V čom je rozdiel medzi normálnym a vyvolaným pôrodom?

loren
21. feb 2007

opytam sa ktora mamina mala vyvolavany porod ci uz preto ze mala po termine alebo z ineho dovodu. Je to horsie ako spontalny porod alebo v com je rozdiel?

ptka
27. nov 2009

tie co ste mali vyvolavany porod, boli ste uz otvorene, ked Vam ho zacali vyvolavat? velmi sa bojim, ze mi budu vyvolavat porod vobec sa neotvorim a skonicm na cisarkom. som uz pomaly po termine a vobec to totiz nevyzera, ze by sa maly pytal na svet..a velmi by som chcela rodit prirodzenym sposobom..

veronikapp
27. nov 2009

ptka bola by hlupost hovorit ze nad tym nemas rozmyslat , kedze uz si v termine a nerozmyslas nad nicim inym, ze? No neviem odkial si, ale u nas v PP tehulkam ktore maju cele tehotenstvo v poriadku a babu sa ties vodi dobre- ved na kontroly chodis- sa porod nevyvolava. A je to tak dobre. Ja som prenasala 4 dni. V nedelu vecer som este behala po schodoch aby sa to konecne rozbehlo, v pondelok rano mi v poradni povedali ze sa to uz zacalo a pri tom som necitila ziadne bolesti. Tie sa dostavili az pred obedom aj to len slabe a poobede o 15.20 bola mala na svete.

Pred 4 rokmi to vsak bolo nieco uplne ine. Vtedy sa porody este vyvolavali, ak to mamicka chcela. Tak som to chcela mat rychlo za sebou. Vobec som nebola otvorena ked mi dali infuziu. Bolesti prisli hned a boli strasne silne, neznesitelne. Mala sa narodila o 7 a pol hodiny...

Hovori sa, ze vyvolany porod viac boli ako spontanny. Tak ja to musim potvrdit. Ale niekto moze mat iny nazor a skusenost. Kazdopadne sa nemusis stresovat ak to nahodou budes tahat dlhsie. Tvoje telo sa musi na porod pripravit.

🙂

loren
autor
27. nov 2009

najviac ma bolelo ked mi dali infuzku s oxitocinom ci ako sa to vola myslela som ze ujdem s vlastneho tela nastastie to trvalo len asi 15 min

manika77
27. nov 2009

ahoj, ja som mala vyvolavany porod..a nebola som este otvorena ale maly bol uz tazky..mal 4300 ked sa narodil..tak nebolo na co cakat...a myslim ze to neni o nic horsie ako normal porod..kedze mi zacali vyvolavat o siedmej rano a o jedenastej zacali kontrakcie a o pat tri bol na svete...takze to trvalo cele nejakych osem hodin...na sale 25 minut a bol vonku..tak si myslim ze to neni o nic horsie 🙂

ptka
27. nov 2009

ja mam totiz pocit, ze teraz je taky trend, ze ked to hned nejde lahko, sup sup a uz si na operacke na cisarsky.. je to pre lekarov jednoduchsie, ale podla mna to vobec nie je dobre

jaja26
27. nov 2009

Myslíte si, že keď je v 36 tt nutné ukončiť tehotenstvo, že dajú vyvolávačku alebo urobia cisársky?

ptka
27. nov 2009

moja znama rodila 5 tyzdnov pred terminom a normalne, takze podla mna kludne mozes normalne

stankatt
27. nov 2009

ahojte, aj ja som mala vyvolany, lebo som bola uz tyzden po termine... rano 8,00 cipok a nic.... tak druhy den znova o 8,00 cipok , 10,00 zacali silne bolesti a 12,05 bola mala na svete. 😉

mici11
27. nov 2009

Ahojte,

Mne tiez vyvolavali porod, prepichli mi plodovu vodu okolo 8:00, dali infuzku a odspodu tabletku a Samko sa narodil o 12:04, cize celkom v pohode 😉 cele to trvalo 4 hodiny 😉

ptka
27. nov 2009

mici11, tak to je super.. aj ja by som veeeeeelmi chcela tak dopadnut

lienka79
29. nov 2009

ahoj
Mne vyvolavali porod koli gestacnemu diabetu....o cca tyzden skor prostaglandinovou tabletou.
Neviem porovnat, ci je takyto [porod tazsi,ci lahsi,lebo som prvorodicka, ale nestazujem sa , porod bol vraj na prvorodsicky rychly a ja mam nan pejne spomienky.
Rano o 8 mi dali tabletku, o cca 10 bastupili kontrakcie...ale len prostaglandinove, nie porodne,. bolelo to ako silnejsia menstruacia....o 15 mi nastupili uz tie porodne, dali mi klystir, o 16 odtiekla voda a o pol hodku nastupili 2 min kontrakcie, uz teda silne 🙄 , sli sme na kreslo a o 17 31 sa narodil nas chlapcekl 😀
Takyto porod ma podla mna vyhodu v tom,ze viem,kedy sa maly narodi, mozem sa prichystat,oholit a tak....Ze nemusim sa bat, ci ma to nechyti v MHD alebo obchode 😅

ptka
29. nov 2009

a mate niekto skusenosti s tym, ked zacnu porod vyvolavat a nepodari sa to a je potrebna sekcia? kolko vlastne lekari cakaju a od coho to zavisi?

catrin1
12. nov 2010

ahojte..chcem sa spytat,prve tehotenstvo som prenasala a po 15 dnoch prenasania mi pichli do zadku injekciu a povedali mi ze ked je to pripravene tak sa to rozbehne a ked nie tak nie...porod sa rozbehol ale trval dlho...teraz by ma zaujimalo ci to bola vyvolavacka alebo nie..lebo vsade citam len o tabletkach na vyvolanie a o infuziach a injekcii nic....

vi3ka
13. nov 2010

@catrin1 ahojky, ja som mala vyvolávaný pôrod. do nemocky som nastúpila na termín. prvé 3 dni mi pichali tú injekciu vyvolávačku a tiež mi tak povedali, že to nezaručuje, že hneď porodím a potom keďže stále nič, tak mi dali 2x tabletku vyvolávačku a až tá druhá zabrala.

catrin1
13. nov 2010

@vi3ka dakujem pekne...takze vlastne to bolo nieco take ako vyvolavacka... 🙂

vi3ka
13. nov 2010

@catrin1 áno áno....keď ťa to štípalo, tak áno 🙂 a aj môj pôrod trval dlho. 10 hodín kontrakcií

catrin1
13. nov 2010

@vi3ka ..no hej stipalo..no a moj porod trval od prvych bolesti 21 hodín... 😖

vi3ka
13. nov 2010

@catrin1 panebože 😕 😕 😕 no tak to ti nezávidím. uf

mamina7
14. nov 2010

Ahoj dievcata, ja som mala tiez vyvolavany porod pred terminom, prvorodicka, otvorena na tri pred prijmom do nemocnice. Bolo to rychle, silne bolesti trvali menej ako hodinu, predtym len take menstruacne, v pohode som pozerala telku. Maly bol vonku na tri kontrakcie. Mala som infuziu oxi a bolo to podla mna super, manzel ledva dobehol, lebo necakali, ze prvorodicke to tak rychlo zaberie. 🙂 O osmej mi lekar dovolil volat muzovi aby prisiel, s tym, ze este to nejake dve tri hodiny potrva, kym sa zacne nieco diat a presne o deviatej bol moj drobcek na svete. 😉

bianca
14. nov 2010

ja som mala vyvolavany porod pred terminom koli tlaku a co dodat.3 dni vyvolavacku-tabletky ,posledny den a noc kontrakcie kontinualne bez pauz a nic takze ma lekar chcel dat 3 dni pauzu a potom vyvolavat znova ale to som radikalne odmietla.Bola som znicena,vystavena,nevyspata.Skocilo sa to cisarskym rezom aj ked pichanie spinalu v kontrakciach eno nuno.Zle pichnuta spinalka a problemy

mija777
14. nov 2010

Ahojte.Ja som mala tiez vyvolavany porod koli opuchom a zvysujucemu sa tlaku.Bola som otvorena na 2,5.Rano okolo 10.00h mi pichli injekciu.K tomu este porodnik tomu trochu "pomohol" tym svojim hmatom..Cely den som chodila ako rybicka,mala som len take pobolievanie v podbrusku koli tomu jeho vysetreniu..Az o nejakej osmej vecer mi zacali take slabe kontrakcie,ktore sa zosilnovali az do 00.40h. kedy mi odtiekla plodova voda..Na to nastali uz krute kontrakcie tak na husto,ze som mala problem predychavat..Dcerka sa narodila o 4.22h.Takze aspon ze to moc dlho netrvalo 🙂

culuska
14. nov 2010

Ahojte.Ja som mala skoro 2 tyzdne po termine a malinka sa vobec nepytala na svet.V utorok ma hospitaliyovali pichali mi neake injekcie ale bolesti neprichadzali.V stredu rano mi zase pichli,nebola som vobec otvorena ale uz som bola dost opuchnuta naliata vodou ledva som cakala kedy to zacne ale nezacalo.Nastastie mi tam pracovala znama a tej som vravela nech uz so mnou nieco robia tak nakoniec som mala cisarsky rez a mallinka bola uz velmi velka 4350kg a 53cm a uz bola aj napita od plodovvej vody nedavali mi ju vobec na prsnik jeden den lebo vracala vodu.Takze neviem co su kontrakcie a zato viem co su bolesti po sekcii.Cakam druhe babo som v 20tt a uvidime ako to prebiehat teraz.Tak sa drzte 🙂

katka9102
17. nov 2010

@culuska Ahoj, ja som na tom podobne, len s tym rozdielom, ze uz som v 34 tt. Uz som sa aj pytala mojho gyn., ze ako to vyzera a povedal, ze na normalny porod.....hmm tak som zvedava....ak to tak bude tak sa len modlim, nech to mame co najrychlejsie za sebou a nech sme obaja zdravi!!!!!!!! Drzim palce!!!!!!!!!!!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre