V akom oblečení rodiť?

veronika60188
26. okt 2009

Chystám sa pomaličky na deň D a rada by som vedieť, čo na seba, aby lekár aj sestričky mali jednoduchý prístup, aby som čakanie počas 1.doby bola aspoň ako tak zakrytá a aby sa hlavne malý mohol dostať čo najtesnejšie ku mne hneď po porode

manika77
26. okt 2009

u nas davaju erarne kosele hned na prijme 😉

veronika60188
autor
26. okt 2009

a dali ti malého hned na brušku alebo k prsníku?

mirka
26. okt 2009

asi všade v nemocničnej košeli, a aj najlepšie, do mňa napichali oxytocín a celú košeľu som mala od mlieka 🙄 už mi nedovolili ani prezliecť sa 😖 , košele sú hore na gombičky, tak sa nemusíš báť 😉

veronika60188
autor
26. okt 2009

no práve,že už aj kolostrum vyteká a chodiť tak celý deň po chodbách...no, ja vie, že asi budem mať iné starosti 🙂)

mirka
26. okt 2009

ja som už bola len na pôrodnej sále, nikde som odtiaľ nešla, ani do sprchy, bola som tam od 10 a o 14,10 som porodila

sssimi
26. okt 2009

Veronika u nás košele nedávaju. Ja som si zobrala takú starú už na vyhodenie, lebo krv ide ťažko dole. Nakoniec som bola čistá, nakoľko po prepichnutí plodovej vody mi hneď dali vložku a Sarah musela ísť po ťažkom pôrode do inkubátora, tak mi ju ani nepriložili...

veronika60188
autor
26. okt 2009

Dievčatá,ďakujem Vám 🙂). Máte krásne detičky. mne sa termín blíži nejako veľmi rýchlo, o to rýchlejšie sa objavujú obavy a tak dumem nad takými detailami.

sssimi
26. okt 2009

My sme si tým tiež prešli! Ja som tiež všetko skúmala do detailov 😀 A aj túto otázku som mala 😀
Potom keď sa ti narodí Jakubko budeš mať zase hlavu plnú otázok, ale všetko to príde samo. Drž sa a hlavne ľahký pôrod prajem 😉

astonka
26. okt 2009

veronika ja som rodila Taminku na cisara tam ti košelu netreba žiadnu, 😵 a Renka normalne a na prijme mi dali nemocničnu košelu ale maleho mi po narodeni nepriložili až ked ho umyli, mali sme odber pupočnikovej krve tak preto inak je lepšia ich košela,potom ked už bude potom sa pojdeš ospršit a tam si už zober svoju a hl.nech ma gombiky ked budeš koji,tolko odmna

veronika60188
autor
26. okt 2009

Ďakujem,ozaj ďakujem.ozaj, teraz sa trápim pre pár hodín, ale potom už asi pre každú vec 🙂))

astonka
26. okt 2009

ale hlavne sa netreba trapit pre taketo veci 🙂

veronika60188
autor
26. okt 2009

🙂 svatá pravda, len v noci, keď si to opakujem dookola nezaberá...
Je to zváštne, chystať sa na niečo, čo možem tak málo sama ovplivniť

astonka
26. okt 2009

no te je pravda ja som taminku rodila predčasne tak som sa velmi bala že aj rene sa tak narodi,bola som zabalena do porodky už do 34 tt vtedy sa narodila tami a tašku som mala na skrini a ked som zaspavala tak som na nu furt kukala no no hruza 😝 tak blba som bola,maly si tiež vybral sam kedy pojde von v stredu som mu vravela že dnes nie ide mamička ku kaderničke a vravim mu že až po velkej noci aby som sa najdela,no na just som rodila v sobotu 2 týždne pred velkou nocou a to sme si tam poležali aj cez velku noc lebo naš princ mal selnu žltačku takže plany su na nič 😀

veronika60188
autor
26. okt 2009

To si si asi užila dosť starostí s 1. aj druhým,však?

astonka
26. okt 2009

no s Tami starosti ani nie,strach a renko sa narodil ako donoseny 38tt len ta žlatačka na potrapila ale aj Taminka mala takuto silnu

veronika60188
autor
26. okt 2009

a prečo už v 34.t?

astonka
26. okt 2009

ono to bolo presne 34 a 5den no ja som ležala na rizikovom tak sa im nezdala že bola prve malinka na termin porodu tak preto som ležala a brala magneziu a tak
no a potom v tom tyždni tehotenstva mi začala odtekat voda no a už to šlo kedže bola zadočkom tak cisar no a ako sa neskor ukazalo mala som od spodu neliečenoho bacila tak ten vyvolal predčasny porod,hlavne že som tam ležala furt sa na teba kukali a žeby zistili že mam ten bacel tak takto to potom dopadlo na ale hlavne že bola o,k

astonka
26. okt 2009

vlastne aj pri renkvoi som bola v 32tt v nemocke som začala špnit a tam podla vyteru tiež zistili toho bacala,no bolo to liečene tak to sme pekne potiahli do 38tt

janzurka
26. okt 2009

Ja som mala svoju nocnu koselu - rodila som na Antolskej v BA 🙂

lucia.
26. okt 2009

asi v kazdej nemocnici maju erarne oblecenie v tom sa asi rodi..len nepametam ci to je tak aj pri cisaraku 😅

astonka
26. okt 2009

no pri cisaraku aspon ja ked som rodila (Bardejove)tak tam si prišli po mna až na izbu dali mi taku oblbovaciu injekciu lahla som si na ten vozi naha prikli ma a šup na sal,no bolo to dost blbe potom som musela prejst pešo z toho vozika na ten stolik na krotom sa konal cisarak a potom ma priklili plachtou to bolo pred 9 rokmi 😕

lucia.
26. okt 2009

astonka to si tak pametas? ja si nepamatam to co bolo pred 9,5m..asi preto ze sa to vtedy zbehlo rychlo 😔

veronika60188
autor
26. okt 2009

janzurka a dali ti malého hned na bruško?

veronika60188
autor
26. okt 2009

jej,Lucia,blahoželám ku krásnej novinke

veronika60188
autor
26. okt 2009

astonka a ko dlho si po tom ležala?

jasminet
26. okt 2009

ja som mala tiez svoju koselu, pytala som si erarnu, ale uz sa mi ziadna neusla 😀 a na moje prekvapenie ostala cista. rodila som na antolskej.

veronika60188
autor
26. okt 2009

jasminet a priložili Ti malú hneď?

bibulienka
26. okt 2009

ahoj, v Ružinove dostaneš nemocničnú košeľu... a je to fajn neušpiníš si svoje veci, ja keď som sa išla po pôrode osprchovať som si dala už svoju košeľu, mala som 3 košele vpredu na gombíky aby sa dalo dobre kojiť

katren
26. okt 2009

a ako je to v TO neviete? davaju, ci nie?

astonka
26. okt 2009

lucia no pamatam si presne veštko,nemala som celkovu narkozu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre