V akom čase vám odtiekla plodová voda?

limetka69
1. dec 2015

Milé mamičky, chcela by som sa opýtať v ktorej časti dňa vám odtiekla plodová voda? Je pravda, že odteka väčšinou v noci? Manžel robí na 3 zmeny a ja stresujem, že bude akurát v robote a čo si potom sama doma pocnem. 🙂

lusyke
1. dec 2015

este chcem dodat ze tiez treba sledovat aka ta plodova voda je...ak ti odtecie doma a bude bez farby tak sa ponahlat nemusis. Ale ak bude hneda, zelena alebo akokolvek zafarbena tak sa treba poponahlat. To znamena ze dietatko sa vykakalo a moze dojst k infekcii alebo moze dietatko vdychnut tu okakanu plodovu vodu...Ja som mala spinavu plodovu vodu, preto sa potom s porodom ponahlali a pichali mi urychlovacky.

bajana
1. dec 2015

@gallovaveronika tak to si mala asi prekotený pôrod a kontrakcie, že? Ja som písala o prípade, že odtečie voda a nič iné sa nedeje...

seahorse27
1. dec 2015

@limetka69 Po odteceni plodovej vody by zeny mala porodit najneskôr do 24h kvôli pripadnej infekcii, dovtedy je to uplne bezpecne pre babo - vydrzi v pohode aj bez vody. Ked muz dojde domov do dvoch hodin a ty uz budes dovtedy vychystana, tak pohoda, klidek - stihate. Su sice aj porody - bleskovky, kedy zena nestihne dojst do porodnice, ale to byva skor u viacrodiciek 🙂

gallovaveronika
1. dec 2015

@bajana kontrakcie prišli až po odtečení plodovej vody, dovtedy absolútne nič

dorotka202
1. dec 2015

Prvy porod v nemocnici po vyvolavacke okolo polnoci, maly sa narodil o dva a tri a pol hodiny potom.druhy porod zacal rano bolestami akolo obeda sme isli do porodnice lebo to silnelo a tam mi prepichli vodu a o hodinu a pol bol na svete.a treti porod i deviatej vecer som nasla krv na gatkach tak som sa zlakla a utekali sme do porodnice.tam zistili ze uz nemam plodovu vodu.asi mi odtekala postupne.neviem.potom uz v nemocnici prisli bolesti a okolo pol jednej rano sa narodila.takze je to vzdy ine.tazko to nejak jednoznacne povedat.jedna porodi rychlo, ina aj strnast hodin rodi od prvych bolesti...neboj.ked to pride,budes vediet co robit.mas aj vela clankov na nete ako rozoznat ze sa uz porod zacal.skus nastudovat.

ukulela
1. dec 2015

@limetka69 no, co sa tyka odtou plodovej vody, tak nam sestra na kurze bila do hlav, ze pri prudkom odtoku plodovej vody mars do nemocnice. ked nebude manzel doma, volaj si sanitku. pri prudkom odtoku vody moze stiahnut pupocnik a babu hrozi pridusenie.
nechcem strasit, len "predavamnakupene" ... mne voda neodtiekla, o siestej rano dom dostala kontrakcie kazdych 10 min, o siedmej som sa sprchla a kontrakcie uz boli kazde 4 min tak reku ideme. ale porodila som az o osmej vecer 🙂
ale teda moja rada:prudky odtok plodovej vody alebo krvacanie jasnou cervenou krvou - hned aj o polnoci volajsanitku a necakaj na chlapa.

sardinka335
1. dec 2015

@bajana ja umrem, ze ,,prekoteny,, porod!!! Ked uz tak ,,prekotny,, ....ja som take mala, prajem kazdej taky porod - po hodine po všetkom aj s chlpami... 🙂

brady1
1. dec 2015

@limetka69 mne na obed

linddi
1. dec 2015

Mne samovolne praskla len 1 krat z 3 tehotenstiev a bolo to v noci. Manzel bol samozrejme na nocnej a ja sama s deckami sama 😆... ale tak do 10 min.bol doma 😀. Do nemocky sme dorazili ltt...

bajana
1. dec 2015

@gallovaveronika ale boli kontrakcie...už tretí raz píšem - keď sa po odtečení vody nič nedeje, nie je treba hneď letieť do pôrodnice

@sardinka335 no prekotny som myslela...môj telefon si ale myslel niečo iné...a teda neviem, či je to vôbec slovensky alebo len česky 😁 a verím, že to bolo super, ja som mala pravý opak...teraz mi hrozi sekcia a mm je spokojný, už by nechcel zažiť to, čo pri prvej...len ja by som radšej prirodzene....

monikazso
1. dec 2015

Mne plodová voda začala prudko odtekať o 8.00 ráno, s tým aj kontrakcie a malá bola do dvoch hodín na svete 🙂

safranca15
1. dec 2015

Presne o pol4 poobede praskla a porodila som o 23:09 a este do 10-pol11mi odtekala

katka1981
1. dec 2015

@limetka69, mala by si porodit do 24 hodin od odtecenia plodovej vody

misulkar
1. dec 2015

@limetka69 Voda mi praskla v noci okolo pol štvrtej, dcérka sa narodila podvečer pred pol šiestou (teda 14 hodín) 🙂

lavinis
2. dec 2015

17:30

bambiv
2. dec 2015

Ahojte, chcem sa vas spytat v Pondelok som bola na poradni som 37+5tt,prvorodicka, lekar ma vysetroval klasicky zospodu a upozornil ma,ze mozem mat ruzovy hlienovy vytok,mala som tmavokrvavy dohneda tak som sa vratila povedal,ze to je vporiadku,ze keby nieco mam prist rodim,ze mam makky krcok a otvorena volne na prst,kedze mi dlhodobo tvrdne brucho,cakam ci pridu opakujuce stupnujuce kontrakcie,alebo plodova voda,inak neviem co myslel keby nieco☺no a vytok mam stale slabo hnedy,mohol mi uvolnit hlienovu zatku?stalo sa vam to pri vysetreni?mozem ocakavat v blizkej dobe porod ked mam makky krcok a som otvorena?dakujem pekne☺

blska381
2. dec 2015

Mne odtiekla nadranom o 5 a mala sa narodila o hodinu a kontrakcie som mala zhruba od polnoci,ale to boli len slabe a nepravidelne a uz o tej 4 rano to nabralo na obratkach,ze idem rodit, hospitalizovana som bola tyzden pred porodom pre preeklampsiu,takze som sla o poschodie nizsie hned na salu,porodila som normalne v 40tt, dokonca mi naplanovali vyvolavacku o 6 rano, ale to uz bola mala 5 min na svete

blska381
2. dec 2015

Mne sa hlienova zatka uvolnila v sobotu doobeda a rodila som v pondelok pred siestou rano

bambiv
2. dec 2015

@blska381 a mala si kontrakcie az tesne pred alebo slabe kazdy den az nakoniec stupnujuce pravidelne?

gretocka
2. dec 2015

ahoj, dva z mojich troch porodov zacali odtecenim vody. Prvy porod v 35. tyzdni - voda odtiekla o 4.45 rano, do nemocnice som dosla bez kontrakcii a prve kontkrakcie mi nabehli az okolo jednej poobede a to hned po troch minutach. Maly sa narodil 16.45
Druhy porod mi vodu museli pichnut, lebo nejak nechcela povolit sama 🙂
Pri tretom porode mi odtiekla voda o polnoci (ale spatne si uvedomujem, ze pocas celeho predosleho dna som myslela, ze som prechladnuta, lebo na WC som chodila kazdych pat minut) - okolo jednej som uz bola v porodnici, ale zas bez kontrakcii. Prve kontrakcie mi zacali az okolo piatej rano, zas rovno po troch,styroch minutach, ale boli take mierne. Okolo pol siedmej uz boli take silnejsie a maly sa narodil 8:08. Porod prebehol v 37 tyzdni.

miriam11
2. dec 2015

@limetka69 väčšinou sa po odteceni plodovej vody porod rozbehne viac, asi aj preto sa odporuca ist do nemocnice co najskor. Ja som mala kontrakcie silne, po odteceni vody este silnejsie, keby mi odtiekla doma, nevladala by som zajst do porodnice. Ale je to individualne a nemysli na to, lebo si to privolas. Klud, urcite to stihnete, nestresuj, preco zrovna tebe by sa malo nieco take stat....

jana_eyre
2. dec 2015

Mne prvy krat odtiekla presne o polnoci, citila som taky divny tlak a zrazu puk.. Voda bola vsade, nastastie nam parkety moc nenapucali, lebo tam ostala az do druheho dna.. Ako spravna prvorodicka som stresovala a kaslala na mokru zem :D ja som sa uz videla ze idem rodit, ale v nemocnici mi povedali, kluuud, to moze byt aj 24h kym to pride.. Muza poslali domov a tak aj bolo.. O 23h. Bol maly na svete..

Pri druhej dcere mi voda praskla sama po vyvolavacke okolo 1O doobeda a az o dve h sa narodila.. Neboj, urcite to stihnete.. 🙂 drzim palce..

blska381
2. dec 2015

@bambiv kontrakcie prve taketie slabe od polnoci to je necelych 6 hod pred porodom, ale do tej 4 sa to dalo vydrzat,len mi to nedovolilo spat,tak som sa prechadzala po chodbe na oddeleni a ked zacali byt kontrakcie castejsie a silnejsie, tak az potom som sestrickam v nemocnici vravela ze idem rodit 🙂 a ked ma vysetrila doktorka tak povedala ze chodte rovno na porodny sal,som vtedy bola uz na 8 - 9 cm otvorena to bolo pred piatou rano. Na sale sa ma sestra pytala ci mi praskla voda a ja ze nie,sestra tam chystala nejake veci a 2 minuty na to jej hovorim ze uz mi praskla voda a do hodiny bola mala na svete a manzel to stihol hned prvym rannym vlakom a taxikom 🙂

nadkaha
2. dec 2015

Ahoj 🙂 pri prvom mi prepichovali a pri druhom zacala odtekat rano o 9 tej a dotiekla o pol jednej na obed , potom nastúpili kontrakcie a malý sa narodil 21:20 večer 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre