V čom mám doniesť moč lekárke?

podkolienka951
15. sep 2014

Ahojte mam zajtra doniesť moč k lekárke a neviem v čom to doniesť ma to byť ranní moč.

dominix
15. sep 2014

kludne v umytej plastovej flaske od napoja...ak nemas original skumavku od dr. alebo z lekarne...hlavne ju dobre vymyt predtym

petrouchka
15. sep 2014

mne doktorka povedala, ze v sklenenej flaske napr. od detskej vyzivy, vyvarit flasku 5 minut vo vriacej vode, aby sa vysterilizovala, lebo ak by nieco zostalo na tej flaske, moze to skreslit vysledky
v plastovej flaske urcite nie

bonaqa2013
15. sep 2014

ja dávam aj do fľastičky z liekov - a nie je problém.

25daniela
15. sep 2014

@podkolienka951 ja som zvykla detsky moc nosit v sklenenej flaske od dzemu 🙂

bonaqa2013
15. sep 2014

Ešte vyvárať..... ja donesiem aj v plastovej a žiadne problémy doteraz neboli

stanislavao
15. sep 2014

ludia pre Boha, kde to zijete? v com nosili moc vase mamy? v lekarni kupite skumavku na to urcenu, ked uz vas nic normalne nenapadne.

stanislavao
15. sep 2014

@bonaqa2013 moze sa kontaminovat, ked nieje vydezinfikovana flaska. pri niektorych zdravotnych problemoch treba sterilnu.

jalucija
15. sep 2014

fuuu vsetko je raz prvy krat 😀 este ze sa da spytat na konovi

slobodnabaculka
15. sep 2014

Ja jsem naposled nesla ve flaške od Jupíka. Prvé co jsem ráno chycila v kuchyni po malej a musela jsem valit na hajzel, abych to nepuscila vedle, lebo ráno to ze mne jede jak z dojnice.

bonaqa2013
15. sep 2014

@stanislavao tak teda moja mama určite nekupovala skúmavku v lekárni. dala do fľaštičky z liekov. Nezabúdaj že pri dnešnej nezamestnanosti niektorí musia obrátiť aj viac krát eurko a nie rozhadzovať. Tiež máme 4 deti a rozmyslím si načo pomíňame.

katren
15. sep 2014

@podkolienka951 behni do lekarne a pytaj si skumavku na moc

maartinkaa
15. sep 2014

zalezi na tom, ci to ma byt sterilny moc, alebo nie,,,na bezne vysetrenie ranneho mocu staci naozaj hocijaka, dobre umyta, alebo vyvarena flasticka, na sterilny uz treba skumavku z lekarne, alebo ti ju da lekar v ambulancii, a stoji par centov 😉

janinah
15. sep 2014

bežné vyš. stačí do flaštičky od výživy,ak treba sterilný moč,tak priamo močiť do sterilnej skúmavky,každý iný odber napr, do vyvarenej fľaštičky je nesprávny

belllinka
15. sep 2014

ved skumavka stoji par centov a ked uz chce niekto tak velmi setrit, tak na to, na co ju potrebujes, ju mozes pouzit aj viac krát.

moll
15. sep 2014

V igelitke lidl !! To co je za otazka .... boze moj 😀 😀

aaalena86
15. sep 2014

@stanislavao
@katren @belllinka Skúmavky predávajú len v zdravotníckych potrebách,aspoň u nás,ale ona moč potrebuje odniesť ráno,tak ako ju zoženie?Pokiaľ netreba na kultiváciu,určite postačí aj do vyvárenej fľaštičky.

aaalena86
15. sep 2014

@podkolienka951 pokiaľ netreba moč na kultiváciu KVB,tak určite postačí do vyvárenej sklenenej fľaštičky.

lanczi
15. sep 2014

Pri tejto teme ma napadla kolegyna,ktorej kazali doniest 24 hodinovy moč,a ona sa tam dotrepala s 5-imy 1,5l pet flasamy🙂

katkakovac
15. sep 2014

@bonaqa2013 plastová skúmavka v lekárni stojí 20 centov, sterilizovaná asi o 10 viac...

katren
15. sep 2014

@aaalena86 u nas v kazdej lekarni maju....

aaalena86
15. sep 2014

@katren Ja som sa pýtala ,ešte keď sa nám malá narodila a to má malá 1 aj 10 mesiacov a vtedy mi vo štyroch lekárňach povedali,že to držia len v zdravotníckych potrebách.Tak odvtedy som sa ich už nakúpila dosť,no stále len v zdravotníckych.Zajtra idem do mesta ,tak sa zase skúsim popýtať v lekárni a dám vám vedieť ,či tam majú 🙂

maartinkaa
15. sep 2014

aj u nas maju v kazdej lekarni 😉

nikawero12
15. sep 2014

@lanczi ...vraj kolegyňa....dievča zlaté, ty musíšmať veľmi nudný život, ked starý trápny vtip prezentuješ ako životnú skúsenosť 😉 ....a za druhé - tá tvoja kolegyňa by musela byť kobyla, aby za 24 hodín vyprodukovala toľko moču 🙂

maartinkaa
15. sep 2014

@nikawero12 tiez som to chcela napisat, ze ani kobyla tolko nenacvarda 😀 😀 😀

ukulela
15. sep 2014

@nikawero12 tak moj stary zbiera moc na urologiu 24 hodin a dve dvojlitrove flase to byvaju ... to, ze ich tam nenesie, je druha vec 🙂 ale ak to pacientovi dobre nevysvetlia, stat sa moze.

ukulela
15. sep 2014

@nikawero12 tak moj stary zbiera moc na nefrologiu 24 hodin a dve dvojlitrove flase to byvaju ... to, ze ich tam nenesie, je druha vec 🙂 ale ak to pacientovi dobre nevysvetlia, stat sa moze.

denisafono
15. sep 2014

@lanczi to akoze nastala 7.5litra mocu za 24hodin???? to je aka chuj.vina. Ved sa trosku zamysli.

fragolina023
15. sep 2014

Odnes to v rychlovarnej kanvici 😀 😀 😀 Doktorka bude mat moznost si to v ordinacii zapnut,zohreje si ho aby to bolo este viac autenticke 😀 😀 😀 Zeno a ty kolko mas rokov?Nase stastie,ze nepyta od teba vzorku stolice,na to by bol treba asi obedar....baby pomozte,ale taku otazku nemoze polozit jedna normalna osoba,proste nemoze,to co je,pomooooooc ☹ ☹ ☹

bambibam
15. sep 2014

Skunavka 0,10 - 0,30€ do buducna kupiť a odloziť...mam tak kupene 2 v šufli a neriešim, inak hladaj ...

zuzkat1
15. sep 2014

Vo vacku...fakt nechapem ...bud hrozna nuda alebo...😝