Treťorodičky - skúsenosti

simculllka
8. nov 2017

Ahojte mamičky,

prosím, aby ste sa ozvali tie, ktoré máte za sebou tri pôrody, prípadne poznáte reálny príklad treťorodičky. Zaujíma ma, ako prebiehal váš tretí (štvrtý, piaty..)pôrod, či ste prenášali a aké veľké dieťa ste mali. Ide o to, že prenášam tretí deň, nič strašné, ale podľa sona by malo byť dieťa veľké už 3900 g. Viem, že sono je len orientačné, lekár hovoril o odchýlke +- 200g, čo sa v oboch predchádzajúcich pôrodoch aj potvrdilo. Celkom sa bojím, aké veľké bude toto tretie dieťa pri pôrode, pretože prvá dcéra mala 3,5 kg, druhá 4 kg a teraz mám čakať čo...pomaly 5-kilové dieťa? Som z toho neprichádzajúceho pôrodu inak pomerne nervózna, bola by som najradšej, keby to prišlo prirodzene, ale tak nejak sa cítim, že asi to príde až po vyvolávačke. Možno ma svojimi príbehmi upokojíte a nebudem zo strachu celá pokakaná, že aký pôrod bude, aj keď samozrejme chápem, že je to u každého individuálna záležitosť. Ďakujem a pekný deň vám prajem.

jasminet
8. nov 2017

prvy prenasanie tyzden, vyvolavacka, dcera 3300 a 50cm
druhy tyzden pred terminom, 4180g, 52cm
treti tyzden pred terminom, 3700g, 50cm... treti bol najrychlejsi. sono by som vobec neriesila a ked aj ukazuje 3900g, isto nebude mat 5kg realne...

lanugo
8. nov 2017

Tretie " vyprdnes" ani nevies ako. Aj keby ma 4200g. Vobec sa neboj. Telo uz vie co ma robit. Mas profi porodny kanal, tak to nechaj na neho a ty sa staraj o to, aby si este odpocivala ktm mas len dve deti😀 . Hlavne zavri net a vobec nepatraj po informaciach, lebo sa len stresujes. Ked nemas co robit, chod spat.

mastato
8. nov 2017

Pekný deň. Mám tri pôrody za sebou. Prvý, vyvolavany v deň termínu. Prepáč hliníkové plodovu vodu a do dvoch hodín bol syn na svete. Druhý spontánne, tri dni pred termínom. Osem hodín kontrakcie, ale po trošku sa stupňovali. Tretí pôrod po 13 rokoch, prenášanie týždeň. Vyvolavany tabletkou. Mierne kontrakcie podľa monitora. Necítila som ich. Sestrička mi neverila 😉. Po štyroch hodinách lekár prepichol plodovu vodu a dali mi klystír. Kontrakcie sa zosilneli, nič strašné. Pomohlo predýchavat. Do dvoch hodín sa drobec narodil. Hodnotím ho ako môj najlepší pôrod. Stále som si opakovala že o chvíľu budem s drobcom. Pomáhalo ma to ukľudniť sa. A samozrejme mala som šťastie na pôrodnú asistentku a lekára. Boli super.Prajem veľa šťastia. Zvládnete to.💪

mastato
8. nov 2017

Múdry mobil.😀.Prepichol plodovu vodu malo byť. Zabudla som napísať, prvý syn 4300 a 53 cm. Druhý 4200 a 54 a tretí 3980 a 52 cm. Podľa sona každý mal byť väčší.

simculllka
autor
8. nov 2017

Ďakujem mamičky, @mastato a @jasminet - mala som to presne ako vy. Prvá vyvolávaná, druhá týždeň pred termínom...uvidíme, ako to bude s týmto tretím bejbym...Ja viem, že to zvládneme, ale toto tehotenstvo sa asi najviac bojím, hlavne, aby bolo bábo v poriadku. Najhoršie to psychicky znášam a hoci mám dve deťúrence, dávajú mi zabrať, lebo sú ešte pomerne malé ( 3 ročná a skoro dvojročná ), nedokážem na to nemyslieť a v hlave (hlavne v noci) ma napádajú už rôzne katastrofické scenáre. Takže tak 🙂 ďakujem za povzbudenia vám všetkým 🙂 už aby to bolo za nami 🙂

2veronka7
8. nov 2017

@simculllka ahoj. No mna nieco podobne este caka. Termin mam 1.decembra a tiez prva dcerka 3600, druha 4kila, tak som rovnako zvedava, ci to bude mat stupajucu tendenciu (verim, ze nie). ;) A to som este dost malinka (153 cm). Rodila som prirodzene a zvladli sme, tak uvidime teraz. Drzim palce 🙂

2veronka7
8. nov 2017

@simculllka Este prva bola dva tyzdne pred terminom, druha den a o nieco kratsie medzi prichidom do porodnice a samotnym porodom to trvalo (tak toto zasa hadam bude mat klesajucu tendenciu a teraz to bude sup sup :D) a pri oboch sa odhadovala u nas ale nizsia vaha. Takze sono a odhad vahy uz neriesim. Zvlaaaaadneme urcite ci uz tak ci onak 🙂

caribe9
8. nov 2017

Tretie bolo viac menej na termín a rýchlovka. V nemocnici cca hodinu pokiaľ sa narodila. A kontrakcie asi tiež najlepšie. Ziadny nástrih ani nic. Hneď
po pôrode som bola schopná normálne fungovat. Tak dúfam že teraz stihnem prist do nemocnice keďže o mesiac sa má narodiť štvrté. 🙂

2veronka7
8. nov 2017

@caribe9 jeeeeejo. Blahozelam. Kraaaasne 4.babo ;) tak sa drzte a nech je to rovnako sikovne ;)

lussyita
8. nov 2017

@simculllka viem že to neni ľahké ale myslite pozitívne. Máte doma už dve detičky ktoré sa tešia na súrodenca. Ak sa môžem ja pripojiť, čakám prvé bábo a ja vôbec netuším čo ma čaká ako to bude. Hlavne nech to dobre dopadne. Želám vám veľa sil pozitívnej nálady a nech ste zdravucki a všetko dobre dopadne 👶😍🙂

bazoskaa
8. nov 2017

jaj dievčatatá mňa to tiež len čaká..prvá pred termínom 2640 g 48 cm odtiekla mi voda no neotvárala som tak vyvolávačka do 3 hodín som porodila
druhý pôrod po 9 rokoch prenášala som 8 dní necelé 3910 g a 51cm po dvoch vyvolávačkách som porodila po 8 hodinách , ťažký a komplikovaný pôrod a čo ma teraz čaká netusím len dúfam a velmi si želám aby bol hlavne prirodzený bez vyvolávania a s normálnym priebehom...držím ti palce možno ešte dnes sa ti to rozbehne 😉

caribe9
8. nov 2017

@simculllka a keď máš detičky tiež takto po sebe ešte lepšie. To bude rýchlo a neboj zvládneš ani nebudeš vedieť ako. Ja som to ani nepocítila horšie som znasala druhé ako tretie. Tiež som sa bála že to bude ťažké keď sú po sebe ale práve naopak podľa mna to je nakoniec výhoda. Človek už je na to taký zvyknutý. Teraz čakám štvrté tak som zvedavá. Deti mám 6 ročnú, 2 a pol ročného, 1 a štvrť ročnú a teraz o mesiac sa má narodiť ďalšie. Držím palce 🙂🙂 👍 👶

zdena12345
8. nov 2017

kolegyna z prace ma 3 a hovorila, ze posledny bol najhorsi a k prispevku vyssie, masochizmus (ale v dobrom) drzim Palce. Ja mam len dvoch s malym rozdielom ale toto? klobuk dole🙂

bosoriak
8. nov 2017

@simculllka druhu aj tretiu som 8 dni prenasala, porod tretej bol suverennne najlepsi, trval 45 minut 😀 6 hodin po porode som uz sedela v aute. Nic sa neboj, tvoje telo uz presne vie, co ma robit. A tiez som bola este dva dni pred porodom na kontrole a ani naznak.

deti95060810
8. nov 2017

prvé dieťa sa narodilo presne na deň, celé tehu mi bolo strááášne zle. Meral 52 cm vážil takmer 4 kg...pôrod asi 5 hodín od prvých bolestí

druhé dieťa sa narodilo podľa lekárov v 39 tt, podľa mňa o 1 deň skôr, žiadne teh. nevolnosti som nemala, 3300g/50cm...Pôrod trval približne 3 hod...

Tretie dieťa sa vraj narodilo v 41 tt., ani som nevedela že prenášam, žiadne teh. nevolnosti, 3100/51, pôrod trval 1 hodinu - toľko som bola na sále, to je jediné iné dieťa ako ostatné - celé tehu som mala krááásne vlasy - som zvedavá aké bude mať ako dospelá...

štvrté dieťa - že vraj v 39 tt, žiadne nevolnosti, presne taký istý priebeh ako u dieťaťa č. 2, aj sa veľmi podobajú, 3150g/50 cm, pôrod trval okolo 30 min. - toĺko som bola na sále, nič nestihli lekári spraviť žiadne vyšetrenia pred pôrodom....

simculllka
autor
8. nov 2017

Žienky, ďakujem za všetky komenty, popravde sa cítim lepšie, keď ste mi takto napísali. Ono ja mám také chvíľky, že na jednej strane si myslím, že moje telo vie, čo robí a že to bude v poriadku a že presne takto to má byť, ako to je. Na druhej strane, prepadne ma občas panika, pretože som akási taká nedočkavá celá, chcem ho už vidieť, že bude okej a bude v poriadku. Ja len že sa vôbec necítim na rodenie, proste nič tomu nenasvedčuje, minulý týždeň som mala aspoň nejakých poslíčkov a teraz úplne nič, tak ja neviem, či si to dieťa robí zo mňa srandu alebo čo. Pred dvoma týždňami by som vám povedala, že na isto porodím do týždňa a teraz mám pocit, že to nepríde ani za mesiac...

simculllka
autor
8. nov 2017

@xxxxxnnnnn ďakujem za tieto diskusie, idem na to 🙂

mimi3706
8. nov 2017

Ja som tiez moc zvedava aky bude treti porod,lebo prvy a druhy bol uplne iny. Prva dcera 4 dni pred Tp 3300g,mala som kontrakcie a hned som mala 5 potom 2 minutove a za 3,5 h od prvej boleati bola na svete. Druha den po termine, kontrakcie nikde,iba bolesti krizov a tvrdnutie brucha,tak som sla do porodnice, tam ze som na 8,5, pichli vodu a za 2,5 hodky dost krutych bolesti bola mala na svete. 3200g. A teraz mi uz mesiac t rdne brucho ale nehorazne,som na 3 cm,v sobotu termin,tak cakam co bude...Najprv som bola vo velkom strese,,ze co ma teraz caka,ale dnes som si bola v kostole pre pozehnanie pred porodom a dost ma to uppkojilo. Uz je to brucho moc na obtiaz,tak verim ze to pride samo od seba. Drzim ti palce moc nech to uz pride a ide ako po masle 😘

bosoriak
8. nov 2017

@simculllka Ja som mala poslickov dva mesiace pred porodom, kazdy den, obcas dokonca take, ze po 10 minutach aj niekolko hodin. Dva tyzdne pred porodom akoby utalo, nic, nada, zero, ani tuk. A navyse ako bola dcera taka natlacena v bruchu, tak sa aj menej hybala. Ti vravim, ja som rumazgala kazdy vecer posledny tyzden, co som sa bala, ci vobec zije, ci to ja prezijem, ze uz chcem aby isla von... A mimochodom, ja som sa veru tretieho porodu bala najviac, uz som vedela, co bude, asi preto 😀

Teraz sa na tom smejem, ale hlboko ti rozumiem, ze sa bojis. Skus na to menej mysliet, co sa ma stat, to sa stane a kedy sa to ma stat, vtedy sa to stane.

Vela zdaru!

simculllka
autor
8. nov 2017

@bosoriak ďakujem moc za povzbudenie, snád moje telo vie, čo robí. Mne sa inak malý dosť premrva v tele, keď vidím, čo tam dorába, tak nechápem, ale aspoň viem, že žije..🙂

mamulamaja
15. nov 2017

1.dcera 3850ga 53 cm 2.syn 4100g 51cm 3,dcera 3750g 55cm išlo to rýchlo prenášali som 3 dní

simculllka
autor
15. nov 2017

Ahojte žienky,

tak vámpíšem, že už to máme za sebou. Maličký sa narodil minulý štvrtok na štvrtý deň prenášania. Bolo to nad moje očakávania, nakoľko som začala pociťovať v noci kontrakcie, ale úplne znesiteľné, len mi proste tvrdlo brucho. Ráno to prestalo, tak som išla asi o desiatej von s deťmi a vtedy začali zase kontrakcie, ktoré boli v intervaloch asi každých 5 minút. Kontrakcie boli znesiteľné, boli sme s babami vonku dve hodiny, takže sa to dalo zniesť, nebolo to nič hrozné, ale pre istotu som zavolala mužovi, aby radšej došiel z práce domov. Akurát keď prišiel, som išla na wc a zrazu krv na toaleťáku, tak vravím mužovi, že nie je načo čakať, hoci kontrakcie nie sú strašné, ale radšej nech ideme do pôrodnice. Počkali sme na svokrovcov, potom som si vyšla pekne pešo na štvrté poschodie do pôrodnice, lebo som sa cítila dobre, o pol druhej ma pozrel lekár a hovorí mi, že však ja som už na 5 prstov otvorená a môžem ísť rodiť. No nakoľko som mala pozitívneho streptokoka, tak mi podali atb a povedal dr, že mi nejde dávať ani klystír ani nič iné, aby som neporodila ihneď, len že treba počkať aspoň dve hodinky, ak sa bude dať, kým mi neodíde plodová voda, aby tie atb zabrali aspoň trošku. Potom o 15:45 mi prepichli plodovú vodu, kontrakcie stále v pohode, do tej trištvrte na štyri sme sa tam s mužom smiali na pôrodnom sále, debatovali sme s lekármi a pôrodnými asistentkami, fakt sa to dalo proste zniesť tie kontrakcie. No a ako mi prepichli vodu, tak sa malý posunul vyššie, takže som musela prežiť asi polhodinu takých horších kontrakcií, keď sa posúval dole, lebo nechcel preliezť hlavičkou cez bránku, ale nakoniec na dve zatlačenia malý vyšiel von, nemala som nástrih, len dva kozmetické stehy vonku, za čo asi vďačím aj aniballu, s ktorým som cvičila. Malý mal 3740 g a 52 cm nakoniec, takže ten odhad zo sona sa mýlil cca o 200 g. Ženy, takýto pôrod som nečakala ani najmenej, bol to najlepší pôrod a keby to bolo napríklad naše druhé dieťa, v pohode by som išla aj do tretieho. Po pôrode som bola úplne fit, o pol siedmej ma preložili na izbu, odkiaľ som sa išla hneď osprchovať, fungovala som hneď normálne, nič ma nebolelo, sadla som si normálne,proste úplna krása. Takže nakoniec ako som sa veľmi bála, tak to skvele dopadlo 🙂))) Bodaj by každá mala takýto pôrod🙂 Tak sa držte, tie, ktoré ste mi písali, že ste čakateľky, držím vám palce, aby ste to aj vy mali takéto super ako ja 🙂

mamulamaja
15. nov 2017

@simculllka jeeej blahoželám a veľa zdravia prajem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre