Vaše skúsenosti s epidurálkou

barbara088
11. jún 2013

mate skusenosti s epiduralkou...pripadne na kolko pomohla a cena

xlucia
11. jún 2013

@barbara088 kazdemu inak, podla toho kedy ju pichali a kto ju pichal. a cena je rozna v kazdej nemocnici

kattrin5
11. jún 2013

Ja som ju mala a velmi mi pomohla🙂 odporucam

bubula_007
11. jún 2013

@barbara088 mne ju pichli po X hodinách trápenia a pomohla na 100%. Tŕpli mi aj uši aj nos... 😀 vybrala by som si epi znova. Anesteziológ povedal, že pomáha od 50%. U mňa to bolo úplne, bolesti som necítila, ale po 1,5 hodine bola potrebná druhá dávka a potom ešte jedna. A cena... heh, u nás "bez papierov" to bolo za 50€, a oficiálne to bolo myslím o 200€ viac.

0550
11. jún 2013

@barbara088 ja som mala tiež epidurál len mne ju pichli neskoro takže nič nezabralo len my oddialilo pôrod ,bola to chyba sestričky lebo neskoro zavolala dr.aby my ju pichli no nič ale aj tak ju odporúčam lebo plánujem s manželom ešte jedno a tiež bude epidurál 🙂 hádam to výnde na druhý krát.Len pôjdem už do inej pôrodnice tu sa my vôbec nepáčilo 😠 a ešte suma stála 100eur

michaela4444
11. jún 2013

2x epidural, az som mala svalovku co mi polavili kontrakcie 🙂 odporucam 😉

adkasmolka
11. jún 2013

porod v BB s EPI - odporucam, bola som max spokojna 🙂 cenu si nepametam.Ale na nete to najdes. Nieco sa mi mari, ze 40eur.

ivancek123
11. jún 2013

ja som rodila prvu dceru bez EPI,lebo som ju nemohla mat kvoli zdravotnemu stavu,ale pred styrmi mesiacmi som rodila druhu dcerku s EPI a to sa neda porovnat,stalo ma to 100 eur,ale bola som velmi spokojna,aj ja ju odporucam

motovidlo
11. jún 2013

Skúsenosti s EPI len tie najlepšie 🙂 Bolesti boli už naozaj veľké, takže aj úľava bola obrovská. A necítila som ani šitie, takže naozaj spokojnosť.

zdenin
11. jún 2013

Mne epiduralka pomohla ulavilo sa mi ale velmi som necitila ani kontrakcie ale to moze byt ze som bola vystresovana trosku.. dam si znova ak mi bude dopriate dalsie tehu 🙂 pri siti uz moc nezabrala 🙂nevadi a v Ba som platila 152 €☹

katrinka8
11. jún 2013

No tak EPI nema len tie pozitivne stranky, podla mna 😉 Mne sice ulavila od "bolesti" - dostala som ju v case, ked som bola otvorena cca na 6 ci 7, co je udajne idealny cas (ked sa da skor, prestane v "najlepsom" ucinkovat, ked neskor, uz vlastne nestihne zabrat). Ono sa to dava tak, ze napichne sa do chrbta a ta ampulka s latkou je pripevnena kdesi na pleci, ci kde, a potom sa este moze vari 4x pridat (spolu), uz sa to nepicha nanovo, len sa to vpusta - 1 "davka" by mala ucinkovat cca 2 hodiny, mne to vsak ucinkovalo dlhsie, cize mi ju potom doplnala anesteziologicka uz iba raz (mohlo sa doplnit este 3x, cize celkovo 4x, ak si to dobre pamatam).
Podla mna velky problem bol to, ze som sice necitila kontrakcie v zmysle bolesti (ked mi ju dali, boli uplne pohodove, dali sa predychat, vacsi vplyv na moje rozhodnutie mala asi prebujnena predstava toho, ze to bude ovela horsie, a to asi z dovodu, ze som celu noc nespala a bola som strasne unavena - nie ubolena), citila som len vlnenie v bruchu 🙂 Vedela som, kedy je kontrakcia. Ale, kontrakcie sa vyrazne spomalili, porod sa spomalil, museli mi dat oxytocin, a ked bolo treba tlacit, tak som tlacila absolutne "nasucho", pretoze som necitila ani tlaky. Keby mi nehovorili, kedy mam tlacit, tak by som nemala preco tlacit. A to bolo dost vycerpavajuce, voda plodova zelena, hrozili klieste. Nastastie v poslednej chvili vsetko dopadlo super, podarilo sa mi ju vytlacit 🙂 Nebola dokonca ani prispata (hovori sa, ze po EPI su deti tiez utlmene), nebolela ma hlava ani nic - niekto s tym ma problem. Navyse som si ale pripadala z tej EPI trochu ako opita - nebola som az taka sustredena, ako by som mala byt. Aspon teraz po 3 rokoch to takto vnimam. Dostala sa mi do ruk knizka Aby porod nebolel od Lucie Groverovej a vela veci som pochopila ohladne EPI a mojho porodu.
Inak celkovo mam z neho dobry pocit, nic neprijemne, len si uvedomujem, ze mnohemu sa dalo predist, keby ma som nebola unavena a v takom stave sa rozhodovala. Pri druhom babatku sa chcem EPI vyhnut, aj ked nehovorim striktne nie, mozno realita bude ina a znovu sa pre nu rozhodnem. Ale rada by som sa jej vyhla, ako vravim 😀

cica869
12. jún 2013

ja som tiez rodila s EPI a som spokojna citila som len tlaky ziadne bolesti ani sitie ani nastrih cize super 🙂

barbara088
autor
12. jún 2013

dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre