doktor má povinnost ťa oboznámiť o všetkých možných rizikach. Je množstvo lekárov ktorí neodporúčajú viac ako dva cisárske. Niekedy to bolo bežné že už po druhom sa robila sterilizácia. Dnes sú však už podmienky úplne iné, ja som mala veľké deti, najstarší mal skoro 5kg,najmladšia 4kg a nič sa nestalo. Po treťom tehu som sa dala sterilizovať len z dôvodu že som mala zlé výsledky z hematologie a ďalšie deti sme už nechceli. Ale bolo to pre mňa dosť ťažké rozhodnutie. Určite by som však nešla do tehotenstiev, že každý rok jedno dieťa a to na cisársky.

fialkadanka
29. máj 2019

@michalka4193 no jasné to je bez pochýb, načo viac riskovať hm tak nech sa vám darí 🙂