V čom je rozdiel medzi normálnym a vyvolaným pôrodom?

loren
21. feb 2007

opytam sa ktora mamina mala vyvolavany porod ci uz preto ze mala po termine alebo z ineho dovodu. Je to horsie ako spontalny porod alebo v com je rozdiel?

arabeska
21. feb 2007

ahoj loren,mne porod vyvolavali na 4 den co som rpenasala,vraj malemu bilo ryxlo srdiecko ci co 😕
no a neviem ci to bolo horsie ako spontany porod lebo taky som este nemala 😅 ale vravi sa ze tie kontrakcie su silnejsie a castejsie,ale neviem co je na tom pravdy...
tebe xcu vyvolavat?

wladka
21. feb 2007

myslim, ze vyvolavany davaju mamickam s komplikaciami, alebo po termine, alebo cez znamost - vyber pekneho datumu 😉 .. ja som mala spontanny, a vsade sa hovori, ze pri spontannom je dieta prepravene na svet,a pyta sa.. ked je vyvolany, tak nasilu ho tlacime na svet.. mozes byt uplne kludna, nerozmyslaj nad takymi vecmi, tes sa, oddychuj, spavaj, bo sa potom vela nenaspis 😅 ..

loren
autor
21. feb 2007

ja budem mat vyvolany porod koly tomu ze mam zlu zrazanlivost a musia mi vyrobit specialny koncentrat dosticiek od viacerich darcou mojej krvnej skupiny a ten ma zaruku len 5 dni

certica
21. feb 2007

loren, neboj. ja som sice rodila cisarskym, ale co viem, tak vyvolany su kontrakcie sice intenzivnejsie a bolestivejsie, zato to ma rychlejsi spad a kratsie rodis

lidka619
21. feb 2007

aj ja to môžem potvrdiť, prvy porod som mala spont, 5 dni pred terminom. Druhý som mala vyvolavaný na 9.ty deň po termine, a ten veru bol rychlejsi, ale zato kontrakcie bolestivejsie, ako pri prvom. Ale na vsetku bolest sa zabuda 5 minut po porode - samozrejme, ak si nie pozosivana. Ja som nebola, a to malá mala 3650g. Tak držím palce. 😉

anika
21. feb 2007

loren, v porodniciach to robia aj z prevadzkovych dovodov.Ak je zena aj par dni pred terminom, hospitalizuju ju a ak suhlasi, tak jej porod vyvolaju.Bolesti byvaju pri vyvolanom porode silnejsie.
Ja som rodila spontanne, tyzden pred terminom, v ten isty den som bola na poradni a vecer som utekala do porodnice, ze rodim.To bolo v stredu, maly sa narodil vo stvrtok rano, keby vsak nie, tak som mala nastupit na nasledujuci pondelok do nemocnice, ze by mi ho vyvolali a to som mala tiez este do oficialneho terminu nejake styri dni.

maca21
22. feb 2007

loren, ja som prenášala 2 týždne, 3 dni mi pichali vyvolávačky a nič až na štvrtý deň ma dali na sálu a pichli takú dávku čo musela vyvolať pôrod, tie bolesti boli príšerné nechali ma v nich 2 hod a nakoniec mi robili cisársky, lebo som sa neotvárala, neviem to posúdiť je to moje prvé dieťatko, ale aj posledné. Vytrpieť si tie bolesti ako pri normálnom pôrode a nakoniec ešte aj bolesti po śekcii mi stačilo prežiť raz. Držkaj sa! 😉

levon
23. feb 2007

loren, mne pôrod vyvolávali dva týždne pred termínom lebo "malý" bol dosť veľký podľa ultrazvuku a bola som už na 3cm otvorená...Pôrod trval 4a pol hodiny, kontrakcie začali do polhodiny od vyvolania a boli hneď každých 5 minút a veľmi veľmi silné. No neviem to porovnať so spontánnym pôrodom, len vtedy som si povedala, že druhé dieťa by som si už vyvolať nedala 😒
Držím ti palce, určite to zvládneš, klamať ťa nebudem, pôrod bolí a veľmi moc, či už spontánny alebo vyvolaný...ale je to tá najprirodzenejšia vec na svete a ty budeš šťastnou mamičkou krásneho dieťatka 🙂 Veľa šťastia 😵

loren
autor
23. feb 2007

no nazdar tak to sa bojim este viac ale dako uz vydrzim 😒

alysea
23. feb 2007

Loren, zlaticko nestresuj sa, ked sa budes bat bude sa bat aj babo a mozu nastat komplikacie. Ako ti napisala levon, porod boli a velmi, ale ked budes drobceka drzat v naruci nebude to podstatne. Moja sestra mala vyvolavany porod - cakala dvojicky- mala to za sebou za 4 hodiny a to ich rodila dve, a povedala, ze to nebolo o nic horsie ako ked rodila prveho syna/toho porodila spontanne/Tak klud, vsetko bude dobre.

vavka33
23. feb 2007

Loren,ja som mala oba porody po prenasani,desat a jedenast dni,oba som mala vyvolavane a kazdy bol iny.Tento druhy som mala za sebou za dve hodinky ,bolesti boli silne a intenzivne ale mala som to rychlo za sebou.ako napisala Levon,kazdy porod boli a urcite ho zvladnes aj ty ako kazda z nas,co sme uz rodili.drzim ti palceky a neboj,mysli na to male babenko,co s teba vyclupne a zabudnes,aky bol porod 😀 😀 😀

loren
autor
23. feb 2007

no dobre budem sa snazit potom napisem ako som to zvladla dakujem vam 😉

sofiela
23. feb 2007

baby a ako je to s vyvolavanym porodom, ked to ma byt cisarsky rez?

mimakro
23. feb 2007

Ahoj Loren. Oba moje porody boli vyvolavane. Prvykrat mi odtiekla plodova voda(styri dni pred terminom). V mudrych knizkach pisu,ze ak zena do 72hodin neporodi, tak jej porod vyvolaju. Ale to nie je realita,aspon v Topolcanoch necakaju. Mne zacala voda odtekat o piatej rano,o siestej som bola v porodnici. Od deviatej mi zacali porod vyvolavat tak,ze najskor mi pichli jednu injekciu,asi o hodinu druhu-po kazdej sa bolesti zintenzivnovali,ale stale boli take,ako pri menzese. Asi pred jedenastou mi pichli infuziu a napoludnie bol syn na svete. Tie bolesti neboli az take silne,ako pri druhom porode. Rodila som na termin. Voda mi zacala odtekat o stvrtej rano,aspon ja som si myslela, ze je to voda. O piatej som bola v porodnici. O siedmej primar po vysetreni skonstatoval,ze to voda nebola. Prepichol,resp.pretrhol plodovy vak-to je uplne bezbolestne,od 7:20 mi tiekla infuzia,ale kontrakcie som mala hned a take silne,ze sa mi az krutila hlava,chcelo sa mi zvracat. Asi o 10:00 mi pichli este injekciu(Buscopan) a 10:20 bola dcera porodena. Nic som nemala vybavene a keby som si mohla vybrat,tak by som rodila uplne spontanne.Ale na to sa ma nikto nepytal. Niektorym zenam sa to podari,niektorym nie.Aj mojej mame oba porody vyvolavali. Zaver znie:bud si porod vybavis a ak najdes ochotneho porodnika,tak rodis kedy chces,alebo o tom vsetkom rozhodne lekar. Ci vyvolavany,alebo spontanny porod,oba su bolestive.

mimakro
23. feb 2007

Odpoved pre Sofielu. Ak zena dopredu vie,ze bude rodit sekciou(zla poloha dietatka,rozne ochorenia matky a pod.),tak ju hospitalizuju v dohodnuty den, uspia,alebo rodi v spinalnej anestezii a dieta vyberu. Moze sa stat,ze zena pride do porodnice s odtekajucou plodovou vodou a ani po vyvolavackach porod nepostupuje,tak potom sa tiez konci sekciou.

sofiela
23. feb 2007

mimakro, dakujem za odpoved- sekciu mi mozu dohodut aj napr. 2-3 tyzdne pred terminom? Prve dieta som mala s vahou 4618 gramov a teraz som v 12om tyzdni a uz mam zvyseny cukor, tak je tu ta moznost zase- ze velke babo...v prvom tehu som ale tehotensku cukrovku nemala. Teraz este musia opakovat test...

emjee
6. jún 2007

efffka • 38tt • 6. jún 2007 o 13:25
Ahojte maminy!Máte niektorá skúsenosti s umelo vyvolaným pôrodom?Aké sú riziká?Ja mam termin az koncom júna ale lekár mi navrhol,či neporodíme skôr,lebo babo je dosť velké.Má 3400gr. Moje prvé dieťa sa narodilo s váhou 4400gr.,bol to ťažký pôrod.Ďakujem.

newyorkgirl • 1d • 6. jún 2007 o 13:37
uz tu boli taketo temy skus pohladat

bubca • 6. jún 2007 o 16:25
ahoj effka,prvykrat som rodila spontanne,druhemu babu pomohol lekar infuzkou a cipkom,pustili mi vodu a pohoda...myslim,ze nie je coho sa bat 😉

tomik5
4. sep 2007

Ahojte. Ja som rodila pred 2 mesiacmi, a pôrod mi vyvolávali kôli zlým prietokom. Asi o 16:00 mi pichli vyvolávačku no tá nezabrala, tak na druhý den ráno o 9:30 mi dali do krčka maternice akési čípky a za pol hodiny som cítila prvé kontrakcie. Mala som ich každé 2 minúty no a o 16:15 sa mi narodil môj maličký drobček.

loren
autor
25. aug 2009

ahojte chcem sa opytat maju mi vyvolat porod tabletkou alebo dakym kremom ci co 😉 boli to tak ako ked vam daju tu infuziu s oxit.... neviem ako sa to vola 🙂

loren
autor
26. aug 2009

a este sa chcem opytat ci to krvaca ked sa vo mne bude babrat a roztahovat mi krcok maternice

radka12
26. aug 2009

Ahoj Loren, ja tiež už pár dní prenášam. Ale vyvolávať pôrod, pokiaľ nebudú nejaké komplikácie s bábätkom, si nedám. Prvý mi vyvolávali a je to ako píšu ostatné baby. Kontrakcie nastúpili takmer okamžite a boli veľmi intenzívne a časté. Trvalo to deväť hodín. A dávali mi nejakú tabletku dovnútra.

loren
autor
26. aug 2009

radka len tabletku ci aj infuziu? no mne to robia pre to ze mam zlu zrazanlivost a musia pre mna vyrobit trombokoncentrat a ten mi dat pocas porodu a on ma zaruku len 5 dni

radka12
27. aug 2009

iba tabletku. Dneska som bola v poradni a vraj ak do konca bud.týždňa neporodím, budú ma musieť hospitalizovať. A zasa vyvolávačka .... 😠

jahodka11
27. aug 2009

loren, mne vyvolavali porod 2 tyzdne pred terminom, bola som dlho otvorena na 2-3cm, tak ze na co to natahovat a cakat a babo bude len rast a kto ho potom vytlaci 😉 porod trval 8hod, kontrakcie silne, ale celkom sa dalo a potom mi pichli epidural...veelka ulava a pomoc.....a I. doba porodna skoro bez bolesti 🙂

fodorka33
27. aug 2009

loren mne vyvolavali tri dni dva dni do mna vlozili tabletku ta mi nezabrali-to mi aj sestricky hovorili ze prvorodickam zabrat nemusi a na treti den mi pichli oxytocin a rodila som 8 a pol hodiny takze tak rychlo to nebolo a bolelo to velmi a kontrakcie vysoke a kazdu hadam sekundu ale uz ked bol vonku uz bolo dobre.drzim palce zvaldnes ako miliony zien pred ebo...

maruska22
27. aug 2009

ahoky...ja som tiez mala vyvolavany porod, lebo som prenasala vyse tyzdna..rano okolo osmej mi vlozili tabletku, o pol jedenastej mi zacali kontrakcie, prepichli mi vodu a o 14:00 bol maly na svete, takze ja mam z vyvolavanym porodom dobre skusenosti 🙂

lllulllka
28. aug 2009

ahojte, mala som vyvolany porod, pretoze dva dni po termine mi na ultrazvuku povedali ze uz mam minimum plodovej vody takze mi pichli infuziu o 14, skoncila o 15.00 a o 15.30 som mala bolesti a porodila som o 1.50. myslim, ze v tom nie je ziaden rozdiel ci to ide spontanne alebo ho vyvolaju, cele sa to tym len urýchlilo.

briketa
28. aug 2009

Loren, ked si nezelas roztahovat krcok, musis to vopred povedat. Ved si napis porodny plan.
To iste s episiotomiou, s internym monitorvanim... atd. Daj jasne najavo co chces a co nie. A najma ukaz, ze si informovana a nielen nejaky panacik vydany na milost a nemilost. Je to Tvoje telo, Tvoje dieta!

hoogy
30. aug 2009

aj mne vyvolavali porod,ale tabletkou.maly ma uz nejaky moc rychli pulz tak radsej sme to nenatahovali...mne to dali o pol 2 a o 6 mi doktor povedal,ze to dnes nebude a dal mi priniest veceru...a pol 9 mi povedal,ze sa sice otvaram,ale pomalinky a ze to urcite dnes nebude. o 10 mi odtiekla plodova voda a maly sa narodil 0045 🙂 bolesti boli dost silne hlavne poslednu hodinu,ale to m uz zachranoval manzel a na koze ma uz nic nebolelo ani nastrih ani nic. a este boli zo mna tak mimo ze mi ani klistir nedali tak to tak aj dopadlo 😕

mia114
30. aug 2009

ahojte
ja som mala oba porody vyvolavane, kedze pri prvom som mala nalo plodovej vody a pri druhom zle pecenove testy, a oba bolo o 3tt pred terminom. No a co sa tyka bolesti a vsetkeho okolo toho tak u mna to bolo uplne v pohode. pri prvom mi vyvolavacku dali o 22druhej vecer a bolesti zacali ucinkovat tak pol druhej, ale take slabe, a tak ma o druhej zobrali, no a o 3:44 sa maly narodil, takze take silne kontrkcie trvali poslednu hodku, ale dalo sa to vydrzat 🙂a to som bola na pojena na monitor, a potom zrazu doktor hovori, ze uz rodime, a tak som stihla akurat vyliezt na kozu a za 10min bol drobec vonku.
No a pri druhom, som aj chcela celkom vyvolavany porod, kedze som vedela co ma caka, a som sa skor bala toho, ze ako by som to zvladla keby to prislo samo. Takze tu mi dali vyvolavacku o 10tej doobeda a bolesti prisli az tak o 13tej,
a o 13:50 sa mala narodila, tiez velmi rychlo 🙂 takze mozem povedat, ze vyvolavany porod bol u mna uplne super, a bez dakych velkych bolesti 🙂
A davali mi nejake tabletky na vyvolavanie 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre