V akom oblečení rodiť?

veronika60188
26. okt 2009

Chystám sa pomaličky na deň D a rada by som vedieť, čo na seba, aby lekár aj sestričky mali jednoduchý prístup, aby som čakanie počas 1.doby bola aspoň ako tak zakrytá a aby sa hlavne malý mohol dostať čo najtesnejšie ku mne hneď po porode

astonka
26. okt 2009

veronika kedy mysliš?ked sa mi narodila Tamarka tak týžden v bj,ju prieviezli po 3 dnoch do Prešova na nedonosenecke to bol pondelok ja som bola prepustena v piatok a v sobotu som išla za tami na prijem do prešova,no bolo to ťažke bola som tam 3týždne,Taminka mala presne na den 1mesiac ked nas puštali a my s manželom 1vyročie sobaša tak taky pekny darček,na a s Renkom len 2 týždne po porode presne kvoli tej vysokej žltačke

jasminet
27. okt 2009

veronika - malu mi doniesli az ked bola odvazena a oblecena. uprimne, ja som o nejake prikladanie ani velmi nestala. som bola rada, ze je vonku a je ok.

helena001
27. okt 2009

Nocnu koselu s moznostou zapinania na prsia, aby si mohla babo dat hned na prsiach. A mat pripravenu hned dalsiu podobnu, lebo men sa hned pri porode zaspinila od krvi.

veverka84
27. okt 2009

Katren v juli 2006 nedavali v Topolcanoch ak oje to tam teraz neviem ja idem do PE rodit a koselu by som chcela tak ci tak svoju.Pri prvom som mala svoju normal a krasne sa vyprala a pouzijem ju aj teraz. 🙂

katren
27. okt 2009

No tak prania sa ja velmi nebojim...staci kupit Lanzu. Ta ti vyperie aj to, co nechces 😵
So svokrou ju pouzivame len na pracovne veci nasich manzelov, bo sem-tam pridu domov komplet od blata a travy a vselicoho ineho a nicim sme to nemohli normalne vyprat, ale Lanza je teda riadna chemia 😖
Pre babo veci by som v nej urcite ale neprala...mozno, az ked bude vacsie a nie take citlive, ale aj to neviem-neviem. 😒

iinuska
27. okt 2009

najlepsie je si dat erarnu koselu.Svoje si mozes usetrit.Ja som mala celu dobu erarne.Vyhovovali mi, taktiez pri kojeni.

veronika60188
autor
28. okt 2009

A keď už same pri tom, v čom periete drobcom?Čím na škvrny?

astonka
28. okt 2009

veronika ja som prala v lovele a na take škvrny normalne som vanish použiala dala na škvrnu a šup do pračky,ale ale prala som aj naše oblečko v lovele lebo ked som prala v inom prašku a maleho sme mali na rukach tak sa aj tak vyhadzal tak som prala všetko v jednom

katren
28. okt 2009

ja som kupila Persil Sensitive s Aloe vera a avivaz som zatial nepouzila, ale pre nas pouzivam Silan Sensitive s mandlovym mliekom....je tu taka tema, skus presnorit, ja som bola tiez zvedava co mozem a co nie....a urcite by som neprala tie minivecicky v lanze

mimkao
4. dec 2009

ja som rodila v dlhšom tričku so snoopy-nkom... 😀 Bolo mi tesne pod zadok, keď som už išla na stôl, tak som si ho vyhrnula pod prsia a keď mi doniesli malú, tak som si ho zdvihla ešte vyššie a bolo... 😵
Krv nebola žiadna, takže fľaky neostali. 🙂
Erárnu by som si na seba určite neobliekla. Nemôžem si pomôcť, ale hnusia sa mi. 😒
A pre bábo som tiež mala svoje vlastné veci.

bebel
4. dec 2009

v erárnej košeli....bola v poriadku 🙂 a svoje veci som mala na 6nedelí, čo bola blbosť.....lebo som si ich riadne zakrvácala, keďže som mala problémy a dosť dlho zákaz vstávať....

siuzi
4. dec 2009

ja rodila vo svojej nočnej košeli,a nemala som na nej ani kvapku,ked som si potrebovala poležať,mala som podložku a košelu som vyhrnula,takže pohoda 😉

salonka77
4. dec 2009

Katren - rodila som v TO a tam nedavaju erarne kosele, dones si vlastne. Su tam vyborni porodnici, na jednicku! 🙂 🙂 🙂

biba12
5. dec 2009

Ahoj,

ja som rodila na Antolskej v svojej nocnej koseli. Na tento ucel som si kupila 2 nocne kosele s gombikami az po pas,ale iba take lacne u Cinanov,kedze som vedela , ze ich aj tak potom budem musiet vyhodit, lebo budu cele od krvi. Moj drahy chodil za mnou kazdy den, vzdy spinavu vzal a doniesol na druhy den a zaroven dostal tu druhu a to stale dokola. Ale je pravda, ze som si poziacala aj erarnu, ked som viac krvacala.

etnicka
5. dec 2009

Ja som rodila vo vode samozrejme hola 😀 potom som si dala zupan

cessy
7. dec 2009

tiez som rodila vo svojej nocnej koseli. ja by som erarnu ani nechcela 😉

tinusi
11. feb 2010

u nas tiez davaju erarne kosele, takze aj ja som jednu vyfasovala... aj tak bola po porode cela zakrvavena... uz vidim muzika ako to doma prepiera, keby som mala svoju 😀 😝

kkkatarinkaaa
14. feb 2010

ja som rodila vo svojej koseli, ktoru som si ani nijako extra nezaspinila a mam ju v pohode doma v skrini 😉

ituska
24. feb 2010

ja som mala svoju nocnu koselu ,pri porode som ju nezaspinila,ale ked som lezala tesne po porode na 600nedeli tych 8 hodin bez pohnutia,..tak bola uplne od krvi, potom sestricka mi pomohla sprchovat sa a doniesla mi aj esrarnu koselu-su celkom v pohode tie na Antolskej

strapco13
24. feb 2010

ja som si vypytala erarnu..nech siu svoju nezaspinim..dali sa, boli ciste a mala som stastie na vystrih len po prsia, nioe az po kolena 😀 ..a som rada, pri a po porode som ju trochu zaspinila od krvi a navyse pri prvom rozbaleni ma hned maly pokrstil smolkou 😀 😀 ,,asi si ma oznacil..ze toto je moja mama 😵

ilijanka
25. feb 2010

aj ja som prišla do pôrodnice so svojou košieľkou 😀 , ale bola som rada, keď mi dali erárnu, celý čas mi odtekala plodová voda, po pôrode takisto som dosť krvácala, takže mi to úplne vyhovovalo 😉

zuzkalenka
27. feb 2010

ahojte. Ja som rodila tiež vo svojej košeli a bola v pohode.
Teraz keď sa na ňu pozriem tak si na všetko spomeniem 😖
dúfam že to čoskoro prejde.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre