Vaginálny pôrod dvojičiek po sekcii

tinkafinka
28. nov 2008

Ahoj maminky, ocitili ste sa niektora v takejto situacii ? Mna to pravdepodobne caka a som z toho trochu rozhodena. Zijem vo Finsku, kde lekari vsetko riesia prirodzenou cestou, pokial nejde o zivot. Rodila som dcerku sekciou koli placenta preavia pred necelymi 2 rokmi, teraz su na rade nase dvojicky. Vraj, ak nenastanu komplikacie, budem rodit prirodezenou cestou.
Obavam sa vsak pretrhnutia jazvy na maternici, ale najviac asi o svoje babatka :(

lauricka
26. nov 2011

po dvoch rokoch by mala byt rana uz dostatocne zahojena na vaginalny porod

monika15
26. nov 2011

@tinkafinka
no neviem ale ja by som sa bala tlacit....
ja som mala cisarsky minuly rok a mi povedala lekarka ze nemozem uz rodit prirodzene .....
wow skus tlacit na cisara .... je to risk ....

vejula
26. nov 2011

@monika15 nedaj sa oblbnuť su to všetko len myty, poznam vela pripadov, kedy žena rodila po sekcii normalne, samozrejme treba to cely čas sledovať, ja som po sekcii velmi chcem po druhy kratrodiť prirodzene, ako si myslim že každa žena po tom tuži 🙂
Ale čo sa tyka dvojičiek ako piše
@tinkafinka tak to fakt neviem či je to ine ako pri porode jedneho dieťatka

monika15
26. nov 2011

@vejula
neeeee, ja nechcem riskovat... ja budem mat cisara aj na druhe 🙂

melis7
7. dec 2011

@monika15 tak to tě paní doktorka trošku mistifikovala.Po 1 sekci se zcela běžně radí podruhé spontánně.Koukám tedy,že jak v které porodnici,ale rozhodně se to dá.Kdyby jsi nemohla tlačit,tak nemůžeš tlačit ani na záchodě,to je blbost,bát se tohohle.
@tinkafinka s dvojčátky je to trochu složitější,ale určitě to se také dá.Jsou obě hlavičkou?Nebo jak tam leží?určitě všechno proběhne hladce,uvidíš.Stejně co naděláš,když to ve Finsku řeší takhle,do jiné země rodit nepojedeš,nebo jo?v Čechách a nejspíš i na Slovensku by ti asi udělali císaře,ale jiný kraj,jiný mrav.Určitě tam s tím mají zkušenosti,určitě nejsi jediná,kdo takhle rodil,tak neboj všechno dobře dopadne.Držím všechny palce,co mám.Mel

monika15
7. dec 2011

@melis7
ano mas pravdu ale nezabudaj ze to zalezi aj na tom ze ako prebiehala operaci, ako si zahojena atd....
kazdy zena je ina 🙂 a kazdy porod je iny 🙂

amallie
9. dec 2011

možná jste si nevšimly, že první příspěvěk je tři roky starý??? tudíž zakladatelka jistě již porodila

diid
9. dec 2011

@amallie no len dufam, ze vsetko dobre dopadlo, lebo v profile ma stale len 1 dieta.

amallie
9. dec 2011

@diid to proto, že sem nechodí, v pase má 10 příspěvků

melis7
10. dec 2011

@monika15 když by jsi nebyla zahojená dobře,tak by ti neměla doporučovat těhotenství vůbec.Neznám tvůj případ,tak opravdu nemůžu posoudit operaci.Tak to máš pravdu,ale zase kdyby to bylo nějaké dramatické,tak by spíš doporučovali netěhotnět.Záleží,ale na důvodu operace,kdyby jsi třeba měla zúženou pánev,tak ta se nazvětší a ten cisař by dělali,alle dneska se často děje,že někdy gynekologové,někdy i ženy sami po císařském řezu spontanhě rodit už nechtějí(mluvím o 1 císařském řezu),což se samozřejmě dá. Ale nechci se hádat.Je to jen suché konstatování.Zdravím Mel

katecameron
10. dec 2011

moja svokra rodila po sekcii normnalne no nie dvojicky ja si osobne myslím ze je to risk keby este jedno dietatko ale dve? a moja teta tiez rodila no ona mala najskor dvojicky a po 2rokoch este jednu dievku

monika15
10. dec 2011

@melis7
vsak jasne 🙂
🙂
kazda zena je ina aj operacia je ina 🙂
nikto to nevie posudit, tetina suseda rodila prvy krat pred 8 rokmi cisara a teraz chcela normalne dosla lebo jej odtiekla voda a po vysetreni sa robil cisar.. lekarka nechcela ani pocut o tlaceni 🙂 hi hihih

adnilleo
28. dec 2011

ja mam 9 mesicni holcicku,rodila jsem cisarem v Anglii,protoze byl komplikovany porod a ted se me zeptali jestli chci opet rodit cisarem.(deti od sebe budou 15 mesicu).Ja teda rozhodne do toho znova pujdu,protoze 14 dnu prenaset,vyvolavat porod a trcet tam od ct do ne a neotvirat se znova opakovat nehodlam..S dvojcatkama bych mela tuplovany strach...

dancibula
3. mar 2014

@tinkafinka Rada by som sa Ta spytala, ako dopadol Tvoj porod dvojiciek, bol prirodzeny alebo cisarsky, bol v pohode?

didia
30. apr 2014

Ahojte ako ste rodili po cisarskom dvojicky???

vejula
1. máj 2014

@didia Viaceré výskumy potvrdzujú , že ženy, ktoré čakajú dvojčatá po predchádzajúcej sekcii, sa zriedkavejšie rozhodujú pre VBAC ako ženy, ktoré čakajú len jedno dieťa, avšak keď sa preň rozhodnú, nie je medzi nimi a ženami tehotnými s jedným dieťaťom štatisticky významný rozdiel v miere úspešnosti dokonania VBAC, takmer rovnaké je tiež riziko ruptúry maternice či iných komplikácií pre matku.

http://www.zenskekruhy.sk/prirodzeny-porod/item...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre